Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.103
Cevap
88
Favori
871.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alper5

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet1025

arkadaşlar merhaba.Islak ve sulu yollardan geçerken arabanın kapısından sanki hafif cam açıkmış gibi hışırtı sesi geliyor kapılardan.Bu durumu yaşayanvarmı.Birde kapı ile kapı eşiği arası tam tarif edemedim ama kum doluyor yagoşlı havada muhtemelende toz olacak oralar yazın.megan 1 de böyle bir sorunum yoktu ne düşünüyorsunuz..

eşiklerin kirlenmesi normal her araçta olur okadar sonuçta yamur suları veya aracın üzerine sıçrayan sular eşiklerin oralardan yere süzülüyor.

cevp veren tüm arkadaşalra teşekür ederim sorun yok anladığım kadarıla.Allah hepimize kazasız belasız kullanmalar nasip etsin.Uzun yoldada keyifli ve seri gidiyor be:))

• quote:

Orijinalden alıntı: KF850

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet1025

arkadaşlar merhaba.Islak ve sulu yollardan geçerken arabanın kapısından sanki hafif cam açıkmış gibi hışırtı sesi geliyor kapılardan.Bu durumu yaşayanvarmı.Birde kapı ile kapı eşiği arası tam tarif edemedim ama kum doluyor yagoşlı havada muhtemelende toz olacak oralar yazın.megan 1 de böyle bir sorunum yoktu ne düşünüyorsunuz..

:) arkadaşlar c segmenti bir araba bu
    aynı sınıftaki tüm araçlarda yalıtım düzeyi hemen hemen aynıdır ve benzer sesler duyulur

KF850; arkadaşın söylediği durumu ben de fark ettim... Hatta ilk yağmurda kullandığım gün "turbo hortumu mu gevşedi" diye endişelenmiştim. Gerçekten camlardan ve kapılardan çok fazla yol sesi geliyor... Bu durum belki de aracın genel olarak yol + motor sesi yalıtımının iyi olmasından kaynaklanıyor olabilir ama %100 normal olduğunu söyleyemem...

• Evet tom tom live da soracağım,
    Video nin seslisini hazırlıyorlar herhalde you tube dan kaldırmışlar ,
    Ses li ilgili olarak kapı fitillerinin icine uygun hortum sokulunca kapılar cok diye kapanıyor bir arkadas sizin önceki linklerinizden sanırım firex malzemesi ile ilgili olandi orada gormuş yapmış belki bizde benzer bir sey yapabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: eranmania

quote:

Orijinalden alıntı: airwolf26

Arkadaşlar merhaba,
    geri vites kamerası ve tom player haricinde video izleyebilmek için yaptığım araştırmalar sonucu hollanda menşeili firma ile yapılan mail trafiği aşağıdaki gibidir

###########################################
    .....

Ben aracı geçen mayıs ayında aldım ve benim aracımda carminat Tomtom Live var muhtemelen sizinki de Live olacaktır bu serilerde Tomplayer çalışmıyor adamlara bu ayrıntıyı sormak lazım eğer fiyat makul seviyelerde olacaksa ben de almayı düşünebilirim.

Arkadaş lar ben daha önce mst.larda tom tom live hiç duymamıştım başka live olan varmı?

• Merhabalar bende aranıza yeni katıldım. Size bir sorum olacak bu arabada ön kaputun altında keçe varmı benim arabamda kaputta keçe yok...Bilgilendiriseniz sevinirim.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,
    geri vites kamerası ve tom player haricinde video izleyebilmek için yaptığım araştırmalar sonucu hollanda menşeili firma ile yapılan mail trafiği aşağıdaki gibidir

.....

Ben aracı geçen mayıs ayında aldım ve benim aracımda carminat Tomtom Live var muhtemelen sizinki de Live olacaktır bu serilerde Tomplayer çalışmıyor adamlara bu ayrıntıyı sormak lazım eğer fiyat makul seviyelerde olacaksa ben de almayı düşünebilirim.

