Şimdi Ara

-YENİ NESİL TOYOTA COROLLA-Dünyanın en çok tercih edilen otomobili (739. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.805
Cevap
30
Favori
1.251.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 737738739740741
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tomacco

2012 ve 2011 modeller için c.extra benzinli otomatik fiyatları istanbul için;
    2011 46.200
    2012 51000 bin nasıl düşer 2012 model fiyatı aralıkta autoshow var onu bekleyip daha fazla kampanya mı yaptıralım?

autoshow 2011 de yok, 2012 de tüyapta yapılacak sanırım.
  • Corolla 1.33..Pazar günü 4 kişi+bagaj dolusu salça... 721 km...yol bilgisayarı 8.2 ortalama gösterdi...36-37 kuruş yaktı yanlış hesaplamadıysam..265 tl gibi toplam...Araç 6000 de.Bu 721 km nin 50 kadarı şehir içi trafiği..Şehir dışında da yol ne izin verdiyse...ibre 170-160 dan aşağı nadir düştü...Bence fena yakmadı...Yanlış mı?

Bu arada ilk defa bu araçla uzun yol yaptım...Hiç fena değil...gidiyor resmen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Corolla 1.33..Pazar günü 4 kişi+bagaj dolusu salça... 721 km...yol bilgisayarı 8.2 ortalama gösterdi...36-37 kuruş yaktı yanlış hesaplamadıysam..265 tl gibi toplam...Araç 6000 de.Bu 721 km nin 50 kadarı şehir içi trafiği..Şehir dışında da yol ne izin verdiyse...ibre 170-160 dan aşağı nadir düştü...Bence fena yakmadı...Yanlış mı?

Bir arkadaşımda Auris 1.33 var. LPG li. Geçen yaz Aydın Bozdoğan'dan Marmaris'e gittik. Çok dik rampalar var. Araba gitmiyordu. Klimayı kapatınca bile zorlanıyordu. Ama düz yolda gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Corolla 1.33..Pazar günü 4 kişi+bagaj dolusu salça... 721 km...yol bilgisayarı 8.2 ortalama gösterdi...36-37 kuruş yaktı yanlış hesaplamadıysam..265 tl gibi toplam...Araç 6000 de.Bu 721 km nin 50 kadarı şehir içi trafiği..Şehir dışında da yol ne izin verdiyse...ibre 170-160 dan aşağı nadir düştü...Bence fena yakmadı...Yanlış mı?

Bir arkadaşımda Auris 1.33 var. LPG li. Geçen yaz Aydın Bozdoğan'dan Marmaris'e gittik. Çok dik rampalar var. Araba gitmiyordu. Klimayı kapatınca bile zorlanıyordu. Ama düz yolda gayet iyi.
  • 2012 model c.extra otmatik benzinli corolla için 48.250 fiyat aldım.uygun mudur?
  • quote:

2012 model c.extra otmatik benzinli corolla için 48.250 fiyat aldım.uygun mudur?

Fiyat şuanda ki fiyatlara göre uygun fakat bence yıl sonunu beklemelisiniz. Ayrıca yılda ne kadar km yapıyorsunuz bilmiyorum ama dizel tercih ederseniz aracınıza keyifle binebilirsiniz. Benzin fiyatları bu kadar yüksek iken gideceğiniz yere gitmek istediğniizde bile aklınızda hep benzin parası olacaktır.
  • quote:

2012 model c.extra otmatik benzinli corolla için 48.250 fiyat aldım.uygun mudur?

Dolar ve Euro başını aldı gitti.Yıl sonuna doğru her yıl olduğu gibi indirim gelmesi daha düşük ihtimal.Ama be olsam çok acil ihtiyacım olmazsa en azından Kasım ayı fiyatını görmek isterdim.Geçen yıl ekim ayında ufak bir indirim yapıldı.Ama kasım ayında yaklaşık 1500 TL civarında indirim olmuştu.Düşündüğünüz araç 40000 TL civarına satıldı.Ama kasımdan sonra indirim gelmedi.
  • autoshwoun bu sene olmaması dezavantaj fuar indirimide alınabilirdi.
    geçen sene sene sonu bahsettiğim araç 40 bine alındı.1 senede çok fark olmuş aciliyetim yok yıl sonuna doğru inşallah indirim olur.bayramdan sonra kampanyada olabilir en azından şimdi ki fiyattan çok yukarı çıkmaz diye düşünüyorum 2012 modeller daha yeni geliyor çünkü.bakalım.
    2012 model c.extra benzinli otomatik için 46 bin fiyat alsak süper olacak.
    birde jant meselesi var üstünde gelen plastik kapak bu araca yakışmıyor.snowflake jant taktırsak bi dünyada ona para vereceğiz.hediye ettirmek lazım onuda o da zor.
    imlaat müdürü.jant ve park sensörünü hediye ettirde geçen sene 40 bin para verdi onun dışında bu fiyata jant hediye alan ne gördüm ne duydum.
    dolapdere gedizler bunu yapan bayi.ama onlar iki araç aldılar ikisinede aynı hediye verildi belki ondan olabilir.

