Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1048. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10461047104810491050
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese iyi forumlar arkadaşlar. Sanırım artık foruma kayıt olma zamanım geldi deyip bende aranıza katıldım :) başta @guida @St.Cool ve @eisenberg arkadaşlarımın paylaşımları sayesinde 2 ay önce 1.4 T Dynamic Astra almama vesile oldular. Kendilerine buradan paylaştıkları bilgiler ve tecrübeler için teşekkür ederim.

@tuzlali20hocam ben serviste ufak bir pazarlık ile (artık ne kadar pazarlık dersek) 100 TL taktırdım. Yapılan tek işlem, mevcut anteni söküp yerine shark anteni takmak ve yapıştırmak. Çekim konusunda İstanbul'da bir sıkıntı yaşamadım.
    Montaj işlemini williams servisine yaptırdıkları için göremedim fakat bildiğim kadarı ile sadece mevcut anten sökülüp yerine shark anten vidalanıp, yapıştırılıyor. Anten olarak siyah ve beyaz renk mevcuttu ellerinde.

Fakat taktıkları anten 3m marka. Orjinallik konusunda ne kadar orjinal orası soru işareti. Ailemin yanına gittiğimde aracı park ettiğim yerde ağaç dalları var ve çıkarken girerken sürtüyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dobby632 -- 27 Kasım 2016; 14:48:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: barbarossaesa

Ama bu liste fiyatı değildir herhalde 83500 tl son bırakacağı rakam anladığım kadarıyla.bu aracın zamdan önce liste fiyatı zaman liste fiyatı 84.950 idi o zaman şuan 90000 falan oldu.

O konuda bilgim yok hocam. Sadece bana gelen bilgiyi aktardim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dobby632

herkese iyi forumlar arkadaşlar. Sanırım artık foruma kayıt olma zamanım geldi deyip bende aranıza katıldım :) başta @guida @St.Cool ve @eisenberg arkadaşlarımın paylaşımları sayesinde 2 ay önce 1.4 T Dynamic Astra almama vesile oldular. Kendilerine buradan paylaştıkları bilgiler ve tecrübeler için teşekkür ederim.

@tuzlali20hocam ben serviste ufak bir pazarlık ile (artık ne kadar pazarlık dersek) 100 TL taktırdım. Yapılan tek işlem, mevcut anteni söküp yerine shark anteni takmak ve yapıştırmak. Çekim konusunda İstanbul'da bir sıkıntı yaşamadım.
    Montaj işlemini williams servisine yaptırdıkları için göremedim fakat bildiğim kadarı ile sadece mevcut anten sökülüp yerine shark anten vidalanıp, yapıştırılıyor. Anten olarak siyah ve beyaz renk mevcuttu ellerinde.

Fakat taktıkları anten 3m marka. Orjinallik konusunda ne kadar orjinal orası soru işareti. Ailemin yanına gittiğimde aracı park ettiğim yerde ağaç dalları var ve çıkarken girerken sürtüyordu.

Oncelikle aramiza hosgeldiniz.
    Hocam cmkrcn arkadas tavan kaplamasi sokuluyor dedi, osmos ise cekmeyebilir dedi. Acikcasi soğudum biraz.

Gerci siz yaptirmissiniz 3M kaliteli bir marka. Ama diyelimki 150tl verdik taktirdik. Cekiminden memnun kalmadim eskisini yerine yine monte edebliriz defil mi?

• Birde arkadaslar birsey sormak istiyorum. 1 haftadir koltuk kilifi ariyorum bordo renk yada kirmizi. Ama bir turlu bulamadim. Arac cikali 1 sene olmak uzere ne gittigidiyorda nede hepsiburadada satilmiyor. Bolcana H kasa icin mevcut.
    Bulduklarimda ozel.dikim 200 tlden basliyor. Bana soyle 50 60 tl lik bisey lazim. Bu sekilde kilif bulan varmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: tuzlali20

quote:

herkese iyi forumlar arkadaşlar. Sanırım artık foruma kayıt olma zamanım geldi deyip bende aranıza katıldım :) başta @guida @St.Cool ve @eisenberg arkadaşlarımın paylaşımları sayesinde 2 ay önce 1.4 T Dynamic Astra almama vesile oldular. Kendilerine buradan paylaştıkları bilgiler ve tecrübeler için teşekkür ederim.

Hocam cmkrcn arkadas tavan kaplamasi sokuluyor dedi, osmos ise cekmeyebilir dedi. Acikcasi soğudum biraz.

