Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (768. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 766767768769770
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam radyo ayarlarının bir fotosunu çekip paylaşabilir misiniz, belki bizim ayarlarda bir sıkıntı vardır.

viraj tutuşu deyince ilk 500 km aklıma geldi, araba hunharca yol tutuyordu. Eski aracım DS3 kadar değil ama sınıf standartlarının cidden üzerinde. ama şimdilerde yol tutuşla alakası yok. primacy 3'ü de onu üreten michelin'i de Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın (daha sadece 3600 km'deyim). yalandan yere lastik masrafı çıkacak bu dangaloz lastikler yüzünden
  • Bu arada kendimce bir blog sitesi hazırladım. aracımla ilgili her türlü tecrübemi, yaptığım masraf kalemlerini tek tek burda paylaşıyorum. yıllar sonra baktığımda aracımla ilgili totalde neler yapılmış neler edilmiş ne anılar geçmiş hepsini görüp nostalji yapabilicem

www.schumici.simplesite.com
  • dtsaykopat kullanıcısına yanıt
    Hocam hergün gelip aracımız şöyle güzel, böyle güzel diye övemeyiz. Birde forumun doğası olarak olumsuz yönler konuşulur. Sıkıntılara çare aranır. Sorun yaşayan arkadaşlara nispet gibi bugünde sorun yok diye her zaman yazamazsınız.

Ben aracımdan gayet memnunum. 1.5 aydır bu araca sahibim. Ses sorunlarını hiç yaşamadım. Araç 1.4 dynamic otomatik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: epolat80

nasıl makine canavar değil mi?
    Benzinli olanı düşünemiyorum sport tuşu aktifken aracı kullanması çok keyifli olmalı.
    Lastik değişimi çok mantıklı bir hareket çünkü, dizel de bile ani hızlanmalarda önden kayma ve patinaj sorunu oluyor. Üstündeki lastikler araca pek uygun değil bence.

Makinayı soruyorsan nasıl anlatsam bilemiyorum. Bu arada bayii Rodaj falan hikaye dedi. Şöyle hikaye aracı 500.000 KM kullanacaksan Rodaj yapabilirsin. Ben daha SPORT Tuşunu açmadım. Korkuyorum bi delilik yaparım diye. Gözüm sürekli o butonda. Basacak zaman ve yol bulamadım henüz. Fakat bir önceki mesajımda da dediğim gibi insignia beni zorlayınca zannedersem arkadaki TURBO yazısını görmedi. Dikiz aynasından baktığımda ben aracı göremedim açık söyleyeyim. Fakat Astra'nın kontrolü çok çok iyi. Lastiklerden de kaynaklanabilir. Işıklarda hem ıslak hem kuruda denedim, dipgazı patinaja düşmedi, virajda arkası kaymadı. Bayii dedi zaten F1 Lastikten bu ay satış rakamı 68. İnanmadım bilgisayar ekranında gösterdi. Çok tutuldu bu lastik dedi. 20 Litrelerden 11,8 kadar düştü. Fakat düşmesi için bi gayret göstermiyorum. Cruise Control'ü kullanmaya başlayınca litre aşağı düştü. Düşsün diye kullanmadım elbet, kolayıma geldi gayette güzel. Frenide direksoyana tuş olarak koysalardı bağdaş kurar otururduk herhalde

• guida kullanıcısına yanıt
    bence mavililer birbirine ayna tutmuş oluyor, yav benim arabada ne güzel gidiyomuş gelin gibi :) bende bir maviliyle selamlaştım hatta içerdeki 4 kişide selam verdi
  • Şerit takip sistemi ile ilgili yaşadığım bir olayı anlatayım. Trafiğin yoğun olmadığı bir saatte E-5'de ilerlerken sağ tarafa sinyal verdim aynadaki ışığı gördüm aracı görememiştim. O an ben kırarken direksiyon çok hızlı bir hamle ile beni tekrar sola yani aynı şeridime tekrar soktu. Diyorlarya şerit takip sistemi sizin sürüşünüze engel olmaz diye, ben bunu yaşadım. Belki kaza olabilirdi, orda elimden direksiyonun bir anda sola doğru çevrildiğini gördüğümde şok oldum. Tamam güzel bir sistem hoşumada gitti. Fakat ben şehirlerarası yollarda sollamaya çıktığımda müdahele edersen ne olacak. Bu beni düşündürüyor. Pasif durumamı getirsem acaba. Ama beni çok ama çok şaşırttı. Çok hızlı bir şekilde aynı şeride geri getirdi beni...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 26 Ağustos 2016; 10:41:33 >
    Fren direksiyonda var zaten ben ordan yavaşlatıyorum.Hız sabitleyiciyi ayarladığımız hızı direksiyondaki el gazı ile yükseltip alçaltabiliriz.Çok kolay kullanımı .Hız sabitleyici düz yolda tasarruf sağlıyor ama sürekli rampalı yollarda tavsiye etmem.Bir de rampa çıkarkn vitesi manuel moda alıp vitesi kendin seçersen daha fazla randıman alırsın.Karakteristlik olarak şanzıman çok çabuk vites yükseltme eğiliminde bu yüzden rampalarda bazen yüksek viteste yığılma oluyor ben bu durumda manuel vitese alıyorum.Manuel vitesi daha tecrübe etmemişsindir tahminim bir de öyle kullan çok daha fazla keyif alacaksın.
  • İnternetten aldığım Halı Bagaj Havuzu hoşuma gitti. Firma öyle bir paket yapmışkı sanırsın buzdolabı gönderiyor. Bagaj Havuzunu bagaja koyarken bagajdaki mevcut duran siyah kumaşın üzerine koydum. Onu çıkartıp aldığımı koyarsam biraz ince olduğundan sıkıntılı oluyor. Doğru yapmışımdır umarım. Gelen ürünün bir tarafı düz bir tarafı hafig oval geliyor. Bagaj kilidinin olduğu yerde havuz sanki tam oturmuyor. Yanlışmı yerleştiriyorum acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 26 Ağustos 2016; 10:50:21 >
  • quote:

