Şimdi Ara

Yeni pejo 508 mi? Yeni vw passat mi? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
3.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: DolceVita.

O değil de şu andan itibaren makyajlı veya yeni kasa olarak piyasaya çıkmış ya da çıkacak VAG grubu araçlarda elle tutulur bir DSG revizyonu var mı yoksa aynen devam mı?

"9. Nesil kavramada sıkıntı yok" muhabbetleri devam mı edecek? Potansiyel müşteri olarak soruyorum

Dsg kuru tip 7 ileri için bazı Sıkıntılar son revizyon ile giderildi ancak kuru tip olmasndan Kaynaklı fiziksel yapısı Gereği risk unsuru olmaya devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akifsari -- 15 Aralık 2014; 11:41:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ikinci el 320 dizeller mevcut 130 lara biraz daha dusmesi lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: 207m

quote:

Orijinalden alıntı: mry_82

quote:

Forumun vw dusmanligi uçmuş durumda. Robotize şanzımanlı 508 in dsg şanzımanlı b8 Passat tan iyi olduğunu söyleyenler var. Teknik veriler ortada. Neyin tribine girmiş millet anlamadım. Tasarim olarak falanda b8 Passat daha modern daha şık. 2.el piyasasını yiyim. Passat b8 her türlü 508 den iyi araba. Biraz mantıklı olun yahu, el insaf...

Sorunsuzluk anlamında kesinlikle dsg'den daha iyı.dsg saatli bir bomba gibi.yemişim teknik verilerini.dsg'den ne çektiğimi ben bilirim.oto dergilerinde ki yorumları okuyup burada araba uzmanı olup çıkıyor millet.burda iki şanzumanı kullanmış biri olarak yazıyorum.tasarım olarak daha şık gelebilir passat bu göreceli bir kavram her konuda dersen bende sana yavaş gel derim.passatın iyi olduğu üç nokta var.biri malum 2.eli.oda garantisi biten dsg'ler ki saibindende dolu işte dsg'nin ne bela olduğunu bilmeyen birilerine kakalarmıyım diye bekleyen akbabalar dolu.diğeri 508'e göre daha yumuşak süspansiyonları daha konforlu sürüş sağlıyor.buda yol tutuş olarak 508'i öne çıkartıyor. ve sonuncusu ise dsg ile manuel şanzuman fiyatlarındaki kazığın ebatı kesinlikle passatta daha iyi.

Arabamın DSG şanzımanında hiçbir sorun yok. Hemde 160 HP Scirocco' da... Sorun olmadığı içinde bu şanzıman kesinlikle sorun çıkartır diyemem. Bu nedenle DSG, Auto6R' den çok çok daha iyi bir şanzımandır. Her konuda diye birşey demiş miyim iyi oku bakalım. Passat' ın iyi olduğu üç nokta varmış.. O da, birisi 2.elmişmiş, diğeri DSG kazığıymışmış Pehhh, geriye kalan konularda 508 daha iyi yani öyle mi ? iyi o halde siz gidip 508 alabilirsiniz. Ya da belkide 508' iniz vardır zaten

quote:

Passat b8 her türlü 508 den iyi araba.

komik şey daha ne yazdığınıdan haberin yok gelmiş burda yorum yapıyosun.her türlü derken içine her şey girer şanzuman da girer motor da girer.

• quote:

Orijinalden alıntı: EnergyBlue

quote:

Sen 3008'i 10binlira zararla satmış olabilirsin ama bende 2012'de sıfır 69bine sıfır aldığım 5008'i 2013 tam bir sene sonra 115 binde 68 bine sattım.km bu kadar çok olmasaydı karla bile stardım.sıfır sorunla sadece serviste rutin bakım kaydı vardı.adam servise gittimi nesi varsa çıkıyor.serviste o kadar arıza kaydı olan aracı ben şahsen almazdım

1 senede 115 bin km yapmayı nasıl becerdin

çok uğraşmadım açıkcası. ama işim gereği çok gezerim.8 ay yurt dışına çıkmam gerektiği için araç boş boş yatmasın diye istemeyerek satmak zorunda kalmıştım.

