Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (176. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.104
Cevap
88
Favori
871.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya ben şu 105 hp olayını hala cozemedım bana araba satılırken 110 hp dedı satıcı sen sımdı 105 hp dıyorsun benım sıparısını verdıgım de 110 hp neyse artık gelmesını beklıcez yanlız en sevmedıgım olay teyıptir ınanılmaz kullanışsız ve kotu ses sıstemıde cok kotu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkangoymen

ya ben şu 105 hp olayını hala cozemedım bana araba satılırken 110 hp dedı satıcı sen sımdı 105 hp dıyorsun benım sıparısını verdıgım de 110 hp neyse artık gelmesını beklıcez yanlız en sevmedıgım olay teyıptir ınanılmaz kullanışsız ve kotu ses sıstemıde cok kotu.

euro 5 motor alıyorsunuz 110 hp euro4 ise 105 hp alırsınız
  • Bu gün ızmir mais i aradim daha bir şey belli değil ocak sonunda belli olur dediler.
    bekliyoruz kismet.
  • Evet teyp çok kötü gerçekten. Ben daha kaliteli ses için hoparlörleri değiştirmeyi düşünüyorum ama üşendiğimden henüz yaptıramadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

Evet teyp çok kötü gerçekten. Ben daha kaliteli ses için hoparlörleri değiştirmeyi düşünüyorum ama üşendiğimden henüz yaptıramadım...

Çok kötü demeyelim hocam. yanlışa düşmeyelim.
    beklentilere göre değişir bu durum.
    Bunları çokca konuştuk zaten ama bir tekrar geçelim.

Eski aracımda amfi woofer component anaünite vs hepsi kaliteli ürünler olan bir sistemim vardı.
    sonrasında MST ye geçince evet önceki aracıma göre kötü geldi
    Ama rezil bir durum yok.

Dediğim gibi beklentilere bağlı.

Eğer araç içinde iyi bir orjinal sistem olacaksa
    Bir BOSE, Harman Kardon, gibi orjinal sistemler kullanan araçlar iyi ses sistemine sahiptir. oda MST için tr de yok.
    Dolaysıyla bizimkiler İyinin kötüsüdür

benim beklentilerimi tam karşılamıyor bu sistem doğru ileride iyi bir sistem yapacağım ama şimdilik iyi ve benim gibi düşünenlerin sayısıda azdır zaten.ç
    Çoğu kullanıcı için tatmin edici bir sistemimiz var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukymk -- 13 Ocak 2012; 8:57:46 >

• Bence de çok kötü diyemeyiz.
    Benim önceki arabamdan daha iyi sesi var. Mesela. (Yaris)

Ha, tabi siz özel yapım amfili özel hoparlörlü zevke münhasır sistemlerle kıyaslıyorsanız başka.

Sesi dibine kadar açtığınızda zaman zaman cızırtı oluyor ama o kadar yüksek sesle dinlemek de bana göre olmadığından bence ses sistemi gayet yeterli geliyor.
  • Sevgili ukymk; beni bu başlıktan ve forumdaki diğer başlıklardaki yazılarımdan biraz tanımışsınızdır, kolay kolay beylik cümleler kurmam, kıyaslamalı ve mümkünse somut verilere (ölçümler, istatistikler vb) dayalı konuşmayı severim... MST'nin ses sistemi için "çok kötü" derken de bir takım referanslar kullandım. Onlar da daha önce kullandığım araçlar olan ve her ikisi de B segmenti olan VW Polo ve Peugeot 207... MST'deki ses sisteminden elbette BOSE, JBL vb kullanan özel ses sistemlerinin kalitesini beklemiyorum... Ancak hem Peugeot 207 hem de VW Polo'daki ses sistemlerinin kalitesinden sonra, bizim araçlardaki ses sistemi için "iyi" demek ya da "ortalama" demek çok zor... Polo'yu sattım ancak 207 hala bizde, eşim kullanıyor... Karda, kışta 207'yi ben kullanıyorum (eşimi işyerine bırakıyorum elbette :) ); inan ses kalitesi MST'den kat kat üstün desem abartmış olmam... Ha onlar "mükemmel mi" ya da "çok mu iyi" diye sorarsanız, elbette değil... Ama MST onlardan bile kötü...

Şimdi monerr'in mesajını gördüm... Maalesef yorumum birtakım önyargılarla karşılanıyor... Evinde deck sistem kullanan, yıllarca ses sistemleri üzerine araştırma ve dinleti yapmış birisiyim... "Ses kalitesi" denince ne "en yüksek seste bozulma" ne de "gümbür gümbür bas vurmayı" anlamayacak kadar bu konuda bilgi sahibiyim... Aracımın ses sistemini en yüksek seviyesine bir kez bile getirmedim, getirmem de... Benim "ses kalitesinden" kastettiğim, seslerin netliği, basların derinliği, tizlerin temizliği... Yani doğal sese en yakın ses... Ve maalesef MST'deki ses sistemi bu konuda fena çuvallıyor...