Ardasla lar ben mst lerde tom live ilk defa duyuyorum, live sadece latidute larda olmuyormuydu? Başka mst olupta live olan varmı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: evren61600

Merhabalar bende aranıza yeni katıldım. Size bir sorum olacak bu arabada ön kaputun altında keçe varmı benim arabamda kaputta keçe yok...Bilgilendiriseniz sevinirim.

Merhaba hoşgeldin, hayırlı olsun. Evet benim arabamda da kaput keçesi yok ve önceki sayfalardaki yorumlara göre çoğu arkadaşların araçlarında da yok zannedersem.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ukymk

quote:

ukymk
    sizin araçta film var mı?

Hayır film henüz çektirmedim.
    Yaza doğru uygulatmayı düşünüyorum.

film olarak ne düşünüyorsun. Bir önceki aracımda lumar marka vardı 2 numara yaptırmıştım. Şimdi ise aynı marka fakat 1 numarasını düşünüyorum çok koyu olmasını istemiyoum. MST lere bakıyorum çok koyu yaptıran yok gibi :)

Açıkcası hiç bir fikrim yok.
    önceki aracıma (Clio II hb) bir arkadaşıma yaptırtmıştım. 2 numara. Ama o uzakdoğu ürünü kullanıyordu.
    2 sene kullandım. o kadar güneş altında kaldı vsvs. hiç bir sıkıntı görmedim.

Ama şu noktada eminim yaptırırsam 1 numara yaptıracağım. çok karanlık olmasını istemiyorum.
    hem polisle sıkıntı olmasın hemde ok karanlık kalmasın diye.
    Bu arada dışarıdan bakılınca araç içinin bej döşemesinin görüntüsüde hoşuma gidiyor. manzarayı engellemeyeyim

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

.....

Ardasla lar ben mst lerde tom live ilk defa duyuyorum, live sadece latidute larda olmuyormuydu? Başka mst olupta live olan varmı acaba?

2012 TomTom Carminatlarda Live ozelligi var da Turkiyede calismiyor.

Bende 2012 MST bar ve TomTom da Live ozelligi var ancak Turkiyede calismaz

• Sagol
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ukymk

quote:

ukymk
    sizin araçta film var mı?

Hayır film henüz çektirmedim.
    Yaza doğru uygulatmayı düşünüyorum.

film olarak ne düşünüyorsun. Bir önceki aracımda lumar marka vardı 2 numara yaptırmıştım. Şimdi ise aynı marka fakat 1 numarasını düşünüyorum çok koyu olmasını istemiyoum. MST lere bakıyorum çok koyu yaptıran yok gibi :)

Ben arabama almadan önce solar gard 2 numara yaptırdım.
    Çok dikkatli bakmayınca içindekiler görünmüyor. Eğer hava çok güneşli ise görünüyorlar tab, :) Şimdi olsa arka camları 2 numara ön camları 1 numara yaptırırdım. Biraz koyu oldu gibi. Muayenede kesin arıza çıkaracaklar. ama daha çok var allahtan muyeneye :)

• Selam dostlar, Başıma gelen bir olayı anlatmak zorundayım. İzmir'de yaşıyorum daha önce yaşadığım bir kaç sorunu yazmıştım. Direksyonum 1, vites topuzu 2,elfreni düğmem 1 ve orda konsol (vitesi çevreleyen) 1 kez soyulma yüzünden değişti. Bunun sonrasında ise başıma ilginç bir olay geldi. Geçen çarşamba izmir'de yağmurun bol olduğu bir gündü, aracımı çalıştırdım 1.vitese taktım ve ileriye doğru ilerlemeye başladım. İnanılmaz bir şekilde aracımın içi 10-15 litre su ile doldu.. Moral bozukluğu v.s ile servise gittim. Servisten su tahliye borularının tıkandığını söylediler. 500 TL araç kurutulması ve ihtimal olarak da elektrik sisteminin zarar görmesi durumunda 1000-1200 TL fiyat çıkacağını söylediler. Araştırmalarım ve Mais 'i aramalarım sonucunda "Tahliye borularının kontrolu servisin yapması gereken bir kontrol olduğu için bu zararımın servis tarafından karşılanacağını öğrendim. Size benden tavsiye araçlarınızın en kısa zamanda servise götürerek tahliyeleri kontrol etmeniz ve temizlettirmenizdir. Sevgi ve Saygılarımla...