Gerci siz yaptirmissiniz 3M kaliteli bir marka. Ama diyelimki 150tl verdik taktirdik. Cekiminden memnun kalmadim eskisini yerine yine monte edebliriz defil mi?

teşekkür ederim hoşbulduk

Eski anten şuan bende mevcut. Eğer memnun kalmazsam değiştirebileceğim söylendi fakat anteni incelediğimde iç kısımda bir vida bulunuyor. Bu vida ile anten sabitleniyor ( sökülen yuvaya) daha sonra çift taraflı ile sabitleniyor ( anteni incelediğimde görmüştüm.) Çift taraflı bant veya yapıştırılan bölge söküldükten sonra tavanda iz kalır mı onu bilmiyorum. Fakat bu hafta içinde servise gideceğim sizin için sorabilirim.
    Sanırım bu takılan anten navi'deki gibi yüksek performans vermeyebilir. Bu sadece mevcut anten yuvasına takılıyor. İstanbul ve Fethiye'de çekme sorunu yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dobby632 -- 27 Kasım 2016; 15:4:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: barbarossaesa

Ama bu liste fiyatı değildir herhalde 83500 tl son bırakacağı rakam anladığım kadarıyla.bu aracın zamdan önce liste fiyatı zaman liste fiyatı 84.950 idi o zaman şuan 90000 falan oldu.

Hocam taze bilgi geldi bu fiyat pazarlik yapilmis hali. Pazarliksiz 88000 yada 88500 tl imiş.

• quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim hoşbulduk

Eski anten şuan bende mevcut. Eğer memnun kalmazsam değiştirebileceğim söylendi fakat anteni incelediğimde iç kısımda bir vida bulunuyor. Bu vida ile anten sabitleniyor ( sökülen yuvaya) daha sonra çift taraflı ile sabitleniyor ( anteni incelediğimde görmüştüm.) Çift taraflı bant veya yapıştırılan bölge söküldükten sonra tavanda iz kalır mı onu bilmiyorum. Fakat bu hafta içinde servise gideceğim sizin için sorabilirim.
    Sanırım bu takılan anten navi'deki gibi yüksek performans vermeyebilir. Bu sadece mevcut anten yuvasına takılıyor. İstanbul ve Fethiye'de çekme sorunu yaşamadım.

Neyse hocam ben degistirmicem herhalde. Tesekkur ederin. Simdilik boyle kalsin bakalim ilerde belki baska modeller cikar ayni performansi veren. Ben su anda bulundugum bölgede bile cekim gucu sorunu yasiyorum bu ise girip daha da olayi bulandirmayim.

• arkadaslar kımse bu yeni gelen radyo guncellemesıyle, yansıtma ozellıgı olrak degısen projelsıyonun ışe yarayıp yaramadıgı hakkında bılgı vermedı var mı deneyen
  • tuzlali20 T kullanıcısına yanıt
    Valla doğrudur hocam 3-4 bin arasında zam geldiğini anladım artık.

• bu sefer cidden yardımınıza ihtiyacım var.. araba ilk calıstırdıgımda ğırrrrrr diye gurultulu ve sarsıntılı calısıyo neden oldugunu bılen var mı ses aşagı yukarı bu lınktekıne benziyo ve nerdeyse her calıstırmada gelıyo
    https://www.youtube.com/watch?v=PpSi8zHlweg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _chimera_ -- 27 Kasım 2016; 16:25:1 >
  • Dobby632 kullanıcısına yanıt
    Oncelikle hos geldiniz. Aracinizla kazasiz keyifli uzun yillar dilerim. BIr konuyu duzeltmek isterim. Anten 3M marka degil. Antenin altindaki tavana anteni yapistiran cift tarafli bant 3M marka. Hemen hemen tum shark antenlerde o bant geliyor. Cekim gucune gelirsek; bu tamamen araci kullandiginiz bolge ile alakali. Eger cok yuksek bina yoksa yada bulundugunuz bolgede verici sayisi cok degil ise sinyallerde karisma, sinyal dusuklugu yasama sansiniz azalir. Zaten cogu durumda aracin radyo sinyallerini almasini saglayan parca cogu insanin dusundugu gibi cubuk degil tavana sabitlenmis yuvadir.

Tekrardan hosgeldiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmkrcn

Oncelikle hos geldiniz. Aracinizla kazasiz keyifli uzun yillar dilerim. BIr konuyu duzeltmek isterim. Anten 3M marka degil. Antenin altindaki tavana anteni yapistiran cift tarafli bant 3M marka. Hemen hemen tum shark antenlerde o bant geliyor. Cekim gucune gelirsek; bu tamamen araci kullandiginiz bolge ile alakali. Eger cok yuksek bina yoksa yada bulundugunuz bolgede verici sayisi cok degil ise sinyallerde karisma, sinyal dusuklugu yasama sansiniz azalir. Zaten cogu durumda aracin radyo sinyallerini almasini saglayan parca cogu insanin dusundugu gibi cubuk degil tavana sabitlenmis yuvadir.