Fren direksiyonda var zaten ben ordan yavaşlatıyorum.Hız sabitleyiciyi ayarladığımız hızı direksiyondaki el gazı ile yükseltip alçaltabiliriz.Çok kolay kullanımı .Hız sabitleyici düz yolda tasarruf sağlıyor ama sürekli rampalı yollarda tavsiye etmem.Bir de rampa çıkarkn vitesi manuel moda alıp vitesi kendin seçersen daha fazla randıman alırsın.Karakteristlik olarak şanzıman çok çabuk vites yükseltme eğiliminde bu yüzden rampalarda bazen yüksek viteste yığılma oluyor ben bu durumda manuel vitese alıyorum.Manuel vitesi daha tecrübe etmemişsindir tahminim bir de öyle kullan çok daha fazla keyif alacaksın.

Henüz kullanmadım. Deneyeceğim. Teşekkür ederim.
    Aracı teslim alırken şerit takip sistemini E-5te kullanmanızı pek önermiyoruz demişlerdi. Şehirlerarası yolda kullandım bu sistemi. Sinyal verince beni zorla şeride sokma olayını yaşamadım diye hatırlıyorum ancak sistem banada çok keskin geldiğinden dolayı direksiyon hakimiyetime daha çok dikkat ediyordum. Yoksa kendi şeridinde pinpon topuna çevirebiliyor.

Sinyal vermezen kontrol şerit takipte ,sistem sen sinyal verdiğinde kontrolü sana bırakıyor.Muhtemelen sinyalin ilk kademesini kullandın ve süre dolunca kapandı bu esnada sitem aracı şeride geri döndürdü.Sinyal mekanik olarak kitlenmiş olsaydı bunu yapmazdı ama kilitlitdi ve böyle yaptı diyorsan hemen servise git.
  • quote:

Sinyal vermezen kontrol şerit takipte ,sistem sen sinyal verdiğinde kontrolü sana bırakıyor.Muhtemelen sinyalin ilk kademesini kullandın ve süre dolunca kapandı bu esnada sitem aracı şeride geri döndürdü.Sinyal mekanik olarak kitlenmiş olsaydı bunu yapmazdı ama kilitlitdi ve böyle yaptı diyorsan hemen servise git.

Sinyali verdim ama kapatmışta olabilirim. Hani bazı insanlar yaparya. Sinyali verir ama eli sinyal kolundadır o an. Araç görmeyince sinyali tekrar kapatır ya. O an kapatmış olabilir. Bir daha deneyeceğim. Sinyalli ve sinyalsiz olarak. Kontrollü olarak tabii. Deneyeceğiz derken sıkıntı olmasın birde
  • Bir şey söyleme ihtiyacı duydum. Görmemişin arabası olmuş anlatıyor denebilir, gerçi demeyeceğinizi biliyorum. İşte son kalan d*na kalır. Bi ben kaldım aranızda aracınıza kavuşamayan oda oldu çok şükür. Yeni almış oyuncağını herkese gösteren çocuklar vardırya o anlaşılmasın lütfen. Yazıyorum sürekli belki ama kusura bakmayın... 4 ay bekledim dile kolay. Şimdi Astra günü yapabilirsiniz işte.. Toplanalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: guida

Bir şey söyleme ihtiyacı duydum. Görmemişin arabası olmuş anlatıyor denebilir, gerçi demeyeceğinizi biliyorum. İşte son kalan d*na kalır. Bi ben kaldım aranızda aracınıza kavuşamayan oda oldu çok şükür. Yeni almış oyuncağını herkese gösteren çocuklar vardırya o anlaşılmasın lütfen. Yazıyorum sürekli belki ama kusura bakmayın... 4 ay bekledim dile kolay. Şimdi Astra günü yapabilirsiniz işte.. Toplanalım

bu kadar bekledikten sonra sayfalar boyu yazmayı bile hakettiniz bence

biz arada sırada Ankara'daki K sahipleri olarak toplanıyoruz, sizler de İstanbul'da bir araya gelin, sonrasında da büyük buluşmalar yapalım hepberaber

