Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1087. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
294
Favori
1.547.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10851086108710881089
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bahsettigim gibi ruzgar sesi gorecelidir. belki de benzer diger araclarda daha fazla olabilir.

benim bundan onceki aracim 2005 model pontiac grand prix gtp diye bir aracti. onunla karsilastirinca bu sonuca vardim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

bahsettigim gibi ruzgar sesi gorecelidir. belki de benzer diger araclarda daha fazla olabilir.

benim bundan onceki aracim 2005 model pontiac grand prix gtp diye bir aracti. onunla karsilastirinca bu sonuca vardim.
    Peki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

bazilarina cevap vereyim.

makyajli kasa dizel otomatik allure+diger paketlere sahibim.

1- arac su an 17 bin kilometrede. bozuk yollara, koy yollarina, mumkun olan dag yollarina girdim. simdilik trim sesi yok.

2- iceri motor sesi girmiyor. sadece dip gaz yaptiginda belirli belirsiz tatli bir motor sesi var. onun disinda calisip calismadigi pek anlasilmiyor. lastik sesi yol durumuna gore. bazi yollarda lastik sesi var. ruzgar sesi icin karsilastirmak biraz zor olabilir. bu biraz goreceli kavram. ama 120 kmye kadar sorun/ses yok. 130dan sonra iceride firtina kopuyor gibi geliyor bana. belki diger araclarda daha fazla olabilir. bilemiyorum.

3- hizlanma ve vites gecislerinde sorun yok. canim istediginde hizlanabiliyor. gitmemezlik yapmadi simdiye kadar. ama 160 bglik aractan sonra zayif gelebilir. vites gecislerinde kafa atma yasamadim.

4-

5- aracin ses sitemi bana gore iyi degil. vasat bir sistemi var. eskiden denon paketli olanlar varmis, ama makyajli kasalarin hepsi vasat olan sisteme sahip. eger arabayi muzik dinlemek icin veya 1. onceligim muzik olsaydi sanirim tercih etmezdim.
    bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Sanırım aldıktan sonra kolonlarda değişiklik yapmak şart. Çünkü ben müziksiz asla duramam ve müzik kulağı olan biriyim. her enstrümanın sesini duymak isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TremoR666

bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Sanırım aldıktan sonra kolonlarda değişiklik yapmak şart. Çünkü ben müziksiz asla duramam ve müzik kulağı olan biriyim. her enstrümanın sesini duymak isterim.

Alıntıları Göster
    Ben de aracımı alalı 2 ay oldu sizin gibi kulağım çok değerlidir. Orijinal hoparlörler yüksek ses seviyelerinde bozulma yapıyor. Ancak normal ses seviyelerinde kalitesi orta düzeyde denilebilir. Ben de yakın zamanda hoparlörü 4 tane İnfinity alarak değiştirmeyi düşünüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: dagnomels

Ben de aracımı alalı 2 ay oldu sizin gibi kulağım çok değerlidir. Orijinal hoparlörler yüksek ses seviyelerinde bozulma yapıyor. Ancak normal ses seviyelerinde kalitesi orta düzeyde denilebilir. Ben de yakın zamanda hoparlörü 4 tane İnfinity alarak değiştirmeyi düşünüyorum...

Alıntıları Göster
    Büyük ihtimal ben de alınca o şekilde yapıcam. Ama JBL düşünüyorum. JBL in bas sesleri kulağıma hoş geliyor.
  • merhaba
    daha önce konuşuldu mu veya tartışıldı mı bilmiyorum kafama takılan bir durumu paylaşacağım.
    aracınızın içinde beklemeniz gerekti. haliyle sıcak veya havasız oldu camı açacaksınız. fakat aracı çalıştırmadan tekrar elektrik gelmiyor
    astra j kullanırken anahtar kontakta iken belli seviyeye cevirince elektrik aktif kalıyordu veya en sonda anahtar kaldığında elektrik uzun süre aktif kalıyordu.
    fakat 308de bunu görmedim aracı parkettiniz içindesiniz stop ettiniz. yaklasık 3 4 dakika sonra bi ses geliyor elektrik gidiyor.
    sonrasında atıyorum camı acıp kapayacaksınız aracı tekrardan calıstırmak gerekiyor.
    benmi yanlıs biliyorum ya da 308 de farklı bir yöntem var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: IronHasan

Öyle bir şansınız yok. SMEG ekranın dışarıdan bir şeyler atılacak dahili hafızası yok.

