Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K Yakıt Tüketimi Paylaşımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
6.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Satın alma aşamasında olup araç modelleri arasındaki yakıt tüketim değerlerini merak edenler için,

Astra K sahipleri açısından da, araçlar ve modeller arasındaki yakıt tüketimleri arasındaki farkları görebilmek için ortalama tüketim değerlerimizi bu başlık altında toplu halde paylaşalım.

Paylaşımda bulunurken,

Aracın modeli,
    yakıt tipi,
    otomatik mi manuel mi olduğu,
    kaç km'de olduğu,
    hangi şehirde kullanıldığı gibi değerleri de belirterek ortalama yakıt tüketimlerimizi paylaşırsak daha aydınlatıcı olabiliriz.

Şehirlerarası yolculuklarda gerçekleştirilen özel değerler de ayrıca önemlidir.
    Full depoyla yola çıkıp, belli bir km'den sonra yakıtı tekrar fulleyerek elde edilen pompa verilerilerini paylaşarak uzun yol tüketimi için gerçekçi verileri paylaşabiliriz.

Halihazırda Astra H kullanıcısı ve Yeni Astra K alma aşamasında olan biri olarak ilk örnek paylaşımı ben yapayım.

Astra K kullanıcıları olarak siz de yakıt tüketimlerinizi paylaşarak benim gibi satın alma aşamasında olanlara yardımcı olursanız sevinirim.

Örnek;
    Araç 2011 model Astra H 1.3 cdti hb enjoy, manuel vites, 90bin km.
    90bin kmlik yol bilgisayarı verisi ortalama 5.2lt/100km, araç izmir ve kütahyada kullanıldı.
    Full depoyla çıkılan şehirlerarası yolda, 800km sonra 40 lt mazot depoyu fulledi. 5lt/100km lik bir değer elde edildi.

Paylaşım yapan herkese şimdiden teşekkürler, gerçekten de çok işe yarayacak...

• Evet ben de yeni astra k almayi planliyorum. Bu konuda yapilacak paylasimlar cok yardimci olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Astra K ana konuyada yazmıştım ama buradada bulunsun.

Benim şuana kadarki yakıt tüketimleri şöyle.

1)Menzil 769km sonrası 43,48lt almışım. Araç göstergesi 4,9lt gerçek 5,65lt. Kullanım %20 şehir içi

2)Menzil 759km sonrası 45,13lt almışım. Araç göstergesi 5lt gerçek 5,95lt. Kullanım %35 şehir içi

3)Menzil 709km sonrası 45,35lt almışım. Araç göstergesi 5,2lt gerçek 6,4lt. Kullanım %60 şehir içi

Araç : 1.6CDTI Dynamic Otomatik vites

Bu değerler 1.3 ecoflex Corsadan sonra ilk önceleri fazla gelmişti. Fakat daha daha ağır ve %35 daha performanslı bir araç için normal olduğuna kanaat getirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oy61

Astra K ana konuyada yazmıştım ama buradada bulunsun.

Benim şuana kadarki yakıt tüketimleri şöyle.

1)Menzil 769km sonrası 43,48lt almışım. Araç göstergesi 4,9lt gerçek 5,65lt. Kullanım %20 şehir içi

2)Menzil 759km sonrası 45,13lt almışım. Araç göstergesi 5lt gerçek 5,95lt. Kullanım %35 şehir içi

3)Menzil 709km sonrası 45,35lt almışım. Araç göstergesi 5,2lt gerçek 6,4lt. Kullanım %60 şehir içi

Araç : 1.6CDTI Dynamic Otomatik vites

Bu değerler 1.3 ecoflex Corsadan sonra ilk önceleri fazla gelmişti. Fakat daha daha ağır ve %35 daha performanslı bir araç için normal olduğuna kanaat getirdim.

Teşekkürler elinize sağlık,

Benim gibi otomatik dizel Astra K'nın gerçekçi yakıt tüketim verilerini merak edenler için çok bilgilendirici bir paylaşım olmuş.

Yeni aracınızı güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...

• quote:

Orijinalden alıntı: gurfi

Evet ben de yeni astra k almayi planliyorum. Bu konuda yapilacak paylasimlar cok yardimci olacak.

Umarım Astra K'nın farklı modellerine sahip kullanıcılarının paylaşacakları yakıt tüketim verilerinin ışığında, ekonomik olarak size uygun seçimi yapıp, gönlünüzden geçen Astra K'ya kavuşursunuz...
  • bayafu kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, bilgi paylaşılırsa değerlidir.

