Şimdi Ara

Yeni pejo 508 mi? Yeni vw passat mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
3.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: linqs

quote:

Orijinalden alıntı: Melikbey

quote:

Orijinalden alıntı: manda kasa

Cabuk dokulme dedikleri yipranma soz konusunda hangisi daha dayanikli
    3 yil sonra diri hangisi durur

508 passatdan daha dırı durur bence

All hail Passat

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Şöyle diyim eğer 508'de ki yarı otomatik şanzıman devam ediyor ve geliştirilmemiş ise hiç düşünülmemesi gereken bir araç görüşündeyim.Ama DSG nin ne zaman patlak vereceği bilmeyen bir şanzıman olduğu için bunada laf edemem.Ben olsam B8 Passat şeçerim.

Aslında en iyisi düz vites.Yok şu olucak yok bu olucak geri kaçırıyor şanzımanda sorun var gibi cümleler kurmansınız.

İkiside donanım aynı yada biri şunda üstün biri bunda üstün gibi...

Tercihiniz Passat'tan yana olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

quote:

quote:

quote:

All hail Passat
    ık teknol
    yahu dayanıklılığı nasıl belirliyor bunlar ben anlamıyorum bence passat 5 sene sonra dökülür , hiçbir araba için söylemeyemezsinki bunu artık teknoloji eskisi gibi değil cok daha fazla elektronik yenilik var dolayısı ile günümüzdeki hiçbir araba eski arabalar kadar uzun ömürlü olamaz elektronik aksam anlamında ..

• passat da olsa sonuçta volkswagen işte.. adı üstünde halk arabası... halk gibi vw alacağına mercedes al... ama para yoksa mecbur passat alacaksın... o zaman dökülür tabii.. kabul ederek alacaksın... öyle 5 sene diri dursun beklentin olmayacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Aksine benim çevremde dsg li araçlar hızlı ve karla satılıyor.

Ya taam dsg sorunsuz bir şanzıman değil ama bende 3008 le yolda kaldım. Diyeceksin yaşın kaç ki 3008 aldın bindin? Babamın arabası bunlar ben kendim Toros kullanıyorum.

Her neyse 3008 ile garajda çalışmadı araba. Ilk önce motor sonra şanzıman uyarısı verdi güncelleme beklendi 2 gün serviste kaldı. Allahtan ben peugeotta çalıştığım için nazımız geçti yerine araba verdiler o sürede. Sonra 2 senelik 13 binde arabayi 2 ayda 10 bin lira zararla sattık ki babamın kaç aylık kazancı o para tek kalemde sildi.

O yüzden bundan sonra ben alman ve japondan saşmam bunu çevremden gördüğümle değil kendi tecrübemle yazıyorum.

Hocam iki senelik aracı 10 bin lira zararla satmanız normal bir durum olarak düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

quote:

quote:

quote:

All hail Passat
    ık teknol
    yahu dayanıklılığı nasıl belirliyor bunlar ben anlamıyorum bence passat 5 sene sonra dökülür , hiçbir araba için söylemeyemezsinki bunu artık teknoloji eskisi gibi değil cok daha fazla elektronik yenilik var dolayısı ile günümüzdeki hiçbir araba eski arabalar kadar uzun ömürlü olamaz elektronik aksam anlamında ..

Babam 2 senedir 508 kullanıyor aldığımızda 1 sene dökülür diyen herkesin gözüne sokuyorum şimdi arabayı 2 senelik passat da gördüm dökülen 508 de kesinlikle kullanıma bağlı olduğunu düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Peugeot'un otomatik şanzımanına sarsıntılı vs... diyenler İngiltere kraliyet ailesinden oldukları için ve hep Rolls Royce'ye bindikleri için haklılar.

Biz de 1 yıl 508 kullandık, sarsıntı bilmem ne hiç bir şey yoktu, klasik forum yalanlarına devam.

Yeni ETG6 şanzıman konfor konusunda ciddi anlamda robotizeden beklenmeyecek bir performans sunuyor. Kaldı ki bu şanzımanı D segmentindeki 508'de bile yadırgamadım.

Üzerine düşerler mi bilmiyorum ama en fazla iki nesil sonra piyasada sevilen ve çift kavramalara alternatif gösterilen bir şanzıman olacak bu ETG'ler.

Düşük tamir masrafları, sorunsuzluk ve verimlilik de cabası.

Burada millet bir Passat türküsü tutturmuş gidiyor ama 508 sınıfında yabana atılmayacak bir otomobil. Sırf Peugeot olduğu için incelemeden kullanmadan küçümseyenler de gitsin 50-60 bine Polo falan alsın.

