Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1182. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11801181118211831184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kasis geçişlerinde ön amortisör den gelen gacırtı sesi sonrası gittiğim servisin verdiği cevap ile ilgili Opel GM merkeze şikayet maili attım. Bugün beni merkezden aradılar. Sorunu birde benden dinlemek istemişler. Aslında çok da açık seçik anlatmıştım. Neyse dinledi etti, her zamanki gibi bu şekilde bir problem bize gelmedi etmedi teraneleri vs.

Ardından kayıt açıyorum sizi Bursa servisimiz arayacak gerekirse yine davet edeceği sizi dedi. İlgi alaka güzel. Akabinde öğlen neskar aradı. Durumun merkezden kendilerine iletildigini bu konu ile ilgili geldiğimde soğuktan olabileceğini anlattıklarını bu sorun olabilir vs diye yine aynı martavalları okudu. Bende hayır kabul etmiyorum diye ısrar edince aşağıdaki cevabı verdi.

Şöyleki;
    Bizim deneme aracımız var bugün bu şikayetenize istinaden servisteki arkadaşlarla bizzat denedik bizim aracımızda da kasis geçişlerinde ses geliyor diye konuyu savunmaya çalıştı. Bende sizin aracınız beni ilgilendirmiyor. Ben 1.5 aylık arabada bu sesi duymak istemiyorum ve bu duruma anlamda veremiyorum dedim. Kullandığım hic bir araçta boyle bir ses olmadı dedim. Yine aynı şekilde o zaman gelin binelim bizim araca dinleyin diye üsteledi. Sonra bende usteleyince gelin tekrar bakalım edelim gerekirse öten parçaları değiştiririz dedi.

Bakalım 15 gün sonra gideceğim sonuç ne olacak.

Bu durumdan muzdarip olan arkadaşlar bence merkeze hepimiz şikayet maili gönderelim belki opel olarak farklı bir çözüm yolu ararlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selim_us -- 20 Aralık 2016; 23:16:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• selim_us S kullanıcısına yanıt
    Diyeceğin şey çok basit aslında bu araçta aynı suspansiyondan 4 tane var.Sol öndeki sesin nedeni soğuk havaysa ön amartisorde kış yaşanırken arka tarafta yaz mı yaşanıyormus. Onlarda niye ses yok.selamı mi söyle beni fitil etmesinler

• selim_us S kullanıcısına yanıt
    10 kişi de, 100 kişi de mail atsak, arasak, çözüme yönelik değil de, bu böyle, kabullenin anlamında "standart bir dönüş formatları" var, hem yazılı hem sözlü. Hem geçmişimden hem de forumlardan buna çokça tanık oldum.

Bireysel mücadele dışında yapılabilecek başka bir şey yok, o da servis ile, ikna olurlarsa değişim yoluna gidiyorlar, gelen yeni parçanın da, sorunsuz olacağının garantisi yok. Hatta bir servis ısrarla normal derken, diğeri haklısınız biz bu parçanın yenisinin siparişini verelim, hatta olmadı tekrar sesin üstüne gideriz, gerekirse 2. siparişi de veririz diyecek kadar üç farklı yapıda servisler/kişiler mevcut.

İstisna: Sorun motor, şanzıman gibi can alıcı yerlerde oluşmuş ise, ilgili makamlara(yurt dışı CEO...) mail yolu ile durum bildirilmişse, sonu mahkemeye kadar gideceğinden, kabul etmediğimiz motor veya şanzımanın değişikliği yerine aracın yenisi ile değişimi kabul edilebiliyor.

• Aykutoz kullanıcısına yanıt
    bende sorun çıkartmayacak diye düşünüyorum hocam yalnız araç kapalı iken sadece el frenini çekebiliyorsunuz, indirme şansınız yok.

Otomatik olarak park freninin devreden çıkması için; Kapı kapalı ve emniyet kemeri takılı ve motor çalışıyor ve sürücü gaza basarken; bu anda fren otomatik olarak açılır. Eğer aracınızın kapısı kapalıyken el frenini çekip; kapıyı açıp gaza basarsanız freni salmadığını görürsünüz.
  • Arkadaşlar aracı aldığımdan beri sileceklerden memnun değilim, önler kazık gibi :) arkada da su kaçırıyor. Servise gitsem garantiden falan değişir mi? Yoksa kendim bosch falan alıp değiştireyim mi?
  • sarpuli kullanıcısına yanıt
    bazı arkadaşlar serviste ücretsiz değiştirdiğini söylemişlerdi fakat bende ücret karşılığı değiştirme teklifinde bulundular. Yine de bir şansınızı deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pinto.

Arkadaşlar 1.4 140 hp yeni astra enjoy paket alma ihtimalim var nasıl araç çokmu boş biraz bilgi verebilirmisiniz

Çok boş değil araçtan ne istediğine bağlı deri direksiyon cruise kontrol otomatik far dokunmatik ekran Bluetooth mevcut jantlar yapısal jant ama kötü durmuyor dynamic ile 10 bin TL fark var bütçe meselesi birazda fiyat aldınızmı Enjoy için?

