Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1022. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
294
Favori
1.548.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10201021102210231024
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim aracım 2016 CEP manuel hocam. Bahsini ettiğim hızlarda boşa aldığınızda motor duruyor, hız sıfır olana kadar gidiyor. Ani bir manevra, fren yapmadığınız sürece motor çalışmıyor. Manevra falan yapabiliyorsunuz. Direksiyon normal yumuşaklığında çalışıyor. Ani fren veya manevrada hemen motor devreye giriyor.. Bu sadece 23-0 km/h aralığında oluyor. Tabi şarj ve hava koşulları, klima vs uygun ise.. Sorun olduğunu zannetmiyorum. 19 aydır kullanıyorum aracı.. Sizin aracınız otomatik mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cliff_26 -- 22 Haziran 2018; 11:37:24 >
  • benim aracım otomatik allure,

sizlerin aracı cep, belki model farkından dolayı bu tip bir durum oluyordur...

@cliff_26 @helluri
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Merhaba Arkadaşlar;

Biz 4 kişilik bir aile için otomobil arıyoruz, Kesinlike tam otomatik olmalı, 308 ve Astra J kasa otomatik vitesler ilgimizi çekiyor fiyat olarak Astara çok daha uygun,
    Genellikle istanbul içi hafta sonları kullanıcağımız yılda 2-3 defa şehir dışına gidip gelebileceğimiz Motor, şanzuman konusunda sıkıntı çıkarmayacak yakıt konusunda çok üzmeyecek,Yeterli donanıma sahip bir araç arıyoruz,
    Fazla km yapmıyacağımız içi benzinli araçlara bakıyoruz, 308'in 1.2 benzinli Otomatik versiyonlarını biraz inceledik dizel kadar piyasada çok fazla yok acaba benzinli motorlar pek tutulmuyormu ? birde Malum sitede 1.2 VTI otomatik araçlar ilanlarının hepsinde vites yarı Otomatik olarak gözüküyor bu model tam otomatik değilmidir ?
    Araştırdığım kadarıyla 1.2 motor özellikle yakıt tüketiminde diğer benzinli araçlara kıyasla çok iyi olduğu söyleniyor,
    Siz bu aracı bize tavsiye edermisiniz, kronik sorunları varmıdır, tercihimiz ne yönde olmalı ?

Yardımcı olabilirseniz mutlu oluruz,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend_84 -- 22 Haziran 2018; 12:8:10 >

• cliff_26 C kullanıcısına yanıt
    bizde yok allure donanımda

ama güzel hadiseymiş
  • CEP vardı, bende de araç yürürken SS devreye giriyordu düşük hızlarda.
  • Manuel Ceplerde S&S devreye girecek koşullar uyğunsa 17 km h ortalama aşağısında vites boşa alındığında devreye giriyor . Artı olarak direksiyon kutusu çalışır vaziyette kalıyor . Bu özellik çok önemli ve güvenli bir artı Örnek olarak Vag grubu araçlarda Start Stop geç devreye giriyor , çıkıyor . Araç durduğunda direksiyon kitleniyor .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Legend_84 kullanıcısına yanıt
    BlueHdi 120 Bg Eat 6 ileri tercih edin bence. Performanslı , son derece sessiz , az tüketimi var . 1.2 Ödüllü ve teknolojik bir motor ama satışı , bilinirliği az. Benim şahsi düşüncem . 1.2 sahibi arkadaşlar daha iyi yorumlar .

• TurKoEren kullanıcısına yanıt
    Vag grubunda motoruna göre değişiklik gösteriyor sanırım

Örneğin a3 1,0 da araç durmadan devreye girip direksiyon kitleme olayından şikayetçileri okumuştum.Ama bendeki golf 1,4 tsi dsg de böyle bir olay yaşamadım.Durduğu anda stop ediyor.

208 e-hdi auto 5r de Zincirlikuyundan köprüye kadar sıkışık trafikte 2 çalıştırma ile suskun motorla indiğimi bilirim serbest direksiyon ile,keza 2008 manuelde araç durmadan stop ederdi

Ama bluehdi eat 6 ile araç durmadan hiç stop etmezdi

Ben araç durduğu anda stop etmesini daha iyi buluyorum.çok kısa duruşlarda stop etmeden devamı sağlıyor.

Stop-startı en sarsıntısız olanı 2008

• Motor konusunda haklı olabilirsiniz ama bence manuel otomatik farklılığından kaynaklanıyor olabilir . Ben e hdi ve 1.2 tsi golf kullanıyorum . 2 aracda manuel golf sarsıntılı çalışıyor ve geç kalıyor .

Siz de 1.4 otom farklı çalıştığını söylüyorsunuz . Bluehdi erken devreye girmiyor yine örnek olarak .

• quote:

Orijinalden alıntı: Legend_84

Merhaba Arkadaşlar;

Biz 4 kişilik bir aile için otomobil arıyoruz, Kesinlike tam otomatik olmalı, 308 ve Astra J kasa otomatik vitesler ilgimizi çekiyor fiyat olarak Astara çok daha uygun,
    Genellikle istanbul içi hafta sonları kullanıcağımız yılda 2-3 defa şehir dışına gidip gelebileceğimiz Motor, şanzuman konusunda sıkıntı çıkarmayacak yakıt konusunda çok üzmeyecek,Yeterli donanıma sahip bir araç arıyoruz,
    Fazla km yapmıyacağımız içi benzinli araçlara bakıyoruz, 308'in 1.2 benzinli Otomatik versiyonlarını biraz inceledik dizel kadar piyasada çok fazla yok acaba benzinli motorlar pek tutulmuyormu ? birde Malum sitede 1.2 VTI otomatik araçlar ilanlarının hepsinde vites yarı Otomatik olarak gözüküyor bu model tam otomatik değilmidir ?
    Araştırdığım kadarıyla 1.2 motor özellikle yakıt tüketiminde diğer benzinli araçlara kıyasla çok iyi olduğu söyleniyor,
    Siz bu aracı bize tavsiye edermisiniz, kronik sorunları varmıdır, tercihimiz ne yönde olmalı ?