Tekrardan hosgeldiniz :)

teşekkür ederim. Bilgilendirme için ayrıca teşekkür ederim, bir anlamda süs gibi oldu diyebiliriz o zaman benim anten sanırım tek avantajı park esnasında çubuk antene dikkat etmemem olacak

• quote:

quote:

Hocam antenin orijinalini takmak icin tavan dosemesinin sokulmesi lazim dedim ki sizin dusundugunuz anten icin buna gerek yok. Bunun disindaki her durumda mevcut yuva kullanilarak anten vidalaniyor uzerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmkrcn -- 27 Kasım 2016; 16:26:44 >

• Dobby632 kullanıcısına yanıt
    Hocam hoşgeldiniz eskisi kadar bakamıyorum foruma ama elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. İnşallah mutlusunuzdur aracınızla siz sevdiyseniz biz vesile olmakla gurur duyarız.

Shark anten konusuna bir açıklama getireyim. Bayilerin daha orjinal taktıklarına şahit olmadım veya duymadım. Genelde hediye olanlar çok rahat bir şekilde Aliexpress gibi sitelerden getirtilip takılan shark anten ile birebir. Birebir diyorum neden bu kadar eminim. Arkadaşım megane 4üne aldı. Beyaz renginin tutmaması ve vida yerinde olan az bir oynama ondada mevcut. Bende taktıracağım zaman vida işi uğraştırmıştı.

Gelelim çekmesine. İstanbul Beylikdüzünde oturuyorum. Buradan Hadımköy yoluna olsun Şişli olsun bir kere çekimde bir sıkıntı yaşamadım. Ama il dışına pek yorum yapamam. Herkese iyi forumlar. Yeni katılan arkadaşlarada kazasız belasız sürüşler.

• quote:

Orijinalden alıntı: _chimera_

bu sefer cidden yardımınıza ihtiyacım var.. araba ilk calıstırdıgımda ğırrrrrr diye gurultulu ve sarsıntılı calısıyo neden oldugunu bılen var mı ses aşagı yukarı bu lınktekıne benziyo ve nerdeyse her calıstırmada gelıyo
    https://www.youtube.com/watch?v=PpSi8zHlweg

Dizellerde normal o ses, sadece ilk çalışmada geliyor sonra gelmez, bununla alakalı daha önce servis ile konuşmuştum. Birde tam hatirlamamak ile birlikte internette bir yerde okumuştum, triger zincirli olduğu için oradan geliyormuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim radyo Ankara'da ara ara aranıyor iptal için mute basınız uyarısı veriyo ve bir süre sonra kanalı buluyor. Böyle bir sorun yaşayan var mı? Standart anten bu arada.

• sertay_a kullanıcısına yanıt
    tesekkurler hocam eger bı sıkıntı varsa gecıkmeden servise gotureyım demıstım ıcımı rahatlattın
  • Merhada arkadaşlar öncelikle tüm ASTRA K'cılara selamlar aracınızla mutlu mesut zaman geçirin, Allah kaza bela vermesin hayırsızı uğursuzu denk getirmesin. Uzun zamandır forum takipçisiyim misafir olarak girip çıkıyorum sonunda aranıza katılmak nasip oldu. Aracım 1.4 Turbo Dynamic AT6 Neptün Mavi opsiyon olarak Sunroof mevcut. Kampanya dahilinde olan Seramik Kaplama+Motor Koruma+Koltuk Koruma+Ön Cam Su İtici+Kaput filmi+Sürücü ve Yolcu camlarına film yapıldı serviste. Aracım my17 diye düşünüyorum Motor üstünde ECOTEC yazmıyor, kaput keçesi yok, meşhur köpük mevcut, anahtarsız giriş tuşları krom renk. İlk dakikadan forum sakinlerine sorum olacak kısa farlar biraz olsun yetersiz geldi bana far konusu çok konuşulmuş ama sanki çok yakını aydınlatıyor gibi ya da ben daha alışamadım benim gibi düşünen var mıdır acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EE0578 -- 27 Kasım 2016; 17:33:13 >
  • EE0578 E kullanıcısına yanıt
    Aracı teslim aldığım ilk akşam ben de aynı şeyi düşündüm. Gözlerim mi alıştı, yoksa zamanla ampuller daha mı çok ışık vermeye başladı bilmiyorum ama şu an daha iyi. Ben yine de Osram Nightbreaker ile değiştirmeyi düşünüyorum, 60-70 liralık bir fiyatı var çiftinin ve servise götürmeden kendiniz takabiliyorsunuz. Denemeye değer diye düşünüyorum.

Yakını aydınlatma konusunda da kaputun altından ayarı vardı sanki, biraz kurcalayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oznl -- 27 Kasım 2016; 17:44:21 >
  • oznl O kullanıcısına yanıt
    Ampul değişimi yapmadan evvel bu kaput altı ayarını kurcalamak gerek hep girip okuyordum ama bu detayı kaçırdım sanırım cevabınız için teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 10461047104810491050
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.