Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (770. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 768769770771772
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sen hiç astra k kullandın mı?
  • _chimera_ kullanıcısına yanıt
    Boya koruma veriyor konuştuklarım genelde. Karter koruma arabanın altını daha fazla yere yaklaştırmış olmuyor mu? İhtiyacı var mı aracın? Birde Kaput keçesinin ne gibi faydaları oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecan1907

Boya koruma veriyor konuştuklarım genelde. Karter koruma arabanın altını daha fazla yere yaklaştırmış olmuyor mu? İhtiyacı var mı aracın? Birde Kaput keçesinin ne gibi faydaları oluyor?
    arkadaşlar astra k için iç aydınlatma ampüllerinin led ile değiştirildiğinde ekranda arıza uyarsı veriyormu? ayrıca ne tip led ampüller kullanmalıyız, bir sitede astra k için led seti satılıyor ama bana fiyatı çok yüksek geldi, bu ampülleri nerede bulabilriiz? uygulayan arkadaşlar varmı? yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolAngel

arkadaşlar bende astra k Excellence sunroof 136 bg otomatik ile aranıza yeni katıldım.yalnız bir sorum olacak.tüm camlar kapalı sunroof açıkken çok ciddi şekilde türbülans sesi yapıyor.(arka camı tek başına açarsanız pat pat pat diye ses olur ya ,işte o ses)sesi yaparken dikkatimi çeken bişey oldu,sunroof un rüzgarlık kısmı aşağı yukarıya salınım yapıyor(yayları gevşek)servise gösterdim.2 gün araba serviste kaldı.ancak değişen bişey yok.bu sorunun benzerini yaşayan ve çözüm bulabilen var mı aranızda

benim aracımda sunroflu sunrof tilit olarak açıkken hiç ses yapmıyor bende, sunrof tamamen açıkken 90km üzerine çıkılması tavsiye edilmiyor zaten öndeki sinekliği patlatabilirsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _chimera_

Kışa doğru lastik fiyatları artarmi acaba şimdiden alsam mı diye düşünüyorum nokian yorumları fena değil siz ne önerirsiniz Tabi makul olmalı fiyatı

Yazın şu kavurucu sıcaklarında kış lastiği benim de kafamda soru işareti Kış lastiklerini alırken yaşanılan yerin iklim koşullarına göre karar vermek gerek. Ben Tokat'a yeni geldim burada kışın 2-3 defa kar yağıyormuş yani genelde kuru olacak yollar olacak nokianı ben de düşünüyorum ama kuru yol performansı sıkıntılı diyenleri çok gördüm. Önceden Bayburt'taydım çevremdekiler hep syron almıştı o kadar kar yağdı zigana, kop çıktılar tipilerde ben sıkıntı yaşayanı görmedim memnunlardı. Bir arkadaşım da petlas almıştı o da memnundu yalnız bir tipi esnasında kayma olmuştu şehirlerarası yolda ama o da süratli kullanan bir arkadaştı. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar tavsiyelerinden mahrum bırakmazlarsa sevinirim.

• jdknght J kullanıcısına yanıt
    Lastik başı 10-20tl fark eder şimdiden aceleye gerek yok, kışın kış lastiği fiyatı artıyor diye birsey yok, sadece insanımızın kar yağdığı gün lastik aklına gelmesinden dolayı yoğunluk oluyor, aynısını bende yaşadım 2015 aralığında kar yağdı babam hastanede yoğun bakimda hergun gitmek gerekiyor mecbur taktirayim dedim, lastikciler dolu, sıra numarası veriyorlar, önümde 33 kişi var ve 3saat bekledim hava soğuk, bunlari yasamamak için biraz dikkat yeterli.
  • Kış için tabi ki lastik olarak conti 1 numara özellikle ts 850 çok çok iyi ancak nokian d4 asla ve asla üzmez 225-45-17 iki lastik arası toplamda 500-600 tl fark var bu açıdan nokian oldukça mantıklı ve de çok da iyi bir lastik kış için
  • guida kullanıcısına yanıt
    Kim demiş ? Keşke, panaromik sunroof' u olsa ve iç mekan rahatlığı da I30 gibi olsaydı. Astra K' dan çok şey bekliyordum ama sadece yakışıklı bir arabadan daha fazlası değil benim için. O yüzden, ne Astra H' ımdan ne de I30' umdan vazgeçmedim K için. Üzgünüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: perfectchoic3