• fiyatlar ne olmuş öyle 60000TL corolla göreceğime inanmazdım. var mı bu parayı verip de alan merak ediyorum. 120bine 3+1 daire var. yuh diyorum başka da birşey demiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

fiyatlar ne olmuş öyle 60000TL corolla göreceğime inanmazdım. var mı bu parayı verip de alan merak ediyorum. 120bine 3+1 daire var. yuh diyorum başka da birşey demiyorum.

sadece toyota değil, tüm markaların fiyatı fahiş bir şekilde arttı , insanlar daha üretilmemiş arabayı almak için 3-5 ay sonrasına sıra yazdırırlarsa , fiyatlarında bukadar yükselmesi gayet doğal .yanlız şu bir gerçek ,toyotanın ikinci eli eskiden kıymetliydi ama adamlar öyle bir politika uyguluyorki sitelerine sanki sıfır araç satıyormuş gibi ikinci el için fiyat listesi koymuş ve servislere talimat vermiş araçları bu fiyatlara alın diye ,ne hikmetse o fiyatlar hiç değişmiyor ,ben aracımı 2007 de 41 milyara 0 km aldığım zaman orda 34-36 milyar yazıyordu, aracın sıfır fiyatı çıktı 60 milyara orda hala 34-36 milyar yazıyor .ne yani şimdi :aynı kasa, aynı motorlu aracı sadece stopları ve ufak tefek aksesuarları değişti diye, arabamızı yenilemek istesek üste 25 milyar mı vereceğiz ,bukadar olmaz ,bir makyaj için bir araba parası kadar üste para verilmez .eski kasalarda böyle bişey yok ,adamlar 2006 model sol lere bile 30-32 milyar istiyorlar

• Arkadaşlar sitenin otoparkında arabamın önüne vurmuşlar plaka biraz yamulmuş ve dış çerçeve sadece bir yanından tutuyor.Birde ön tamponda 15 santimlik sürtünme ve çizikler var.En onemliside yan kapı altında kaportada yırtılma var o paslanabilir.Avrupa yakasında iyi iş çıkaracak güvenilir bir tamirci arıyorum.Kaskoyu deldirmek istemiyorum.Maalesef cebimden çıkacak.Vicdansızların cezasını çekiyoruz.Üzerinde baya çalışmış geri zekalı her kimse :( Yardımcı olursanız sevinirim...
  • İki hasarı birleştirip kaskodan yaptırsanız iyi olur. tampon çiziği önemli değil. Ama kapı altı kaporta işi sizi üzebilir. Toplamda 500TL dan fazla tutar tahminim.
    Anadolu yakasında var ama Avrupa yakası için yer bilmiyorum.
  • Yetkili servise gidecekseniz Sonkar isimli servisin kaporta ve boya ustalarının çok iyi olduğunu okumuştum topiğin bir yerlerinde...aklımda kalmış...
  • Avcılar Sonkar mı acaba? Aslında yetkili servis dışında güvenilir bir servis aramıştım.Bu konuyla ilgili formları okudum ama bu forumdaki arkadaşları tanıdığım için daha çok güven duyuyorum.Dört senedir Derinderede bakım yaptırıyorum.Onlar şimdi hesabı yüksek tutarlar.Garantide bittiği için bundan sonra normal servise gitmeyi düşünüyordum.
  • Eğer cepten yaptıracaksanız kesinlikle servise gitmeyin. Çok fiyat farkı olur bence. Fotoğraf da çekmişsinizdir sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Eğer cepten yaptıracaksanız kesinlikle servise gitmeyin. Çok fiyat farkı olur bence. Fotoğraf da çekmişsinizdir sanırım...

Bende öyle düşünüyorum.Hayır fotoğraf çekmedim,hatırlattığınız için sağolun.Belki arabayı satarsam önemli birşey olmadığı görünür...
  • Fotoğrafını koyuyorum...

• Diğer fotoğrafları bir türlü yükleyemiyorum
  • oraya biraz rütuş boyası ve plakalığı değiştirdin mi hallolur. Plakalığı aksatma yoksa düşer ordan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 8 Ekim 2011; 0:55:45 >
  • merhaba,

ben de toyota ailesine katılıyorum 2012 model corolla d4d m/m elegant sipiarişini verdim. çok memnun da duydum, sorun yaşayan da... hayırlısı bakalım...
  • 
Sayfa: önceki 737738739740741
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.