Şimdi Ara

YENİ OPEL CORSA 2015 - ANA KONU (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
2.167
Cevap
37
Favori
201.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu araba aslında ne söyleniyorsa o yakıyor.1.2 için konuşuyorum gerçi daha tecrübe olarak bile km yok depoyu bile adam akıllı bitiremiyorum.zam gelicek alim bari diye diye 470km de aracım daha depo bitiremedim.ortalama tüketimde 7.6 şehir içinde ortalama gösteriyor yavaş yavaşta düşüyor.
    şehir içi 7 litre araçta 2 kişiyseniz doğrudur.4 kişi biniyorsanız ailecek bence hayal.
    şehir dışı 4.5 tamamen doğru.2 kişi sabit bir hızda anlık olarak da zaten görüyorsunuz bu değeri.
    entersan olan ortalama tüketim.kimse bu değeri anladığım kadarıyla tutturamıyor ve tutturamicak.ya çok sıkı trafikte sürülüyor yada şehir dışı.
    benim işime oldukça yarıyor 1.2.antalyadayım yokuş yok kaldıki araçta çekiş sorunu yok kemer antalya denedim 3 kişiyle beklediğimden iyi bir sonuç aldım açıkcası.şehir içide tek kişi yada 2 kişi olarak işe alışveriş vs gidiyorum.
    sadete gelicek olursam benzinli motorlar için kesinlikle sıkışık trafik bol yokuşlu bir yerde yaşıyorsanız tavsiye etmiyorum.ağır bir faturası oluyor.dizel kullananlarda bi o kadar mutlu mesut.tabi aradaki farkı kapatmak artık imkansıza yakın arada 50 kuruş farkla gerçekten senede 50bin km yol yapmanız gerekicek.
    son olarak at sahibine göre kişniyor aynı mesafeyi aynı yolda bile gitsek kullanımda gerçekten fark edilir detaylar benzine yansıyor.örneğin kız arkadaşım fiesta 1.4 otomatikde benden daha yavaş gitmesine rağmen daha çok yakıyor.
    herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.arkadaşın paylaştığı facebook grubuda oldukça aktiftir girmeyenler merak edenler gelebilirler fikir paylaşabilirler.

• Yakit gostergesine aldanmayin. Size 8 gosterdi diye 8 yakmiyor.

İki sefer depoyu fulleyip sonra tekrar fulleyip olcum yaptim ikisinde de sehirici 0.7 fazla cikti. Biri 4.5 idi gosterge, depo hesabinda 5.2 cikti, digeri 4.8 idi 5.5 cikti. Bu arada ben de Antalya'da yasiyorum ve is yerim oyle bir yerdeki evden ise giderken binbir turlu eziyet, gelirken daha da eziyet. Trafik yogunlugundan arac fazla yakiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

Yakit gostergesine aldanmayin. Size 8 gosterdi diye 8 yakmiyor.

İki sefer depoyu fulleyip sonra tekrar fulleyip olcum yaptim ikisinde de sehirici 0.7 fazla cikti. Biri 4.5 idi gosterge, depo hesabinda 5.2 cikti, digeri 4.8 idi 5.5 cikti. Bu arada ben de Antalya'da yasiyorum ve is yerim oyle bir yerdeki evden ise giderken binbir turlu eziyet, gelirken daha da eziyet. Trafik yogunlugundan arac fazla yakiyor.

bende motorda var baktım trafik saati direk motora geçiş yapıyorum
    ortalamada bütün depoyu bitirmeniz lazım tam oranı vermesi için.depoda kalan %10 benzin hesapta %10 farklı çıkmasına sebep oluyor.
  • Fulle harca tekrar fulle ile kac litre benzin aldigini gittigin yola gore hesapla. Olay bu.

• quote:

Fulle harca tekrar fulle ile kac litre benzin aldigini gittigin yola gore hesapla. Olay bu.

işte daha onu yapamadım ben zamlar sağ olsun.15 kuruş zam gelicek diye bitmesini beklemeden tekrar alıyorum.bu arada daha görmediğim için bir depo olayını sorucam.1 tık kaldı diyelim oda kayboluyormu yoksa benzin al işaretimi çıkıyor son kademede bitmesine yakın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITANSTYLE

quote:

Fulle harca tekrar fulle ile kac litre benzin aldigini gittigin yola gore hesapla. Olay bu.

işte daha onu yapamadım ben zamlar sağ olsun.15 kuruş zam gelicek diye bitmesini beklemeden tekrar alıyorum.bu arada daha görmediğim için bir depo olayını sorucam.1 tık kaldı diyelim oda kayboluyormu yoksa benzin al işaretimi çıkıyor son kademede bitmesine yakın ?