Alıntıları Göster
    nerde okudum izledim bilmiyorm ama hafızası vardı diye biliyordum ama hiç kurcalamadım.
  • marseltalon M kullanıcısına yanıt
    Jukebox li modellerde bu mevcut

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: milyoncubaba

nerde okudum izledim bilmiyorm ama hafızası vardı diye biliyordum ama hiç kurcalamadım.

Alıntıları Göster
    Şöyle olabilir.
    SMEG ekranlara Corvin Interface isimli bir alet takılabiliyor. O durumda SMEG ekran bir anda bildiğiniz bir tablete dönüşüyor.
    O zaman isterseniz Yandex, Google MAps gibi online navigatörleri, isterseniz farklı uygulamaları yükleyebiliyorsunuz. Spotify örneğin çok kolay şekilde kullanıma açılmış oluyor. Sınırsız müzik yeterki internetiniz olsun. :)

Ancak onun bile hafızası sınırlı olduğu için çok fazla sayıda uygulama veya müzik dosyası saklayamazsınız. Ama en azından kullanıcıya açık bir hafızaya sahip olabilirsiniz.

Elbette en güzeli USB ile müzik keyfine devam etmek bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: milyoncubaba

merhaba
    daha önce konuşuldu mu veya tartışıldı mı bilmiyorum kafama takılan bir durumu paylaşacağım.
    aracınızın içinde beklemeniz gerekti. haliyle sıcak veya havasız oldu camı açacaksınız. fakat aracı çalıştırmadan tekrar elektrik gelmiyor
    astra j kullanırken anahtar kontakta iken belli seviyeye cevirince elektrik aktif kalıyordu veya en sonda anahtar kaldığında elektrik uzun süre aktif kalıyordu.
    fakat 308de bunu görmedim aracı parkettiniz içindesiniz stop ettiniz. yaklasık 3 4 dakika sonra bi ses geliyor elektrik gidiyor.
    sonrasında atıyorum camı acıp kapayacaksınız aracı tekrardan calıstırmak gerekiyor.
    benmi yanlıs biliyorum ya da 308 de farklı bir yöntem var mı?
    Haklısınız.

Anahtarlı modellerde çalıştırmadan sadece kontağı açmak yeterli oluyor.

Anahtarsız modellerde ise çalıştırmanız veya uzun süre oturacaksanız durur durmaz karar verip camları o ses gelmeden açmanız gerekiyor.

• milyoncubaba kullanıcısına yanıt
    Anahtarsiz, düğmeli acma kapama tuşuna sahip araclarda frene basmadan acma kapama tuşuna basarsanız anahtarlı araçlardaki yarım kontak yapılmış gibi oluyor diye biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Haklısınız.

Anahtarlı modellerde çalıştırmadan sadece kontağı açmak yeterli oluyor.

Anahtarsız modellerde ise çalıştırmanız veya uzun süre oturacaksanız durur durmaz karar verip camları o ses gelmeden açmanız gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Evet aynen dediğiniz gibi, benim araçta anahtarsız sistem ve camı açmak için çalıştırmak gerekiyor, ama önceki aracımda corollada anahtarsız sistemdi ama onda aracı çalıştırmadan camları açabiliyordun. Sanırsam pejo, akü uzun ömürlü olsun diye böyle bir yol bulmuş.

• Debriyaj gıcırtısı için servisin sıktığı sprey yağ hiçbir işe yaramadı. Sıcak havalarda çok kötü bir ses geliyor hala

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerikada yapılan bir araştırma sonuçları. Kaynak Sputniknews.com

Amerikan araştırma şirketi J.D. Power‘ın yaşı 3’ü geçmeyen otomobillerin arasında gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçlarına göre Peugeot, yılın en güvenilir markası oldu. İkinci ve üçüncü sıradaysa Skoda ve Hyundai yer aldı.

Amerikan araştırma şirketi J.D. Power‘ın İngiltere temsilciliği analistlerinin, yaşı 3’ü geçmeyen otomobillerin arasında gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçları açıklandı. Araştırmayı yapan uzmanlar, İngiltere’de 11 bin 500’ün üzerinde otomobil kullanıcısına ulaşarak yaşları 3’ü geçmeyen toplam 25 otomobil markasını değerlendirdi.

