Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (916. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
18 Misafir (4 Mobil) - 14 Masaüstü4 Mobil3 Android
5 sn
62.449
Cevap
636
Favori
2.484.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 914915916917918
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende de aynısını yapıyor d aldığımda silkeliyor ama her zaman değil..aynı kombinasyonu bende uyguluyorum.
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Bende 2 kere park yerinde gözüktü

Bu işaret çıktıktan sonra birinde arkamdan bir araba birinde de yaya geçti

Çok istediğim çarpraz uyarımı geldi diye sevinmiştim tesadüftür belki

Yarın tekrar kontrol edeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esk-3008 E kullanıcısına yanıt
    Tesadüf diyebilirim benim. Etrafımda araç yokken kapalı otoparkta farkettim bu simgeyi

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Geçen haftalarda on kapılardan (özelikle sürücü kapısı) gelen rüzgar sesi (ıslık çalma şeklinde) probleminden bahsetmiştim.

Servis yüksek hızlarda test ettik. Birşey bulamadım demişti.

Tahmin edeceğiniz üzere servisten eve dönerken dahi aynı ses bakiydi. Sesi kaydettim bir dahakine dinletecegm ilgili ustaya.

Nasıl olsa garanti devam ediyoruz Biraz daha artsin.

Paralelinde,aşağıdaki malzemeden kilit üstü mesafeden başlayıp üst jeneratör kadar (yere dikey olarak) kapı kenarına uyguladım.

Ses kesilmek ile kalmadı genel olarak yol sesi de bir tık azaldı.

Görsel olarak da kapıyı açıp içine dikkatli bakmazsaniz normal birisi söylemezseniz farketmez.

Piyasadaki kahve ve Beyaz rengi var. Aliexpress te siyah da var belki o renk olarak daha iyi olabilir.

Şimdi kahverengi ile devam ettim, platinum gri araç ta pek belli olmuyor zaten..

Servisler ile varmiydi ses yokmuydu tartışması yerine basit bir çözüm

Hocam "Paralelinde,aşağıdaki malzemeden kilit üstü mesafeden başlayıp üst jeneratör kadar (yere dikey olarak) kapı kenarına uyguladım." bu cümleyi biraz açabilirmisin? Üst jeneratör neresi oluyor? Tam oolarak nereye uyguladın merak ettim doğrusu...

• Elektrikeb kullanıcısına yanıt

Otomatik düzeltme yapmış farketmedim..

Üst kenar olacak :)

Kapıdaki halini paylaşmaya çalışırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 30 Aralık 2017; 23:44:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Bayiler genelde geridönüşüm malzemeden basılan 50 kuruşluk plakaliklar kullanıyor.

Aracı ilk aldığımda (her marka model için gecerli) geri dönüşüm malzeme olmayan plakaliklar ile değiştiririm hiç bir zamanda problem. Yaşamam.

Silikon vs yapmanıza gerek yok zira o da bir süre sonra yüzeyden atma eğiliminde olacaktır.

Tavsiyem, uygun bir plakaliklar ile değiştirip, mekanik olarak sağlam bir şekilde sabitlemeniz olacaktır. Vidaları da arkasına pul koyarak sabiyleyin zira ufak darbelerde vida başları plakalik yüzeyine fazla basınç uygulandığından plakalip yüzeyini delebiliyor.

Piyasada
    Pleksi app olarak geçen plakaliklar bayilerin taktiği ultra ucuz olanlara göre oldukça sağlam. Onlarda super değil ama en azından uçup gitmiyor en ufak darbede. Ya da. Kolay kırılmıyor esniyor.

Alınan yere göre değişiyor; mesela Borusan'ın plakalıkları gayet iyi. Kitleme mekanizması farklı zaten.

Değiştirmek çözüm olmayabiliyor ayrıca; ne kadar desenizde serviste ezbere plakalığı söküp kendi plakalıklarını takabiliyorlar...

