Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1049. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: mimar3d
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
294
Favori
1.547.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10471048104910501051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

yok işte, normalde 900 dedi. indirimle 675 dedi. ama 5w30 imiş o. 0w30 indirimle 720.
    Blue HDI'larda 0-30W olmak zorunda. Diğeri bedava da olsa önemli değil.
  • IronHasan kullanıcısına yanıt
    turbo benzinde de 0w30 bildiğim kadarıyla kaç bakımdır onu koyuyorlar.
  • ben mart ayında peugeotmarketimden bakım seti alıp kendi ustamda yaptırmıştım (30000 km bakımıydı). Bir sıkıntı yaşamadım. o zaman 210 civarı bir fiyatı vardı, 70 tl de işçilik vermiştim. şimdi 45.000 km bakımını da aynı şekilde yaptıracağım. bakımı bu şekilde yaptırmayı düşünen arkadaşlar tereddüt etmesinler, ürünler orjinal peugeot ürünleri. araç 2015 1.6 bluehdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taptukemrekaya

ben mart ayında peugeotmarketimden bakım seti alıp kendi ustamda yaptırmıştım (30000 km bakımıydı). Bir sıkıntı yaşamadım. o zaman 210 civarı bir fiyatı vardı, 70 tl de işçilik vermiştim. şimdi 45.000 km bakımını da aynı şekilde yaptıracağım. bakımı bu şekilde yaptırmayı düşünen arkadaşlar tereddüt etmesinler, ürünler orjinal peugeot ürünleri. araç 2015 1.6 bluehdi.
    Garantisi bitmiş araçlar için bu yöntem de gerçekten ekonomik.

Garantisi devam edenler Euro Repar'dan yararlanabilir. Hem garanti bozulmuyor hem ekonomik hem de orjinal parça garantisi var.

Devir ekonomi devri ve servislerin anormal fiyatlarına karşı bir ölçüde de olsa mücadele gibi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

yok işte, normalde 900 dedi. indirimle 675 dedi. ama 5w30 imiş o. 0w30 indirimle 720.
    Maalesef, bana 1100 küsur dediler. %25 indirimle 900 gibi bir fiyat söylediler.

Neyse bugün Kağıthane Elmas'ta 2. bakımı gerçekleştirdim. Bu tarafta olan varsa, tanıdık arkadaşlar var. Fiyat konusunda bir nebze de olsa fazladan indirim için kendileri ile konuşabilirim.Benim yaptırdığım ücreti söylemem onlar adına etik olmaz. Tanıdık işi oldu açıkçası. Ama burada konuşulan tüm servis fiyatlarından uyguna geldi. Bu seneyi de böyle atlattık. Sıra geldi kış lastiğine.

Debica 225-45-17 hp2 modeli bakıyorum. Fiyat olarak baya uygun. Almanya testlerinde markalı lastiklerinde önünde değerler sunmuş. Yakıt C, Islak performansı B denmis.

Önceki aracımda da kullandım. Karda çok memnun kaldım. Ses, yol tutuş harika idi. Yalnız yağmuru gördümú sapitiyordu. Bu seride düzelmiştir muhtemelen zira B diye açıklanmış.

Bilmeyen için Goodyear üretimi. Yurt dışı testleri ve yorumları mevcut. Kendi kullanımımdan da çıkardığım, kesinlikle herkese öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada showroomda, 1.6 Dizel Otomatik Allure+Comfort manyetik mavi araç vardı. 130 a bırakırım dedi satıcı arkadaş. Bana uygun geldi bu ortamda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertensore

Allure ve active paket arasında tam olarak hangi farklar var? Smeg ekrandaki klima kontrolü activelerin hepsinde dereceleri göstermiyor mu?
  • Mertensore M kullanıcısına yanıt
    Makyaj öncesi ve sonrası Active ve Allure donanım listesi farklı . Smeg ekranın Active de klima yazılımı farklı .

Makyan sonrası Activelerde çokça sensörler eklenmiş .

• vs-fb kullanıcısına yanıt
    Hocam bu söylediğiniz araç hangi bayiide acaba ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agelbal

Hocam bu söylediğiniz araç hangi bayiide acaba ?
    İstanbul-Kağıthane-Elmas Otomotiv
  • Çok yakın bir öğretmen arkadaşımda 1.2 Otomatik Allure 308 bulunmakta. Satmayı düşünüyor. Ilgilenen olursa ilan numarası aşağıda.

Ilan no: 617352137

• Merhaba arkadaşlar.

Peugeot 308 1.6 E-Hdi sahibiyim, sıfır aldım 30000 km yi tamamladık.

