Şimdi Ara

Yeni nesil neden çok uzun boylu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
6.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sizce de yeni nesil çok uzun boylu değil mi? kızlar için demiyorum. Onlar hala kısa, ama erkekler de devasa bir değişim var.

Yolda yeni jenerasyondan kimi görsem hepsi 190+ boylarda. Ama işin tuhaf tarafı aileleri kısa, örneğin babası 165, diğer aile üyeleri de bu boylarda olan bir arkadaşımın boyu 195.Onu sadece istisna olarak düşünmeyin okulumda ve sınıfımda böyle dolu kişi var.

15-20 yaş aralığındakiler ailesel olarak genetiği olmamasına rağmen, ailelerinin iki katı uzunluktalar. Mesela benim boyum genetik olarak uzun babam 194 annem 165 kendim 16 yaşındayım 186'yım. Ama işin tuhaf tarafı bu işte genetik olarak uzun olmayanlar benden daha uzun.

Bunun sebebi ne olabilir sizce? ben hiç fast food yemem, birkaç yerde fast food'ta büyüme hormonu olduğunu bu yüzden böyle oldukları yazıyordu. Sizce bununla ilgili olabilir mi?

Ve bu sadece birkaç yıldır böyle olan bir şey. Mesela 5 yıl önce yolda ve çevremde bu kadar uzunları çok nadir görürdüm.Ve yaşıtlarımdan da hep uzundum. Çok küçüklüğümden beri hep uzundum yani erken ergenliğe girmek gibi birşey söz konusu değil hatta geç girdim yaşıtlarımdan.

Ama bu son yıllarda hepsi 190+ 185 boylarındalar ve hiçbirinin ailesinde uzun kimse yok hepsine sordum ordan biliyorum.Ayrıca şöyle birşey daha farkettim,Boy uzunluğu genetik olmayanların ayakları hep küçük oluyor mesela 195 boyunda ama 42 43 giyiyorlar. en fazla 44, taş çatlasa 45. Ama benim gibi genetik olanların ayakları da büyük oluyor. Sonuç olarak sizce bunun sebebi nedir? Genetik olarak uzun olmamalrına rağmen ailelerinin 20 30 cm fazlası nasıl olabiliyorlar?

• Hormonla besleniyorda ondan
  • valla ben 13 yaşındayım boy 1.71-1.72 bilmiyorum hakketen öyle bişey var galiba dedem 1.69 ananem 1.65 dayım 1.82 böyle dedem 1.65
    babaane 1.55 civarı babam 1.83 amcalarım 1.80 in altında değil valla bende 1.90 bulsam fena olmaz :D
  • bide benim ayak 44 :D bebek mezarı gibi
  • Çok isabetli bir tesbitte bulunmuşsun Donarka, zaten yeni nesil erkeklerin aşırı
    uzaması hemen herkesin dikkatini çekiyor ve çoktan beri benimde kafamı kurcalıyor
    Sebebini tahmin bile edemiyorum ama beslenme tarzı ve gıdalarla alakalı olsa
    kızlarında aynı oranda uzaması gerekmez mi, neden kızlarımız 1.60 boyiarıyla
    1.90 erkeklerin koltuk altında 35 Lik rakı şişesi gibi dolaşıyor :)

Benim önerim erkekleri bi kenara koyup önce kızları uzatmanın bir yolunu bulalım,
    sonrada erkeklerin çok uzamasını engelleriz, çünkü çok uzunda çok kısa kadar kötü.

Boy uzatmak için sayın Prof. İ.Saraçoğlu Palamut, uskumru, Kefal gibi balıkların
    siyah renkli sırt etlerini önermiş. Bu sene de şansımıza palamut bol ve ucuz,
    İnşallah boyu kısa olanlara, özellikle de kızlarımıza bir faydası olur.
  • mervee8 M kullanıcısına yanıt
    ama soruda da yazdığım gibi o zaman ben neden onlar kadar uzamadım? hemde bende genetik olarakta var. sonuçta hormonlar sadece fast foodlarda yok hertürlü yemekte var benim de 2 metre olmam gerekmezmiydi ?
  • Selin82 S kullanıcısına yanıt
    sanırım kızlar daha erken ergenliğe girdiği için ve fast foodlar testestoronu arttırıp boyu uzatıyor sanırım tahminim bu
  • beslenme düzenin nasıl peki? fast food yiyormusun genelde? bence onlarla ilgisi var çünkü ondan soruyorum
  • ve babanın ayağı kaç numara?
  • boy genetik değildir genetiğin rolü vardır %30-%40 uyku düzeni ve beslenme çok daha önemlidir
  • Donarka D kullanıcısına yanıt
    beslenme düzenim son 6 aydır iyi son 1 sene içinde süte abandım okulda uzunlarda ilk 10 girerim herhalde