• Merhaba arkadaşlar,
    Sonunda 29 aralık itibariyle ben de Dizel 3008 GT-Line aracım ile aranıza katıldım.
    Şimdilik 340 km'de 5,7 ortalama ile gidiyorum. Bakalım kullanmaya alıştıkça düşecek mi?

Bu arada aracı İstanbul Mepa'dan aldım. Plakayı yapıştırarak taktırdım. Daha önceki araçlarımda da plakalıksız, yapıştırarak kullanırdım. Herhalde bir sıkıntı olmaz.

Benim bir sorum olacak. Ayarlardan aktif frenleme sistemi açık olmasına rağmen daha hiç fren yaptığına şahit olmadım. Hep ekranda "Yakınınızda Araç" uyarı yazısı çıkıyor. Adaptif hız sabitleyicide frenleme yapıyor. Tehlikeli bir durum mu oluşturamadım acaba? Hiç fren yapmadı.

Bir de şu kapılardaki çocuk kilidi içeriden açılıp kapatılabilseydi süper olacaktı...
  • Merhaba arkadaşlar

My Peugeot Fransa sayfasında son sistem güncellemesi bende görünmüyor.

Harita güncellemesi var ama onu da indirebilmek için bir kartın numarasını istiyor.

Bu durumu nasıl aşabilirim?

Ekran görüntüsü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmad16 -- 31 Aralık 2017; 1:23:5 >
  • Allure Elegance pack dizel otomatik kazasiz boyasiz aracın ederi 2016 ve 2017 model icin sizce ne olur? Bu baslikta fiyat bilgisi pek göremedim. Öneride bulunursanız sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Üzerimde montla kullanmayı pek sevmiyorum ancak gömlek vs ile cam yanındaki kolum resmen donuyor.

Normal izolasyon fitili uyguladınız heralde doğrumu?

Resmi bekliyorum faydası olursa bende yapacağım

• dpete D kullanıcısına yanıt
    Merhaba ne kadar eder piyasa nedir bende bilmiyorum ama, yeni bir ev alma ihtimalim olduğu için aracımı sanırım satıcam, 2016 model allure donanım, ekstra otomatik bagaj ve ayakla açma var , ayrıca DAB var , satmaya niyetlenirsem guruba yazmayı düşünüyordum

• herkese merhaba note8 telefon ile mirrolink bağlantısı yapan oldumu

bende bağlanmıyor lg mirrirdiriver ve button savior non root yukledim bağlantı yapıyor ama ekran gelmiyor

yapan olduysa yardımcı olmasını rica ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esk-3008

Üzerimde montla kullanmayı pek sevmiyorum ancak gömlek vs ile cam yanındaki kolum resmen donuyor.

Normal izolasyon fitili uyguladınız heralde doğrumu?

Resmi bekliyorum faydası olursa bende yapacağım

aynen yazdığım gibi ısıtmayı çalıştırmazsam sol kolum buz gibi oluyor..fitillerde sıkıntı var.soğuk ve ses yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IronHasan

Seat Leon DSG kullanmış, 2 kere arıza yaşamış ve servislerde de bana söylenen bir konuyu bu kadar uzatmak istemem ancak, DSG eski bir tür şanzuman olmamasına rağmen servisin özellikle önerisinden biri araç çalışır durumda beklerken N ye alınmasının önerilmesiydi.

Hadi DSG "narin" bir şanzuman diyelim, aslında bizim kullandığımız vites kutusu Tork konvektörlü olmasına rağmen, deyim yerindeyse eski tip otomatik şanzumanın günümüze uygun hale getirilmiş halidir. (ZF de benzer şekildedir) Basitçe hidrolik basıncı ile çalışır ve D konumundayken bu basınç aktiftir.