Malumunuz aracın 2. bakımı geldi. Garantisi bittiği için bakımını da kendim yapayım diyorum. Elim anahtar tutar lakin çokta bu işten anlıyor gibi değilim. Mazot filtresi polen filtresi ve yağ filtresini değiştirebilirmiyim diye düşünüyorum. Ekstra alet edavatım yok yani ne biliyim şu sanayideki ustalarda olan garip aletlerim yok, standart şeyler var sadece. Ne dersiniz denemeye değer mi? İnternetten video izleyerek bu iş yapılır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuketiciserdar

Merhaba arkadaşlar.

Peugeot 308 1.6 E-Hdi sahibiyim, sıfır aldım 30000 km yi tamamladık.

Malumunuz aracın 2. bakımı geldi. Garantisi bittiği için bakımını da kendim yapayım diyorum. Elim anahtar tutar lakin çokta bu işten anlıyor gibi değilim. Mazot filtresi polen filtresi ve yağ filtresini değiştirebilirmiyim diye düşünüyorum. Ekstra alet edavatım yok yani ne biliyim şu sanayideki ustalarda olan garip aletlerim yok, standart şeyler var sadece. Ne dersiniz denemeye değer mi? İnternetten video izleyerek bu iş yapılır mı?
    Bence yapmayın.
    Bakım paketi alın ve bir ustaya yaptırın. En ekonomik olan yöntem bu.

Aracın garantisi bitse de ileride fabrika nedenli bir sorun çıkarsa, yetkili servislere gitmenizi önemsiyorlar.
    Bir arkadaşın aracı garanti sonrası yetkili servise gitmeye devam ettiği için,travers gıcırdama problemi serviste ücretsiz giderildi.

Yetkili servisler pahalı deyip fakat fabrika güvencesini yitirmek istemezseniz, bu sefer ekonomik yetkili olan servisler, Euro Repar'lar var.

Herşeye rağmen her riski alırım diyorsanız, kolay gelsin. Yapılamayacak işler elbette değil.

• vs-fb kullanıcısına yanıt
    Nokian Dr4 Kis lastiklerini denemenizi tavsiye ederim..Hem islak Hem de kuru zeminden cok memnun kaldigim, oldukca sessiz bir lastik..Kar ve buz performansi da hic fena degil...Cogu arac kar lastigiyle yolda kalirken hepsi bana bakardi nasil yokus cikiyorum diye..

• tuketiciserdar T kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba,
    yeriniz müsaitse denenebilir ya da ilk sefer bir ustaya yaptırıp onu izleyerek tecrübe kazanılabilir ve gerekli aletlerin ne olduğunu da görmüş olursunuz. Ben youtube da video izledim, 308 T9 un periyodik bakımını gösteriyor videolar. Ama hobi olarak değilde maliyet nedeniyle kendiniz yapmak istiyorsanız bence dışarıda güvenilir bir ustaya yaptırmak daha mantıklı gibi. Rutin bakım için işçilik 100 lira gibi bir mertebede olur sanırım.
  • Benim araç 2015 model 1.6 blueHDi eat6. Aracımın 60 bin bakımını yaptırdım. Aracı eşim servise verdi ben yoktum faturaya baktığımda farkettim 0w30 değil de 5w30 yağ koymuşlar.

Şimdiye kadar bütün bakımlarda 0w30 yağ kullanıldı. Üstelik bana da bilgi vermediler ben de hep 0w30 kullandıkları için sorma gereği duymadım bakım öncesinde.

5w30 kullanan var mı aramızda? Şimdiye kadar 0w30 kullandım şimdi 5w30 yağ kullanmanın arabaya bir zararı olur mu?

• shamsheytani S kullanıcısına yanıt
    aynını 10000 km önce bende yaşadım fakat herhangi bir sorun ses artışı tek depoyla menzil azalması arıza gibi şeyler yaşamadım ama bir sonrakinde 0w30 koyduracağım
  • 4 yıllık akümü gün itibariyle değiştirdim, start-stop da anında çalışmaya başladı. değerler zayıf olduğu için devreye girmiyordu.

bildiğim kadarıyla servis de bu akü'yü takıyor.
    https://urun.n11.com/aku/12v-70-ah-amper-760a-varta-aku-silver-dynamic-start-stop-agm-e39-P262353245

11.11 kuponuyla 799'a aldım.
  • dendesox D kullanıcısına yanıt
    Açıkçası maliyetinden değilde, evlendiğimden beri bazı şeyleri kendim yapmaya çalışıyorum, biraz işten anlamak açısından kendim bir uğraşsam mı diye düşünmüştüm. Biraz pahalı bir mal olduğu için bu seferlik yine ustaya götürsem daha iyi olacak sanırım zira bozulur falan hiç riske gerek yok :)
  • muharrem.05 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Araba değiştirmek için kötü zaman malesef ikinci el piyasada satışlar durma noktasında, galerilerin bile çoğu zor durumda.

• 
Sayfa: önceki 10471048104910501051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.