Şimdi Ara

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
3.335
Cevap
67
Favori
143.372
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Ses Sistemleri >> Ev Sinema Ses Sistemleri >> ►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları
Giriş
    36 Mesaj

Teşekkür ederim.

Onkyo tx8160 amfimin yanına onkyo integra dx6870 cd player da ekledim. Nerdeyse 20 yıllık cd player inanılmaz kaliteli duruyor. Malzeme kalitesi olarak civatasına kadar mükemmel. Açıkçası net’ten dinlemenin keyfinin yanına cd’den dinleme keyfi de ekledim. Sıra pikap da ama onkyo pikap konusunda çok kısır. Olsa onu da alacağım:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    GoStBr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    TX NR616 cihazım HDMI board arızası sebebiyle hurda & yedek parça ihtiyacı olana cüzi bir ücretle satabilirim
    ilgilenenler mesaj atabilir.
    |
    |
    Slm 17 sene boyunca onkyonun çoğu modellerini kullandım ama 5010’u 2012 Beri zevkle kullandım beni hiç üzmedi ama bu gün itibariyle Denon avr 7200wa modeline geçiş yaptım hayırlısı bakalım neler olacak göreceğiz inşallah 5010 aratmaz bize.. saygılar

|
    |
    PRE : Lexicon mc-10 Power : ATI 527 NC / Front : Klipch RF 82 / Center : Klipsch RC62 Rear: Klipsch RS 62 / Rear Back: Klipsch RS 52 /Sub : SVS 16 Ultra / Atmos Klipsch RP 140SA Speaker Cable : Supra Cables Ply 2x3/4 Subwoofer Cable : Supra Cables Sublink / PoverCold cable DH Labs / TV : Sony 55HX825 / Projeksiyon Epson EH-TW9100W Perde: Specta 270x150
  • Yarbay
    2620 Mesaj

Güle güle kullanın en alternatif gördüğüm cihazlardan biri yakınlık olarak umarım üzmez.
    |
    |
    Bahsedilenler: GoStBr

Teşekkür ederim girdik bir maceraya inşallah üzmez hafta sonu kurarım en iyi alternatif 7200 olduğundan Ve yeni nesil atmos vs vs ama içim buruk ayrılıyorum Onkyo dan.

|
    |
    Bahsedilenler: Delerıum
    PRE : Lexicon mc-10 Power : ATI 527 NC / Front : Klipch RF 82 / Center : Klipsch RC62 Rear: Klipsch RS 62 / Rear Back: Klipsch RS 52 /Sub : SVS 16 Ultra / Atmos Klipsch RP 140SA Speaker Cable : Supra Cables Ply 2x3/4 Subwoofer Cable : Supra Cables Sublink / PoverCold cable DH Labs / TV : Sony 55HX825 / Projeksiyon Epson EH-TW9100W Perde: Specta 270x150
  • Yarbay
    5473 Mesaj
    Onkyolara Dolby Vision firmwareleri gelmiş

|
    |
    513 Mesaj
    Arkadaşlar denon 2400 ve onkyo 676 iki amfininde suan stereo olarak ilk testini yapmış bulunuyoruz iki amfide elimizde detaylı olarak stereo ve ağırlıklı film testlerini yapmayı düşünüyoruz taze olarak ilk değerlendirmemiz iki amfidede stereoda pure direct modda onkyonun bir tık daha önde olduğu yönünde onkyonun pure dırect modu daha tatlı yumusak tabiri caizse kadife gibi bir sesi var denon pure dırect ise bariz sert tabi en iyi sonuç tam testlerini yaptıktan sonra meydana çıkacaktır

• Yarbay
    3878 Mesaj
    Kolay gelsin,
    merakla bekliyoruz sonuçları
    |
    |
    Audio/Video: Amfi:Denon AVR-X3400H, B.M.C. S2, Front :PMC Twenty5 23, Monitor Audio Shadow50 /25 -Sub:JL Audio E-112 - Player: Teac NT503 Streamer Dac, Himedia Q10 Pro 4k Medya Player, PlayStation 4 pro, Sony UBP-X700 4K UHD Bluray Player, Proj./Perde : EPSON EH-TW9100W; FULLSCREEN 221x125 cm Fixed Frame Perde TV: Sony 65XF9005 4K UHD Kablo: Vovox İnitio Speaker Cable 2x3,5m - AR Referance 2x5m Speaker Cable, Inakustik Star Speaker Cable - Audioquest Sub-3 Subwofer Cable - Optirius Power Cord ve Silent Wire Seri8 Power Cord - Accuphase ASL-15G - QED Reference Digital Coaxial Audio Cable 3m - Techlink Wires XS ve Wires CR interconnect cable , Monster, Hama, AR, TTAF HDMI digital interconnect cable - Monster HTS-1000 ve AQ Niagara 1000 Akım Korumalı Priz
  • Binbaşı
    1525 Mesaj