• quote:

Sizin başvuru tarihiniz kaciydi acaba

siz arayıp sordunuzmu mais ' e sizden bir bilgi cıktımı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orsen

Selam dostlar, Başıma gelen bir olayı anlatmak zorundayım. İzmir'de yaşıyorum daha önce yaşadığım bir kaç sorunu yazmıştım. Direksyonum 1, vites topuzu 2,elfreni düğmem 1 ve orda konsol (vitesi çevreleyen) 1 kez soyulma yüzünden değişti. Bunun sonrasında ise başıma ilginç bir olay geldi. Geçen çarşamba izmir'de yağmurun bol olduğu bir gündü, aracımı çalıştırdım 1.vitese taktım ve ileriye doğru ilerlemeye başladım. İnanılmaz bir şekilde aracımın içi 10-15 litre su ile doldu.. Moral bozukluğu v.s ile servise gittim. Servisten su tahliye borularının tıkandığını söylediler. 500 TL araç kurutulması ve ihtimal olarak da elektrik sisteminin zarar görmesi durumunda 1000-1200 TL fiyat çıkacağını söylediler. Araştırmalarım ve Mais 'i aramalarım sonucunda "Tahliye borularının kontrolu servisin yapması gereken bir kontrol olduğu için bu zararımın servis tarafından karşılanacağını öğrendim. Size benden tavsiye araçlarınızın en kısa zamanda servise götürerek tahliyeleri kontrol etmeniz ve temizlettirmenizdir. Sevgi ve Saygılarımla...

geçmiş olsun bu durum renonun tüm araçlarında var tahmin ediyorum ki ön camın oradan su tahliyeleri tıkandı ve havalandırma deliğinden içeri girdi. Tekrardan geçmiş olsun.

• herkeze slm arkadaşlar ben aranıza yenı katıldım ve burayı çok sevdim aracım megane sport tourer ancak mart ayında gelıyor kısmetse oyak dan aldım sizlere yakıt konusunda danışmak istedim yakıt durumu nedır km. de ne kadr yakıyor acaba değerli yorumlarınızı benımle paylaşırsanız sevınırım saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkangoymen

herkeze slm arkadaşlar ben aranıza yenı katıldım ve burayı çok sevdim aracım megane sport tourer ancak mart ayında gelıyor kısmetse oyak dan aldım sizlere yakıt konusunda danışmak istedim yakıt durumu nedır km. de ne kadr yakıyor acaba değerli yorumlarınızı benımle paylaşırsanız sevınırım saygılar.

Bende yeni aldım ama tahminlerime göre şehir içi kullandım sadece İstanbul kış şartlarında 6,5 yakıyor. Yaz döneminde tahmin ediyorum istanbul şehir içi 5,8-5,7 lere kadar gerileyecek. Uzun yol denemesi yapma fırsatım olmadı.
  • @Alper5 Teşekkürler hocam..
  • memnunmusunuz araçtan ben bı test surusu bıle yapamadım sadece sırketın yenı aldıgı fuluance var onu kullanıyorum cok ıyı gıdıyor sadece bıraz kalkıslarda sorun var gıbı yada ben tam alısamadım
  • valla resat ben de senınle aynı derdı yasıyorum benımkıde mart sonu gelıyor allah sabır versın arabasızlıkdan ıflahım kesıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkangoymen

memnunmusunuz araçtan ben bı test surusu bıle yapamadım sadece sırketın yenı aldıgı fuluance var onu kullanıyorum cok ıyı gıdıyor sadece bıraz kalkıslarda sorun var gıbı yada ben tam alısamadım

fluanceler yerli MST ler ithal. Kısacası MST ler biraz daha kaliteli fluance lere göre kalkışlarda ne gibi sorun var? Mst ler 85 ile 105 hp 85 olanlar 1750 devirde turbo devreye giriyor.105 lerde ise 2000 devirde turbo devreye giriyor hızlı kalkışlarda 2000 devre kadar araç pek ivmelenmiyor fakat 2000 devirden sonra uçuyor.
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.