Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (982. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
62.449
Cevap
637
Favori
2.483.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 980981982983984
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acquiles

Walla fiyat sacmalamaz ise iddialı olacak belki ama passasti iyi sarsar..

Arkası Mustang mübarek :)

İlk görünce 3008 de ne hissettiysem 508 de de hissettim gelsinde bakalım
  • Selamlar herkese, buraya yazmıştım ufak bir kaza geçirmiştim, karşı tarafın hatalı olduğu. Sağ arka jantım hasar görmüştü ve değişimini talep ettim, sipariş ile yeni geldi jant yarın değiştireceğim. Sormak istediğim ise eski jant ne oluyor? Kozmetik olarak kötü olduğu için değiştirttim. Eğer bende kalabiliyorsa alıp kış lastiği için 4 e tamamlamayı düşünüyorum. Bilgisi olan var ise cevap verirse sevinirim.

Bir de Active + SP kullanıcısı olarak İstanbul 'un kar yağan kış koşullarını düşündüğümüzde üstünde ki lastikler yeterli mi yoksa kış lastiği almalımıyım?

508 içinde bende birkaç şey yazmak istiyorum, sedan araca geçme isteğim olursa tepeye yazacağım bir araç. Dizel + EAT8 ile muazzam işler çıkarır. Tasarım olarak göz kamaştırıcı olmuş cidden.

Teşekkürler şimdiden, herkese kazasız sürüşler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syphonfilter -- 26 Şubat 2018; 16:7:20 >
  • commandoer kullanıcısına yanıt
    Allure EP değil di mi? Yanlış anlaşılma olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatlisevgi

quote:

Orijinalden alıntı: commandoer

3008 Düşünen arkadaşlar için Allure dizel otomatik telefonda yanlış duymadıysam 165,000 tl sıfır bayi fiyatı.

Nereden duydunuz bu fiyatı? ben bugün Eskişehir bayisini aradım adam bana düz active 2017 model için 175 bin dedi direk kapattım. Dalgamı geçiyor nedir. Bayi satışlı şu araç ilgimi çekti arkadaşlar sizce bunu alsammı??

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-peugeot-peugeot-3008-allure-1.2-puretech-130hp-eat6-ep-hatasiz-523791226/detay

1.2 benzinli motor test etmedim kullanan arkadaşlar performans ve yakıt tüketim değerleri hakkında bilgi verebilir mi?

Yok mu yardımcı olacak olan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tatlisevgi T kullanıcısına yanıt
    Delpo41 kullanıcısına yanıt
    Benim 1.2 fakat daha 1000 km yaptım. Verdiğim değerler doğru olmayabilir. @Delpo41 size daha net bilgi verecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam daha önce defalarca yazıldı. İnanın biraz geriye gidip birçok sorunuza cevap bulabilirsiniz. Benim araç 1.2 fakat manuel. Şehir dışı 5 civarı şehir içi ise 6-6.5 arası tüketimim var. Aracım 11 binde şu an. İlk 5 binde 28 km hızda 6.4 ikinci 5 binde 26 km hız ile 6.3 litre tüketimim oldu. Son yaklaşık 2 bin kilometredir kış lastikleri kullanıyorum. Şehir dışı 5.5 civarı şehir içi 6.5-7 arası tüketim oldu. 7'yi aştığını görmedim.

Tabi şunu da unutmamak lazım. Aracım manuel ve 1.2 litrelik bir motor vites geçişlerinde çok yüksek devirlere çıkarsa tüketim artar. EAT6'te durum nedir bilmiyorum ama ben manuelciyim, bir sonraki aracım da Türkiye'de tek araç satılacak olsa da yine manuel olacak.

Bu ülke bir dsg ve Qashqai'de CVT faciası yaşadı. ABD'de 10 yıl garanti verilen araca ve şanzumana ülkemizde 2 yıl garanti veriliyorsa ben art niyet ararım ve ekstra paraya sattıkları aracı alıp ekmeklerine yağ sürmem. Avrupa'da araçların %80'i manuel ama bizim ülkede özellikle de azılı dsg savunucusu VW'ciler sağolsun otomatiği neredeyse statü haline getirdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delpo41 -- 26 Şubat 2018; 19:18:13 >

• Toyota'dan sonra FIAT da dizele 2022 yılında son veriyor.

• Delpo41 kullanıcısına yanıt
    Bu demektir tofas markası ile tr de devam :)

2022 de tr de dizel uretmeme ihtimali yok Fiat in. Kapatır gider

Avrupada satılan otomobillerin %80 i manuel çıkarımına hangi veriler ile ulaştınız, kaynağınızı bizimle paylaşabilirmisiniz.
  • farukisin F kullanıcısına yanıt
    Hocam kafamda başka birşey vardı konuşurken Allure dizel otomatik dedi ama EP olup olmadığını bilmiyorum

Hocam İstanbul Peugout Nev bayi ismi arayıp bilgi alın isterseniz kesinleşmiş olur.

• quote:

konunun ilk mesajını okuyunuz, çok detaylı bilgi yer almakta.
    uzun bir açıklama konu tekrarına girmeylim güncelde..

Bizim forumun ilk mesajını pejo bayileri çıktı alıp araç satınalmayı düşünenlere dağıtmalı

• yivlik kullanıcısına yanıt
    Ben satılan araçların %80'i demedim. Satılan araçlarda otomatik trendi olduğu kesin ama Avrupa'da mevcut araçların %80'ine yakınının manuel olduğunu yakın zamanda bir otomobil dergisinde okuduğumu hatırlıyorum.