Ben xtreme vision aldim memnunum. Ampulu degistirmek cok basit. Kaputu actiginizda farin arkasinda iki tane ampul kapagi goreceksiniz. Camurluga yakin olan ampul kisa far, iceride olan uzun far ampulu. Kisa farlar H7 uzunlar H1. Zaten uzun farlarin kapaginda yaziyor H1 diye. Kaputu actiginizda dikkat edin gorursunuz. Kisa farlari degistirmeye gelince, plastik kapagi cevirip cikariyorsunuz. Ampulu tutan bir adet mandal gibi bisey var. Mandali yukari dogru cektiginizde ampul bosa cikiyor. Sonra ampulu fisten cekip yenisi takabilirsiniz. Yalniz ampulu sokerken dikkat edin asagi ve yukari yonu fark ediyor. Yeni ampulu takarken eski ampulun dip kismina dikkat edin yenisini ona gore takin. Zaten yanlis takarsaniz ampulu tutan mandal yerine oturmaz.

Hocam çok teşekkürler, azdaha 2 çift 4tane h7 siparişi geçecektim.
    İnternette h7 diyorlar ama uzunlardan kimse bahsetmemiş. Boşuna uğraşacaktım iadeyle falan

• quote:

Orijinalden alıntı: aliof

arkadaşlar astra k için iç aydınlatma ampüllerinin led ile değiştirildiğinde ekranda arıza uyarsı veriyormu? ayrıca ne tip led ampüller kullanmalıyız, bir sitede astra k için led seti satılıyor ama bana fiyatı çok yüksek geldi, bu ampülleri nerede bulabilriiz? uygulayan arkadaşlar varmı? yardımlarınızı bekliyorum.

Halojen, led, zenon hepsi farklı teknolojilerdir.
    Hepsi farklı kırılır, farklı dağılır.
    Eğer far tipini değiştirmek istiyorsanız lütfen doğru mercekler kullanın.
    Halojen fara takılmış bir led ampul karşıdakini ciddi tehlikeye sokar.
    Ayrıca ışık dengesiz dağıldığı için asıl görmeniz gereken yerler aydınlanmayabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GörünmezAdam -- 27 Ağustos 2016; 13:19:53 >
  • quote:

Bursadaki iki bayide 78bin dedi dün. İstanbuldakiler 76.750 ye falan inmişlerdi

İstanbul ankara en az 1000 lira ucuza veriyor arabayı.
    Ben kayseride yaşıyorum istanbuldan aldım arabayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GörünmezAdam

quote:

İstanbul ankara en az 1000 lira ucuza veriyor arabayı.
    Ben kayseride yaşıyorum istanbuldan aldım arabayı.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba,

Aracımızı teslim aldık artık bende aranıza katıldım.Aracımı imzama ekledim.İlk izlenimlerimi aktarmak istiyorum.Keyfe keder trafikte ve çevre yolunda yaklaşık 100km yol yaptım.

1-Ses Sorunu : Turbo yada klima yada fan sesi gibi vuuuu şeklinde bir ses var ancak kesinlikle rahatsız edici,kulak tırmalayıcı değil belli belirsiz rüzgar sesi gibi çıkıyor.Trim sesi hiç yok.

2-Start Stop : VW Golf ,Renault Megane IV ve Seat Leon'un start stoplu arabalarını kullandım.VW ve Seat S&S unda ışıklarda kaldığınızda araç marşa tekrar basmış gibi çalışıyor ve bekleme süresi var.Arkanızdaki araçlardan korna yiyorsunuz.Astra da ise motor kapanıyor ayağınızı frenden çeker çekmez direk bekleme olmadan gazlayabiliyorsunuz.Yani Start Stop'u çok hızlı,başarılı buldum.

3-Vites : Otomatik vites geçişlerini başarılı,konforlu buldum.

4-Arka Park Sensörü : Geri görüş kamerası olmasada sesli ikazla beraber geri viteste dijital ekrana 4 kademeli renkli yaklaşma mesafesi yansıyor.

Hepinize kazasız sürüşler dilerim.

• quote:

quote:

Ayrıca ışık dengesiz dağıldığı için asıl görmeniz gereken yerler aydınlanmayabilir

far ampüllerini değiştirmeyi düşünmüyorum, iç aydınlatma ampülleri sarı olduğu için beyaz led ampüllerle değştirmek istiyorum, ayrıca geri vites ampülü ve plakalık ampülü led ile değiştirmek istiyorum, bunlara hangi değerde ampül almak gerekiyor?

