Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1703. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.264
Cevap
306
Favori
2.350.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17011702170317041705
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şimdi yeni 2 bin km geçtım. sakin kullanıyorum, arabada ben de start & stop var. özel bişey yapmadım açıkçası
    senin kaç km ?
  • Beyler uzunları led ile değiştirdim. Soketkerden biri gevşek durup çıkıyordu yerinden. Elektrik bantla sardım o kısmı. Bir sıkıntı olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar

Bende de astra k 1.4 turbo motor otomatik vites enjooy paket var kasım 2016 da almıştık daha 700* km de araç bu piston kırma vs. gibi sorunlar varmış en belirgin özelliği nedir bu durumun neye dikkat etmeliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bright like a Diamond

Merhabalar

Bende de astra k 1.4 turbo motor otomatik vites enjooy paket var kasım 2016 da almıştık daha 700* km de araç bu piston kırma vs. gibi sorunlar varmış en belirgin özelliği nedir bu durumun neye dikkat etmeliyim

bir de bir yılı geçti ama bakım yaptırmadım gerek var mı gerçekten bakıma 7000 deki araca 750 lira para istiyorlar bakım için
  • garantisini bitti varsayarsak güvendiğiniz bir ustaya yağını filtresini değiştirin derim benim de 2. yılım dolacak ağustosta servisten uygun bir fiyat alamazsam öyle yaparım

• quote:

Orijinalden alıntı: Zied217

şimdi yeni 2 bin km geçtım. sakin kullanıyorum, arabada ben de start & stop var. özel bişey yapmadım açıkçası
    senin kaç km ?

Bugun servise verdim 8003 kmde 1 yili doluyordu zaten sol camurlukta gocuk ve sinyal lambasi kirikti.pasta cilada yaptiriyorum seramik kapli ozelligini kaybetmesin istemiyorum.ama sol on camurluk gocugu ve sinyal lambasi degisimine 650 liraya anlastim vakumlu boyasiz acaba kazik yedimmi diye dusunmedim degil istanbulda guvenilir saglam vir servis bilmedigimden yaptiriyorum varsa onerisi olan dinlerim

• quote:

Orijinalden alıntı: veysim47

garantisini bitti varsayarsak güvendiğiniz bir ustaya yağını filtresini değiştirin derim benim de 2. yılım dolacak ağustosta servisten uygun bir fiyat alamazsam öyle yaparım

Ben bugun garantisi bozulmasin diye 820 liraya servise verdim seneye bu fiyati vermem garantisi bitiyor.gercekten yagi kendin al ustaya ver 400 liraya herseyi hallederler

• Seramik olan araçta polisaj yapılırsa; pasta söker seramiği. Göçük 650 de güzel fiyatmış. Esnaf milleti nası sömüreceğini bulmuş.

• Sorunun adı LSPI

Düşük hacimli turbo beslemeli motorlarda ani benzin patlaması sonucu piston hasarı. Bu astraya özgü değil sadece.

Opel yetkili servislere sorsan öyle bir şey yok derler. Bas gazına korkma. Kim çekinerek bindiyse başına geldi. 15-16 model araçlarda var. 17 modelde halen duymadım. (Duyan varsa bilgilendirsin)

Yağını dexos1gen2 ile değiştireceksin.Gm olur, Motul olur. Türkiyeye yeni getirmiş motul d1g2 yağını. Tavsiye ediyolar.

