Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (1423. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62.424
Cevap
638
Favori
2.481.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14211422142314241425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acquiles

Dizel ölüyor tr için geceeli değil.
    Biz gelişmekte olan bir ülkeyiz.
    Wv daha manisa da fabrika açıp yüksek ihtimal dizel üretimini yavaştan buraya kaydıracak.avripada elektrikli yapacak..

Ozetle ortlama 15 yıl daha net satışı yapılır.
    O kadar dizel argesi Avrupa Birliği katar aldı diye çöpe atılmayacak...
    Daha Meksika var, arjantin var, Çin var pazar çok dizel için..
    En başta dizel hastası Türkiye...
    Birde gelişebilsek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Dizel sevdamız belli canım. Peugeot 3008 benzinli istiyordum ilk. Malum sitede sadece 8 tane benzinli ilanı var, 500 den fazla dizel var. Sırf ikinci eli düşünerek dizel alıyorum, kendi sürüş keyfimi sekteye uğratacağım.
    Maalesef benzinli en ucuz C5, 236 bin lira. Onu da vermek istemedim.

• gemstoneblue kullanıcısına yanıt
    O şu şartlarda zor.. Detaya girmeye gerek yok sonra siyaset yapıyorsun diyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: alpernative

Dizel sevdamız belli canım. Peugeot 3008 benzinli istiyordum ilk. Malum sitede sadece 8 tane benzinli ilanı var, 500 den fazla dizel var. Sırf ikinci eli düşünerek dizel alıyorum, kendi sürüş keyfimi sekteye uğratacağım.
    Maalesef benzinli en ucuz C5, 236 bin lira. Onu da vermek istemedim.
    Muhtemelen 1.2 si gelecek.benim umudum otv indirimi.ustad kaça bitti ayıptır sormaso senın arac özelden de atabılırsın..

• Bugün 110-120 km civarında direksiyondaki hafif titreme şikayetiyle servise gittim. Araç garantide ve fix servis paketi de almıştım. Balanstan diyerek benden 100 tl ücret istediler, kızdım çıktım gittim. Bu normal mi sizce?

• artı garanti için fiyat alan var mı ve indirim aldınız mı?
  • alpernative A kullanıcısına yanıt
    Sürüş keyfinden kastınız motor sesiyse bugün öğlen yaşadığım bir anektodu paylaşayım. Aracı geçen hafta cuma aldım. Bugün 4 arkadaş öğlen yemeği için yol kenarı bir yere gidip aracı parkedip indik, kapıları kilitlemeye çalışıyorum, kilitlenmiyor...Allahallah neden acaba falan diye bakarken, arkadaşlardan biri arabanın ışıkları yanıyor dedi... Bir baktım aracı stop etmemişim..ve bunu motor sesinden değil ışıklardan farkedebildik :)
    Demem o ki dizel olmasına rağmen ses cidden az ve yalıtım bence gayet başarılı.
    Tercihiniz hayırlı olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • palermo kullanıcısına yanıt
    Sizin de GT-line ınız hayırlı olsun. Çok güzel bir araç sizinkisi. Verdiğiniz moral için de teşekkür ederim.

• IronHasan kullanıcısına yanıt
    30 bin bakımında servis 1.300 TL istedi 4 fren balatası için. Teşekkür edip ustama götürdüm önler bitmiş arkalar idare eder ama imkan varsa değiş dedi. Bostancı sanayide önleri orjinal arkaları en iyisinden muadil aldım. Orjinal ön 400, muadil arka150 TL. Ustama da 100 TL işçilik verdim 650 TL ye maloldu. Neden önler orjinal diye soran olursa, frende yükün %60 hatta daha fazlası ön frene biniyor, arka balatadan erken bitmesinin sebebi de bu.

Özetle servisin yarı fiyatına halletmiş oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Antabi78

30 bin bakımında servis 1.300 TL istedi 4 fren balatası için. Teşekkür edip ustama götürdüm önler bitmiş arkalar idare eder ama imkan varsa değiş dedi. Bostancı sanayide önleri orjinal arkaları en iyisinden muadil aldım. Orjinal ön 400, muadil arka150 TL. Ustama da 100 TL işçilik verdim 650 TL ye maloldu. Neden önler orjinal diye soran olursa, frende yükün %60 hatta daha fazlası ön frene biniyor, arka balatadan erken bitmesinin sebebi de bu.