• Yazmakla yazmamak arası kararsız kaldım daha yeni diye fakat bilgi bilgidir dedim ilerleyen zamanlarda daha gerçekçi yakıt tüketimini paylayaşacağım.
    Şuan için 1. full depo benzinim yakıt tüketimi yol bilgisayarında 9.2 lt klima yüzde 80 açık devamlı 2. ya da 3. kademede pompa değerlerini depo bitince ölçeceğim aracım imzamda bulunmaktadır. Aracın km si 816 km de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpıonkıng -- 18 Haziran 2016; 23:39:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpıonkıng

Yazmakla yazmamak arası kararsız kaldım daha yeni diye fakat bilgi bilgidir dedim ilerleyen zamanlarda daha gerçekçi yakıt tüketimini paylayaşacağım.
    Şuan için 1. full depo benzinim yakıt tüketimi yol bilgisayarında 9.2 lt klima yüzde 80 açık devamlı 2. ya da 3. kademede pompa değerlerini depo bitince ölçeceğim aracım imzamda bulunmaktadır. Aracın km si 816 km de.

Şuan ki güncel yakıt değerleriniz nedir ben benZinli ile dizeli arasında kaldım

• 1.4 150bg benzinli manuel yakıt ortalaması 6.9 lt

• Bence makul yakıyor arada 10 bin fiyat farkı var 100 km de 15 tl fazla yakıyor sadece bence benzinli daha mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkan1905

quote:

Orijinalden alıntı: scorpıonkıng

Yazmakla yazmamak arası kararsız kaldım daha yeni diye fakat bilgi bilgidir dedim ilerleyen zamanlarda daha gerçekçi yakıt tüketimini paylayaşacağım.

Şuan ki güncel yakıt değerleriniz nedir ben benZinli ile dizeli arasında kaldım

Hocam aracın km si şuan 15400 de yakıt tüketimi kışın soğuk havalarda 9,5 lt - 10 lt arasında yazın ise 8,0 lt ile - 9,0 lt arasında Bunlar full şehir içi kullanımı yakıt tüketimleri ve ortalama hız 19 km civarlarında bunuda belirtmek isterim.

• Şu an 900 km de. Full şehir içi henüz klimasız aracı kullanmadım. 1.6 cdti otomatik dynamic 9-10 lt civarı bir değer var. Şu an için notmal mi değilmi bilmiyorum. Ort. Hz 39 km.

• oy61 O kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de corsa dan geçiş yaptım. Bu performansa göre çok normal bir tüketim. Araba kizgin boğa gibi. Son durum nedir peki tuketimde?

• Hafta sonu çeşmeye gidip geldim giderken 120 sabit ve klima açık dönüşte 120 ve yukarısı klima kapalı 5.3 yaktı.

Araç 10.500kmde. Özellikle 10.000 den sonra yakıt iyice düşmeye başladı. Şehir iç 5.5 civarı yakmaya başladı.
  • İstanbul şehir içi tüketim bu şekilde. Pompa değerini ölçmedim ama dolu depoyla tamamen şehir içi en az 650, en çok 700 km gidiyorum.

Yeni Opel Astra K Yakıt Tüketimi Paylaşımı
  • Benim aracım 1.4T 150 hp benzinli otomatik. Şehirlerarası 0 rakımdan 1000 rakıma genelde hız sabitleyici 118 km hız ve klima açık tam dolu depo ile 805 km yaptım. Şehiriçi verileri aldatıcı olur çünkü şehir coğrafyası virajların iniş yokuşların çokluğu kullanan kişi gibi bir çok sebepten farklı sonuçlar çıkar. Bu sebepten kıyaslama yanlış olur. Ama şunu söyleyebilirim tabiki dizel benzinliden az yakıyor ama dizel ile arasındaki fiyat farkı, bu farkı baştan peşin vereceğiniz, bakım maliyetleri ve performansı düşündüğünüzde yılda 30 bin km den az yapıyorsanız dizel almanın hiç bir mantığı yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dynamik otoamtik Dizel 3.000Km de.
    Yeni ölçüm yapıyorum şuanda yakıt harcaması
    Karma tüketim 1000km 5.9litre ortalama hız 35km.
    şehir Dışı 5.4 Litre civarlarında.
    Kullanılan yakıt Shell.

Tabi kullanılan yakıtında önemli olduğunu düşünüyorum hangi yakıt en sağlıklı bilemiyorum. Bazısı uzun menzil için firma öneriyor bazısı performans için farklı firma öneriyor tam muallak konu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.