Şimdi Ara

-YENİ NESİL TOYOTA COROLLA-Dünyanın en çok tercih edilen otomobili (737. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.806
Cevap
30
Favori
1.250.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 735736737738739
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki bilen arkadaşlar....Nedenini nasılını sormayın....araba boştayken debriyaja basılmadan 1 e takılmaya zorlanmış, caaarrr cuuurrr sesi ne bir süre maruz kalınmıştır...işin enteresan kısmı bunun arka arkaya 2 kere yapılmış olması....yani bayaa bir carladı şanzıman...O insanın içindeki öfke ile karışık acaba sorusu yok mu...bitirir insanı...

Zarar verdik mi?

Acaba
  • Orijinalden alıntı: Killer Loop

Orijinalden alıntı: Dr.Barış

Orijinalden alıntı: Killer Loop

Orijinalden alıntı: Dr.Barış

Arkadaşlar 1 aylık C segmenti araç arayışıma dün Corolla 1.6 Elegant A/T + park sensörleri ile son verdim.
    48100+ 350 TL ye maloldu. Aracın liste satış fiyatı 53100 TL.

Öncesinde Peugeot 308, Citroen C4 , Yeni Focus, Yeni Astra ve Meriva, Renault Fluence+ Megane HB,Honda Civic, Chevy Cruse
    VW Jetta baktım denedim, Hepsinin artısı eksisi var. Piyasada dizel OV araç neredeyse yok.
    Tümünü fiyat kalite performans sorunsuzluk ve 2. elde ne kadar az zarar ederim gibi kriterlerle değerlendirince en makulu
    Corolla gibi geldi. Trafik işlemleri ptesiye kaldı salı ya da çarşamba elime geçer diye düşünüyorum.
    Ayrıca makyajlanan yevi Corolla oldukça heybetili görünüyor ve yeni Passattan çokta eksiği yok gibi (fiyatlarla paralel değerlendirilince)

Selam Dr.Barış,
    Hayırlı olsun. Kazasız belasz kullanmak nasip olsun işalla..
    Ancak bir cümlene takıldım. Hyundai ve Kia var tam otomatik vites dizel. Neredeyse yok derken neredeyse sınırına koymuşsun sanırım bu markaları.
    Son zamanlarda i seri ile amerikayı kasıp kavuran Hyundai, ceed ile de avrupada liderliğe koşan bir kia var..
    Bu markaların savunucusu değilim, ama söylemeden edemedim.. saygılar..

Nerdeyse yok derken ''Avrupa'' sınıfı otomobilleri kastetmiştim. GKore otomobillerine özellikle de Hyundai ye karşı kırılmayan bir ön yargım var. 50 bin TL para verceksem bu araç Kia ya da Hyundai olmayacaktır. Ben biraz daha gelenekçiyim ve kendini ispatlamış Focus, Civic, Corolla, Jetta, Passat gibi modellere baktım.

bu tercih meselesi tabi..
    ama ben hyundai kullanıp hiç sorun yaşamayanıda gördüm.. en azından beni hiç yolda bırakmadı :)
    Yeni nesil kia ve hyunda ler için ön yargı yapmamak lazım bence..
    zira corolla da da, focus ta da, hatta passat ta bile bir sürü hata bulurum ben. hepsi bu forumda yazıyor zaten..

bu arada kia ve hyundai umrumda değil.. sadece artık bazı modelleri alınabilir..
    sonuçta yine tercih meselesi..

[/bakıyorum g.kore araçlarına laf gelmiş.2003 yılında 0 km hyundai accent admire 1.6 benzinli güvenlik paketli bir araç almıştım.2010 yılına kadar sadece yağını değiştirerek bindi.96.000 km yol yaptım.Sadece şunu söylemek istiyorum.Mükemmel bir araç.Bu kadar keyif alarak bindiğim başka bir araç sanırım olmadı.Atak kıvrak güçlü.şimdi toyota elegant 1.4 d-4d 2009 model bir aracım var.Ama size sadece şunu söylemek istiyorum.Hyundai deki, tadı toyota da bulamadım.Saygılar...

