Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
37.473
Cevap
291
Favori
1.909.468
Tıklama
Giriş
    1581 Mesaj
    acaba gm motor tedariğine ne zamana kadar devam edecek, yeni kasayı tasarlar iken yeni motorla beraber hareket ederler belki. psa motor üretebilirken dışardan alımı istemezler
    |
    |

Yol tutuş, performans, direksiyon tepkisi, yakıt tüketimi bir arada düşünülürse bu aracın rakibi yok.

Benim araçtan şikayetim yok. O aracın ederi 88000 civarı bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    PyRRhiC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim. Bende şuan 2011 model Astra J Kasa HB 1.6 Benzinli Manuel kullanıyorum. Aracım 98.000km e geldiği için değiştirip Astra K ya geçmeyi düşünüyorum. Fakat halen kararsızım, Kendi aracımla 1-2 sene daha devam etmek mi yoksa üzerine 40000 TL gibi bir para vererek Astra K 'ya geçmek mi
    |
    |
    coupant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yağ siparişi bugün 22. Gün ne arayan var ne soran zorla Opel Türkiye ısrar ettim. Gümrükte bekliyor diyolar. Cuma bir daha ariycaklarmis güya bu hızlandırılmış haliyleymis.

|
    |
    guida kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yağ 5 lt ve aynı fiyattan lt su 55 TL totalde 275 TL dendi bana 22. Gündür yağ gümrükte sipariş hemen gelmiyor en asa 1-2 ay bekliyosunuz

|
    |
    adnn41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: coupant

Ben motor yağının geleceğine inanmıyorum. Servis ve opel Türkiyenin milleti oyaladığını düşünüyorum. Bu tutumlarının, sorunun kronikliğine işaret edip etmediği yorumunu size bırakıyorum.

Az önce aradılar yağ için. Gümrükte takıldığı için Ankara'daki bayiden bugün Kargoya veriyorlarmış istediğim yağı. Dedim istediğim yağ olacak, açılmamış, kullanılmamış. Göreceğim yağ bidonunu dedim. Ok dediler. Kargo Cumartesi günü sabahtan gelirse hemen yıllık bakıma alıyorlar aracı. Tamam dedim bende. Diyeceksinizki Ankara'daki hangi bayii sormadım açıkçası. Nerden geldiği hiç önemli değil, yağımı getirsinler koy ... rahvan gitsin.

AstraK Dynamic 1.4 Turbo 150 HP S&S, Otomatik Neptun Mavi Opsiyonel Donanım (Sunroof / GPP / Kıs Paketi 1) 2 Yıl Ext.Garanti AstraK Onemli Notlar ((https://forum.donanimhaber.com/m_82219537/mpage_202//tm.htm#117585123 ))
  • Binbaşı
    1903 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: adnn41

Opel merkez aradı dexos1 yağının sipariş verilebileceğini söyledi ardından servis ile görüştüm onlarda sistemde görünen yağın 1,5 lt ve fiyatının 160 tl olduğunu söyledi sormak istediğim sipariş geçen arkadaşlara ne fiyat verdiler ve kaç litrelik olarak gelecek yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaşa da aynı şekilde bilgi verilmiş daha sonra yağın 1,5 değil 5 lt lik olduğu ve fiyatının değişmeyeceği söylenmişti. Bu iş baydı haftaya randevu alıp ne çıkarsa bahtıma deyip bırakıcam aracı

Bana servis ve Opel Türkiye bizzat söyledi. 5 Litre ve bakım fiyatımda herhangi bir artış olmayacak dendi.

AstraK Dynamic 1.4 Turbo 150 HP S&S, Otomatik Neptun Mavi Opsiyonel Donanım (Sunroof / GPP / Kıs Paketi 1) 2 Yıl Ext.Garanti AstraK Onemli Notlar ((https://forum.donanimhaber.com/m_82219537/mpage_202//tm.htm#117585123 ))
  • Yarbay
    6170 Mesaj

Zor bir karar. Bir yandan boyuna zam geliyor, diğer yandan lspi olayı nerelere varacak.

Tamamen kişiye kalmış bir karar.

|
    |

Aman hocam çok dikkatli ol keza geçen hafta Ankara'daki tüm bayileri aradım hiçbiri dexos 1 gen 2 yıl bilmiyorlar dikkat edin bende yarın arayacaklar bilgi veririm bakalım bana ne diyecekler

|
    |

Sizi çok rahatsız ettim farkındayım fakat son bir sorum var. Siz hangi donanım kullanıyorsunuz
    Opel Astra Dynamic 1,4T AT 5000km deki araçlar 80.000 civarı 2. el
    Opel Astra Excellence 1,4T 5000km deki araçlar ise 90.000 civarı 2. el

iki donanım arasındaki en bariz farklılıkları AFL Far Paketi, GPP Paketi(Gelişmiş Park Pilotu),Arka Koltukta 2 USB gibi farklılıklar görüyorum.
    Eğer Excellence donanım kullanıyorsanız AFL ve GPP paketlerinden ne ölçüde memnunsunuz?
    Yada Dynamic donanım kullanıyorsanız AFL Far yada GPP olsaydı keşke dediğiniz oldu mu ?
    |
    |

Estağfurullah hocam.

Dynamic manuel var bende. İlk başlarda farlara çok küfrettim. Sport modunda kullanınca excellence alsam bunu hiç göremeyecektim dedim.