• Bizim araçların piyasası kötü mü gerçekten ? Araç kolay kolay satılmıyor 100 tl üzerinde ve bu gerçekten can sıkıcı bi durum

• 100000 vermek bir anda kolay birşey değil bu sebeple 40-50 bine satılan araçlar ile kıyaslama askeri ücret ile gecinen bir adam zaten alamayacağına göre ayrıca son donemde otv kdv nın artması euronun artış gostermesi zaten 2. Elide aldı goturdu . 90000 e sattıpğın arabayı yaz bakalım 80000 ozaman nasıl satılıyor gör . Inuda gectim bu muadilde araç vok fazla turkiyede agrıca dolu kampanya mevcut . Bu sebeple biraz ağ
    ır gidiyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CuneytBora -- 15 Mart 2018; 10:44:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Android auto kullananlara bir sorum olacak huawei mate 10 pro kullanmaktayım. Uygulamayı apkmirror sitesinden 3.05 versiyonun indirdim. Orjinal kaplo ile bağlantı sağladığımda siyah ekran çıkıyor ve hiçbir tepki vermemekte. Bağlantı i.in başka bir püf noktası var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pike Fighter

Seramik olan araçta polisaj yapılırsa; pasta söker seramiği. Göçük 650 de güzel fiyatmış. Esnaf milleti nası sömüreceğini bulmuş.

Bunu yetkili serviste yaptiriyorum ve seramikte orada yapildi bence siz yanlis biliyorsunuz.gocuk icin zaten fiyat yuksek ama kapi kapi dolasincada insan guvenemiyor acaba bu neden ucuz soyledi diyor istanbulda interneten arastirdigim nereye baksam kotu yorum almis

• S!N@N kullanıcısına yanıt
    Android Auto için 3.xx altı bir versiyon mesela 2.9xx versiyonunu indirin.

Bendeki versiyon 2.9.574923

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet05 -- 15 Mart 2018; 16:26:30 >
  • :)

Pastanın türkçesi sıvı zımpara demektir. Değişik markalarda, değişik granül boyutlu, silikonlu ve silikonsuzları mevcuttur. Şu sıra detay piyasasında tutulan menzerna ve koch markaları tavsiye ederim. Pasta; hare(ince, kılcal çizik), hologram almak için yapılır. Yani anlayacağınız dilde boya yüzeyi aşındırmak için yapılır. Sizin, o her şeyi çok bilen yetkili servisinizin kullandığı seramik denen şeyi (bence seramik bile değildir) sökmeyecek pasta yoktur. Bu tür detay işlerini işinin uzmanı butik yerlerde veya kendiniz yapın.

Biraz araştırıp, okuyun lütfen. Yetkili servislerinde her şeyine inanmayın. Çünkü o satıcı, forum ise sizin gibi kullanıcı.

Merağınız varsa sizi de foruma bekleriz.

www.detailturkey.net

Edit imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pike Fighter -- 15 Mart 2018; 17:3:47 >

• Pike Fighter kullanıcısına yanıt
    Servisle bugun konustum koruyucu cila yapilcakmis ben yanlis anlamisim pasta yokmus sadece cila islemi ve koruyucu bir siviyla yapilcakmis valla cumartesi sabahtan alicam bakicam farki varmi anlicam

• mat2000 kullanıcısına yanıt
    Uygulama guzel olmus. Uzunlara taktiginiz ampulun sogutucusu far icine sigiyor mu? Uzunlar icin H1 mi kullandiniz h7 mi? Ledleri nerden temin ettiniz?

• takuyittin T kullanıcısına yanıt
    Bizim araçlarda H1 uzun far, H7 kısa far.

Uzunlara takılan ampulün soğutucusunun sığmama gibi bir problemi yok o çok rahat oluyor yalnız kısalarda kapak kapanmıyor. Bazı arkadaşlar kapağın arka kısmını kesip yükseltme yapıyor ben ise oksijen kaynağı ile kapağın arkasını ısıtıp içten bombe verdim sorunsuzca kapandı kapak.
  • Diğer aracımda ( Opel değil ) servise gittiğimde bekleme salonunda otururken aracınızı TV’den izleyebiliyorsunuz. Kameralarla müşterilerine izletiyorlar. Opel Servislerinde böyle bir uygulamaya şahit oldunuzmu.

• guida kullanıcısına yanıt
    Reis Ankara'da var. Servis alanını 3-4 farklı açıdan gösteren TV yer alan bekleme alanı var.
  • 
Sayfa: önceki 17011702170317041705
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.