• Hocam hyundai accent admire o kadar övülecek ve şu an corolla ile kıyaslanacak bir otomobil değil. yeni accent blue güzel ama o bile corolla ile farklı klasmanlarda. Keyif zevkler falan kişisel konular yani sen seversin başkası nefret edebilir o yüzden geçelim bunları.
  • Arkadaşlar Samsun Derinderelerde aracımın 40000 km bakımını yaptırdım.600 tl bayıldım.Sizce bu fiyat normalmi.Bana biraz tuzlu geldi.aracım 2009 elegant d-4d
  • quote:

Orijinalden alıntı: okyanus57

Arkadaşlar Samsun Derinderelerde aracımın 40000 km bakımını yaptırdım.600 tl bayıldım.Sizce bu fiyat normalmi.Bana biraz tuzlu geldi.aracım 2009 elegant d-4d

tuzlu mu? bence tam anlamıyla kazık. Yakında ben de 40000 bakımı yaptıracağım yazarım fiyatı buraya.
  • comfort extra d-4d için son zamanda fiyat alan oldu mu?
    birde kampayna ne zaman olur? 2012 de yeni kasası da çıkacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomacco

comfort extra d-4d için son zamanda fiyat alan oldu mu?
    birde kampayna ne zaman olur? 2012 de yeni kasası da çıkacak.

Yeni kasa 2012'de çıkmayacak.Bu konu çok konuşuldu.Yeni kasa 2013 ve son ayları gibi çıkacak.
  • d-4d comfort extra için ne diyorsunuz?
    hem fiyat hemde performansı açısından.
    54.400 bin kampanyalı fiyatı.daha da indirim alınabilir mi?
    madem kasa 2013 sonunda değişecek daha 2 yıl var nasipse.
    istanbul için hangi bayilerden memnunsunuz arkadaşlar.
    yeni dizel astra full fiyatı 59 bin olmuş açıkçası d-4d nin torku daha yüksek daha iidir diye düşünüyorum ne dersiniz?
  • quote:

d-4d comfort extra için ne diyorsunuz?
    hem fiyat hemde performansı açısından.
    54.400 bin kampanyalı fiyatı.daha da indirim alınabilir mi?
    madem kasa 2013 sonunda değişecek daha 2 yıl var nasipse.
    istanbul için hangi bayilerden memnunsunuz arkadaşlar.
    yeni dizel astra full fiyatı 59 bin olmuş açıkçası d-4d nin torku daha yüksek daha iidir diye düşünüyorum ne dersiniz?

Test sürüşü yap. Araçta 2-3 kişi olsun. Yokuş çık, şehiriçinde ve varsa otobanda kullan. Performansını kendin gör. Sonra pişman olma. 1.4 dizel motor Kimine yeterli geliyor, kimine yetersiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: okyanus57

Arkadaşlar Samsun Derinderelerde aracımın 40000 km bakımını yaptırdım.600 tl bayıldım.Sizce bu fiyat normalmi.Bana biraz tuzlu geldi.aracım 2009 elegant d-4d

