Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (1422. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
62.449
Cevap
636
Favori
2.484.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14201421142214231424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tümsekler, hız banketleri, tırtıklı yollarda kullanımda bir hayli fark var, çukur vs için evet fark var ama tümsekler kadar hissedilir değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon79

Tümsekler, hız banketleri, tırtıklı yollarda kullanımda bir hayli fark var, çukur vs için evet fark var ama tümsekler kadar hissedilir değil.
    Doğru tahmın ettım o zaman bu sistem tumsek hafıf cıkıntılarda iyi çukurda aynı performans yok testte çukura girdimde baya sallandı sonra jeton düştü eve gelince o hafıf sarı hız kesıcılerde hıssettırmıyorsa o zaman iyiymiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar,
    büyük bir aksilik olmazsa bugün C5 Aircross Feel Adventure Platin Gri araç için kaporamı veriyorum.
    araçta ekstradan siyah tavan ve deri koltuk var. Gemiden 28'inde inecek.
    Airbump'ları da kırmızı olsaydı istediğim kombinasyon olacaktı, kısmet değilmiş.

Bu süreçte özellikle sorularımıza bıkmadan usanmadan cevap yazan @aquilles'e,
    ve 3008 forumunda C5'le ilgili karşılaştırmalara hoşgörüyle yaklaşan herkese teşekkür ederim.

Umarım ve dilerim bir aksilik olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpernative

Dostlar,
    büyük bir aksilik olmazsa bugün C5 Aircross Feel Adventure Platin Gri araç için kaporamı veriyorum.
    araçta ekstradan siyah tavan ve deri koltuk var. Gemiden 28'inde inecek.
    Airbump'ları da kırmızı olsaydı istediğim kombinasyon olacaktı, kısmet değilmiş.

Bu süreçte özellikle sorularımıza bıkmadan usanmadan cevap yazan @aquilles'e,
    ve 3008 forumunda C5'le ilgili karşılaştırmalara hoşgörüyle yaklaşan herkese teşekkür ederim.

Umarım ve dilerim bir aksilik olmaz.
    Hayırlısı olsun inşallah.şu amortisor olayından kanıma giriyor bu c5.

• alpernative A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

• 3008 fren balatalarını serviste değişmemek garantiyi etkiler mi? en son 4 taneyi 1200tl değiştim ve çok zoruma gitti.
    servis dışında 3008 için sorunsuz balata değişimi yaptırabileceğimiz bir yer var mı ? tavsiyelerinize açığım.
  • farukisin F kullanıcısına yanıt
    Balatayi 150 TL'ye almıştım ben Bosch marka.
    Garanti konusu soylre, balata ve disk kaynaklı bir sıkıntı olursa etkiler.. Diskin öleceği tuttu mesela, servis dışında balata takıldığında direk bizim değil bu derler..
    Ama konu şu, oldu da diske zarar verdiniz(ki bosch marka balata Dan bahsediyoruz) en fazla disk değişir.
    Hepsini takım değiştirseniz bile 1200 TL den üste para kalır
    Mecburi bakımlar dışında ekstra yüksek fiyat ödemek bana mantıklı gelmiyor. Zaten bakımlar *3..

Not: illa aynı marka olsun derseniz orjinal balata da piyasada uygun fiyata mevcut.. Ben mevcut balata çok. Çabuk bitiyor diye denemek için bosch almıştım. Aracı satınca deneyemedim henüz..
    O zaman birisi 150 orjinal olan 250 idi yanlış hatırlamıyorsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 17 Eylül 2019; 15:34:35 >
  • Yuhya 150 tl balata olsa 150 de işçilik hadi 400 al 1200 nedir aga.

• gemstoneblue kullanıcısına yanıt
    servis kazığı hocam.
  • Şimdi aklıma bir şey geldi
    Hani youtubede falan vardır, adam normal 3 serisi bmw alıyor, yazılımla şunla bunla, karoserle falan oynayıp, donanım olarak m3 e çeviriyor aracı.
    Bizim araç 2019 pe. Misal bizde parfüm olayı yok, torpidoda parfüm yeri var, yani bir nevi ön hazırlık vardır diye düşünüyorum. Parfüm, kör nokta, led far vb, prime a eklenebilir mi? Koltuk, aktif cruze kontrol olmazsa olmaz değil. Gidip hazır olanı satıp üste 40-50 verip gt alana kadar, eğer yapılabilirse 3-5 bine hallolur diye düşünüyorum. ( 3-5 ten kastım afaki bir rakam ) büyük ihtimalle daha fazla çıkar ama gidip 40-50 çıkmaz herhalde. Ambiyans olayı yerleri mevcut, bir elektrikçiye götürüp malzeme dahil 500 e maksimum yaptırılır misal 🤔 bilgisi olan ya da araştıran var mı acaba böyle bir şeyi 🤔

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeusunbabası -- 17 Eylül 2019; 16:7:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zeusunbabası

Şimdi aklıma bir şey geldi
    Hani youtubede falan vardır, adam normal 3 serisi bmw alıyor, yazılımla şunla bunla, karoserle falan oynayıp, donanım olarak m3 e çeviriyor aracı.
    Bizim araç 2019 pe. Misal bizde parfüm olayı yok, torpidoda parfüm yeri var, yani bir nevi ön hazırlık vardır diye düşünüyorum. Parfüm, kör nokta, led far vb, prime a eklenebilir mi? Koltuk, aktif cruze kontrol olmazsa olmaz değil. Gidip hazır olanı satıp üste 40-50 verip gt alana kadar, eğer yapılabilirse 3-5 bine hallolur diye düşünüyorum. ( 3-5 ten kastım afaki bir rakam ) büyük ihtimalle daha fazla çıkar ama gidip 40-50 çıkmaz herhalde. Ambiyans olayı yerleri mevcut, bir elektrikçiye götürüp malzeme dahil 500 e maksimum yaptırılır misal 🤔 bilgisi olan ya da araştıran var mı acaba böyle bir şeyi 🤔
    Emin ol daha ucuza çıkar ama garanti sıkıntı olabilir mesela focal sistemide 11 bın cıvarı taktırabılırsın pazarlıkla tanıdıkla focal daha uyguna gelebilir daha yuksel wattlısı hemde.Ama garanti olayı olursa sıkıntı.