Deponun bitmesine gerek yok.

Ornegin fulledin, sayaci da sifirladin. 200 km gittin tekrar depoyu fulledin 20 litre benzin aldin. 100 km de 10 litre yaktigin anlamina gelir bu. Gostergede muhtemelen daha dusuk gorunecektir diyorum ben 9 civari.

Hic depoyu bitirmedim ben. % 20'nin altina indirmemekte fayda var.

• kumandadan camların açılması bu araçta neden yok? arkadaşa geçen söyledim güldü geçti dedim çıkar kumandanı basılı tut.apıştı desem yeridir
  • quote:

kumandadan camların açılması bu araçta neden yok? arkadaşa geçen söyledim güldü geçti dedim çıkar kumandanı basılı tut.apıştı desem yeridir

Arkadasinin niye apistigini anlamadim
    Senin arabinin kumandadan camlar kapaniyo mu ki

• quote:

Orijinalden alıntı: PIERzig

quote:

kumandadan camların açılması bu araçta neden yok? arkadaşa geçen söyledim güldü geçti dedim çıkar kumandanı basılı tut.apıştı desem yeridir

hayır benimki corsa e arkadaşınki corsa d kasa.arkalarda manuel olduğu için tabi güldü geçti.2. el almıştı dedim belki sahibi açtırmıştır şu gizli özellikleri.far yakma cam açma vs.basılı tutunca açılınca baya bi şaşırdı.corsa e de niye bu özellik yok onu anlamıyorum.kesin bi ayarı vardır biraz daha piyasaya yayılsın çıkar videoları.

• 2010 Corsa da kumandadan cam açma kapama yapılabiliyordu bizim e masalarda yapilamiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PIERzig

quote:

hayır benimki corsa e arkadaşınki corsa d kasa.arkalarda manuel olduğu için tabi güldü geçti.2. el almıştı dedim belki sahibi açtırmıştır şu gizli özellikleri.far yakma cam açma vs.basılı tutunca açılınca baya bi şaşırdı.corsa e de niye bu özellik yok onu anlamıyorum.kesin bi ayarı vardır biraz daha piyasaya yayılsın çıkar videoları.

Anladimm
    Bu olayi servise sordugumda corsa d nin alt yapisinin kullanilmadigini soylediler .At arabasinin alt yapisini kullanmislar sanirim ...

• Yol bılgısayarı menü guncellemesı ıcın servıse çağırdılar yılbaşından önce yaparlarsa ucretsız sonra para alınacakmış varmı bu konu hakkındaki bılgısı olan
  • Canuz C kullanıcısına yanıt
    serviste evet yükseltme var.bakım yaptıranlara ücretsiz güncelleme yapıyorlardı hediye olarak.doğrudur diyebilirim sorun kendi servisinize.para isterlerse yıllık bakımı bekleyin.bakıma götürdüğünüzde söyleyin ücretsiz yükseltsinler yada başka yerde sokcam bakıma diyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canuz

Yol bılgısayarı menü guncellemesı ıcın servıse çağırdılar yılbaşından önce yaparlarsa ucretsız sonra para alınacakmış varmı bu konu hakkındaki bılgısı olan

