Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1594. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15921593159415951596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fabrika verilerine göre 1.6 şehir içinde 7.8 1.4 7.2 lt yakıyor. Ben şu an Ankara şehir içi 7.3 yakıyorum. 1.6 da taş çatlasa 8.5 yakar bence daha fazla değil.
  • bunkerops kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: regodulaz

Fabrika verilerine göre 1.6 şehir içinde 7.8 1.4 7.2 lt yakıyor. Ben şu an Ankara şehir içi 7.3 yakıyorum. 1.6 da taş çatlasa 8.5 yakar bence daha fazla değil.

Katalogda yazan şehir içi değer Almanya yolları için . İstanbulda aracı deneyip şehir içi değer yazılsa kataloğa 15 Lt yazarlardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mefata

Arkadaşlar merhaba
    Ciddi şekilde Opel Astra 1.6 T 200 HP almayı düşünüyorum. 110 bin tl ye kadar çıkacağım gibi duruyor.
    Konuyu biraz okudum ancak kullanıcıya rastlamadım. Aranızda var mı? Aslan besleyeceğiz ancak insan yine de yakıtı merak ediyor. İstanbul ş.içi 9 falan olacaksa sorun değil. Araca sahip olan varsa bir ses edebilir mi ? Fikir alışverişine ihtiyacım var.

Teşekkürler.

İstanbul'da 1.4 Turbo kullanıyorum, 11 aydır 13'ün altına hiç düşmedim. Son 1 aydır 9.9.. ( İstemeyerek bu değere düştüm, farkında bile değilim )

1.6 200 hp İstanbul trafiği, değer söylemek delilik olur. Neden çok nadir görüyoruz alanları acaba. Fiyatındanmı, bence hayır. 1.4 T'yu alan 1.6'yıda alır. Fiyatları arasında uçurum yok sonuçta. Tamamen yakıtla alakalı. Bende düşündüm hatta niyet ettim sonra hem yakıt, hem bu gücü nerde kullanacağım diye kendi kendime sordum. İstanbul gibi bir yerde aracı sadece ışıklarda şaha kaldırmak içinmi alacağım. Yada trafikte önümdeki aracı tepe gaz yapıb sollayıp 50 metre sonra önüme çıkan trafikte fren yapmak içinmi. Yada arkadaşım sorduğunda "kaç beygir bu alet " dediğinde duruşumu düzeltip bi elim cepte işaret parmağımla makinayı göstererek " ikiiyüz beygir" deyip arkadaşımı hayretler içersinde bırakmak içinmi.

Ben bu yüzden vazgeçtim, kendi düşüncem budur arkadaşım. Herkes benim gibi düşünmez tabii. Sonuçta bir arabaya göz diktiysem bastırır parayı alırım. Paradan kaçsaydım şu anki aracına extra donanımlar almazdım. Yada 1 yıldır Shell Nitro+ yakıt kullanmazdım. ( Başka yakıt görmedi aracım. Nitro çokmu yakıyor hayır, içiyor resmen ) Ama sebep çok almamam için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 16 Ağustos 2017; 23:43:37 >

• istanbulda makineyi kosturmak icin gece 3 te kalkip gazlamak lazım, arkadasin dedigi gibi tüm araçlar ultra lux ten tut, giriş seviyesine kadar birbirine 1 metre uzaklikta seyrediyor. 1.6t bence temizinden 10 litre yakar sakin kullanim

• Aykutoz kullanıcısına yanıt
    Şu an psikolojik de olabilir. Motor yeni olduğu için çok zorlamıyorum. Ama hissettiğim eskisi gibi değil. Yapılan işlem normal garanti süresi içinde geçerli. Ben 2 sene uzatma almıştım. Yeni yağ bekliyorum. Henüz yağ gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: supergokhan

Şu an psikolojik de olabilir. Motor yeni olduğu için çok zorlamıyorum. Ama hissettiğim eskisi gibi değil. Yapılan işlem normal garanti süresi içinde geçerli. Ben 2 sene uzatma almıştım. Yeni yağ bekliyorum. Henüz yağ gelmedi.

