Şimdi Ara

*****YENİ OPEL MERİVA SAHİPLERİ VE İLGİLENENLERİ***** (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
650
Cevap
11
Favori
102.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o bahsettiğiniz plastik donanım kimlik kartı, vs. takmak için.

arkadaşlar merhabalar, ben de dünden beri 1.4 140 bg Cosmo kullanıcısıyım. herkse kazasız sürüşler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerdarO

o bahsettiğiniz plastik donanım kimlik kartı, vs. takmak için.

arkadaşlar merhabalar, ben de dünden beri 1.4 140 bg Cosmo kullanıcısıyım. herkse kazasız sürüşler dilerim.

saolasın be serdarO , bulduk sonunda ne olduğunu. kazasız belasız hayırlı sürüşler dilerim. paylaşmanda sakınca yoksa kaça aldın??
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacacak

Sanırım yeni gelen araçlarda durum biraz farklı.Mesela benim aracım 1.4 140ps enjoy modeli, egzos çıkışı elips ve krom ayrıca 17" jant lar da
    standart donanım olarak üstünde vardı.

17" jantlar 2011 modellerin hepsinde standart olarak mevcut. Ben alalı 7 ay oldu bende de 17" jant standarttı. Egsoz ucunu bazı bayiler kendileri takabiliyorlar. Sonuçta hoş gözüküp satış avantajı sağladığından ve ucuzda bir parça olduğu için bayiiler takabiliyor. Benim aldığım bayiide Enjoy'da standart donanımda park sensörü olmamasına rağmen kendi takmıştı ekstradan ücret talep etmeden. Sonuçta satış stratejisi:)
  • merhabalar, bende iki gün önce 2011 model 1.4 benzinli 120 hp enjoy sahibi oldum. ancak araçta benim çözemediğim bir kaç şey var.
    1- elektronik park freni otomatik olarak devre dışı kalmıyor, frene basıp düğmeyi aşağı indirdiğimde devreden çıkıyor ancak. bir yerde bir ayarı mı var acaba?
    2. yol bilgisayarında sadece yapılan km var bende, yakıp göstergesi, vs nereden ayarlayacağız. kitapçıkta anlatmış ama bende çıkmıyor o menüler.

bilgisa olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba?
  • yol bilgisayarında gezinmek için sinyal kolu üzerindeki çemberi çevirmek gerekiyor.
    park frenini devre dışı bırakmak için herhangi bir şey yapmaya gerek yok. ya frene basıp düğmeyi iktireceksiniz yada gazladınızmı hemen otamatik atıyor.
  • hocam ilginze teşekkür ederim, bende sizin dediğiniz gibi biliyordum hatta test sürüşünde aynen öyleydi, ancak aldığım araçta frene basıp düğmeyi indirmeden devreden çıkmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: virtue81

hocam ilginze teşekkür ederim, bende sizin dediğiniz gibi biliyordum hatta test sürüşünde aynen öyleydi, ancak aldığım araçta frene basıp düğmeyi indirmeden devreden çıkmıyor.

Bende sizinle aynı araca sahibim, ileri veya geri hareket edince el freni otomatik olarak kendini bırakıyor, sizde de böyledir aksi durum söz konusu değil biraz fazla gaz verin olmadı... Yol bilgisayarı konusu arkadaşın belirttiği gibi sinyal kolundaki halkayı çevirerek menülere geçebilirsiniz...
  • Türkiye'de panoramik cam tavanlı meriva yok ! 1.4 140 cosmo da çok iyi fiyat var ama malesef araç yok.
  • 2012 Araç fiyat listesi açıklanmış.. Resmen uçmuşlar..

