Şimdi Ara

Yeni Muhabbet Kuşu (20 günlük)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar. Benim bikac sorum olacak. Oncelikle yeni bir muhabbet kusu aldım ve kus daha 20 günlük bir akrabamızdan aldım. Fakat şöyle sorunları var:

-Yemligin icine girip kendini sıkıştırıyor.
    -Kafesin dışındaki örtüyü ısırıyor.
    -Su içmiyor.
    -Yemligin icine girdiginde icindeki tüm yemleri döküyor.
    -Çekingendi ilk iki gün fakat bugün saldirganlasti.

Yardimci olursaniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dışarı çıkmak istiyor. suyunu doldur o sabah içiyordur 6-7 de kalkıyor sen görmeden. suyu yemi tam olsun o yer. dışarı sal enerjisini atsın kafa sıkıştırma örtü ısırma ve saldırganlaştırma buna işaret
  • Eğer kafesine tam olarak alışmadıysa tekrar geri girmesi için çok uğraşır bu arada da yavruyu epey korkutmuş ve yıpratmış olursunuz ama. Salmak için bir kaç gün daha geçmesini beklerdim yerinizde olsam.

• Eğer kafesine tam olarak alışmadıysa tekrar geri girmesi için çok uğraşır bu arada da yavruyu epey korkutmuş ve yıpratmış olursunuz ama. Salmak için bir kaç gün daha geçmesini beklerdim yerinizde olsam.
    Ayrıca böyle davranması da enerjik ve oyuncu bir kuş olduğunu gösterir, bir iki oyuncakla enerjisini kafes icinde de atmasıni sağlayabilirsiniz bir müddet.

• Cevaplarınız icin cok teşekkür ederim arkadaslar. Bikac gün daha kafeste tutmayi deniycem 2 gündür salmiyorum kafesine alışsın diye 1-2 gun daha gecsin o zaman salarım :)

• Oncelikle hic bir kus 30 gunlukten once, extrem bir durum olmadikca.annesinin yanindan alinmamali. Alinacaksada yem kirmayi biliyo olmasi lazim, yoksa ac kalip ölür.

Sorularini cevaplayayim

Yavru kuslar cok fazla su icme ihtiyaci duymazlar. Bu yuzden korkma ama kafes tabanina cay tabagi ile su koyabilirsin.

Yemlige girme, yemlikteki yemleri savurma gibi seyleri genelde disi kuslar yapar. Tabiki genel olarak illa kus dusi olacak degil.

Kusunu ilk bir hafta acma, elini kafese sokma, onunla konusmaya iletisime gecmeye calisma. Birden cok ustune dusersen bunalima girer.
    Bir hafta sonra, elini yavas yavas kafese sok. Elini tanisin ve ona zarar vermeyecegini anlasin. Ani hareketlerden kacinman lazim ve kusunu korkutmaman lazim. Baktin ki korkuyo ayni islemi bir iki saat sonra yap. Zamanla alisir.

Merak ettigin bisey olursa sorabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.