Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1731. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17291730173117321733
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Mart sonu Crossland'ı incelemek için showroom a gittim , Asta 1.4 Dynamic alarak çıktım. :) araç yenileme arafesinde renault, honda ,Wv,Nissan, Hyundai ne varsa gezdim, bir c sınıfı yada suv tarzı bakıyorduk önceki arabamız emektar corsa enjoy 111. yıl idi 8 yılın ardından değiştirme kararı verdik. ailecek opelci iken diğer markalarada şans vereyim dedim ama yine bu astra yı görünce tüm planlar değişti özellikle dynamic'in siyah tavan olayı bitirdi zaten bir hışımla aldık aracı. ama birtakım sıkıntılar var bunlar konusunda yardım yada fiki almak istiyorum

Trim sesi, aslında kafama pek trim sesini takmam ama bu araç düz kaymak gibi yolda bile özellikle frene basarken çıtır çıtır sesler geliyor işin ilginç tarafı ya her zaman yapmıyor. bir bakıyorum hiç ses yok bir bakıyorum direksiyon alt kısmı mı desem göstergelerin olduğu yer mi desem çıtırtılar geliyor. frene asılınca daha çok duyuluyor. acaba soğuk-sıcak ilişkisi felan mı çözemedim

Frenler, Corsa da hafif bir dokunma ile güzel yavaşlıyordum ama bu araç baya pedalı resmen eze eze yavaşlatıyorum aracı özellikle yüksek hızlarda fren mesafesi çok kısa , birine dokuncam en sonunda yada ben corsa gibi bir arabada alıştım bunda normal mi bu tip sert pedal durumu.

Belli belirsiz çıkan cama yansıyan led uyarı: arkadaş aldığım zaman aracı söylememişlerdi head up display tarzı bir uyarı sistemi olduğunu 3-4 tane kırmızı ışık bomboş yolda cama yansıyınca ne oldu şimdi diyor insan birkaç defa gereksiz öttü bu zımpırtı anlam veremedim.

son olarak ortada kocaman ekran var ben, yol bilgisayarının oradaki küçük ekranda ön-arka sensör display'ı görüyorum ama my17 ve sonrası multimedia ekranından alınmış artık niyeyse bunu birşeklde orta ekranda gösterme yolu varmıdır.

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• Glasus kullanıcısına yanıt
    çarpışma uyarısı için direksiyonun sol tarafında araba çarpma işareti gibi bir işaret var ordan 3 kademeli olarak ayarlayabiliyorsunuz. son kademeye getirirseniz kolay kolay çıkmaz o uyarı.
  • teşekkürler, o ayar orta kademede iken yapıyor en düşükte deneyim

bu arada bir konu daha merak ediyorum corsa yarı manuel vitesdi araba , uzun beklemelerde "N" ye alıyordum bu makinede ise daha ben elim vitese gitmeden araç auto stop devreye giriyor. tekrar diyorum n ye alayım bu seferde auto start oluyor :) startstop devredeyken "n" ye almaya gerek yok değilmi
  • Glasus kullanıcısına yanıt
    easytronic'de boşa almak gerekliydi ama astra hem tam otomatik hem de s/s var araçta. stop ediyor zaten. 3-4 dakikayı geçecek beklemelerde n'ye veya parka almak iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glasus

Merhaba Mart sonu Crossland'ı incelemek için showroom a gittim , Asta 1.4 Dynamic alarak çıktım. :) araç yenileme arafesinde renault, honda ,Wv,Nissan, Hyundai ne varsa gezdim, bir c sınıfı yada suv tarzı bakıyorduk önceki arabamız emektar corsa enjoy 111. yıl idi 8 yılın ardından değiştirme kararı verdik. ailecek opelci iken diğer markalarada şans vereyim dedim ama yine bu astra yı görünce tüm planlar değişti özellikle dynamic'in siyah tavan olayı bitirdi zaten bir hışımla aldık aracı. ama birtakım sıkıntılar var bunlar konusunda yardım yada fiki almak istiyorum

Trim sesi, aslında kafama pek trim sesini takmam ama bu araç düz kaymak gibi yolda bile özellikle frene basarken çıtır çıtır sesler geliyor işin ilginç tarafı ya her zaman yapmıyor. bir bakıyorum hiç ses yok bir bakıyorum direksiyon alt kısmı mı desem göstergelerin olduğu yer mi desem çıtırtılar geliyor. frene asılınca daha çok duyuluyor. acaba soğuk-sıcak ilişkisi felan mı çözemedim

Frenler, Corsa da hafif bir dokunma ile güzel yavaşlıyordum ama bu araç baya pedalı resmen eze eze yavaşlatıyorum aracı özellikle yüksek hızlarda fren mesafesi çok kısa , birine dokuncam en sonunda yada ben corsa gibi bir arabada alıştım bunda normal mi bu tip sert pedal durumu.

Belli belirsiz çıkan cama yansıyan led uyarı: arkadaş aldığım zaman aracı söylememişlerdi head up display tarzı bir uyarı sistemi olduğunu 3-4 tane kırmızı ışık bomboş yolda cama yansıyınca ne oldu şimdi diyor insan birkaç defa gereksiz öttü bu zımpırtı anlam veremedim.

son olarak ortada kocaman ekran var ben, yol bilgisayarının oradaki küçük ekranda ön-arka sensör display'ı görüyorum ama my17 ve sonrası multimedia ekranından alınmış artık niyeyse bunu birşeklde orta ekranda gösterme yolu varmıdır.