• Pejo ya para verilmeeeeeeeez.

• quote:

Teşekkür ederim bilgi için

DSG ciddi anlamda keyifli zaten cezbeden de bu, ama sıkıntılı bir vites kutusu denk gelirse insanı hayattan soğutma kapasitesine sahip

Bakalım büyük ihtimalle şu an için 1.6 dizel otomatik makyajlı Octavia alınacak. Onu bekliyoruz. Ama DSG her zaman soru işareti olarak duruyor kenarda.

Peki makyajda 120 lik motor gelir mi sizce Octavia için?

Rica ederim. 120 HP' lik motorun geleceğini sanmıyorum. Bu motoru D segmentine entegre etmeyi düşünüyorlar. C segmentinde 110 HP var şuan için, onu da yeterli görüyorlar zaten.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Forumun vw dusmanligi uçmuş durumda. Robotize şanzımanlı 508 in dsg şanzımanlı b8 Passat tan iyi olduğunu söyleyenler var. Teknik veriler ortada. Neyin tribine girmiş millet anlamadım. Tasarim olarak falanda b8 Passat daha modern daha şık. 2.el piyasasını yiyim. Passat b8 her türlü 508 den iyi araba. Biraz mantıklı olun yahu, el insaf...

Sorunsuzluk anlamında kesinlikle dsg'den daha iyı.dsg saatli bir bomba gibi.yemişim teknik verilerini.dsg'den ne çektiğimi ben bilirim.oto dergilerinde ki yorumları okuyup burada araba uzmanı olup çıkıyor millet.burda iki şanzumanı kullanmış biri olarak yazıyorum.tasarım olarak daha şık gelebilir passat bu göreceli bir kavram her konuda dersen bende sana yavaş gel derim.passatın iyi olduğu üç nokta var.biri malum 2.eli.oda garantisi biten dsg'ler ki saibindende dolu işte dsg'nin ne bela olduğunu bilmeyen birilerine kakalarmıyım diye bekleyen akbabalar dolu.diğeri 508'e göre daha yumuşak süspansiyonları daha konforlu sürüş sağlıyor.buda yol tutuş olarak 508'i öne çıkartıyor. ve sonuncusu ise dsg ile manuel şanzuman fiyatlarındaki kazığın ebatı kesinlikle passatta daha iyi.

Arabamın DSG şanzımanında hiçbir sorun yok. Hemde 160 HP Scirocco' da... Sorun olmadığı içinde bu şanzıman kesinlikle sorun çıkartır diyemem. Bu nedenle DSG, Auto6R' den çok çok daha iyi bir şanzımandır. Her konuda diye birşey demiş miyim iyi oku bakalım. Passat' ın iyi olduğu üç nokta varmış.. O da, birisi 2.elmişmiş, diğeri DSG kazığıymışmış Pehhh, geriye kalan konularda 508 daha iyi yani öyle mi ? iyi o halde siz gidip 508 alabilirsiniz. Ya da belkide 508' iniz vardır zaten

quote:

komik şey daha ne yazdığınıdan haberin yok gelmiş burda yorum yapıyosun.her türlü derken içine her şey girer şanzuman da girer motor da girer.

'' Her konuda '' demek '' her türlü '' anlamıyla eş değer diyorsan, sana verebileceğim tek cevabım BLOK olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

O değil de şu andan itibaren makyajlı veya yeni kasa olarak piyasaya çıkmış ya da çıkacak VAG grubu araçlarda elle tutulur bir DSG revizyonu var mı yoksa aynen devam mı?

"9. Nesil kavramada sıkıntı yok" muhabbetleri devam mı edecek? Potansiyel müşteri olarak soruyorum

Dsg kuru tip 7 ileri için bazı Sıkıntılar son revizyon ile giderildi ancak kuru tip olmasndan Kaynaklı fiziksel yapısı Gereği risk unsuru olmaya devam ediyor

+1 ;)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

'' Her konuda '' demek '' her türlü '' anlamıyla eş değer diyorsan, sana verebileceğim tek cevabım BLOK olabilir

yahu sen kendi yazdığın yazıyı nerenle okuyosun.