• Yetkili servis parayla silecek degistirmeyi teklif ederse dışardan alin daha iyi, takimi 60 tlye alirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

Arkadaşlar aracı aldığımdan beri sileceklerden memnun değilim, önler kazık gibi :) arkada da su kaçırıyor. Servise gitsem garantiden falan değişir mi? Yoksa kendim bosch falan alıp değiştireyim mi?

Yine aynı silecekten takacaklar, ücretli olması da cabası olur. Dediğiniz gibi dışarıdan bakabilirsiniz.
  • Arkadaşlar 21 kasımda Kocaeli Ekcanlardan Astra Dinamik araç aldım bugün edevletten kontrol ettiğimde MTV nin 2. taksidi ödenmemiş görünüyo bunu bayi ödemiyor muydu bilginiz var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DinamikMy17

Arkadaşlar 21 kasımda Kocaeli Ekcanlardan Astra Dinamik araç aldım bugün edevletten kontrol ettiğimde MTV nin 2. taksidi ödenmemiş görünüyo bunu bayi ödemiyor muydu bilginiz var mı

MY2017'lerde kaldırıldı

Şaka bir yana hayırlı olsun, evet bayi ödüyor, hatırlatmasını kendilerine yapın, ya ay sonuna kadar yatıracaklardır ya da unutulmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _chimera_

Diyeceğin şey çok basit aslında bu araçta aynı suspansiyondan 4 tane var.Sol öndeki sesin nedeni soğuk havaysa ön amartisorde kış yaşanırken arka tarafta yaz mı yaşanıyormus. Onlarda niye ses yok.selamı mi söyle beni fitil etmesinler

Güzel cevap, kapaklık cevap.

• :) teşekkürler eisenberg My17 lerin farkı galiba bunlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar 21 kasımda Kocaeli Ekcanlardan Astra Dinamik araç aldım bugün edevletten kontrol ettiğimde MTV nin 2. taksidi ödenmemiş görünüyo bunu bayi ödemiyor muydu bilginiz var mı

Birkaç arkadaşımın daha başına gelmişti siz takip edip söyleyince biz onları toplu olarak yatırıyoruz filan gibi komik cevaplar veriyorlar.Tahminim ya konunun üstüne düşmüyorlar ya da arada kaynatıp müşteriye yıkmaya çalışıyorlar başka bir alternatif gelmiyor aklıma
  • DinamikMy17 D kullanıcısına yanıt

Bayiler ne düşünüyorsa gecikme bilinçli mi, değil mi

Bu tarihten sonra alan zaten Ocak'a bırakır, almışların da bu tarihe kadar ödenmiş olması gerekirdi diye düşünüyorum, memlekette güvenecek adam kalmadı
  • Astra K karlar altında.

• coupant kullanıcısına yanıt
    Hocam kar izlerinden anladığım kadarıyla ön cam karla kaplıyken aracı biraz da olsa hareket ettirmişsiniz :)
  • coupant kullanıcısına yanıt
    Lastikleri dönük bırakmayalım hocam, uzun dönemde rotlar için iyi değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harungs1905

quote:

Birkaç arkadaşımın daha başına gelmişti siz takip edip söyleyince biz onları toplu olarak yatırıyoruz filan gibi komik cevaplar veriyorlar.Tahminim ya konunun üstüne düşmüyorlar ya da arada kaynatıp müşteriye yıkmaya çalışıyorlar başka bir alternatif gelmiyor aklıma

herkeze selamlar.mtv ocemesını gercekten toplu olarak yapıyorlar.benımde basıma geldı cunku.ılerleyen gunde odenmıstı.yanı toplu odeuyoruz derken dogru soyluyorlar.belkı anlık bekletmeden odeyen baılerde vardır ama bu sekılde toplu odeme yapan bayıler cok.2015te aldıgım aracımda bellı sure gecınce odenmıstı.bu aracımdada oyle oldu.ama oyle uzun sure gecmıyor.ama bende baska forumlrda gordum bayının odemedıgını soyleyenlerde cıktı.sanırım o ımzaladıgımız evraklarda belırtılıyor.ama bız okumuyoruz tabı.bazısı sigortayı karsılayıp mtv yı musterıye bırakıyor gibi.ama bunlar resmı olarak belırtılıyor.yanı kafasına gore odemıyorum dıyemez bayı.ama yuzde 90ı sigorta musterıye mtv bayıye aıttır dıyerek sozlesme hazırlıyor.bu benım bilgim yanlısım varsada duzeltırsenız bende ogrenmıs olurum.saygılar

• harungs1905 H kullanıcısına yanıt
    Evet babamlardan gelmiştik.

• 
Sayfa: önceki 11801181118211831184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.