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
    Hayırlı olsun.

Trim sesleri genel olarak gösterge paneli ve sağ ön kapının hoparlör kısmından gelip beni çıldırtıyordu. Servise bu şikayetten bir çok araç geldiği için ne yapacaklarını öğrenmişler. Bende buna istinaden aracı servise bıraktım ve sorun çözüldü. 1 senedir herhangi bir trim sesi duymuyorum çok şükür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ROBINHOOD

size en ufak bir çiziği dahi bulunmayan ısıtma özelliğide olan üst segment direksiyonu verelim düşünürseniz.

Alıntıları Göster
    dostum cok saol fakat kimseden ses cikmayinca bende direksiyonu komple boyadim. simdilik idare ediyorum fena olmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: astrak2015dieselauto

dostum cok saol fakat kimseden ses cikmayinca bende direksiyonu komple boyadim. simdilik idare ediyorum fena olmadi.

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: sertay_a

triger zinciri sesi, herhangi bir problem yok.

Alıntıları Göster
    Arkadaslar buarada ilgili ses klima acik yaklasik 80 gidis 80 donus 160 km otobanda yol yaptiktan sonra kendiliginden gecti. artik araba calisirken girtt sesi yapmiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Rurik Eternally

opel parçaları var anlaşılan sizde doğrumudur?
    Hayır, aracımda değişiklik yapınca elimde kalanları değerlendiriyorum.

• Yasakpınar kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, bendeki sesler hepten tuhaf araç 60-70 km ile giderken frene basınca ses geliyor basmazsam hiç ses yok bunu bazı günler ise hiç yapmıyor şimdi götürsem servise kesin ses yok diyecekler
    Hangi servis sorununuzu çözdü. Ben de aynı şikayetle gittim, j kasada da aynı problem vardı bişey yapmıyoruz vs vs. Dediler. Yalnız ben gittiğimde göstergeden gelen ses kesilmişti. Ses geldiğinde tekrar gelin de dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Kymkm

Hangi servis sorununuzu çözdü. Ben de aynı şikayetle gittim, j kasada da aynı problem vardı bişey yapmıyoruz vs vs. Dediler. Yalnız ben gittiğimde göstergeden gelen ses kesilmişti. Ses geldiğinde tekrar gelin de dediler.
    İstanbul'da Odak otomotiv. Cevizlibağ şubesi.

Her şeyin farkındalar biraz 'salağa' yatıyorlar. Bastırmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasakpınar

Anahtardan yapılmıyor malesef.

Alıntıları Göster
    ASTRA K KAPILARIN KİLİTLENMESİ İLE BİRLİKTE KATLANAN YAN AYNALAR,

https://youtu.be/LB7WTQAKq8k
    Anladım kadarıyla çok iyi bu farlar lakin dynamicte Sport modu Yok açıkcası arada gazlamayı severim o düşündürüyor beni.

• Dinamik te sport modu var. Ayrıca sport modu gazlama ile alakalı değil. Sport modunda olmasanda gaz pedalına verdiğin yüke göre gazlamanı otomatik ayarlıyor zaten. Sport modu normal kullanımda vites geçiş devirlerini yüksek tutarak tepki süresini azaltıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROBINHOOD

ASTRA K KAPILARIN KİLİTLENMESİ İLE BİRLİKTE KATLANAN YAN AYNALAR,

https://youtu.be/LB7WTQAKq8k

Alıntıları Göster
    Benim araba yok nasıl yaptın ? fabrika'damı çıkış? yoksa özel yaptın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Sercio -- 30 Mayıs 2018; 9:13:2 >
  • Ben pedal commender taktım sport plus ta 3 kat daha seri normal sporta göre bı zararida yok ..

• quote:

Orijinalden alıntı: theKing_90_03

Anladım kadarıyla çok iyi bu farlar lakin dynamicte Sport modu Yok açıkcası arada gazlamayı severim o düşündürüyor beni.
    Farlar gerçekten çok iyi.

Bildiğim kadarıyla C hatta D sınıfı dahil en gelişmiş far sistemlerinden. Kullanırken yaşattığı his, görüş kalitesi, 16 ledin ayrı ayrı açılıp kapanması, önünüzde araç varken bile uzunların yolun sağını ve solunu aydınlatıp ortayı söndürmesi, karşıdan gelen araçlara anında tepki göstermesi, farklı yollara ve hıza göre farklı aydınlatma modları kullanmasınvs gerçekten etkileyici. Özellikle uzun yollarda çok keyifli. Selektörün şimşek etkisi de çok seksi.

Dynamic-sport modlu bir Astra hiç kullanmadım fakat sonuç olarak aynı motora-güce sahip bir donanım paketi. Gaza basınca Excellence de gidiyor tabi.

Tercih sizin.

• Teşekkürler cevaplar için. Execelence donanıma daha yakınım şu an.
  • Androidoto dan araçta youtube kullanan varmı aranızda ?
  • 
Sayfa: önceki 17291730173117321733
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.