Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11781179118011811182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    trafik işaret algılayıcısı sadece hız ile ilgili resimdeki levhaları tespit ediyor değilmi tespit ettiği başka işaret var mı?
     Yeni Opel Astra K (ANA KONU)
  • pinkcadillac kullanıcısına yanıt
     Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Algılanacak olan trafik işaretleri şunlardır:
    Limit ve sollama yasağı işaretleri
    ● hız limiti işaretleri
    ● sollama yasağı işaretleri
    ● hız limiti sonu işaretleri
    ● sollama yasağı sonu işaretleri

Yol işaretleri Başlangıcı ve sonu:
    ● şehir bölgeleri (ülkeye özgü)
    ● otoyollar
    ● A yollar
    ● oyun yolları
    Ek işaretler
    ● trafik işaretleri için ek ipuçları
    ● römork çekme kısıtlaması
    ● çekici engelleri
    ● yaş uyarısı
    ● buz uyarısı
    ● zaman sınırları
    ● mesafe sınırları
    ● yön okları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oznl -- 20 Aralık 2016; 11:2:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bunkerops

quote:

Orijinalden alıntı: nty35

quote:

Orijinalden alıntı: bunkerops

Sesli komut hocam;bluetooth bağlıyken ya da carplay veya android autodayken direksiyondaki konuşma butonuna uzun basıyorsunuz ardından bir sinyal duyuyorsunuz, sinyalden sonra regberinizde bulunan birisinin ismi söyleyip "ara" diyorsunuz onu arıyor veya falancaya kısa mesaj gönder diyorsunuz mesajınız nedir diyor söylüyorsunuz gönderiyor.

Cümle biraz uzun oldu

ha android autodan bahsediyormuşsunuz ben 5 aydır kullanıyodum zaten onu ben de sandım android auto olmadan da sesli komut özelliği gelmiş

Anroid auto bağlı değilken de (tel yalnızca bluetooth ile bağlıyken) sesli komut çalışır.

aa onu denememiştim. bu çok güzelmiş. bugün deneyeyim bakalım var mı bizde de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• oznl O kullanıcısına yanıt
    bende nedense sadece hız limiti gösteriyor

• nty35 kullanıcısına yanıt
    Videonun başında otoban çıkış ve giriş işaretlerini algılıyor, ilerledikçe de sollama yasağı işaretlerini algılıyor. Bende de durum böyle, çok farklı işaretlerde bir gözlemim olmadı açıkçası.

https://www.youtube.com/watch?v=qBT_fDs-Q_o
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

5w 30 kaliteli yağ mobilde yok. Foruma tavsiye ederim.

Benimki dizil ben de mobil 5w30 a geçtim.ben memnunum.araç ilk çalıştırmada sessizleşti.belki benzinli araç için uygun değildir.

• aliserpil2006 A kullanıcısına yanıt
    Aracın gaz tepkileri, ivmesi değişti mi?
  • quote:

Aracın gaz tepkileri, ivmesi değişti mi?

Motor soğukken daha ivmelenmeya istekli gibi.ama ısındıktan sonra bariz fark yok

• quote:

1,4 dynamic manuel

Sadece otomatik vites olsun diye mi aracınızı değiştiriyorsunuz?Eğer öyleyse sizin adınıza üzülürüm ama hepimize çok büyük bir ders var burada.İyice ölçüp biçmeden bir anda karar vermemek lazım demekki bu işlerde.Tahminim aldıktan sonraki pişmanlığın maddi zararı büyük olur çünkü.Ben kendi kendime kızıyorum çok ölçüp biçiyorum.Hepte yerimde duruyorum bir adım ilerleyemiyorum diye ama maddi açıdan zarar edeceksem yerimde durmayı tercih ederim şimdilik.
  • _chimera_ kullanıcısına yanıt
    Yabancılar bir gelsinler istanbulda kullansınlar astralarını bmw mercedeslerini o zaman görürüm ben onları sesi rahatsız ediyor mu etmiyor mu? Yanından sürekli motorlar geçsin, 1 cm mesafeden makas atanlar olsun, dur kalkta yol almak için kaza yapma pahasına yaklaşmak zorunda kalsın, arkasından minibüs tarzı toplu taşımacılar 1 cm mesafeyle gitsin fren yapmaya korkar olsun bakın bakalım rahatsız oluyorlar mı? Bu sensörün ismi çok açık: PARK SENSÖRÜ dolayısıyla sadece park ederken devreye girmesi lazım. Hadi diyelim bunu böyle kullanmak istiyorsun niye kapatma özelliğini ekrana koyarsın da o tuşa koymazsın onu anlayamıyorum. Bu büyük bir rezalet bence.
  • l_a_b kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Otomatik vitesli versiyon 83.000 tl. Yakıt tüketimi 400 km oldu 8.0 l ortalama hız 29 km.
  • guida kullanıcısına yanıt
    ben alırken +3 yıl yaptırmayı düşünüyordum. 5 senede toplam 150.000km ve her sene için 30.000km garanti kapsamındaydı. sene içi 30.000km yi geçerse garanti kapsamında değil diye söylediler, parası da 1500-2000 tl gibi bir rakamdı. vazgeçtim garanti uzatmadan.
  • nty35 kullanıcısına yanıt
    android auto da gelen mesajları okuma özelliği de güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brvl