Şimdi zamanım yok telefondan 2016 tarihli şu linki buldum.

https://www.thezebra.com/insurance-news/2805/manual-vs-automatic/

Ayrıca bu mevzuda amacım kesinlikle tercihleri tartışmak değil. En basitinden eşim ısrarla otomatik vites Nissan Micra almak istiyor ve kısmet olursa yakında alacağız. İstanbul trafiğini bilmiyorum ama muhtemelen öyle bir yoğunlukta otomatik vites hayat kurtarıcıdır, kesinlikle bir şey diyemem ama her şey bir yana otomobil firmalarının Türkiye'de özellikle otomatik vites ile tüketicileri sömürdüğünü düşünüyorum. Bu firmaların da reklamları neticesinde, çevrede gördüklerime de dayanarak Manuel vitesli araçların eski ve demode algısının Türk toplumunda ciddi şekilde oluşturulduğunu düşünüyorum.

Son bir örnek; Nissan Rogue ABD'de 8 yıl şanzuman garantisi ile satılıyor. Bizde 2 yıl. 2014 model otomatik bir qashqai denk gelip almıştım. 55 bin km'deki aracımda garanti bitiminden 2 ay sonra çıkan arızada bana sözde bir de iyi niyet indirimiyle 7.500 lira fatura çıkardılar. O zamanlar çok araştırmıştım. Neden ABD'de bu CVT ya da DSG böyle sorunlar çıkarmıyor diye..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delpo41 -- 26 Şubat 2018; 20:54:20 >

• Esk-3008 E kullanıcısına yanıt

Dağıtmasıma Gerek.yok,kendileri okusa yeter..

Forumda gördüğüm kadarıyla hala ürünü tam. Olarak tanımayan st ler var.

Tercihlere saygılıyım tabi ama istanbul trafiğinde Manuel hakikaten eziyet. Hele kendi tercihiniz ile arwc alıyorsanız ve hatta Manuel daha keyifli abi argümanı ile satın aliyotlrsaniz gerçekten anlamak mümkün değil.

Avrupa'daki adam da sıkıntı yok. Dümdüz ova. Trafik yok.

In bin 15 dk sabah akşam ortalama seyahat süresi. Otomatik gereksiz bile olur :)

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Geçen gün okuldan arkadaş için Adana Dörtler bayisine 5008 almaya gittik. Satış elemanı beni hemen tanıdı. 3008 almaya karar verdiğimde ilk oraya gitmiştim ve beznli araç istedğimi söylediğimde 1.2 motorlu bir araç Türkiye'de yok demişti. Ben de ertesi gün yanı başındaki Mersin'den alıp gelmiştim. Onu hatırlatınca ekstradan 2000 TL indrim aldık

• quote:

konunun ilk mesajını okuyunuz, çok detaylı bilgi yer almakta.
    uzun bir açıklama konu tekrarına girmeylim güncelde..

OK simdi baktim; daha kolay (siteye uye olmadan) Ingilizce site uzerinden yapmak mumkun:http://www.peugeot.co.uk/servicing/map-system-updates/

Bu adresteki VIN number kismina sasi no girip direk dosyalara ve ingilizce guncelleme kilavuzuna erisebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi norad -- 26 Şubat 2018; 20:58:27 >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Mesajın devamına ekleme yaparak ne demek istediğimi daha iyi anlatmaya çalıştım. Aalında Avrupa'da trafik yok değil ama trafik bilgisi ve bilinci var. Geçen sene İtalya'da idim ve gidiş geliş olan bir yolda bir kaza olmuş ve kaza neticesinde birkaç km'lik araç konvoyu oluşmuştu. Bir kişi bile diğer şeride geçmeyi düşünmedi. Bizde mesela bir yokuşa denk gelen bir kırmızı ışıkta arkadan gelecek kornaları düşününce bile...

Biz gelişmekte olan bir ülkeyiz bunu unutmamak lazim

Ama birşey daha unutmamak lazım, biz gelişiyor Ken diğerleri yerinde saymıyor, atladığımız nokta bu..

10 sene önce Almanya'daki tedarikçimiz geldi, 2-3 ziyaretten sonra şöyle bir soru sordu

Neden kırmızı Dan sarı/yeşile geçince kornaya basıyorsunuz?

Once anlamadım sonra anladım duymamazlıktan geldim, zora mantıklı bir cevabi yoktu. Açıklama ya çalıştık güldük eğlendik.
    3-4 ay sonra biz gittik bu arkadaşın yanına. Akşam yemeğe gidiyoruz bunlar abi kardeş 2 araba. Önde kardeşi var tabi konuyu bilmiyor. Işıklara geldik.
    Bizimki yeşil yanar yanmaz kornaya bastı uzunca..
    Etrafta 5-6 araç var. Herkes durdu, döndü bize bakıyor ne oldu diye. Kardeşi de anlamadı indi arabaya bakıyor birşey mi oldu diye

Basit bir örnek ama bazı konularda cooook gerideyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 26 Şubat 2018; 21:27:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hassey

quote:

Orijinalden alıntı: alirizabaki

Arkadaşlar merhaba. ÖTV muafiyetli araç alımı için fatura vericez mahkemeye. Yeniden fiyat aldım bikaç bayiden. 2017 gtline 115000 TL

2017 allure ep+grip control 109000 TL

Fiyat aldım. sizlere danışmak istediğim konu şu; aradaki 6000 TL fark için grip control olan allure ep almak mı yoksa 6000 TL fazla verip gripsiz GT line almak mı mantıklı olur sizce? Grip control çok etkili, işe yarar bi özellik mı?

Grip kontrol uzun yıllardır pug grubunda kullanılan patentli bir teknoloji

Kar ve arazi koşullarında çok işe yarıyor

You tube'ta bununla ilgili videoları izleyip kararı verebilirsiniz

Teşekkür ederim. Grip kontrollü tercih ettim ben de.

• 
Sayfa: önceki 980981982983984
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.