• zeusunbabası Z kullanıcısına yanıt
    Focal ayrı bir durum. Sonradan takılması ucuz değil tefarruati da fazla. Özellikle woofer Koltuk taban döşemesi altında bayağı dağıtmak lazım.
    Tavan ledi için ben yapayım size 500 TL ye :)
    Parfüm hikaye zaten olmasa da olur onun için aracı modifiye etmek gereksiz.
    Aktif cruse kontrol ciddi bir konfor, evet ölümcül değil belki ama kullandıktan sonra olmaz sa olmaz diyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: zeusunbabası

Şimdi aklıma bir şey geldi
    Prime ve gtline daki ekran farklı.
    Yapılacak mod odkalama sorunu olmayan led uygulaması.
    Sinyal lambalarının ve geri vites lambalarının led olarak güncellenmesi
    Ic aydınlatma sistemimin led olarak güncellenmesi
    Son olarak hoparlör sisteminin elden geçmesi olarak sıralanabilir.

Ancak hiç-bir zaman allure ep yada gt line olamayacaktır.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Focal ayrı bir durum. Sonradan takılması ucuz değil tefarruati da fazla. Özellikle woofer Koltuk taban döşemesi altında bayağı dağıtmak lazım.
    Tavan ledi için ben yapayım size 500 TL ye :)
    Parfüm hikaye zaten olmasa da olur onun için aracı modifiye etmek gereksiz.
    Aktif cruse kontrol ciddi bir konfor, evet ölümcül değil belki ama kullandıktan sonra olmaz sa olmaz diyorsunuz.
    Kafamdaki soru işaretine cevap vermiş oldun woofer la center tuhaf bir yerde görünüyor katalogda sıkıntı çıkarırmı diye düşünüyordum..

• quote:

Orijinalden alıntı: farukisin

3008 fren balatalarını serviste değişmemek garantiyi etkiler mi? en son 4 taneyi 1200tl değiştim ve çok zoruma gitti.
    servis dışında 3008 için sorunsuz balata değişimi yaptırabileceğimiz bir yer var mı ? tavsiyelerinize açığım.
    1300 lira istediler benden ön arka bosch ön arka 300 tl gerek yok
  • quote:

Balatayi 150 TL'ye almıştım ben Bosch marka.
    Garanti konusu soylre, balata ve disk kaynaklı bir sıkıntı olursa etkiler.. Diskin öleceği tuttu mesela, servis dışında balata takıldığında direk bizim değil bu derler..
    Ama konu şu, oldu da diske zarar verdiniz(ki bosch marka balata Dan bahsediyoruz) en fazla disk değişir.
    Hepsini takım değiştirseniz bile 1200 TL den üste para kalır
    Mecburi bakımlar dışında ekstra yüksek fiyat ödemek bana mantıklı gelmiyor. Zaten bakımlar *3..

Not: illa aynı marka olsun derseniz orjinal balata da piyasada uygun fiyata mevcut.. Ben mevcut balata çok. Çabuk bitiyor diye denemek için bosch almıştım. Aracı satınca deneyemedim henüz..
    O zaman birisi 150 orjinal olan 250 idi yanlış hatırlamıyorsam
    Biz ise orjinal parçaları Euro Repar servislerde taktırıyoruz. Hem garanti veya servis bağı bozulmuyor hem de işçilik hatta parça daha ekonomik oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Prime ve gtline daki ekran farklı.
    Yapılacak mod odkalama sorunu olmayan led uygulaması.
    Sinyal lambalarının ve geri vites lambalarının led olarak güncellenmesi
    Ic aydınlatma sistemimin led olarak güncellenmesi
    Son olarak hoparlör sisteminin elden geçmesi olarak sıralanabilir.

Ancak hiç-bir zaman allure ep yada gt line olamayacaktır.

Iyi forumlar...

Alıntıları Göster
    Muhakkak hiç bir zaman dediğiniz gibi alure ya da gt olmayacak ama nedense bi an aklıma geldi ve mantıklı geldi

• quote:

Hayırlı olsun
    teşekkür ederim,
    ilk kez dizel bir araç kullanacağım. dizel ölüyor daha da alınmaz dediğim bir dönemde üstelik.
    demek ki büyük konuşmamak lazımmış. bu adblue denen üreyi ışığı yandığında kendimiz ekleyebiliyor muyuz
    yoksa mutlaka servisin mi eklemesi lazım?
  • Üre eklersın herhalde deponun yanındaydı sanırım benzın gıbı dökecen gitcek.

• alpernative A kullanıcısına yanıt
    Dizel ölüyor tr için geceeli değil.
    Biz gelişmekte olan bir ülkeyiz.
    Wv daha manisa da fabrika açıp yüksek ihtimal dizel üretimini yavaştan buraya kaydıracak.avripada elektrikli yapacak..

Ozetle ortlama 15 yıl daha net satışı yapılır.
    O kadar dizel argesi Avrupa Birliği katar aldı diye çöpe atılmayacak...
    Daha Meksika var, arjantin var, Çin var pazar çok dizel için..
    En başta dizel hastası Türkiye...

• 
Sayfa: önceki 14201421142214231424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.