Şimdi Ara

Yeni Nvidia Mobil GTX 1060, 1070, 1080 inceleme (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
3
Favori
4.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    GS serilerindeki isinma problemi sanirim yeni serilerde de devam edecek.Ama yeni GE serileri hem GS ye gore daha kalin hemde yeni normal GT(ozel Titan serileri haric) serilerinde kullanilan yeni sogutma sisteminin (Cooler Boost 4 - HeatPipes 6) aynisi kullaniliyor.Ben yeni GE serilerinde problem olacagini sanmiyorum ama tabi kullanici incelemelerini beklemek gerekiyor.

https://us.msi.com/Laptop/GE72VR-Apache-Pro-6th-Gen-GTX-1060.html#hero-specification&sku_no=1766

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killnOd -- 21 Ağustos 2016; 11:21:27 >
  • killnOd kullanıcısına yanıt
    Yurtdışı garantisi ve teknik yardım ile ilgili bir fikriniz var mı ? En azından Msi tarafında mesala ürünü Avrupa'dan aldım yine burda garanti dahilinde oluyor mu yada tam tersi burdan alınca dışarda garanti devam ediyor mu ?
  • bunları alıp sürekli başında oturmak lazım yoksa bu kadar yüksek fiyatlar verilmez be abi.
  • gecenlerde pc almak icin arastiriyordum. 970 ekran karti alayim diye sonra 1000 serilerini duydum ara verdim. sans eseri dun markete gittim bi de ne goreyim 1060 1070 ekran kartli msilar gelmis ve 970 ekran kartlidan daha ucuz fiyat :) iyiki almamisim simdi tam alma zamani gelmis :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chezzey

Yurtdışı garantisi ve teknik yardım ile ilgili bir fikriniz var mı ? En azından Msi tarafında mesala ürünü Avrupa'dan aldım yine burda garanti dahilinde oluyor mu yada tam tersi burdan alınca dışarda garanti devam ediyor mu ?

Almayi dusunmedigim icin bilemeyecem.Bunun icin hem MSI TR hem MSI EU eger amerikadan alacaksaniz MSI US ile gorusmeniz veya maillesmeniz gerekiyor.
  • killnOd kullanıcısına yanıt
    Doğru sonuçta gün gelince yine muhattabım onlar olacak, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

quote:

Orijinalden alıntı: fungsclup

quote:

quote:

Bu kadar para versem masaüstü dizerim 6-7kdan bahsediyoruz

Adamlar masaüstünü taşınabilir hale getirmiş, daha ne olsun?

İyide insanlar masaüstü bilgisayar dizeceği zaman kaldırıp yanımda götüreyim diye yapmazlar ki, ayrıca bu fiyatlara çok daha iyi bilgisayar toplanabilir sürekli mobil olupta hardcore oyun oynamak isteyen biri için fp olabilir ama benim için değil.

Çok daha iyi bir sistem örnek verebilir misin? Fiyatların notebook ile çok yakın olacağını düşünüyorum.

http://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T7-V9-1.html#.V7gjlVSLTIU

Bende monster ürünlerinin diğerlerine nazaran daha iyi olduğunu düşünüyorum ve laptop alacak olsam alırım ancak 8k paran var ve daha iyi bir masaüstü toplayamayacağını mı düşünüyorsun? Sana örnek bir sistem yazmakla uğraşamıcam tavsiye sistemlere baksan dahi daha iyisini bulabilirsin.

• fungsclup kullanıcısına yanıt
    5300 liraya gtx 1070 li i5 6600k li sistem topladim. Buna 16 gb rami, monitörü, klavyesi ve ssd si de dahil. Buna mouse ve hoparlor de eklense (laptopla denk olsun diye) ve vatandan alinsa taş çatlasa 6000 lira eder. 6600k overclock edildiginde 6700k ile aynı oluyor zaten. Bir tek gsync eksigi olur. 2500 lira gibi bir fark çıkıyor. Ama gercekten denk olmasini istersek yani 6700k ve gsync monitör falan koyulduğunda fiyat 7000 i aşar. Gerçi monitör 15 inçe karşı 24 inç orasi da var ama tasinabilir olmasi icin mantikli olabilecek kadar yakın bir fark cikiyor bence. Ben gsync seçiminin opsiyonel olmasini isterdim. Gsync olmasa en fazla 5 bin liraya 1060 li monster alinabilirdi muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 21 Ağustos 2016; 23:07:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PanikAtak kullanıcısına yanıt
    şimdi kavgayı gürültüyı bırakalımda bugun bu msi makineyi inceledim kasası olsun soğutması olsun baya iyi fanlar biraz ses yapıyo hızlı çalışınca ama normal çalışırken ses fazla yok ama bildiğin klima gibi buz atıyo benim sager dememin sebebi sadece bir örnekti araştıınca genel olarak millet memnun duruyo ama sager tabi plastik msı gibi alemünyüm değil. bu msi 2000 dolar sager dediğim 1780 dolar falan 120 dolar farkla msı daha iyi gibi duruyo 16 gb ram yeterli gibi bir de msı 120 hz var o da 2200 ama böyle böyle fiyat uçup gidiyo haha

http://www.xoticpc.com/msi-gt72vr-dominator-pro-015.html

bu da sager

http://www.xoticpc.com/sager-np8173s-clevo-p670rs.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jasonn123 -- 22 Ağustos 2016; 10:37:54 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu kadar para versem masaüstü dizerim 6-7kdan bahsediyoruz

Adamlar masaüstünü taşınabilir hale getirmiş, daha ne olsun?