40000 Bakımı teferruatlı bakım. Ayrıca araçta bazı aşınan parçalar eğer gerekiyorsa değişiyor. Bu yüzden her araçta fiyat farklı olabilir. Benim 450 Tutmuştu, ayrıca eğer gerekirse balata masrafı çıkar demişlerdi ama sonradan gerekmediğini söylediler. Tabi bu fiyat Doların 1.40 olduğu zamanlara ait, şu anda herşey daha pahalı ise normaldir.
  • 2012 d-4d comfort extra için 53.800 fiyat aldım.sigorta+park sensörü hediye.nasıl iyi mi sizce?
  • merhabalar arkadaşlar. Yeni model toyotalardan memnun musunuz. Diğer markalar çift kavramalı otomatik viteslere geçerken, turbo motorlarını daha az yakıt tüketimi daha az emisyon daha çok güç misyonuyla geliştirirken toyotanın atmosferik motorlar üzerinde durmasını ve auris ve corollada multimodedan tekrar tam otomatiğe geçişini nasıl değerlendiriyorsunuz. Amacım kimseyi kızdırmak değil. İyi forumlar.
  • arkadaşlar c.extra benzinli tam otomatik araç kullananlar araçlarından memnun mu?
    ben 47700 2012 model için fiyat aldım.nasıl fiyatlar?
    gerçi bu sayfaya bakan arkadaş sayısı azaldı sanırım.
  • hafta sonu çok sevdiğim corollamdan ailemizin genişlemesi yüzünden ayrılacağız ,aracımdan inanılmaz derecede memnunum ,sanki bir evladımı gurbete gönderecek kadar üzülüyorum ,yeni aracım beyaz renk toyota verso 2.0 d-4d comfort extra olacak ,55 bin ytl ye anlaştık ,fiyatı 2000 dizel için uygun geldi aracımı 36 bin ytl ye saydılar ,tek dez avantajı vergisinin biraz yüksek olması ama 320 nm lik yüksek torklu ve iki oda bir salon genişliğinde olması insana herşeyi unutturuyor ,4 yılda bu arabaya binerim sonrası allah kerim
  • Fiyat konusunda birşey söyleyemeyeceğim ama,
    Manuel viteslimi yoksa otomatik vitesmi diye sorulursa kesinlikle otomatik vites derim.
    1- Manuele göre vites geçişleri sarsıntısız
    2- Şehir içi trafiğinde gayet rahat
    3- Çok fazla yakıt harcıyormuş (arabayı sıkıştırmadıktan sonra fazla harcamıyor, Benzinlide şehirlerarası 265 krş, Şehir içi 310 krş civarı yakıyor)
    4- Geri kaçırma olayını unutuyorsun
  • c.extra benzinli otomatik için en uygun fiyat ne olur arkadaşlar? 2012 modeli 45bine alma şansım olur mu?
    hediye olarakda park sensörü ve sigorta yapıyorlarmış.
  • quote:

c.extra benzinli otomatik için en uygun fiyat ne olur arkadaşlar? 2012 modeli 45bine alma şansım olur mu?
    hediye olarakda park sensörü ve sigorta yapıyorlarmış.

Bir e-posta hazırlayın ve yurt çapındaki tüm bayilere gönderin...İllaki içlerinden biri veya birkaçı size cevap verecektir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yahyasoner

Fiyat konusunda birşey söyleyemeyeceğim ama,
    Manuel viteslimi yoksa otomatik vitesmi diye sorulursa kesinlikle otomatik vites derim.
    1- Manuele göre vites geçişleri sarsıntısız
    2- Şehir içi trafiğinde gayet rahat
    3- Çok fazla yakıt harcıyormuş (arabayı sıkıştırmadıktan sonra fazla harcamıyor, Benzinlide şehirlerarası 265 krş, Şehir içi 310 krş civarı yakıyor)
    4- Geri kaçırma olayını unutuyorsun

Manuele göre otomatiğin rahatlığına katılıyorum.Ama yakıt olayı şehir trafiğine göre çok değişiyor.otomatik olanı arkadaşımda var.İzmir'de kullanıyor.Çok yaktığından şikayetçi.Araba henüz 6000 km civarında.10000 km'de tüp taktıracağım demeye başladı.
  • c.extra totmatik benzinli için 2012 fiyat alan veya yakın zamanda alanlara kaça aldı.hediye olarak park sensörü ve sigorta deniliyor başka ne alınabilir.birde çelik jant alınır oda 1400 lira para orta donanımda insan jant koymaz mı yahu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayaramis

hafta sonu çok sevdiğim corollamdan ailemizin genişlemesi yüzünden ayrılacağız ,aracımdan inanılmaz derecede memnunum ,sanki bir evladımı gurbete gönderecek kadar üzülüyorum ,yeni aracım beyaz renk toyota verso 2.0 d-4d comfort extra olacak ,55 bin ytl ye anlaştık ,fiyatı 2000 dizel için uygun geldi aracımı 36 bin ytl ye saydılar ,tek dez avantajı vergisinin biraz yüksek olması ama 320 nm lik yüksek torklu ve iki oda bir salon genişliğinde olması insana herşeyi unutturuyor ,4 yılda bu arabaya binerim sonrası allah kerim

Hayırlı olsun.
    Gerçekten de 2.0 bir araç için fiyat çok iyi. Forumda yüksek araç fiyatları için firmaları savunanlar görsünler. O kadar ÖTV ye rağmen 1.4 Corolla parasına 2L Verso satabiliyorlar.

• 
Sayfa: önceki 735736737738739
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.