Bu da zor bir soru. İkisi de birbirinden güzel teknolojiler. Gece yolculuğu pek olmayacaksa dynamic iyi olur. Ama zaten otomatik viteste kendini belli etmiyor diyorlar. Bu bağlamda excellence alın derim.

|
    |

İçten cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Gece yolculuğu zaman zaman oluyor tabiki. Yılda 3-4 kez uzun yol yapıyorum.(Ankara-İstanbul-Edirne) gibi. Bunun dışında yazın tatile vs gidiyoruz oralarda gece kullanımı oluyor. Şuandaki aracımın en beğenmediğim özelliği farlar diyebilirim. Arkamdan İnsignia geliyor adam benim önümü benden iyi aydınlatıyor Bence çok başarılı bir teknoloji.

Fakat dediğiniz gibi Sport modu ben hiç göremeyeceğim sanırım sadece Dynamic modellerde var. Excellance ta yok sanırım.

Bu hafta sonu hanımı da alıp gideyim bayiye. Bakalım artık gerisi nasip kısmet.
    Tekrar çok teşekkür ederim.
    İyi forumlar.
    |
    |

hocam hangi bayiden getirteceklermiş Ankara'da? bir de bu gümrük sadece İstanbul'a mı işliyor, Ankara'daki bayi nasıl getirtmiş? çok anlam veremedim açıkçası. Servis sizi oyalamaya çalışıyor olmasın? Ankara'daki hangi bayi olduğunu öğrenebilirseniz biz de burdan gidip soralım var mı yok mu diye
    |
    |
    164 Mesaj

Ankara'da aramadım bayi kalmadı hiçbirinin haberi bile yoktu.. oyalama olabilir

|
    |
    schumici kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Rica ederim iyi forumlar.

|
    |

Orijinalden alıntı: PyRRhiC

Sizi çok rahatsız ettim farkındayım fakat son bir sorum var. Siz hangi donanım kullanıyorsunuz
    Opel Astra Dynamic 1,4T AT 5000km deki araçlar 80.000 civarı 2. el
    Opel Astra Excellence 1,4T 5000km deki araçlar ise 90.000 civarı 2. el

iki donanım arasındaki en bariz farklılıkları AFL Far Paketi, GPP Paketi(Gelişmiş Park Pilotu),Arka Koltukta 2 USB gibi farklılıklar görüyorum.
    Eğer Excellence donanım kullanıyorsanız AFL ve GPP paketlerinden ne ölçüde memnunsunuz?
    Yada Dynamic donanım kullanıyorsanız AFL Far yada GPP olsaydı keşke dediğiniz oldu mu ?

1.4 Turbo Dynamic 2016 model otomatik. 5.100 Km'de aracım. Extra donanım olarak, Sunroof, GPP, Kış Paketi. 20 gün önce aracımı satıyordum birine 87.500'e..

80.000 civarı dediğini araçlarda bir sıkıntı olabilir. En azından internetten satılanlara ben itimat etmiyorum. 80.000'e vereceksem paeçalar hurdaya veririm. Benden aracı almak isteyen kişide araştırmacı biri. Araba hastası bi adam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 18 Ağustos 2017; 1:8:52 >

• Yüzbaşı
    410 Mesaj
    Herkese selamlar. Artan servis park freni uyarısı ile araç artık sabah 30 dakikada çalışmaya başlamıştı. Bugün servise götürdüm. El freni düğmesi arızalanmış. Garanti kapsamında değişimi gerçekleşecekmiş. Bu sorun kapat açta düzelen bir sorun değil miydi? Nasıl bozulmuş olabilir ki el freni?

|
    |
    Saat: 18.05 Atatürk Havalimanı yolu kırmızı astra burdamısın sen bakayım .

|
    |
  • Yarbay
    2048 Mesaj

Yani sıkıntısı yok diye yazmışlar tabiki bilemiyorum Opel Reis
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-reis-grubu-ndan-2016-opel-astra-1.4-t-dynamic-17-jant-otomatik-464092550/detay

Telefonda fiyat konuştum üstünkörü 80.000 e yakın anlaşırız gibi geldi. Tabiki sizin araçta Sunroof ve GPP ve Kış paketi varmış.
    Ben 80bin civarına temiz birşeyler bulurum diye düşünüyorum
    |
    |

Orijinalden alıntı: guida

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Kymkm

quote:

Orijinalden alıntı: guida

Benim makinada da 1 ve 2. Viteste vuruntu var, Nitro +'la alakalı olabilirmi acaba. Çok sinir bozucu bir vuruntu, 3'te yada daha yukarlarda denk gelmedim..

Ben se shell nitro kullanıyorum, bu vuruntu dediğiniz şey, sarsıntı gibi mi sanki ilk iki viteste bende de oldu.

1. Vitesten 2. Vitese atarken sarsıntıda diyebiliri vuruntuda. Şöylede açıklayabilirim 1. Ve 2. Vites arası geçişte sanki dişliler arasında bir boşluk var 0,5 ms sonra kendini toparlıyor araç. Hani bisiklette vites değiştirirsin zincir hafif gevşekse 2 pedal çevirdikten sonra zincir dişe oturur sonra ivmelenmeye başlarsınız. Bunun gibi birşey. Sinir bozucu bir durum. Çözümü nedir acaba. Yakıtla nasıl bir bağlantısı olabilirki merak ettim.

Ayni olayi bende yasiyorum, arac 1.4t(19.000km de) 150 bg manuel. Sinir bozucu birsey sanki gucu yokmusta zorlaniyormus gibi. Bu arada trafikte dururken benim aracta sarsintili calisiyor sanki. Arada oluyor bu ve sanki performansinda da dusukluk var gibi. Tabi bu tamamen burdaki yazilanlardan olusan bi' psikoloji de olabilir bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakkan034 -- 17 Ağustos 2017; 18:51:40 >
    |
    |

Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
canlı radyo dinle
192.168.1.1
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.