• Bu forum araba almayı zorlaştırır. Bir araba almak bu kadar zor olmamalı (-: İkisinin de test aracı var test edersin hangisi aklına yatıyorsa alırsın.

Ama benim tavsiyem; Passat'ı alırsın zaten beğenmez isen millet kuyrukta bekliyor aylarca satarsın yine Peugeot 508 alırsın.
  • Aynen, e o zaman manuel alın.

Kimse bu şanzımanı ısrarla önermiyor ki. Sadece en konforlu kullanımın hangi şekilde elde edileceğini söylüyoruz. Bu durumu kabul etmeyen de açık ve net bir şekilde uzak dursun bu şanzımandan.

Onu da mı söylemeyelim?

Nasıl ki 7 ileri "yapısı gereği" riskli ise bu da "yapısı gereği" alışkanlık istiyor. Bu kadar basit.

• quote:

Orijinalden alıntı: trust06

quote:

Orijinalden alıntı: airfield

Kimse bilmez ama Peugeot şanzumanı bir kaç yıldır en konforlu ve başarılı teknoloji ödülünü alıyor.

Bir 508 fanatiğimiz eksikti

Adam troll, ama mesajlarına zeka unsurları yerleştirme konusunda sorun yaşadığı için yapmaya çalıştığı ironi anlaşılmıyor.

Aslında 508 önerenlere laf çarpmak asıl amacı. Bi nebze arkadaşın derdine derman olduysam ne mutlu bana

• Tabiki passat..

508 diyenler önce o lanet auto6r şanzımanı bi kullansın ondan sonra gelsin 508 desin.. Uzunca bir yokuş çıkıp yavaşlayarak sağa döneceğinizi farz edin ; 508 de yavaşladığınızda şanzıman 1 saniyeden fazla sürede kararsızlığa düşüyor 1. vitesmi 2. vitesmi nerdeyse stop edicek derecede sarsıntı yaşıyorsunuz.. Aynı durumu b8 tdi dsg passatta yaşamanız mümkün değil. Dsg 6 milisaniyede karar verir ve gerekli olan vitese geçer.

Şimdi dsg sorunlu zart zurt diyenler gelmesin.. Sorun yaşayabilme ihtimalini göz önüne almadan yazıyorum eğer ihtimaller göz önüne alınacaksa yeni nesil 115 lik Hdi motorlarında enjektörleri tırt.. 50-60 bin km de ses yapıp bozulmaya başlayanlarla dolu.

Yazdıklarımı 2010 model 125 bin km de 308 1.6 Hdi Millesim i 1 sene 30 bin km boyunca kullanmış biri olarak yazdım. Peugeot ucuz alınacaksa fiyatına göre güzel arabadır ama Passatla kıyaslanacak bir durumu yok.

• şu dsg den problem yaşayıp 15-20 bin tl fatura ödemiş olan var mı? varsa şu fatura örneğini çok merak ediyorum artık.

iyi niyet ve garanti kapsamında değil harbi harbi cebinden uçuk miktarda para ödemiş olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Tabii ki passat. 508'i 2 sene sonra 70bine satamazsınız.

tek sebebi 70 bin den fazlaya satılamayacak olması ise 508 hertürlü alınır

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-ogretim-uyesinden-192003979/detay

Herkes istediği fiyatı koyar öndmli olan koyduğu fiyattan satılmasıdır

• Şu konuda fikir birliği var sanırım. Eski kasa (2013) passattan mevcut kasa (2013) 508 daha iyi gibi sanki. Bu durumda ikinci elde fiyatlarının uygunluğu da dikkate alınarak 508 tercih edilmesi daha mantıklı gibi...

• Daha sifir araci almadan
    Binmeden
    Keyfini cikarmadan nasil satarim, satabilir miyim, ikinci elde sukadar eder digeri bukadar eder kafalarina hastayim. Araca binmek icin degil satmak icin alan guzel ulkemin...... insanlari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.J. Pacino -- 15 Aralık 2014; 19:25:08 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.