Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (879. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
17 Misafir (2 Mobil) - 15 Masaüstü2 Mobil
5 sn
62.449
Cevap
637
Favori
2.484.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 877878879880881
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yok hocam park halindeydim aracı park ettim inecekken üfleme sesi geliyordu ona dikkat kesildim. bakıma gideceğim zaten 1 ay sonra. orada da detaylandıracağım.
  • SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    Soğutma fani sesidir, kontak kapansa da bir süre devam eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    Parfüm sistemi açık kalmış olabilir oda ses yapıyor fan sesi gibi
  • bu arabaya bi haller oluyor sinirimi bozmaya başladı..motoru çalıştırdığımda dersin kamyon motoru çalıştı sonra ekranların parlaklığı düşük seviyede açıldı..motor sıcaktı bu arada..tekrar ayarladım..cebimde anahtar olmasına rağmen kapı koluna dokunup kapatmaya çalıştığımda kapanmadı anahtarla kapatmak zorunda kaldım..bu sefer açmak istediğimde açılmadı yine anahtarla açtım...bir de son zamanlarda ortadaki ekran geç açılıyor radyo açıkken ses geliyor ama görüntü yok..
  • ahmtıl kullanıcısına yanıt
    Akünüzu kontrol ettiriniz

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Akünüzu kontrol ettiriniz

hocam beni zorla servise göndereceksin :)
    İkinci seçenek : hiç açılmayana kadar bekleyin :)

• İyi forumlar bende 3008 allure paketle aranıza katıldım tavsiye edicekleriniz dikkat etmem gereken şeyler nelerdir kısaca yazarsanız sevinirim birde 3d paspas tavsiyesi olan var mı

• baha11 B kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler mantikli geldi dneeyecegim

• walter10 W kullanıcısına yanıt
    Forumda cok tavsiye 3dilen sadece gtline modeline tam uymayan 3d paspas vardi. N11 de bulabilirsiniz.

Hayirli olsun gule gule kullanin.

Aractan cok memnun kalacaginiza ben eminim.

• Arkadaşlar belki daha önce de bahsi geçmiştir ama yine de sormak istedim (daha önce bu konu tartışıldı/konuşuldu ise direkt ilgili mesajları refere edebilir ya da sayfa numarasını belirtebilirseniz çok sevinirim).

Bu sürüş modu seçimi paketleri hangi mantığa göre çalışıyor. Mesela 4x2 araçta kar (ya da kış) modunu seçtiğimizde aracın davranışı nasıl, neye göre ya da hangi mantıkla değişiyor bilen var mıdır çalışma prensibini bu opsiyonun?

Bir de mesela karlı hava modu seçildiğinde gerçekten normal sürüş moduna göre çok fark ediyor mu? Kar modunu seçtiğinizde farkı bariz hissedebiliyor musunuz yola tutunma ve manevra kabiliyeti açısından?

Değerli görüş ve bilgileriniz için şimdiden çok teşekkürler.
  • estacion E kullanıcısına yanıt
    grip control patinaj durumunda torku sınırlandırır ve gerekiyorsa ilgili tekerlere fren uygular. mevcut grip control olmayan araçta da zaetn ESP bunu yapar.
    Grip, ESP nin otomatik seçtiği mod yerine sizin seçtiğiniz moda göre hareket etmenizi sağlar .hepsi bu. yani grip ctonrol araçta mekanik olarak ekstra bir donanım bulunmuyor. gripsiz araç ile mekanik aynıdır.

ordaki modu değiştirince araba 4x4 Jeep Cherokee olmuyor, gaza gelip dağa bayıra, yada yoğun kar/buz durumunda yola atlamayın :)

test amaçlı çamurlu bir patika yolda deneyip, ne kadar fark ettiğini görebilrsiniz.
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler @acquiles

Aslında ben grip control'den ziyade, Elegance Pack'lerde olan sürüş modu seçimini sormuştum. Yani karlı hava, normal sürüş, spor modu, arazi modu gibi seçenekler var ya konsolda dönen bir yuvarlak düğme ile seçilen modlar.

Bildiğim kadarıyla zaten advanced grip control özelliği 19 inç jantlı araçlarda olamıyor. Daha küçük inçte jant ve daha kalın lastik gerekiyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: estacion

Teşekkürler @acquiles

Aslında ben grip control'den ziyade, Elegance Pack'lerde olan sürüş modu seçimini sormuştum. Yani karlı hava, normal sürüş, spor modu, arazi modu gibi seçenekler var ya konsolda dönen bir yuvarlak düğme ile seçilen modlar.

Bildiğim kadarıyla zaten advanced grip control özelliği 19 inç jantlı araçlarda olamıyor. Daha küçük inçte jant ve daha kalın lastik gerekiyormuş.

Aracım elegance pack ama sizin söylediğiniz kar modu gibi şeyler yok.Ama vites kolunun arkasında bir S modu var ki bu da normal otomatik geçişe göre daha yüksek devirlerde vites atlayarak dinamik bir sürüş sağlıyor, ama baya bir yakıt artışı oluyor.Sizin kastettiğiniz i-cocpit değişilikleri değil deği mi?Direksiyondan bir döner düğme ile bunlar değişiyor sadece ki bunlar sürüşle ilgili değil, sadece değişken bilgi görselleri.