• quote:

quote:

quote:

far ampüllerini değiştirmeyi düşünmüyorum, iç aydınlatma ampülleri sarı olduğu için beyaz led ampüllerle değştirmek istiyorum, ayrıca geri vites ampülü ve plakalık ampülü led ile değiştirmek istiyorum, bunlara hangi değerde ampül almak gerekiyor?

Valla 2 haftadır far araştırması yapıyorum ama iç aydınlatmaya hiç bakmadım. Ben bilmiyorum o kısmı

• Hocam birde,
    Kısalara philips crystal vision
    Uzunlara xtreme vision %130
    Takayım diyorum. Nasıl olur sizce ? Sizin öneriniz varmı ?
  • quote:

76,500 tl ye kadar bu arac alınabilir.

su dönemde 76.500 tl nin altında bir fiyatta aramak için başka bayileri boşuna aramayın nacizane tavsiyem
  • Bugün servise shark anten, koltuk koruyucu ve ön cam su itici yaptırmaya gittim. Bunlar hediye edilmişti bana anca anten gelince bütün hepsi için servise bıraktım.

Arka camlarımda lekeler vardı. Bunları sorunca cam imalat hatası dediler. Değişmesi için dosya açıldı.

Birde sorunla karşılaştım. Shark anten seramik kaplama üzerine tutmadı. Böyle bir şeyle karşılaşan ve çözüm bulan var mı?

Edit: Pazartesi günü bayinin anlaşmalı olduğu, seramik kaplamanında yapıldığı yer randevu verdi. Bundan öncede yapmışlar. Seninkinide takarım abi dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senior.Planner -- 27 Ağustos 2016; 16:56:15 >
  • Arkadaşlar arabayı teslim alırken serviste yaptırdığım body kitin , ön tarafa takılan parçası kırıldı.
    Bunu kaskodan değiştirebiliyor muyuz?
    Servise sordum 460 tl dedi çünkü.

Kasko yaptırırken ekstra malzemeleride ekletmiştim sözleşmeye.
    Cam filmi ve body kiti.
  • Herkeze merhaba
    Bu ayın 7 si itibariyle 75000 Tl ye teslim aldığım beyaz 1.4t Dynamic otomatik aracımla aranızdayım.Şu ana kadar yaklaşık 570 km yaptım uzun yol denebilecek mesafeye henüz gitmedim denebilir genelde ş.içi kullanıyorum ilk aldığım hafta klima sürekli açıktı ve ortaşamam 9.6 yı gösteriyordu iki haftadır klimayı gerekmedikçe açmıyorum şu anki ortalamam 8.1, Kilometre yükseldikçe bir miktar daha düşmesini ümit ediyorum.Performans anlamında memnun olduğumu söyleyebilirim şu klima ıslık sesi maalesef bende de var ayrıca direksiyonu biraz hızlı çevridiğimde viujj diye bi ses geliyor terim sesi duymadım çok şükür inş.da duymam.Aracı alırken hediye olarak Shark anten ve bagaj havuzu aldım
    Lastikler maalesef Michelin primacy3 değiştirilmesi için s.t ne rica ettim ama kabul etmedi fakat şu ana kadar lastikler konusunda bir sorun yaşamadım.Bu arada bilmek isteyenler için söyliyim aracımı maltepe opel değer bayinden aldım. Kalın sağlıcakla

• quote:

Orijinalden alıntı: Senior.Planner

Bugün servise shark anten, koltuk koruyucu ve ön cam su itici yaptırmaya gittim. Bunlar hediye edilmişti bana anca anten gelince bütün hepsi için servise bıraktım.

Arka camlarımda lekeler vardı. Bunları sorunca cam imalat hatası dediler. Değişmesi için dosya açıldı.

Birde sorunla karşılaştım. Shark anten seramik kaplama üzerine tutmadı. Böyle bir şeyle karşılaşan ve çözüm bulan var mı?

Edit: Pazartesi günü bayinin anlaşmalı olduğu, seramik kaplamanında yapıldığı yer randevu verdi. Bundan öncede yapmışlar. Seninkinide takarım abi dedi.
    arkadaslar okudugum kadarıyla herkes klima ugultusundan şikayetci, servislere giderek sesin iş emri olarak kayda alınmasını FPR acılmasını istiyoruz derseniz, opel konu ile ilgili merkeze bilgi vererek, yakın bir tarihde güncelleme yaparak,veya parça değişimi yaparak bu sorunu giderecektir.

• 
Sayfa: önceki 768769770771772
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.