Şimdi Ara

Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
908
Cevap
159
Favori
78.056
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sumatrayı arkadaşa hediye olarak almıştım, geldiğinde ayak üstü demledik ama karton bardak ve pek temiz olmayan ortalık malı french press ile demleme yapmıştık ondan orta şeker bir ürün gibi geldi bana. Espresso ları ise moka pot ile günde 2-3 pot demleyip içiyorum(%100 arabica olanı kullanıyorum şuan, sonra %80 liğe geçerim) ve öncesinde kıyas yapabileceğim bir tadımım olmadığından pek bir şey diyemiyorum maalesef. Sumatraya yeniden gelirsek sıradan market(tchibo grande latin,jacobs)/starbucks(çekilmiş) kahvelerine göre fark var bayağı. Yine de öyle yüksek beklentilere girilmemeli :) Yeni demlemeye geçtiğimden maalesef pek bir bilgi veremiyorum, bunlar bitince celcius ya da kronotropdan bir şeyler isteyeceğim o zaman az buçuk kahveler hakkında bilgi birikimim olur.

Ekleme: Bir alana bir bedava için rakipsiz bir seçenek. Normal fiyatta olsa almazdım büyük ihtimalle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Led Zeppelin -- 1 Mart 2021; 11:30:42 >
  • bim e filtre kahve gelmiş, arabica, KAAVE markalı.

https://www.hepsiburada.com/kaave-roastery-prestij-blend-filtre-kahve-500-gr-pm-HB00000TNTPP

ürün bu. sakın almayın! 2 tatlı kaşığında, sulandırılmış türk kahvesi gibi tadı oluyor. kötü ya.

https://www.trendyol.com/tchibo/professional-prestige-filtre-kahve-2-x-500-gr-p-41012761

bunun yanından bile geçemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: aksinaletinsan

bim e filtre kahve gelmiş, arabica, KAAVE markalı.

https://www.hepsiburada.com/kaave-roastery-prestij-blend-filtre-kahve-500-gr-pm-HB00000TNTPP

ürün bu. sakın almayın! 2 tatlı kaşığında, sulandırılmış türk kahvesi gibi tadı oluyor. kötü ya.

https://www.trendyol.com/tchibo/professional-prestige-filtre-kahve-2-x-500-gr-p-41012761

bunun yanından bile geçemez.

Prestige filtreyi ben kampanyadan almıştım, tabi artık filtre içmiyorum ama çöpe gitmesin diye cold brew ile değerlendirdim, çok iyi aroması ve içimi var zaten kahvenin gerçekten enterasan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bucephalas -- 6 Mart 2021; 4:16:23 >

• Bilgilendirmeler icin tesekkurler.

Turk kahvesini bile sütsüz içemeyen biri olarak filtre kahve makinesi almayı düşünüyorum :)

Onereceginiz cekirdek veya deneme paketli cekirdek çeşitleri var mi? Ne alacağımı hic bilmiyorum. Belki de icemeyecegimi de hesaba katarak riske girmemek adına baz düzeyde bir makine ve ogutucu almayı düşünüyorum.Makine olarak asagidaki bosch a yakinim zamanlama vs ozelliklerle ile işim yok. 450 e gelecek mantikli geldi.

https://www.amazon.com.tr/dp/B01ISTGS9G/ref=redir_mobile_desktop/259-8362524-6828760?_encoding=UTF8&ref_=cm_cr_arp_mb_bdcrb_top

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kml_77 K kullanıcısına yanıt

Seveceğinize emin olmadan öğütücü almanızın gerekli olduğunu düşünmüyorum. Büyük şehirlerde yaşıyorsanız size yakın güzel bir kahveci bulup düşük gramajlarda alacağınız çekirdek kahvelerinizi taze çektirebilir ve bu yolda ilerleyip ilerlemeyeceğinize karar verebilirsiniz. Şahsen ben böyle yapıyorum. Burada okuduğum kadarıyla iyi bir öğütücü gerçekten bütçe gerektiren bir ekipman.

• quote:

Orijinalden alıntı: dobruca

Seveceğinize emin olmadan öğütücü almanızın gerekli olduğunu düşünmüyorum. Büyük şehirlerde yaşıyorsanız size yakın güzel bir kahveci bulup düşük gramajlarda alacağınız çekirdek kahvelerinizi taze çektirebilir ve bu yolda ilerleyip ilerlemeyeceğinize karar verebilirsiniz. Şahsen ben böyle yapıyorum. Burada okuduğum kadarıyla iyi bir öğütücü gerçekten bütçe gerektiren bir ekipman.

Ogutucuyu basit de olsa çeşitli un elde etmek için de kullanacağım hocam. Kahve dışında daha fazla kullanacağım. Ben öğütücüyü basit bir alet olarak düşünüp dun siparis verdim ama burada oldukca prof düşünülüyor benimki is görmeyecek gibi hissetmeye başladım.Şunu aldim.

https://www.cimri.com/offer/404744532?platformName=CIMRI_MOBILE&pageType=PRODUCT&offerOrder=5&priceOrder=4&productId=331259067&photoCount=10&productOrder=1&offerCount=5&minPrice=279&minPriceMerchant=46

Bu baharat öğütücü hocam kahve öğütmez.