Yeni Meriva 1.4 100 hp Enjoy 17" alaşımlı jantlar 47.862 43.362
    Yeni Meriva 1.4 120 hp Enjoy 17" alaşımlı jantlar 50.414 45.914
    Yeni Meriva 1.4 140 hp Enjoy 17" alaşımlı jantlar 51.548 47.048
    Yeni Meriva 1.3 DTE 95hp ecoFLEX Enjoy 16" alaşımlı jantlar 55.285 50.785
    Yeni Meriva 1.7 DT 100hp AT Enjoy 17" alaşımlı jantlar 70.096 65.596
    Yeni Meriva 1.4 120 hp Cosmo 17" alaşımlı jantlar 53.144 48.644
    Yeni Meriva 1.4 140 hp Cosmo 17" alaşımlı jantlar 54.283 49.783
    Yeni Meriva 1.3 DTE 95hp ecoFLEX Cosmo 16" alaşımlı jantlar 58.242 53.742
    Yeni Meriva 1.7 DT 100hp AT Cosmo 17" alaşımlı jantlar 73.136 68.636
  • 44bin e aldığım 1.3 cosmo olmuş 58 pehhhhh. uçmuş da ne uçmuş. yılbaşında inse inse 50 bine iner herhalde. genede çok yaaa
  • acayip artmıs fiyatlar bende 1.4 140hp cosmo yu 1 ay once 39.500 e almıstım iyi ki de almısım ben cok memnunum beyazda ayrı bir hava kattı arabaya yolda görenler dönüp bi daha bakıyor bende cok mutlu oluyorum bu arada park freni mevzuunda gaza biraz fazla basarsanız otomatik devre dısı kalıyor herkese kazasız sürüşlerdilerim
  • Şu beyazı hiçbiryerde bulamadım :(
  • izmirde torbalıdakı depoda varmıs cosmo paketi ben alırken oyle demişlerdi bir paperdust kahve bide beyaz var dediler ben beyaz istedim iyide beyaz almısım cok güzel oldu
  • merhaba arkadaslar
    Yeni Meriva kullanıcısıyım 1.4 120bg Enjoy paket 17" jantlar..aractan cok memnunuz hersey istedigimiz gibi su anda..sole bır sey dıkkatı mı cektı arac 100-120 km arası cok hafif direksiyonda titreme var böle bırseyle karsılasan veya dikkatini ceken bisiler oldu mu..iyi günler
  • Aynı araca sahibim ben böyle bir sıkıntı yaşamadım hiç. Hatta 200 km sürate çıktığımda bile araç çok stabildi, direksiyonda da bu tarz bir sıkıntı olmadı. Bence lastik basınçlarınızı bir kontrol edin. Basınçlardaki fark bu tarz bir soruna neden olabilir.
  • Arkadaşlar aracıma navigasyon almayı düşünüyorum ama bir konuda kafam karışık.Malum meriva nın ön camı
    ile sürücü arasında çok mesafe var. Navigasyonu ön cama monte ettiğimde kontrolü ve bilgileri okuması zor olurmu
    acaba? Aranızda navigasyon kullanan varsa yada konu hakkında bilgisi olan paylaşabilirmi lütfen!!
  • camın sol köşesine size yakın konuma koysanız nasıl olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigerson

Türkiye'de panoramik cam tavanlı meriva yok ! 1.4 140 cosmo da çok iyi fiyat var ama malesef araç yok.

İzmir'deki depoda 2011 meriva var daha sanırım. Bugün bir tanesi bizim için geliyor. %80 alama ihtimalimizi, deneyerek neticelendirmeyi ya da düşük ihtimal vaz geçmeyi düşünüyoruz. Gelen araç 2011 katalog rengi, 1.4 - 140 hp cosmo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavigolge77

izmirde torbalıdakı depoda varmıs cosmo paketi ben alırken oyle demişlerdi bir paperdust kahve bide beyaz var dediler ben beyaz istedim iyide beyaz almısım cok güzel oldu

Sanırım o paperdust kahve'de Allah nasip ederse bizim için geliyor.
    Bu arada 2004'te sıfır aldığımız beyaz meriva enjoy+spor paketli aracımızın yerine düşünüyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacacak

Arkadaşlar aracıma navigasyon almayı düşünüyorum ama bir konuda kafam karışık.Malum meriva nın ön camı
    ile sürücü arasında çok mesafe var. Navigasyonu ön cama monte ettiğimde kontrolü ve bilgileri okuması zor olurmu
    acaba? Aranızda navigasyon kullanan varsa yada konu hakkında bilgisi olan paylaşabilirmi lütfen!!

Ben aracımı aldğım 2 Mart'tan beri Next YE-GA 4624 4,3" navigasyon cihazı kullanıyorum. Sol alt köşeye koyunca bir sıkıntı olmuyor. Ortada görmekte biraz sıkıntı olabiliyor. Next'i kesinlikle tavsiye ederim. Başarsoft ve i-go mükemmel. Ayrıca teknik destek ve servis konusunda çok başarılı bir firma. Ekranı çatlatmadığınız sürece hertürlü sorunu ücretsiz ve çok hızlı çözüyorlar...

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.