Kolay gelsin sonuçlar bekleniyor .

|
    |
    odesy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

kısmetse bu pazar toplanıp testleri film ağırlıklı yapacagız her ne kadar aynı klasmanda amfiler olsada sinema performans karsılastırmasının sonuçlarını bende çok merak ediyorum çok pahalı amfiler olmasada az çok fikir verecektir
    |
    |
    quatrros kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Denon genellikle sert tondadır Onkyo'ya göre ama sinemada sevilir bu. Müzik odaklı bakınca Onkyo daha dinlenebilir kalır. Yeni cihazlarda bu durum nedir bir deneyin bakalım.
    |
    |
    Geçen sene nr 646 almıştım, az önce kendi kendine kapandı tv izlerken. Neyse açtım check sp wire die bir hata yazdı kaldı. Ses yok birşey yok hatta yazarken şiödi tekrar kapandı :( nedir bu hata ? Bilen eden varmı ?

Orijinalden alıntı: mnybjk

Geçen sene nr 646 almıştım, az önce kendi kendine kapandı tv izlerken. Neyse açtım check sp wire die bir hata yazdı kaldı. Ses yok birşey yok hatta yazarken şiödi tekrar kapandı :( nedir bu hata ? Bilen eden varmı ?

açıp kapayınca düzeliyor ama tekrardan aynı hatayı veriyor :(
    |
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

CINEMA : Philips bdp8000 + Yamaha rxv781 + Benq w2000
  • Yarbay
    5473 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mnybjk

Bağladığınız kablolar şase yapıyordur

1682 Mesaj

Avryı biraz bakmak için biraz oynatmıştım şimdi saatlerdir kapanmadı ne yapsam garantiden değişsem mi

|
    |
    Cromartie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    İntel Core i7 5820K işlemci 3.3 ghz ,Corsaiır H100i GT Cpu Coller, Msi X99 Gamin 7 Anakart 512 Mb Samsung 8850 ssdGskıll(4x4) 16 gb 3000 mhz 15-12,5-15-35 ram, Msi Gtx 980Ti Ekran Kartı, Acer XB240H 144 Hz G-SYNC monitör, SİLVERSTONE 1000 AP MODULER 1000 watt powersuply.win8.1 64 bit işletim sitemi COLLER MASTER HAFX 942 FULLTOWER KASA Logitech G910Orion Spark GAMING Klavye, Logitech G 502 Mause.
  • Yüzbaşı
    513 Mesaj
    yeni seri onkyo kullanan arkadaslar 5.1.2 hoparlör dizilimine sahip olanlarınız varsa Dolby surround ve DTS Naural X modunu şiddetle tavsiye ederim dts hd yada dolby true hd filmlerde evıl dead 2013 filminde denedik ses inanılmazdı normai 5.1 filmleri 5.1.2 izlemek daha çok keyif veriyor onkyo avr incelemelerinde bu modların ne kadar iyi oldugundan bahsediliyordu gerçektende çok basarılıymış
    |
    |
    Herkese Merhabalar,

Bende Onkyo TX-DS898 model bir AV Receiver var.

Direct Audio veya Mono üzerinden çalarken hiç bir sıkıntım yok ancak Stereo dahil herhangi bir filtreleme (THX vs.) kullandığım zaman hoparlörlerden rahatsız edici bir şekilde, çıt çıt çıt sesi geliyor. Bu noise, sesi artırmamla artıyor kısmam ile azalıyor.

Bu konu ile ilgili Ankara'da işin ehli bir usta var mı?

Şimdiden Teşekkürler

DN: Elimde komple parça kataloğu mevcut.
    |
    |

Yalnız yaşamaya başlamamdan ötürü yaklaşık 18 yıl aradan sonra yine hi-fi sistemlere merak sardım.
    Malum bu kadar yıl uzak kalmam sebebi ile teknoloji baya ilerlemiş.
    Mevcut sony str-de505 avr ve jamo studio 180 hop'ler baya eskimiş ve hiç memnun değilim. İlk olarak avr ile işe başlayacağım. Aşağıdaki linkte verilen 2 avr arasında (tx-NR646 ve tx-rz810)kararsız kaldım. f/p açısından hangisi daha iyidir. 646 alsam 810'a göre diğerine göre eksik neyim kalır, nelerden mahrum kalırım. Önceliğim sinema izlemek ama pop tarzı müzik dinlemeyi de seviyorum...
    Sonrasında hop'leri değiştireceğim.
    Syg...
canlı radyo dinle
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.