Aynisi bende de var hediye geldi. Öğütüm dişlisi yok 2 tane bıçak var yani daha çok baharat türevi şeyler için kullanilir.

Filtre öğütmek bununla imkansız.

Yani sözen ile bile bi nebze de olsa filtre öğütürsünüz ama bununla olmaz.

Şimdi bazı arkadaşlar sizi topa tutacaklar olmaz fln diye buna bi hazırlıklı olun hocam:) Bence başlangıç için iyi bir fikir sonuçta bu cihazın kahve öğütmeye %100 uygun olmadığını hepimiz biliyoruz, bu işe devam da etmeye bilirsiniz o nedenle yüksek fiyatlar verip ilk etapta yalnızca o iş için kullanılan bir cihqz almayı ben de gereksiz buluyorum. Kaldı ki devam etmezseniz bunu baharat öğütücü olarak kullanırsınız. İmkansız diye bir şey yok hocam öğütün yaparken biraz sallayın ki büyük parça kalmasın içerisinde ben öyle yapıyorum:)) Öğütülmüş kahve alıp bayat bayat içmek yerine bu şekilde taze içmeyi tercih ederim. Bütçesi olanlara saygım sonsuz alabilen zaten bu arayışlara başvurmaz
  • dobruca D kullanıcısına yanıt

Aynisi var kullandım ben bu alet sadece pudra kıvamında öğütüm yapıyor malum filtre istiyor arkadaş.

Pudra öğütümle nasil filtre yapacak onu da bi açıklayın bari de biz de bilelim.

Ucuz olarak sadece filtre için alet bulabilir isterse tamam bütçe önemli de 100 liraya touch me değirmen alır hiç olmazsa filtre boyutunda öğütüm yapıyor.

• Mirtazo01 kullanıcısına yanıt
    Ben de kullandım hala daha kullanıyorum hemen açıklayayım. Sürekli bıçakları döndürmek yerine ara ara çalıştırırsanız kısa kısa çalıştırırsanız gayet de pudra şekilde değil taneli halde küçültmüş olursunuz. Bakın öğütmüş değil küçültmüş veya parçalamış diyorum çünkü sizin gibi ben de öğütün yapmadığının farkımdayım. Ama buraya gelip de ona olmaz buna imkansız şuna mümkün değil deyip herkese milyarlık ekipmanlar önermeyi de anlamlı bulmuyorum. Şimdi öğrenmiş oldunuz mu nasıl bu cihazla yapılacağını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dobruca -- 9 Mart 2021; 11:26:45 >
  • dobruca D kullanıcısına yanıt

Milyarlık ekipman önermedim ki dostum 100 liralık değirmen önerdim arkadaşa.

Sizin yaptığınız tarzda yapar ama kahve aromalı su içer diye düşünüyorum.

Ki kendisi yeni başlıyormuş hemen hevesi kırılmasın diye öyle bi açıklama yaptim

Benzer bir alet i 6 ay kullandim hic memnun kalmadim.Ayni fiyata hario mini mill aldim cok memnunum.

Bende bunun Sinbo versiyonun kullanıyorum hatta v60 ile demliyorum 5 sn basıp sallayarak ve 3-4 kez ardından da makarna süzgeçi ile büyük taneleri ayırıyorum. Timemore öğütücü sipariş verdim gelmesini bekliyorum ama bu tarz baharat öğütücüleri de başlangıç için iş görüyor en azından taze taze kahve oluyor.

• Ikinize de teşekkür ederim ben kahvenin kokusunu daha çok seviyorum evde kahve kokusu olsun yeter :) anladigim kadariyla turk kahvesinde ise yarar baharatta is görüyorsa yeterli benim için. Bir de karabugday mercimek nohut vs unu yapmak asil amaç. Makineyi kullanırsam ogutucu isine bakarım yoksa hediye etmeyi düşünüyorum zaten.

Aman aman hocam işte imkansız diye bir şey varsa o da bu makine ile turk kahvesi yapabilmektir:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dobruca

Aman aman hocam işte imkansız diye bir şey varsa o da bu makine ile turk kahvesi yapabilmektir:)

Abi o zaman bu gavurlar niye kahve değirmeni demiş buna ne kahvesi yapiyor bu Meret :) her şeyi çok araştıran biriyim ama milletin bununla un yaptığını görünce düşünmeden aldim kahve sonraki amaçti un yapsa bari :)

• quote:

Orijinalden alıntı: onurfredy

Bende bunun Sinbo versiyonun kullanıyorum hatta v60 ile demliyorum 5 sn basıp sallayarak ve 3-4 kez ardından da makarna süzgeçi ile büyük taneleri ayırıyorum. Timemore öğütücü sipariş verdim gelmesini bekliyorum ama bu tarz baharat öğütücüleri de başlangıç için iş görüyor en azından taze taze kahve oluyor.

Tesekkur ederim hocam deneyeceğim bakalim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cordelio91

Benzer bir alet i 6 ay kullandim hic memnun kalmadim.Ayni fiyata hario mini mill aldim cok memnunum.

Manuel mi hocam aldığınız?

Evet
  • Merhabalar, Tchibo ve Kahve Dünyası şubelerindeki açık kahvelerin 250 gr fiyatlarının son durumu nedir acaba bilgisi olan var mı?

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.