Şimdi Ara

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.392
Cevap
63
Favori
156.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

onkyo var leri diğer marka avr lerden ayıran en önemli özelliği nedir?

Genel itibari ile stereo zaten isleri değil ken sinemadan da bi haber olmaları

Örneğin bir tren geçti gitti siz beklersiniz ki avr onu size yansıtacak

Surround teknolojisinin 2 önemli mimarından Dolby Digital öyle demiyor! Resmi sitesinde firma önerirken,Onkyo markasını öne çıkartmış.

Komik tren sesi meselesine gelirsek,bu durum izlediğiniz sahnenin, surround mixini yapan tonmaister arkadaşın hatası olabilir ancak.
    En kötü paket sistemlerde bile latency yaşanmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkanavci

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

onkyo var leri diğer marka avr lerden ayıran en önemli özelliği nedir?

Genel itibari ile stereo zaten isleri değil ken sinemadan da bi haber olmaları

Örneğin bir tren geçti gitti siz beklersiniz ki avr onu size yansıtacak

Surround teknolojisinin 2 önemli mimarından Dolby Digital öyle demiyor! Resmi sitesinde firma önerirken,Onkyo markasını öne çıkartmış.

Komik tren sesi meselesine gelirsek,bu durum izlediğiniz sahnenin, surround mixini yapan tonmaister arkadaşın hatası olabilir ancak.
    En kötü paket sistemlerde bile latency yaşanmaz.

Siz iyi diyorsanız iyi dir size göre

İyi seyirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    onkyo pıoneer iki markadan bahsederken birleştiklerini gözardı etmemek gerek

Pioneer Electronics, geçtiğimiz hafta ev sineması eğlence işletmesini ses ekipmanları üreticisi Onkyo'ya satacağını duyurdu. Dün gece Pazarlama ve Kurumsal İletişim için Pioneer Amerika Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Russ Johnston ile sohbet ettik ve bu anlaşma ile gerçekten neler olduğunu anladım.

Pioneer, son birkaç aydır ev AV sektöründe değişen pazarda markayı korumak için bir dizi değişiklik yaptı. Johnston, "Bugün Pioneer, işini Onkyo ile yeni bir şirkete entegre edecek.Onkyo çoğunluk hissedarı olurken, Pioneer azınlık hissedarı olur Önümüzdeki 30 gün içinde Onkyo ve Pioneer anlaşmayı imzalayacak ve Mart 2015'teki mali yılımızın sonuna gelindiğinde, Pioneer ve Onkyo'nun tam bir entegrasyon planına sahip olduklarını "söyledi.

İşte iş planı. Temelde Pioneer ve Onkyo hızla değişen AV pazarına ayak uydurmak için güçler ve kaynakları birleştirecekler. Johnston, Pioneer'in bunu kendi başına yapmasının imkansız olacağını söyledi. Pioneer markası devam edecek, AV alıcıları, Blu-ray oynatıcılar, hoparlörler vs. uzaklaşmayacak. Onkyo, ev AV ürünleri ile aynı rotayı izleyecek. Johnston, iki kardeş şirketin farklı ve farklı marka kimliklerini korumak için harekete geçmesinin zorunlu olacağını kabul etmekte hızlıydı.

Çok saygıdeğer Andrew Jones Pioneer ev sineması hoparlörleri ve piyasaya çıkacak olan SP-SB03 Hoparlör Tabanı ses çubuğu devam edecek, bu nedenle tüketicinin bakış açısından hiçbir şey yakın gelecekte değişmeyecek. Ultra üst düzey TAD bölümü Pioneer şirketi ile kalacaktır.

AV alıcıları için, sıralamada en iyi beş marka Onkyo, Denon, Pioneer, Sony ve Yamaha'dır ve şimdi Pioneer ile Onkyo'nun kaynaklarını birleştirmek tüketicilere faydalar sağlamalıdır.