Belli bir müddet sonra ekranda elektrik arızası yazısi çikacak 😀 servise gittiğinizde akü değiştirilecek, eğer aküyü değiştiren servis tam doldurmadan (min. %80) verirse uzunca bir süre SS çalışmayacak, yeniden servise gideceksiniz, eğer şarj cihazları yoksa aracınızı lifte kaldırıp 3 saat kadar çalıştırıp şarj edip size geri verecekler 😀 bunu mypug a bakip sonradan farkettim, yoksa bir araç hiç hareket etmeden 50 km nasıl yapar 😂

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

• quote:

grip control patinaj durumunda torku sınırlandırır ve gerekiyorsa ilgili tekerlere fren uygular. mevcut grip control olmayan araçta da zaetn ESP bunu yapar.
    Grip, ESP nin otomatik seçtiği mod yerine sizin seçtiğiniz moda göre hareket etmenizi sağlar .hepsi bu. yani grip ctonrol araçta mekanik olarak ekstra bir donanım bulunmuyor. gripsiz araç ile mekanik aynıdır.

ordaki modu değiştirince araba 4x4 Jeep Cherokee olmuyor, gaza gelip dağa bayıra, yada yoğun kar/buz durumunda yola atlamayın :)

test amaçlı çamurlu bir patika yolda deneyip, ne kadar fark ettiğini görebilrsiniz.

Youtube'da aynı aracın grip kontrollu olan ve olmayanların karşılaştırmalı videolarını izlendiğinde grip kontrolun sadece esp ile ilgili olmadığı görülür.

• estacion E kullanıcısına yanıt
    Konsolda ki yuvarlak düğme grip control zaten.

Başka bir sürüş modu bulunmuyor.

SPORT mod hariç. O da el freni arkasında ki düğme.

• hassey kullanıcısına yanıt
    Bu konu çokca tartışıldı ve detaylandi..sizinle teknik olarak aynı fikirde değilim.. YouTube daki her video her zaman %100 pratik ile uyuşmayabiliyor...

Ayrıca grip control direk Bir ESP uygulamasıdır. Peugeot bu şekilde açıklıyor herhalde kendi yaptıklarını doğru tarif etmişlerdir :)

Grip Control consists of an intelligent traction control system and special Mud & Snow 'All Weather' tyres, a compromise between full Winter Compound tyres and Summer Compound tyres. Grip Control automatically improves the vehicle's traction on difficult surfaces such as snow, mud, dirt tracks and wet grass.

The system works with the vehicle's ESP (Electronic Stability Programme) to maintain the best possible traction from both front wheels. It has five selectable operating modes which can be chosen by the driver from a dedicated control mounted on the centre console.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 30 Kasım 2017; 12:43:6 >
  • Phalai P kullanıcısına yanıt
    My Peugeot app da aracın hareket etmediğini nasıl anladınız?

Araç aynı yerden çıkıp aynı yere geri gelmiş. :) rotayı göremediğin, için sabit sanıyorsunuz.

Siz evden çıkın geri gelin 100 km sonra uygulama aynı şekilde gosterecek..

GPS konumu her zaman uygulama da yer almıyor. Bu nedenle lokasyonu bilgisi olmayan kayıtlar da görülüyor.
    Su ekran görüntüsü ile aracın hiç hareket etmeden yerinde boşta tekerleklerin döndüğünü soyleyemeyiz

Airbag kampanyası yapılırken bende baktım dikkatimi çekti. Aynı bu kayıt vardi sizdeki gibi. Hareket etmemiş görünüyor.
    Araç kamerasından baktım uzun bir yol testi yapılmis (koltuk sesi ile ilgili muhtmelen)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 30 Kasım 2017; 12:48:36 >
  • quote:

My Peugeot app da aracın hareket etmediğini nasıl anladınız?

Araç aynı yerden çıkıp aynı yere geri gelmiş. :) rotayı göremediğin, için sabit sanıyorsunuz.

Siz evden çıkın geri gelin 100 km sonra uygulama aynı şekilde gosterecek..

GPS konumu her zaman uygulama da yer almıyor. Bu nedenle lokasyonu bilgisi olmayan kayıtlar da görülüyor.
    Su ekran görüntüsü ile aracın hiç hareket etmeden yerinde boşta tekerleklerin döndüğünü soyleyemeyiz

Airbag kampanyası yapılırken bende baktım dikkatimi çekti. Aynı bu kayıt vardi sizdeki gibi. Hareket etmemiş görünüyor.
    Araç kamerasından baktım uzun bir yol testi yapılmis (koltuk sesi ile ilgili muhtmelen)

katılıyorum. ek olarak bir şey sormak istiyorum. bu my peugeot uygulaması bluetooth açtıgım zaman her zaman bağlantı kuramıyor araba ile. araç telefonuma direkt bağlanıyor. telefon vb özellikleri kullanıyorum. ama uygulamayı açtıgımda "araca baglı" ibaresi yanıp sönmüyor. bunun daha kolay aktifleştirme yöntemi var mıdır benim bilmediğim ?

• 
Sayfa: önceki 877878879880881
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.