• quote:

Bir şey söyleme ihtiyacı duydum. Görmemişin arabası olmuş anlatıyor denebilir, gerçi demeyeceğinizi biliyorum. İşte son kalan d*na kalır. Bi ben kaldım aranızda aracınıza kavuşamayan oda oldu çok şükür. Yeni almış oyuncağını herkese gösteren çocuklar vardırya o anlaşılmasın lütfen. Yazıyorum sürekli belki ama kusura bakmayın... 4 ay bekledim dile kolay. Şimdi Astra günü yapabilirsiniz işte.. Toplanalım

Güle güle kullanın, kendim araç almış kadar sevindim sizin adınıza.

Kaput keçesi varmı aracınızda? Ben çözüm olmayınca gidip serviste taktırdım, kaput ısınması olsun, hatta motor sesi olsun ciddi bir fark oldu.

"Aynadaki ışığı" derken kör nokta uyarı sisteminden bahsediyorsanız eğer araç sizi ve yanınızdaki aracı kurtarmış. O ışık yanmasaydı sinyal verdiğiniz için size karşı koymayacaktı zaten, ayrıca sistem direksiyona müdahele ettiğinde siz de ısrar edip dönüşe devam ettirirseniz bırakıyor müdaheleyi.Araç ısrar etmiyor yani, sadece tavsiye hizmeti veriyor. :) .
    Multimedya konusuna gelirsek araç ayarlarından "sürücü tarafından kişiselleştirme" kısmı sizde açık mı bakabilir misisniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: schumici

quote:

bu kadar bekledikten sonra sayfalar boyu yazmayı bile hakettiniz bence

biz arada sırada Ankara'daki K sahipleri olarak toplanıyoruz, sizler de İstanbul'da bir araya gelin, sonrasında da büyük buluşmalar yapalım hepberaber

Teşekkür ederim. Evet büyük buluşma yapmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: vankomicin

quote:

Güle güle kullanın, kendim araç almış kadar sevindim sizin adınıza.

Kaput keçesi varmı aracınızda? Ben çözüm olmayınca gidip serviste taktırdım, kaput ısınması olsun, hatta motor sesi olsun ciddi bir fark oldu.

Çok teşekkür ederim. Kaput keçesi yok. Fakat şu mektup geliyor ya 1,5-2 ay sonra. Bu mektup işiyle keçe olayını çözmeyi düşünüyorum.

• quote:

hocam radyo ayarlarının bir fotosunu çekip paylaşabilir misiniz, belki bizim ayarlarda bir sıkıntı vardır.

viraj tutuşu deyince ilk 500 km aklıma geldi, araba hunharca yol tutuyordu. Eski aracım DS3 kadar değil ama sınıf standartlarının cidden üzerinde. ama şimdilerde yol tutuşla alakası yok. primacy 3'ü de onu üreten michelin'i de Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın (daha sadece 3600 km'deyim). yalandan yere lastik masrafı çıkacak bu dangaloz lastikler yüzünden

Lastik konusunda başından beri sizinle aynı fikirdeyim tutmuyor arkadaş yolu falan kim ne derse desin viraja korkarak giriyorum inanın hemde çok keskin virajlara da değil hani :) Bende lastikleri ilk fırsatta değiştirecem zaten Nokian Line alacam, daha önce ablamın peugeot aracına almıştım bu lastiklerden karda bile yol tutuyor neredeyse lastik zaten kullanıcı puan ve incelemeleride o yönde.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/Line.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/Eagle-F1-Asymmetric-3.htm

Buda bizim zottrik lastik :)

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Primacy-3.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: scorpıonkıng

quote:

Lastik konusunda başından beri sizinle aynı fikirdeyim tutmuyor arkadaş yolu falan kim ne derse desin viraja korkarak giriyorum inanın hemde çok keskin virajlara da değil hani :) Bende lastikleri ilk fırsatta değiştirecem zaten Nokian Line alacam, daha önce ablamın peugeot aracına almıştım bu lastiklerden karda bile yol tutuyor neredeyse lastik zaten kullanıcı puan ve incelemeleride o yönde.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/Line.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/Eagle-F1-Asymmetric-3.htm

Buda bizim zottrik lastik :)

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Primacy-3.htm

Hayırlısı olur inşallah. Türkiye'de pek bilinmeyen bir marka, belkide reklam yapmadığından dır. Bu lastiğe bende bakmıştım, hatta aldığım Goodyear lastikleri ile karşılaştırdım. Puan olarak bi tık önünde. Fakat Goodyear bilinen ve güven veren bir marka. Formula araçlarının tercih sebebi olmazdı herhalde. Umarım bulursunuz Nokian marka lastikleri. he deyince bulunan bir ürün değil çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 26 Ağustos 2016; 13:17:07 >

• 
Sayfa: önceki 766767768769770
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.