Şimdi Ara

Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
910
Cevap
159
Favori
78.179
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kronotrop, coffee sapiens gibi kahveciler kapsül satmaya başladı. Ticari kahvecilere göre bence tercih edilebilir.

• Herkese merhaba.

Timemore C2 aliexpress'te 402 TL ve ücretsiz gönderim.

https://tr.aliexpress.com/item/4001269412716.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2f5b4c4dDYczD4

Buradan öğrendiğim için buraya yazmak istedim.

Teşekkürler :)

• Az önce Amazon.com.tr üzerinden Sage SES875 sipariş ettim, Almanya'dan gelecek. İlk espresso makinem olacak. Önce Delonghi EC685 almayı düşündüm yaklaşık 1900TL civarına ama yanına alacağım en uygun ve düzgün öğütme makinesini de ekleyince 2300-2400'e gelecekti. O yüzden hem SAGE (Orijinalinde Avustralyalı Breville) olsun diye ve olmuşken tam başlamış olayım diye Barista Express sipariş ettim.

Bu arada eğer fiyatı düşsün diye ilgilenen varsa şu anda grisi 5200 küsür, siyahı az önce vergi ve kargo dahil 4781'e geldi bana. linki : https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07KXCTRF6/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3O5TP4R0OZYXZ&psc=1

Deneyimi olan varsa 2 sorum olacak,

1)içindeki otomatik öğütme konusunda çok başarılı olmadığı yorumları olsa da (öğütürken kahveyi çok ısıttığı için aromasını kaybettiğine dair Amazon Almanya yorumları), sizce yine de hario ya da timemore kadar kahve öğütür değil mi?

2) İçindeki öğütücüde çekeceğim kahvenin hario v60 gibi bir demleyiciyle kahve demlemesinde bir sorun olur mu?

• Merhaba, ben de hario v60 02 siparişi geçtim bugün. Püf noktalarını anlatmak isteyen varsa beklerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hario mini-slim değirmen nasıldır. Değer mi bu paralara. 270-300 lira arası fiyatı değişiyor. Mini-mill'den pek memnun değiller ama mini-slim plus daha iyi gibi.

• sirphoenixx kullanıcısına yanıt

Öğütücüsüz model alsaydınız keşke. Fiyat farkı az olsa da kalite çok artıyor.

Aynı makineden ofiste var ancak görevliler kullandığı için detaylarına hakim değilim fakat taze çekirdek ile oldukça güzel kahve içmek mümkün oluyor. Eve de aynı şekilde almayı düşündüm ancak daha pratik bir kullanımı olmasını istediğim için otomatik kahve makinesi arayışına başladım.

Şimdiden keyifle kullanmanızı dilerim.

• yigit+ Y kullanıcısına yanıt
    Hala iptal etme seçeceğim var ama öğütücüsüz alsaydınız derken, negatif yön olarak neyi düşündünüz? Ya da hangi öğütücüsüz espresso ve hangi öğütücüyü düşündünüz?
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Mini plus var kullaniyorum cok memnunum.%80 civari homojen ogutuyor.Bu fiyata cok iyi oran bence.20 gr a kadar kolay cekiliyor ama kahve tazeyse 20gr ustunde biraz kol yoruyor.

espresso makineleri çok önemli değil çoğu benzer kalitede ürün veriyor. öğütücü makinenin üstünde olduğu için kahve çabuk bayatlar. ısınıp soğur sürekli. bir de öğütücü ayrı olunca yerleşmek de kolaylaşır mutfakta bence. istediğin yere koy.

makineleri thermoblock ve kazanlı sistemler olarak ayırın yeter. onun dışında hepsi benzer bence. model bazlı inceleyemeyeceğim şimdi müsait değilim. bu makineler şekil olsun makineleri. kahve markası değil. youtube'da biraz araştırsanız çok video var.

• cordelio91 C kullanıcısına yanıt

homojenlik az, milde oynama var falan filan gibi yorumlar okudum da hep. O kadar para versem mi yoksa trendyol ya da n11 de satılan 80 90 liraya satılan, hario skerton çakması seramik değirmenlerden mi alsam bilemedim.  

• SnypeR kullanıcısına yanıt
    yigit+ Y kullanıcısına yanıt

Siparişi iptal ettim. @yigit+ 'in önerdiği gibi ayrı ayrı alacağım. Şimdi tekrardan araştırmaya girmek gerekiyor.

Aklımda manuel öğütücü opsiyonu da var. Acaba yukarıda link verilen Timemore bir alet mi alsam yoksa Sage'nin yine 2.000 lirayı bulan bir modelini mi?

Espresso için de yukarıda Delonghi'nin bir modelini demiştim ama stokta kalmamış. Gerçi Delonghi konusunda Amazon yorumları hiç iç açıcı değildi.