Her markanın 100 adet aracında tespit edilen sorun sayısının baz alınarak puanlama yapılan araştırmada, elektronik aksam, ses, iletişim ve navigasyon sistemleri sorunları, dış gövde ve iç detay bozuklukları, klima, motor ya da şanzıman arızaları gibi farklı kategorilere bölünen 170 farklı şikâyet değerlendirildi.

Araştırma sonuçlarına göre 100 otomobilde 77 puan ile Peugeot, en az arıza göstererek en güvenilir birinci marka oldu. İkinci ve üçüncü sıradaysa Skoda (88) ve Hyundai (90) yer aldı.

Dördüncülüğü ve beşinciliği 94’er puan alan Nissan ve Suzuki paylaşırken, sıralamanın ilk onuna ayrıca Opel (95), Kia (101), Mini (103), Ford ve Volvo (106) da dahil oldu.

Sıralamanın sonuncusu 181 puanla BMW olurken, son on sırada ayrıca Toyota (134), Mercedes-Benz (136), Land Rover (142), Jaguar (159), Audi (167), Fiat (173) gibi markalar yer aldı.

J.D Power'ın Avrupa temsilcisi Josh Halliburton’a göre üreticilerin yeni teknolojiler yarışına girmiş olması, otomobillerde mükemmel olmayan ve her an arızalanabilecek daha çok yeni sistemlerin kullanılmasına ve markaların güven kaybına uğramasına yol açıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IronHasan -- 16 Mayıs 2019; 13:25:3 >

• marseltalon M kullanıcısına yanıt
    Yanlışınız var yarım kontak açabilirsiniz. Benimki manuel mesela , debriyaja basmadan start tuşuna basarsam elektrik geliyor.
  • kuntyz kullanıcısına yanıt
    Benimki de otomatik, frene basmadan start tuşuna basıp tekrar deniycem. Teşekkürler.
  • yarım kontak yapabilirsiniz anahtarlı veya anahtarsız fark etmez

130 km hız fırtına muhabbetine kesinlikle katılmıyorum gayet başarılı bence rüzgar sesi olarak

smeg in bazı modellerinde (11 ÇEŞİT SMEG VAR) dahili hafıza var evet jukebox diye geçiyor tamamen smeg ünitenizle alakalı
    destekleyen smeg modelleri , D1,D2,F1,F2,H1,H2
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuntyz

Yanlışınız var yarım kontak açabilirsiniz. Benimki manuel mesela , debriyaja basmadan start tuşuna basarsam elektrik geliyor.
    Bunu yaptığımızda araca teknik olarak bir zarar vermeyiz değil mi?
    aracın gizli özelliklerini öğrenmek lazım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: almeida3434

yarım kontak yapabilirsiniz anahtarlı veya anahtarsız fark etmez

130 km hız fırtına muhabbetine kesinlikle katılmıyorum gayet başarılı bence rüzgar sesi olarak

smeg in bazı modellerinde (11 ÇEŞİT SMEG VAR) dahili hafıza var evet jukebox diye geçiyor tamamen smeg ünitenizle alakalı
    destekleyen smeg modelleri , D1,D2,F1,F2,H1,H2
    anahtarsız yarım kontak nasıl yapılıyor?
    önemli olan 308 in smegin de varmı ? :) veya hangi model yılından itibaren
  • quote:

Şöyle olabilir.
    SMEG ekranlara Corvin Interface isimli bir alet takılabiliyor. O durumda SMEG ekran bir anda bildiğiniz bir tablete dönüşüyor.
    O zaman isterseniz Yandex, Google MAps gibi online navigatörleri, isterseniz farklı uygulamaları yükleyebiliyorsunuz. Spotify örneğin çok kolay şekilde kullanıma açılmış oluyor. Sınırsız müzik yeterki internetiniz olsun. :)

Ancak onun bile hafızası sınırlı olduğu için çok fazla sayıda uygulama veya müzik dosyası saklayamazsınız. Ama en azından kullanıcıya açık bir hafızaya sahip olabilirsiniz.

Elbette en güzeli USB ile müzik keyfine devam etmek bence.

Alıntıları Göster
    bunun videolarını izledim acıkcası baya tablet görevi görüyor smeg ekranı ama bu kadar detaylı birşeye ihtiyac varmı tartısılır? ilave olarak maliyeti 2000 liraydı sanırım en son öyle görmüştüm.
    kullanıcı yorumlarına bakmak lazım

• 
Sayfa: önceki 10851086108710881089
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.