İyide insanlar masaüstü bilgisayar dizeceği zaman kaldırıp yanımda götüreyim diye yapmazlar ki, ayrıca bu fiyatlara çok daha iyi bilgisayar toplanabilir sürekli mobil olupta hardcore oyun oynamak isteyen biri için fp olabilir ama benim için değil.

Çok daha iyi bir sistem örnek verebilir misin? Fiyatların notebook ile çok yakın olacağını düşünüyorum.

http://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T7-V9-1.html#.V7gjlVSLTIU

Bende monster ürünlerinin diğerlerine nazaran daha iyi olduğunu düşünüyorum ve laptop alacak olsam alırım ancak 8k paran var ve daha iyi bir masaüstü toplayamayacağını mı düşünüyorsun? Sana örnek bir sistem yazmakla uğraşamıcam tavsiye sistemlere baksan dahi daha iyisini bulabilirsin.

Aynı sistemi masaüstünde topladığında arada kayda değer bir fiyat farkı olmayacağını söylüyorum.

• Yukaridaki mesajimda bir örnek verdim. Kayda değer bir fark mı sizce merak ettim.

• ReaperVR R kullanıcısına yanıt
    Nerde daha ucuzlar? 7000den gelmedi mi 1060 serisi kartlar. 970 ise 4000de suan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drakoid -- 22 Ağustos 2016; 13:10:45 >
  • jasonn123 kullanıcısına yanıt
    Be şuan zateb GT72 serisi kasa laptop kullanıyorum. MSİ marka laptop alacaksanız GT kasalarından başkası yalan diğerleri slim kasa ve soğutma açısından problemli benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drakoid

Nerde daha ucuzlar? 7000den gelmedi mi 1060 serisi kartlar. 970 ise 4000de suan.

Turkıyede yasamıyorum.

http://www.jarir.com/sa-en/computers-peripherals/laptops/msi-ge72vr-6rf-apache-pro-laptops-464362.html

http://www.jarir.com/sa-en/computers-peripherals/laptops/msi-gs60-6qe-ghost-pro-laptops-455694.html

• quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

Yukaridaki mesajimda bir örnek verdim. Kayda değer bir fark mı sizce merak ettim.

Link verdiğim notebooku masaüstü olarak topladım, 6700 lira civarı bir fiyat çıktı. Evet arada 1600 lira gibi bir fark var ama mobiliteye biraz olsun ihtiyacı olan birisi için bu fark rahatsız edici seviyede değil bence.
  • MSI GT62 ve 72 modellerini 1060&1070 ekran kartlarıyla yeniledi ancak bütün bu modellerdeki m.2 ssd yuvaları kaldırıldı (1'e indirdiler yani RAID desteği yok). Pcie yuvaları tamamen kaldırıldı. Thunderbolt 3 desteği kaldırıldı (harici ssd kullanacaksanız bir tane usb 3.1 type-c ile idare edeceksiniz.) 15.6 inçlik modellerdeki DVD sürücüsünü çıkardılar (DVD sürücüsünün yerine harddisk yerleştirme imkanı da kalmadı). GT73 Titan düşünüyorum ancak fiyatları el yakıyor)
  • ılgaz94 I kullanıcısına yanıt
    Evet doğru diyorsun bütün her şeyi kırpmışlar.Bu kadarda yapılmaz bir ekran kartı koyuyorsun makınaya ve 1700 Dolar istiyorsun be. Birde üstüne 15,3inç
  • Ben MSİ GT62 İçini gördükten sonra bayağa soğdum o kasadan.Elimdeki GT72 kasa nimet benim için hatta suan satıyorum satmasam yeri var diyorum bazen.İleride bakarım birde Ekran kartı desteği gelirse 1070 alır takarım tanr ohh mis. İşlemcide zaten kuvvetli ram ssd bana yetiyor düşünmüyorum değil. Bence baya kullancı GT kasalara 1070 veya 1080 ekran kartı takılabilir ise öyle yapıcak yurtdışında.
  • Nvidia bir aralar MXM 980m 8gb ekran kartını 800$ fiyattan satıyordu. Güç tüketimi açısından bakılırsa 970m'i 1080 ile değiştirmek pek mümkün görünmüyor, ancak 1070'i yine 800$'dan satmaya kalkarlarsa . Pek çok özelliği kırpılmış bir GT72 yerine biraz daha sıkıp GT73 Titan almayı tercih ederim de, sıka sıka kabız oldum . Şu an ekran kartsız bir HP G62 kullanıyorum. Angry Birds oynarken kasıyor Agario oynarken yanıyor. G62'den GT73'e geçmek nasıl bir şeydir ki... Murat 131'den S600'e terfi etmek gibidir herhalde.
  • ılgaz94 I kullanıcısına yanıt
    Onun araştırmasını yaptım biraz ama tam bilgi yok bakalım. GT73 Titane geçmek benim için zor bütçe meselesi.Ben Gene gt72 kasasınlan yola devam ederim.Sizin maina baya eski değişmesi şart
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.