Yabancılar bir gelsinler istanbulda kullansınlar astralarını bmw mercedeslerini o zaman görürüm ben onları sesi rahatsız ediyor mu etmiyor mu? Yanından sürekli motorlar geçsin, 1 cm mesafeden makas atanlar olsun, dur kalkta yol almak için kaza yapma pahasına yaklaşmak zorunda kalsın, arkasından minibüs tarzı toplu taşımacılar 1 cm mesafeyle gitsin fren yapmaya korkar olsun bakın bakalım rahatsız oluyorlar mı? Bu sensörün ismi çok açık: PARK SENSÖRÜ dolayısıyla sadece park ederken devreye girmesi lazım. Hadi diyelim bunu böyle kullanmak istiyorsun niye kapatma özelliğini ekrana koyarsın da o tuşa koymazsın onu anlayamıyorum. Bu büyük bir rezalet bence.

hocam ismi otomotik vites ama manuel seçeneği koyuyorlar boyle saçmalık mı olur..dedıgın şu anda tam olarak bu..arabasında kor nokta uyarı sıstemı olmayan ınsanlar ıcın bu sensorler ıyı ıs goruyo.. kedıdır kopektır yaklasır arabanın bı tarafına dusuk hızlarda manevra felan yaparken görmezsın, belkıde ezersin ..motorsıkletlıler yanasır farketmezsın bu sıstem senden once farkeder.trafıkte aynadan farketmıyorsun ama bı bakıyosun park sensoru sıfır otuyo adam kırmızı ısıkta sıfır yanasmıs ekrandan gorursun asagı ınıp bakmak zorunda kalmazsın..bu arada otopark , doğan kabak gıbı adamlar bu sıstemı turkıyede devreye gırdıgı ıcın sevıyolardı bıde sadece bmw mercedeste var gıbı ovuyolardı yurtdısında degıl

• harungs1905 H kullanıcısına yanıt
    Artık vazgeçtim guida hocamın başına gelenlerden sonra. Bu araçla devam.

• coupant kullanıcısına yanıt
    Valla ne yalan söyleyeyim sizin adınıza sevindim.Fiyatlar malum epey yükseldi,aldığınız araçtan da illaki zarar edecektiniz.İçinize siniyorsa bu zamanda eldekinin kıymetini bilmek en iyi tercih gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mereras

ben alırken +3 yıl yaptırmayı düşünüyordum. 5 senede toplam 150.000km ve her sene için 30.000km garanti kapsamındaydı. sene içi 30.000km yi geçerse garanti kapsamında değil diye söylediler, parası da 1500-2000 tl gibi bir rakamdı. vazgeçtim garanti uzatmadan.

Bana söylenem ilk 2 yıl ( Aracın kendi garantisi ) sınırsız KM. Ondan sonra ne yaptırdıysan o geçerli sene başına.

• quote:

Orijinalden alıntı: brvl

Teşekkür ederim. Otomatik vitesli versiyon 83.000 tl. Yakıt tüketimi 400 km oldu 8.0 l ortalama hız 29 km.

Hayırlı olsun benim araçta 800 km oldu 1.4 manuel 7.3 lt yakıt tüketimi (çok sakin kullanım)

• aliserpil2006 A kullanıcısına yanıt
    Belli ki dizelde de iyi değil bu yağ. Motul kullanınca bariz farkı hissediyorsunuz.

• quote:

Belli ki dizelde de iyi değil bu yağ. Motul kullanınca bariz farkı hissediyorsunuz.

Merhaba, sık sık astra konusunu takip ederim. Bu yağ ile ilgili belli ki araştırma yapmışsınız. Otomobil genel sayfasında açtığım konuya rağbet olmadı, aslında katılımla birlikte bilgi sahibi olmak düşüncesindeydim ancak başarılı olamadım. Sizden ricam, aşağıda verdiğim linkteki videoyu izlemeniz.

Amatörce bir test olduğundan dolayı değer verdim ve motul 8100 FE ile yaptığı sürtünem testinde 6:15' te rulmanın durduğunu görürsünüz. Şimdi 2 defadır motul kullanan birisi oalrak ben bu sonuçtan dolayı hayal kırıklığına uğradım çünkü motul ve castrolden daha iyi sonuçlar veren yağlar var.
    https://www.youtube.com/watch?v=C3ijGoSWyOU

Daha önce, dizel corsada 3 yıl içersinde sadece 1 defa castrol yağ kullandım (tam sentetik 5-30), diğerlerinde mobil kullanmıştım. Castrol kullanınca motorun sesinde bariz bir artış ve performansta benim hissettiğim bir düşüklük mevcuttu. Yeni aracımda (2013 Kia ceed) mobil kullandım, castrol kullandım, mobil'e devam edecekken arkadaş tavsiyesiyle motul aldım...

Aslında aynı km'de yaptığım yağ kontorlünde motul daha kaygandı ancak bu testten sonra bir daha motul almayı düşünmüyorum.

Neden? Benim yapılan testle ilgili yorumum şu : Motul 5,5~6 kg civarında rulmanın durmasına sebep oluyor çünkü o baskı altında yağ filmi kopuyor. Eğer videoyu izlerseniz daha yüksek değerler veren yağlar var. Sizin yorumunuz nedir?

Mesela araştırmalarınızda Liqui Moly ile ilgili her hangi bir bilgi ya da tavsiye veya yorum okudunuz mu? Bir arkadaş da valvoline'in iyi olduğun u söylüyor ama yağın türkçe sitesi yok. Hoş bu videodan sonra, yağ firmalarının yağlarıyla ilgili yayınladıkları teknik verilere de şüpheyle bakıyorum. Ya yine mobil kullanacağım veya daha da yüksek sonuçlar veren liqui moly... Ne dersiniz?

Videonun adresini vermeyi unutmuşum, yorumunuz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aalpan -- 20 Aralık 2016; 15:40:29 >

• 
Sayfa: önceki 11781179118011811182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.