Johnston'u, gelecek nesil Pioneer ürünlerinin başlamasından önce ne kadar süreceğini sorduğumda şu an gerçekleşmekte olan değişiklikleri yansıtacağını söyledi: "Geleneksel bir planlama sürecine baktıysanız, 2016 ürünleri hemen bitmiş durumda." Dedi. Pioneer ve Onkyo'nun birleşik güçlerinin meyvelerinin tüketicilere açık olması biraz zaman alacaktır.

• AV alıcıları için, sıralamada en iyi beş marka Onkyo, Denon, Pioneer, Sony ve Yamaha'dır ve şimdi Pioneer ile Onkyo'nun kaynaklarını birleştirmek tüketicilere faydalar sağlamalıdır

Cok komik olmuş :) ilk bes bunlar sa yandık keten helavasi

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen satış/adet sayısı yüksek, genel kabul görmüş markalar olduğu için sıralama bu şekildedir. Kalbur üstü, sıradışı cihazlar listeye dahil edilmemiş. Her markanın kendine has ses rengi vardır. Beklentiye göre, kişiden kişiye tercihler değişiklik gösterebilir. Kulağına hoş gelip keyif aldıktan sonra markanın bir önemi yok. :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 18 Kasım 2017; 16:16:47 >
  • Onkyo tx-nr676 ve denon x1400h,magnat 802 hoparlor seti icin hangisi uygun olur.Fiyatlar birbirine yakin iki amfinin.
  • https://www.crutchfield.com/S-JOXnCKCCQU6/compare_033AVX1400_580TXNR676/Denon-AVR-X1400H-IN-Command-vs-Onkyo-TX-NR676.html

Ben onkyo 676 yı öneririm kendimde zaten onkyo 656 yı kullanıyorum bir iki özellik dışında aynı amfiler zaten 676 656 çift hdmı çıkışı bile 676yı seçmek için etkendir bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: aBaBaDaN

Onkyo tx-nr676 ve denon x1400h,magnat 802 hoparlor seti icin hangisi uygun olur.Fiyatlar birbirine yakin iki amfinin.

Onkyo NR 676 kesinlikle. 676 daha üst sınıf Denondaki karşılığı x2400dür.
  • Evinde txsr 607 kullanıyorum .

Bunun yerine yeni nesil tx-nr 676 alsam uygun olur mu ? Ne dersiniz.

Birde aktif subwoferim yok.

Hoparlör olarak jamo s606 setim var. Extradanda +2 tane s606 kuleyi surraund olarak kullanıyorum . 7.0 anlıyacağınız sistemim .

Görüşlerinizi bekliyorum . Teşekkürler.

• Onkyo tx nr 609 cihazımı satıyorum. Amazon.de alınmıştır. 5 yıl hizmet ettikten sonra digiturkün dandik alıcısı yüzünden Hdmi board arızası çıktı ben o arada Denon 4300 e terfi ettim ve bu hafta cihazı Dtl elektroniğe gönderdim Hdmi boardını değiştirdim. Şu an cihazın hdmi boardu sıfır oldu hiç kullanmadan satmak istiyorum cihaz gümüş rengi ve kozmetik olarak kusursuzdur.

• Arkadaşlar selamlar ben de onkyo tx sr 608 kullanıyorum dinamic volume açmak istiyorum ama aktif değil orasi audyssey mikrofonum yok mikrofon olmadan açılmıyor mu bu dinamic volume acaba ? Veya bir arkadasta bu audyssey varsa gelis gidiş kargosu benden olmak üzere bir ayardan sonra tekrar gonderirdim çok da makbule geçerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: zenor61

Merhaba ben de onkyo tx8160 network amfi ile aranıza katıldım. Ürünü Amerika’dan getirttim. Gerçi elime ulaşır ulaşmaz acemilik yapıp fişe takınca az daha trafoyu yakıyordum ama sigorta ile yırttım! Tabi trafo ile kullanıyorum ama trafo öyle can sıkıcı bişey değil. ( trafoyu alırken biraz bozuldum ama kullanınca varlığını hatırlatan bişey yapmadı)

Gelelim network amfi işine, arkadaşlar inanılmaz pratik bişey. Gerek internet radyosu (yerel radyolar da var) gerek usb’den Ya da netten yüksek kalite müzik dinlemek, gerekse Spotify vb ile beni mest etti. Güya cd player ve pikap da sisteme dahil edecektim ama şimdilik böylesi keyfini çıkarıyorum.