Tekrar merhaba kafa karışıklığı... :(

hocam bir kere marka olarak sage-breville bence bırakın. kahve markalarını inceleyin. madem manuele yatırım yapıyorsunuz adam gibi bir şey olsun. o markanın hiçbir olayı yok sadece janjanlı ürünleri var. öğütücü özel bir şey youtube'da iyice araştırın çok bilgi var. şimdi ihale bana kaldı ama merak etmeyin doğru karar verdiniz. iyi akşamlar

not: manuel öğütücü almayın işkence.

not2: öğütücüye verilen paraya acımayın. dediğim gibi makineler standart sayılır. pompa var, basıyor o kadar. gerisi marka ve malzeme kalitesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit+ -- 23 Şubat 2021; 0:30:23 >

Araştırmak keyifli ama bir yerden sonra da yorucu oluyor :)

Umarım yeni araştırma süreci kısa sürede tamamlanır, sonuçta bu işlerin sonu yok (gibi) ve keyif işi...

Bir an önce o keyfi yaşamak gerek :)

Elektrikli öğütücü olarak baratza encore markasına bi göz atın piyasadaki en iyi fp markasıdır

• @yigit+ ihalenin size kaldığı yok, sonuçta her bireyin kendi kararı var; kimden nasıl etkileneceğine de kendi karar veriyor :)

@SnypeR dediğiniz gibi uzun araştırmalar kahve zevkini artırabilmek için iken karar verememek kahve zevkinin içine ediyor, granül kahveye kalıyorsun bir süre :)

@Mirtazo01 dün aliexpress üzerinden Timemore C2 aldım. (verilen linkteki fiyat yükselmişti o yüzden ben de Leshu adlı bir satıcıdan aldım. 58$'a.(kargo dahil, kupon ve jeton indirimi vs) Bugün de kargo kodu geldi bakalım. Ben manuel öğütücüde elle çevirirken yorulursam diye Bosch GO 2.0 ile çevirmeyi deneyeceğim. Torku yeterli gelir diye tahmin ediyorum ve hızı diğer tabanca şeklinde olan makinelere göre daha yavaş bildiğim kadarıyla. Yani kahveyi ısıtmadan elle çekilmesine göre daha homojen çekebilmeyi deneyeceğim.

Bu arada dün Hario v60 sipariş vermiştim elime ulaştı o bugün (Amazon'dan 349TL) . Belki dışardan biraz çekilmiş kahve alıp deneme yapabilirim.

Espresso makineler konusunda çok fazla seçenek olduğu için kafam karışıyor ama Sage'nin bu SES875'i iptal ettiğime göre Delonghi EC685 konusunda ne dersiniz?

Timemore c2 ile espresso çekemezsiniz hocam. V60 ve filtre ekipmanlar için iyi ama espresso inceliğine inemiyor.

Manuel öğütücü derseniz seçenekler molent g50 ve comandante c40. Bir de yeni çıkan 1zpresso var.

Tavsiyem üst üste shot alma durumu varsa elektrikli öğütücü.

Ben günde tek bilemedin 2 shot yaparım derseniz manuel olur.

Mesela comandanteyi elektrikli hale getiren aparat var motordante diye aratabilirsiniz.

Ben evde comandante c40 + gaggia new classic pro kullanıyorum espresso setup olarak.

Dediğim gibi tek başıma espresso içeceksem yorucu olmuyor ama 2-3 shot almak sıkmaya başlıyor.

O yüzden elektrikli bir espresso değirmeni alıp comandanteyi sadece filtre kahve için kullanacağım.

Benim alternatiflerim

2.el lelit fred 1000-1200tl civarı bulunabilir.

2.el sage Bcg820 1500tl civarı

Bir de amazon germany ile graef marka öğütücüler var Cm serisi 750tl ile 1500tl arası modeller + kargo

Makine olarak delonghi 685 belirli noktadan sonra tatmin etmemeye başlar özellikle buhar çubuğuna modifiye istediğini yazıyor kullanıcıları.

Gaggia New Classic incelemenizi öneririm. Basit ve efektif bir makine. Giriş orta seviye, öğrenmek için de ideal.

Ben duş başlığını ims nano yaptım daha keyifli bir akış oldu ve 1-2 küçük değişiklik daha düşünüyorum.

• Arkadaşlar Türk kahvesi inceliğinde çekim yapmak için hangi cihazı veya manuel öğütücüyü önerirsiniz? Çok pahalı olmadıkça elektrikli hiçbir makinanın Türk kahvesi inceliğinde çekemediğini okuyorum. Eskiden dedemin elinde manuel çektiği değirmeni vardı. Şu an bakıyorum el değirmenlerine bile iyi çekmiyor yazmışlar. Fiyatı çok abartı olmaksızın ne önerirsiniz?

• Hocam türk kahvesi ve espresso en ince öğütümler. Dolayısı ile bunu yapabilen aletler belirli bir fiyat kademesinden başlıyor. Sanırım şu an en ucuz alternatif molent g50 olabilir.

Aslında en iyisi comandante fakat fiyat 2000 liranın üzerinde. Bazen 2.el 1600-1700tl denk gelebiliyor.

İlk başta pahalı gibi gelebilir ama kullandıkça verdiğiniz parayı hakettiğini göreceksiniz.

• Dün esperro'dan platinium, special blend ve silver kahve aldım. 3kg 290tl tuttu. Henüz denemedim ama fiyatlar uygun geldi. Uygun kahve çok var ama böyle markalı, şubeleri olanlar genelde daha pahalı oluyor. Umarım güzel çıkar.

https://www.esperro.com.tr/kategori/espresso-cekirdek-kahveler?siralama=fiyat:desc

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.