Bence bilgilerinizi check etmenizde yarar var. Ama şunu diyorsanız EAT6 güçlü bir kutudur ve kolay sorun çıkartmaz, tamam kabul ediyorum. Ben de zaten sırf bu nedenle DSG'den kaçıp kurtulmuş biriyim. Ama bu içindeki hidrolik basıncının zorlama yapmadığı anlamına gelmez.

Ayak frenden çekilince araç gaza basılmadığı halde ilerler. Bunun nedeni sözünü ettiğim iç basınçtır. Ayak frendeyken siz o ilerleme isteğini engellemiş olursunuz. O nedenle ben uzun süreli beklemelerde eğer araç çalışır durumda ise N ye alınmasının bu anlamda yararı olduğunu düşünüyor ve bu şekilde aracımı kullanmaya devam edeceğimi belirtiyorum. Elbette yeniden alınca olacak bu iş.:) Ne yazık ki ev almak için satmış durumdayım ve sadece iş yerindeki otolarla idare ediyorum şimdilik.

Herkese arızasız, kazasız, sorunsuz seneler dilerim.

Servis size doğru bilgiyi vermiş, şu anda kullanılan DSG, EDC, DCT gibi çift kavrama şanzımanların tümünde bir miktar ısınma problemi var maalesef, bu nedenle çok sıkışık trafikte aracı manuel olarak kullanmalı, uzun bekleme sırasında ise ısınmanın önüne geçmek için vitesi N konumuna almak gerekir.

Ama EAT6 gibi yeni nesil tam otomatik şanzımanlarda ise böyle bir ısınma sorunu olmadığı için vitesi N konumuna almaya gerek bulunmamaktadır.

Tabi bir de buradaki amaç mühendislik bilgilerimizi teknik olarak anlatmak değil de anlaşılır, doğru ve basit olarak bilgiyi paylaşmak olmalıdır diye düşünüyorum.

Hepinize mutlu ve sağlıklı yıllar dilerim.

• Arkadaşlar ankarada firmanın birisi ön ve arka difüzör üretmiş. Çifti 600 TL.

Yorumlarınız nedir.

• 2018 model fiyatları yayınlanmış. Ortalama 5-6 bin lira fiyat farkı konmuş.

Zaman geçtikçe araç almak çok daha zor oluyor.

• Triple-X T kullanıcısına yanıt
    Selamlar. Hayirli olsun. Kazasiz belasiz umarim. Araciniza mutlaka arac kamerasi takin oncelikle tavsiyemdir.

Benim aracta otomatik fren yapmiyor. Cozemedim. Arabanin dibine kadar giriyorum artik denemek icin riskli ama sinir oldum.

Adaptif cc de yapiyor ama.

• Sevgili arkadaslar bir sorum olacak.

Bugun iki kere yaptigi icin sormak istedim. Bazen gaza basinca takirdama yapiyor. Ayagimda hissediyorum.

Acaba arac oto fren yapacakken ben gaza mi basiyorum nedir anlamadim.

Anlatamadim da.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeniorAwesome

Selamlar. Hayirli olsun. Kazasiz belasiz umarim. Araciniza mutlaka arac kamerasi takin oncelikle tavsiyemdir.

Benim aracta otomatik fren yapmiyor. Cozemedim. Arabanin dibine kadar giriyorum artik denemek icin riskli ama sinir oldum.

Adaptif cc de yapiyor ama.

benim araç da öyle yayayı görüyor ama aracın tamponun kadar gelsem yok..fren ya da uyarı yaptığı yok..
  • SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Hiç aklımdan yoktu kamera almak. Tavsiye edebileceğiniz bir kamera modeli var mi? Arac park halindeyken de kayıt yapanlardan olursa iyi olur. Bizim otoparklarda sabah bir bakıyorsunuz birisi aracınıza çarpıp gitmiş.

Diğer konuyla ilgili olarak otomatik frenleme işini mutlaka çözeceğim...

• 
Sayfa: önceki 914915916917918
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.