Alt tarafı 5 kiloluk yağ gelecek. Yağ sana bu. Halen gelecek. Benimde sabrım taştı artık. Bekliyorum sabırsızlıkla.

• Anlaşılan 10 lt görürüz. Yılda 10 bin km çok zor yapıyorum. Ki bu 10 binin 7 bini ş. dışı olur. o yüzden yakıt olayına çok girmemiştim. Peki bu aracın 2. el piyasası nasıl olur ? 3-4 sene sorna elden çıkarmak istesem karalar bağlar mıyım ?
  • Arkadaşlar Opel Astra K 1.4T benzinli otomatik Excellence donanım bir araç almayı düşünüyorum. Öncelikle olumlu ve olumsuz yönleri hakkında sizi de dinlemek isterim.
    Bunun yanı sıra bazı Excellence modellerde sport tuşu olduğunu bazılarında ise olmadığını görüyorum bunun nedeni nedir ?
    2016 model 5000 km deki Opel Astra K 1.4T benzinli otomatik için uygun fiyat nedir ? 2. el az km kullanılmış almayı düşünüyorum. Sunroof olmasa da olur. Koltuk ısıtmalı bir araç tercihim.
  • PyRRhiC P kullanıcısına yanıt
    Tek kusuru lspi riski. İnşallah size denk gelmez.

• coupant kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın konuya hakim değilim Ispi riski nedir ?
    Ateşlemenin olması gerektiği gibi olmaması sonucunda sekman kırmaya kadar giden mühendislik hatasıdır. Muhtemelen üretim bandının parasını çıkarmak zorunda olduklarından bu motora son vermiyorlar.

Peki kronik bir sorunmudur tüm benzinli araçlar aynı sıkıntıyı yaşadılar mı? Forumda bir motor yağından bahsediliyordu bu sorunun çözümü için son durum nedir ?
    Ben motor yağının geleceğine inanmıyorum. Servis ve opel Türkiyenin milleti oyaladığını düşünüyorum. Bu tutumlarının, sorunun kronikliğine işaret edip etmediği yorumunu size bırakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 17 Ağustos 2017; 15:8:56 >
    Sizde Opel Astra 1.4 kullanıcısı mısınız ? Sizde aracınızda benzer sorunlar yaşadınız mı ?
    Sorun yaşamadım ama birgün yaşarsam başıma neler geleceğini biliyorum.

Peki bu sorunu göz ardı ederseniz genel olarak aracınızın hangi özelliklerinden memnunsunuz hangilerinden şikayetçisiniz?
    Ayrıca Opel Astra K 1.4T Excellence benzinli otomatik 2016 model 5000km deki bir aracın sizce değeri nedir ?
  • Opel merkez aradı dexos1 yağının sipariş verilebileceğini söyledi ardından servis ile görüştüm onlarda sistemde görünen yağın 1,5 lt ve fiyatının 160 tl olduğunu söyledi sormak istediğim sipariş geçen arkadaşlara ne fiyat verdiler ve kaç litrelik olarak gelecek yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaşa da aynı şekilde bilgi verilmiş daha sonra yağın 1,5 değil 5 lt lik olduğu ve fiyatının değişmeyeceği söylenmişti. Bu iş baydı haftaya randevu alıp ne çıkarsa bahtıma deyip bırakıcam aracı

• acaba gm motor tedariğine ne zamana kadar devam edecek, yeni kasayı tasarlar iken yeni motorla beraber hareket ederler belki. psa motor üretebilirken dışardan alımı istemezler
    Yol tutuş, performans, direksiyon tepkisi, yakıt tüketimi bir arada düşünülürse bu aracın rakibi yok.

Benim araçtan şikayetim yok. O aracın ederi 88000 civarı bence.

• 
Sayfa: önceki 15921593159415951596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.