Easentia mi araç hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomatik enjoy 2015 model
  • 1.4 otomatik lpg kullananlar lpg ile ilgili sıkıntı var mı hangi markataktırdınız, tasarruf oranı nedir yardımcı olurlarsa çok sevinirim. malum benzin 5.13 TL 😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-578C28641 -- 19 Aralık 2016; 21:05:43 >
  • Otomatik benzinli kullanan arkadaslar,malum havalar soguk sabahlari eksili derecelerde araci nasil calistiriyorsunuz yani isinmasini bekliyormusunuz.Motor isi seviyesi yaklasik 7-8 km yol katettikten sonra ancak normal seviyeye geliyor.cogu zaman max 1-2 dk bekliyorum ve gidiyorum zarari olurmu merak ediyorum.
  • aracım 740 km oldu.1.2 enjoy aldığımda 8.5 litre ortalama ile aldım şu an 7.2 ye kadar düştü.5000 km ye kadar heralde 6.5 e kadar 'hedefim' indirebilirim.150 km yokuşlu düz yollu karma bir yola çıktım ilk defa oldukça memnun kaldım.çekişi beklediğimden iyi.cruse kontrol ford focus 2011 ford fiesta 2010 daha iyi çalışıyor çok beğendim.nazara geldi ama arka lastiğe çivi batmış 3 dür hava basıyordum artık lastikçiye götüriyim dedim orda ortaya çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirty_harry

Otomatik benzinli kullanan arkadaslar,malum havalar soguk sabahlari eksili derecelerde araci nasil calistiriyorsunuz yani isinmasini bekliyormusunuz.Motor isi seviyesi yaklasik 7-8 km yol katettikten sonra ancak normal seviyeye geliyor.cogu zaman max 1-2 dk bekliyorum ve gidiyorum zarari olurmu merak ediyorum.

herkez ayrı telden çalıyor bu konuda. şu videoyu izlemenizi öneririm.

motorun yağlanmasını beğlemek aşınmayı azaltıcaktır ve motorun daha uzun ömürlü olmasını sağlıyıcaktır. fakat bazı araçların kullanma klavuzunda motoru ısıtmayın direk gidin şeklinde ifadeler mevcut. bunun sebebi araç devir çevirdikçe motorun daha iyi ısınması ve yağlanması.tabi aracı çalıştırır çalıştırmaz 5-6 bin devir çevirin demek değil bu. tabi bu ifadede hükümetlerin baskısı olduğuna inanıyorum. motoru rolantide bekletin gibi bi ifadeye ceza bile kesebilirler. avrupanın bi ülkesinde, şu araç parkdan çıksında ben gireyim diye beklerken motoru stop etmeniz gerekiyor. böyle katı kuralları var.

şunuda ekliyim. akrabalarımda bir çok araç sahibi mevcut ve bu insanlar yıllardır araç sahibi. hiçbiri bu mevzuya dikkat etmiyor, aracı arzalananı motoru bitireni görmedim. 3-4 saat soğumuş aracı tapa kaz kullananlar mevcut ve hiçbi sıkıntı olmuyo bu araçlarda. fakat eminimki uzun vadede motorları daha erken biticektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkan1978

1.4 otomatik lpg kullananlar lpg ile ilgili sıkıntı var mı hangi markataktırdınız, tasarruf oranı nedir yardımcı olurlarsa çok sevinirim. malum benzin 5.13 TL 😁

aracım tam otomatik 1.4 ecotec 90 hp motor.

geçtiğimiz cumartesi günü brc taktırdım.uzun yolda dahi yol bilgisayarı 7.5 lt idi. şehir içi 9.5 lt idi.

lpg ile 350 km kadar şehir dışı yol yaptım hesabıma göre 18-19 kuruş, şehir içi de 22 kuruş civarı yakıyor. Litre hesabı yapmadım ama lpg yi 2.29 dan aldım. bu değerler sürekli sıfırın altındaki hava koşullarında elde edilmiş değerler.

stepnenin yerine 34 lt olsa gerek simit tank takıldı. o da yaklaşık 30 litre lpg alıyor. deponun boşalmasına imkan vermeden yolum istasyon civarına denk gelirse dolduruyorum.

performans olarak benzin ile bir fark hissetmedim.lpg ye geçiş devri 1200 rpm olarak ayarlandı. göstergeye bakmadan lpg ye geçtiğini hissetmiyorum. eksi 5 hava derece civarında 500 metre gibi mesafede lpg ye geçiyor. geçiş sıcaklığı 33 derece olarak ayarlı.

ayarı obd üzerinden hem rolantide hem de yol testi ile yapıldı. hata payı %0,7 gibi bir noktaya kadar ince ayar yapıldı, bu değerler obd üzerinden sürekli kontrol edildi. bu halde uzun zaman subap sıkıntısı yaşamayacağım diye umuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayi terbiyecisi -- 21 Aralık 2016; 11:21:43 >

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.