• Bizimle aynı hafta 40 bine 1.6 benzinli elegant corolla alan amcam biz 3008 i sattiķtan 3 ay sonra 2 bin lira üzerine koyarak 42 bine ilan vermeden sattı ki aracın sol çamurluğu da değişmişti.

Bizim 3008 ise en ufak hata boyası olmadığı halde zararla satılıyor. Cok normal.

Peki daha sonra 62 bine aldığımız c maxi nasıl 68 bine sattık?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetenes -- 14 Aralık 2014; 19:49:07 >
  • quote:

Peugeot'un otomatik şanzımanına sarsıntılı vs... diyenler İngiltere kraliyet ailesinden oldukları için ve hep Rolls Royce'ye bindikleri için haklılar.

Biz de 1 yıl 508 kullandık, sarsıntı bilmem ne hiç bir şey yoktu, klasik forum yalanlarına devam.

Sarsıntı yok ha. Güldürmeyin beni.

Hadi deseniz ki sorunsuz, tamiri ucuz, ilk alımı ucuz ancak yarı otomatik şanzımana sarsıntısız derseniz basbaya yalancı olursunuz.

Hocam siz en iyisi satın passatı gidin 508 alın lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

quote:

Sarsıntı yok ha. Güldürmeyin beni.

Hadi deseniz ki sorunsuz, tamiri ucuz, ilk alımı ucuz ancak yarı otomatik şanzımana sarsıntısız derseniz basbaya yalancı olursunuz.

Hocam siz en iyisi satın passatı gidin 508 alın lütfen.

Rakiplerine kıyasla en konforlu şanzıman ETG6, açık ve net olarak söyleyebilirim bunu.

Kullanan kişinin daha önceden robotize veya manuel tecrübesi varsa alışma süreci çok kısa sürer. Alıştıktan sonra zaten sıkıntı yok. Ha bazıları gelip "Otomatik araba kullanmak için kursa mı gideceğiz ne alışması?" diyor.

Peugeot bu şanzımanı tanıtırken "Otomatik vites Değiştirme seçeneği sunan manuel şanzıman" diyor zaten. Yani evet bu şanzımanı kullanan kişi Manuelde olduğu gibi bir alışma sürecinden geçecek. Bunu bilmeyen veya buna yanaşmayan zaten baştan almasın. Bu alışma sürecinin ardından şanzıman ciddi anlamda rahatsızlık vermiyor.

Ki ben bunu ETG için değil Easytronic için söylüyorum. O şanzıman bile kullanmayı bildikten sonra konforlu olabiliyor. ETG bu konuda çok daha önde.

Şu an çift kavramaya tercih edilir mi? Söz konusu kriter sadece konfor ise hayır. Fakat ilk alım maliyeti, sorunsuzluk ve ucuz yürütme maliyeti düşünüldüğünde ETG'nin eli de gayet güçlü.

Mesela ben hala ETG ve DSG arasındayım.

• 1000 araba alcak olsam hepsini 508 alırım, bir tane Passat almam.

Not: artıları sıkı tutalım.

• Peugeot otomatik şanzumanı hiç sarsıntı yapmaz. Günümüzün en modern, sorunsuz, konforlu ve ekonomik şanzumanıdır. Aksini iddia eden vw fanatiklerindendir.

• Peugeot 508in passatdan zayıf olduğu en küçük bir yön bulamazsınız.

• Passatın Peugeot 508den üstün olduğu ufacık bir konu bulamazsınız.

• Peugeot amortisörü son teknoloji havalı hidrolik konfor süspansiyonu içerir. Passatda bel ve boyun fıtığı olanlar Peugeot ile tedavi olurlar.

• Kimse kusura bakmasın ama afedersiniz bu forumda bile Passat alırım diyenler var. Hayret verici, sözün bittiği yer işte burda.

• DolceVita. kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarına katılıyorum. Psa grubundan hoşlanmadığım halde şanzımana yorum yapmam. Kullandım biliyorum memnundum. Vites değişeceği zaman gazdan az ayağı çekerseniz sorun yok.

Ancak arkadaş hiç sarsıntı yok demiş ben ona tepki gösterdim. Bir konuda passatı savunup diğer konuda ağır eleştiri yapan sonra Psa ya laf atarken burada etg6 için bu yorumu yapmak kafası fena karışık.

• vetenes kullanıcısına yanıt
    Her satacağımız araç kar getirmez bunu hepimiz biliyoruz hocam, kendi yazdığınız mesajda da söylüyorsunuz peugeot'nun ikinci elinin iyi olmadığını ve peugeot alan kişinin bunu kabul etmesi gerektiğini düşünüyorum

• Passatın ismi yetiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.