Üstteki arkadaş 150 ye prjınal bosch aldım dıyor 400 e aldıgın farklımı yoksa senmı yuksek aldın?

• Benzıne motorine saglam zammmmm geldi geçmiş olsun.

• quote:

Ekonomi adına iyi olmuş. Ancak Euro Repar'dan da fiyat alsaydınız keşke. Aracın garantisini zedelememiş olurdunuz.

Ayrıca orjinal olmayan ama Peugeot tarafından onaylanan muadil parçalara da ulaşmak yine mümkün oluyor.
    Sarf malzeme olduğu işin diskler dışında garanti kapsamı dışında kalacak bir durum yok gibi ki o da önler orjinal olduğu için sadece arkalar için olur sanki. Zaten kasım ayında garanti doluyor o nedenle çok da dert etmiyorum ama bundan sonraki işlemlerde göz önünde bulundururum eyvallah.

• gemstoneblue kullanıcısına yanıt
    Bosch orjinal değil o da muadil sınıfında. Orjinal dediğimiz peugeot nun kendi ürettiği ve kutusunda kendi logosunun olduğu üründür. Bunun dışında kalan tüm ürünler muadil yani yan sanayi olarak geçer.

• Antabi78 A kullanıcısına yanıt
    Peugeot (ve diğer araç üreticileri) sarf malzeme üretmez.
    3008 deki balata da Peugeot un kendi ürettiği bir malzeme değildir.
    Balata Üreticinin logosu ticari nedenlerden dolayı artık ürün üzerinde /kutusunda yer almıyor. Onun yerine. Peugot logosu yer alıyor.

Bu nedenle birebir aynı ürünü daha uygun fiyata. Piyasada bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 18 Eylül 2019; 8:26:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gemstoneblue

Benzıne motorine saglam zammmmm geldi geçmiş olsun.
    Bizle ilgisi yok petrol fiyatı arttı, no problem

Motorinin litre fiyatına 34 kuruş, benzinin litre fiyatına ise 36 kuruş zam geldi, söz konusu artış pompa fiyatlarına bu gece yarısından itibaren motorinde 12 kuruş olarak benzinde ise 35 kuruş olarak yansıyacak. Motorinde 22 kuruş benzinde ise 1 kuruşluk artış vergiden karşılanacak. Motorin ve benzin fiyatlarında yaşanan artışın ardından, zammın vergi ayarlamasıyla karşılandığı Eşel Mobil sistemi bu yıl benzin ve motorin için dördüncü kez tekrar devreye alındı.

hocam anlamak için soruyorum, euro repar garanti dışı kalmadan daha uygun fiyat verip tamir vs de mi yapıyor ? yoksa bahsettiğiniz bu balata vs için mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukisin

hocam anlamak için soruyorum, euro repar garanti dışı kalmadan daha uygun fiyat verip tamir vs de mi yapıyor ? yoksa bahsettiğiniz bu balata vs için mi?
    Sıfır araçlara dahi garantiyi bozmadan servis hizmeti veriyor. Peugeot tarafondan denetlenen ve yetkilendirilen özel servisler. Avrupa da ise her marka araca hizmet veriyorlar. AB üyesi olsak bizde de benzer bir durum olacak..
  • quote:

Sarf malzeme olduğu işin diskler dışında garanti kapsamı dışında kalacak bir durum yok gibi ki o da önler orjinal olduğu için sadece arkalar için olur sanki. Zaten kasım ayında garanti doluyor o nedenle çok da dert etmiyorum ama bundan sonraki işlemlerde göz önünde bulundururum eyvallah.
    Arkalar dahi garanti altında kalabilirdi.

Ayrıca yetkili servislere gitmenin veya Euro Repar'lara gitmenin bir yararı aracın garanti sonrası da fabrikasyon bir arızası olduğunda onarılmasını talep etme hakkınızın saklı kalmasıdır. Aksi halde bu hakkınız da olmayacaktır.

Benim 308 Euro Repar'a gidiyor. Garanti zaten 2018'İn başında bitti. Uzatmadık. Ama Euro Repar'lara gitmeye devam ettik. 2018 ortalarında arka traversten çıtırdama sesi geldi. Faturaları ibra ettik ve garantisi bittiği halde garantiden işlem yapıldı ve araç onarıldı.

Bunun gibi durumlarda sıkıntı yaşamazsınız.

• Yeni 208 gelmiş arkadaşlar 2008 gibi aynı.

• 
Sayfa: önceki 14211422142314241425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.