Bilmiyorum ama nete bağlı böylesi sistemlerin zamana daha hızlı yenik düştüğü söylenebilir. Onu da yaparım bunu da yaparım derken hiçbirini doğru düzgün yapamayıp. Gerçek amfi kişiliği aranabilir. Şimdilik çok keyifli diyebilirim.

Bir iki kere nete bağlı olmanın tuhaflıkları oldu ama can sıkıcı değil. (Bağlantı hatası, ses gelmeme böylesi durumda kumadadan tekrar aç kapa yaparak düzeliyor) Spotify için premium üyelik istiyor ama diğer cihaz diye işaretleyince yine güzel bir aktarım sağlıyor. Akıllı telefondan Kumanda etmek de çok güzel. Oldukça işe yarıyor. Telefonumdaki internet radyo uygulamalarından ( özellikle radyo Kulesi) da çok güzel verim aldım. Evet sürekli net özelliğini ön plana çıkardım haklısınız ama almamda ki en önemli sebepti.

Polk audio t15 hoparlörle kullanıyorum beklentimin gayet üstünde bir ses Elde ettim.

İlerleyen zamanlarda nasıl bir karaktere döner göreceğim...
    Edit: bağlantı hatası ve ses gelmeme tamamen ayarlarla ilgili bir durum.

hayırlı olsun güle güle kullanın..

• quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

Arkadaşlar selamlar ben de onkyo tx sr 608 kullanıyorum dinamic volume açmak istiyorum ama aktif değil orasi audyssey mikrofonum yok mikrofon olmadan açılmıyor mu bu dinamic volume acaba ? Veya bir arkadasta bu audyssey varsa gelis gidiş kargosu benden olmak üzere bir ayardan sonra tekrar gonderirdim çok da makbule geçerdi.

Mikrofona ihtiyacınız olmadan açabiliyor olmanız lazım. Audyssey ayarlarında olması lazım. 608 kumandasını çok hatırlamıyorum şimdi ama Audio diye bir tuş vardı ortada ordan bir bakın bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

quote:

Arkadaşlar selamlar ben de onkyo tx sr 608 kullanıyorum dinamic volume açmak istiyorum ama aktif değil orasi audyssey mikrofonum yok mikrofon olmadan açılmıyor mu bu dinamic volume acaba ? Veya bir arkadasta bu audyssey varsa gelis gidiş kargosu benden olmak üzere bir ayardan sonra tekrar gonderirdim çok da makbule geçerdi.

Mikrofona ihtiyacınız olmadan açabiliyor olmanız lazım. Audyssey ayarlarında olması lazım. 608 kumandasını çok hatırlamıyorum şimdi ama Audio diye bir tuş vardı ortada ordan bir bakın bakalım.

Atilla bey ilginize teşekkür ederim açamadım ben audio diye bir tuş var orada dinamic volume var ama inaktif durumda

• Merhaba

Upgrade nedeniyle ONKYO TX-NR 626 ANFİ Satılıktır.

İlgilenen arkadaşlar özelden ulaşabilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

quote:

Atilla bey ilginize teşekkür ederim açamadım ben audio diye bir tuş var orada dinamic volume var ama inaktif durumda

Dolby aktif mi sizde?

• Pre-power geçeceğimden Onkyo TX-NR5010 satılıktır isteyen olursa özelden yazabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

Merhaba

Upgrade nedeniyle ONKYO TX-NR 626 ANFİ Satılıktır.

İlgilenen arkadaşlar özelden ulaşabilirsiniz.

Cihaz satılmıştır.

• Satılık onkyo tx nr 656 avr

• Hayırlı satışlar. 😄

• 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.