Yardımcı olabilirseniz mutlu oluruz,
    Astra J kasa 1.4 turbo otomatiklerin ağırlığı 1380 kilo 308 1.2 Puretech otomatik 1150 kilo. 230 kiloluk bir farktan bahsediyoruz ki bu neredeyse 3 yetişkin yolcu fazla taşımak anlamına geliyor ve dolayısıyla yakıt tüketimini arttırıyor. Ayrıca eski tip motor ve vites teknolojisi de yakıta olumsuz etki ediyor. 8 aydır 308 kullanıyoruz evin 2. arabası olarak ve gerçekten çok memnunuz. Bursa merkezden Gemlik'e klima açık gidişte 5,6 LT dönüşte biraz trafikle birlikte evin otoparkında 6,1 LT tüketim yaptı. Sürüş dinamiklerini buradan anlatmak olmaz bayiye gidin test sürüşü yapın kesinlikle çok beğeneceksiniz. EAT6 harika bir vites sistemi motor deseniz 230 NM gibi bir torku 1750 devirde veriyor ve koltuğa yapıştırma olayı gerçekten oluyor gaza bastığınızda. Tabiki sport moda alıp gaza abandığınız zaman turbolu her motor gibi 10-14 litre arası ortalamalar görürsünüz ama normal kullanımda bursa şehiriçinde 6,3-7,2 arası tüketim var. Yalıtım,malzeme kalitesi,bagaj hacmi,yol tutuş,güvenlik,motor,vites disiplinlerinde eleştiri konusu olacak bir konusu bizce yok. Bizim gibi çok fazla yol yapmayıp keyif için kullanılacaksa puretec motorun V6 yı andıran sesini dizele tercih edin derim. Çünkü tüketim olarak aman aman bir farkı yok ama hissiyatı çok daha tatlı

• bandırma10.5 kullanıcısına yanıt
    Hocam sanıyorum manuel otomatik farkından mütevellit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cliff_26 -- 26 Haziran 2018; 15:33:19 >
  • Arkadaşlar merhaba.

2012 Leon Copa Plus 1.6 TDI - DSG aracım var.

Model yükseltmek gib bi planım var. Satıp yerine 308 almayı düşünüyorum.

Yorumlarınız nedir? Özellik bakımından yok yok bi araç. Kullanan arkadaşlarda bi yol gösterirlerse sevinirim.

Tavsiye edermisiniz? Uzak dur diyeceğiniz bi kötü tarafı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

308 Allure Benzinli veya Dizel Otomatik almayı düşünüyorum. İzmir ve çevresi için fiyat/performans odaklı beyaz (öncelikli) ya da gümüş gri renk için önerebileceğiniz malum site ilanı var mı?

Aradığım özellikler Allure paket ve ek olarak sunulan donanımlar. Cam tavan olması şart değil ancak olursa güzel olur :)

Bütçe 80-85 aralığında.
    Bulabildinmi hocam bende arayıştayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fr.BJK

Arkadaşlar merhaba.

Yorumlarınız nedir? Özellik bakımından yok yok bi araç. Kullanan arkadaşlarda bi yol gösterirlerse sevinirim.

2015 model dizel allure otomatik kullanıyorum,

12bin kmde aldım, 50binkmdeyim şuan,

şöför arkası darlığı dışında hiçbir olumsuzluğunu görmedim.

gidin test sürüşü yapın beğeneceksiniz eminim...

sizin model leon da benim beğendiğim kasadır ama dsg belasına alamamıştım...
  • Sanki kendimi gördüm. 2 yıl önceye gittim.

Temiz bir tane bulmanızı ve gönül rahatlığı ile kullanmanızı dilerim.

• Uzak dur diyebileceğimiz bir durumu yok . Come to 308 t9 BlueHdi diyebiliriz

○ Motor sağlam ve az yakıyor .

○ Şanzıman sağlam ve yeterince hızlı .

○ Yalıtım Özellikle motor ve yol gayet iyi .

• quote:

Orijinalden alıntı: Fr.BJK

Arkadaşlar merhaba.

2017 308 1.6 dizel eat6 aktive aldım. Araç on numara. Yalıtım, performans, şanzımanın sarsıntısı ve hızlı geçişi, tokluk, malzeme kalitesi, yol tutuş, viraj performansı, bagaj kapasitesi iyi.Genellikle kısa mesafe kullanıyorum. Bununda yakıta olumsuz etkisi çok fazla.Bu halde şehir içi Yakıt ortalamam 5.7 civarı geziyor. Arka diz mesafesi bence yeterli ama öyle geniş değil. Hatchback araba. Önceki aracım corolla idi. Bu bir tık dar.ama sorun edecek kadar değil. Olumlu yanları o kadar çok ki bu aklıma bile gelmiyor. Tam bir F/P aracı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kallus -- 26 Haziran 2018; 12:48:10 >

• Teşekkürler arkadaşlar cevaplar için.

Sanırım 308 ile aranıza katılıcam :)
  • Yeni 308 2020'de gümbür gümbür geliyor. 220 bg güç ilehttps://www.google.com.tr/amp/m.haber7.com/amphtml/ekonomi/haber/2656620-yeni-peugeot-308-2020-yili

• En kısa zamanda bekleriz. pişman olmazsın
  • 
Sayfa: önceki 10201021102210231024
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.