hergün
    4 yumurta
    2-3 bardak süt

içmeye dikkat ediyorum 1.90 hedefim var çünkü . babamda 44-45 giyiyor babamla aynı kilodayız hatta 1 kilo fazlayım diyebilirim
    arkadaşım var sınıfta basketçi babası 1.88 annesi 1.75 ama aynı boyda gözüküyoruz yani genetik rolu okadar önemli değil 5 te burnuna geliyordum 7 de sağlık beslenmeye başladım şimdi geçtim gibi ama adam zayıf olduğu için uzun gösteriyor ben iri yarı gösteriyorum .D
    okulda 1.80 1.85 adam var fast food tüketmem 6 senedir hamburger yemem babamla arada bir cafeye gideriz orda pizza felan yerim yani
  • Doktorların hepsi %95 genetikle ilgili diyor, boy uzunluğuna. ama bence de dediğin gibi %30 falan ilgisi var. çevremden ve kendimden gördüğüm kadarıyla, ben mesela 4 senedir hep geç yatıyorum sabah kahvaltısı da hiç etmezdim. bu sene yeni başladım 13 yaşındayken de senin boylarındaydım 175 falandım. ama sen çok dikkat ediyorsan bence 190 ı bile geçersin. ve kaçlısın 2005 limisin ? ben de 2002liyim ama 3 lü sayılırım 30 kasım doğum günüm çünkü 16 olmadım ama oldum sayılır bana düzenini detaylı şekilde anlatabilirmisin? mesela sabah ne kadar ne yiyiorsun öğlen akşam ve spor olarak ne yapıyorsun ben de takmış durumdayım bu konuya
    2005 liyim bana göre genetik %30 dayım 1.82 dedem 1.69 ananem 165 nasıl genetik oluyor çevremde dolu örnek var
    fazla takmayın eskiden bende takardım kafayı yerdim hatta boyumun uzun olduğu halde . sonra bayıyor siz rahat 1.90 geçersiniz yani geç yatıp sabah kahvaltısı yapmasanız uzayamasınız bende 1-2 senedir dikkat ediyordum boyum çok uzadı özelden size link atayım o egzersizlere 5-10 dakika yapın etkisini görürsünüz

konuya geçelim ben hep 8-9 10 geçirmemeye çalışıyorum

8-9 gibi yatın akşam 4-5 gibi kalkın evinizde balkon varsa egzersizi orda yapın

okula gitmeden önce ve yatmadan önce bir süt için

sabah imkanınız varsa
    4 tane yumurta 2-3 de olur yumurta çok işe yarıyor
    haftada 1 balık yiyin (palamut vs)
    balık yağı da olabilir diyolar valla denemedim yalan söylemiyim
    günde 2 bardak süt içiyorum rahat garanti olacak yoksa olmaz :D

yani sıkı çalışırsanız kesin sonuca ulaşırsınız mehmet akif alakurt gibi olsam yeter :D
    ama söz verin kendinize :D dediklerimi yapın bana dua edersiniz

• Öneriler için teşekkürler, o dediğiniz egzersizler sanırım internetteki boy uzatma egzersizleri. Onları önceden denedim ama pek yapamadım ve hangsini yapacağını şaşırıyor insan, doğru düzgün bir açıklaması yok. Onun yerine yüzmeye başlayacağım aynı etkiyi görür diye düşünüyorum.Ama gene de isterseniz linki atın.

Sabah 4 yumurta yiyebilirim ama sarısını yiyebiliyorum sadece zaten asıl boy uzatan da sarısı diye biliyorum sorun olmaz heralde.
    ve siz haşlama mı yiyorsunuz yağda mı?

Son olarak öğle ve akşam yemeklerini genelde ne tarz yiyiorsunuz? öğle sanırım okulda oluyor akşam et sebze tarzı mı ? ne ağırlıklı yani?
    Bugünden itibaren düzenli şekilde başlıyorum bu dediklerinize sabah süt 4 yumurta yüzme bakalım 2 ay sonra yazarım boy atacakmıyım teşekkürler tekrar öneriler için.
    haşlama tercih ederim sizce ben geçermiyim 1.90 merak ettim daha uzarmıyım bilmiyorum akşam farketmiyor ne yediğiniz yatmadan önce bir bardak süt içersiniz olur yüzme yerine basket i öneririm egzersiz linkini atayım size ?
  • yaş 17 boy 186

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kişiye göre değişir tabi ama siz dikkat ettiğinizi boy attığınızı söylüyorsunuz. bence daha devam eder ben hiç dikkat etmeden sürekli geç yatıp 186 oldum 4 yıldır hep 1-2 de yatıyorum sabah da hiç kahvaltı etmezdim

şimdi duvarda da eski boy ölçümlerini gördüm 13 yaşındayken 171 mişim yani siz de 190 ı geçersiniz bence 15 e gelince. çok etkisi var mı bilmiyorum ama 13 yaşındayken benim ayaklarım daha büyüktü oda boyun uzayıp uzamayacağını anlamanın yolu diyor doktorlar ama bence o da pek doğru değil neyse siz böyle dikkat ederseniz bence 190 ı bile geçersiniz 2-3 yıla
  • acrylic kullanıcısına yanıt
    anne baba boyu kaç ?
  • Özel mesajdan yazamadım onaylanmadığı için hesabım bu egzersizleri sabah ilk kalktığınız gibi mi yapıyorsunuz? yoksa yemekten sonra mı ? ve hepsini birkerette üst üste mi ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.