Maalesef Renault bence pek çok konuda Alman ve Japon otomobilleriyle aynı kalitede, hatta fiyat/performans olarak çoğundan iyi olduğunu düşünüyorum ancak nedense ses sistemi, silecek vb "sarf malzemeleri" ya da "aksesuar" diyebileceğimiz donanımları aşırı kalitesiz seçiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 13 Ocak 2012; 9:13:10 >

• quote:

Sevgili ukymk; beni bu başlıktan ve forumdaki diğer başlıklardaki yazılarımdan biraz tanımışsınızdır, kolay kolay beylik cümleler kurmam, kıyaslamalı ve mümkünse somut verilere (ölçümler, istatistikler vb) dayalı konuşmayı severim... MST'nin ses sistemi için "çok kötü" derken de bir takım referanslar kullandım. Onlar da daha önce kullandığım araçlar olan ve her ikisi de B segmenti olan VW Polo ve Peugeot 207... MST'deki ses sisteminden elbette BOSE, JBL vb kullanan özel ses sistemlerinin kalitesini beklemiyorum... Ancak hem Peugeot 207 hem de VW Polo'daki ses sistemlerinin kalitesinden sonra, bizim araçlardaki ses sistemi için "iyi" demek ya da "ortalama" demek çok zor... Polo'yu sattım ancak 207 hala bizde, eşim kullanıyor... Karda, kışta 207'yi ben kullanıyorum (eşimi işyerine bırakıyorum elbette :) ); inan ses kalitesi MST'den kat kat üstün desem abartmış olmam... Ha onlar "mükemmel mi" ya da "çok mu iyi" diye sorarsanız, elbette değil... Ama MST onlardan bile kötü...

Şimdi monerr'in mesajını gördüm... Maalesef yorumum birtakım önyargılarla karşılanıyor... Evinde deck sistem kullanan, yıllarca ses sistemleri üzerine araştırma ve dinleti yapmış birisiyim... "Ses kalitesi" denince ne "en yüksek seste bozulma" ne de "gümbür gümbür bas vurmayı" anlamayacak kadar bu konuda bilgi sahibiyim... Aracımın ses sistemini en yüksek seviyesine bir kez bile getirmedim, getirmem de... Benim "ses kalitesinden" kastettiğim, seslerin netliği, basların derinliği, tizlerin temizliği... Yani doğal sese en yakın ses... Ve maalesef MST'deki ses sistemi bu konuda fena çuvallıyor...

Maalesef Renault bence pek çok konuda Alman ve Japon otomobilleriyle aynı kalitede, hatta fiyat/performans olarak çoğundan iyi olduğunu düşünüyorum ancak nedense ses sistemi, silecek vb "sarf malzemeleri" ya da "aksesuar" diyebileceğimiz donanımları aşırı kalitesiz seçiyor...

Hocam seni tabiki tanıyoruz.
    biz burada çok şey paylaştık ve çok şey konuştuk aramızda bir hukuk oluştu. hatta bazı arkadaşlarımızla buluştuk tanıştık.
    Sizin yorumunuz üzerine benim yazdıklarımda yanlış anlaşılmasın.

neden?
    Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız oldu. bizim önceden beri konuştuklarımızı yazdıklarımızı görme imkanları olmamıştır.
    yani foruma yeni giren birisinin direk olarak karşısına çok kötü bir ses sistemi var yazısı çıkmasın diye braz açıklama yaptım.

Yanlış anlaşıldıysam affola.

AMA bu mesele tamamen görecelidir.
    Diyorum ya benim eski aracımda iyi bir sistemim vardı ama MST deki bile şu anda bana yetmeye başladı. ama tekrar değiştireceğim ileride o başka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukymk -- 13 Ocak 2012; 9:20:52 >

• Estağfrullah sevgili ukymk, bir alınganlık yapmadım... Sadece söylediklerimi, mantıklı bir temele dayandırdığımı kastettim... Çünkü mantıklı bir temele dayandırmazsak, "ses kalitesi" hakkındaki yorumlarımız tamamen havada kalır, çünkü subjektiftir. Subjektif olmasının yanında, üstüne bir de konuyla olan ilgi ve tecrübelere de oldukça bağlıdır, kimisi 100 liralık bir müzik setinin sesine bayılırken, bir diğeri özenle seçilmiş bir deck sistemin, ya da Bose/JBL vb bir oto ses sisteminin ses kalitesini yetersiz bulabilir...
  • Zaten benim ve sizin yazdıklarımızdan çıkan sonuç da bu konuyu oldukça iyi açıklıyor.

Bu gibi konular teknik açıdan bakıldığında farklı değerlendirilir, beklentilere göre bakıldığında farklı değerlendirilir.

Görüldüğü gibi benim beklentilerimi karşıladığı için ben "iyi" diyorum. Sizin beklentilerinizi karşılamadığı için siz "kötü" diyorsunuz.
    Ben de ses konusunda takıntılıyımdır. Cızırtı, boğukluk, net olmayan bir sesden haz etmem. Ama arabanın orijinal ses sisteminden beklentilerimi çok yüksek tutmuyorum. Bu sistem de bu beklentimi karşıladığından iyi diyorum.

Tabiki hoparlörleri değiştirerek, iyi bir akustik yalıtım yaparak ve hatta gerekirse güzel bir amfi sistemi ve woofer koyarak çok daha iyi sesler elde edilebilir. Ya da aslında buna yakın daha iyi bir sistemi Renault koyabilirdi. Ama o zaman arabayı da bu fiyata alamazdık değil mi?

Renault arabalarını yaparken bazı konularda genel geçer seviyede ve kalitede çözümler sunuyor. Burada bahsettiğimiz ses sisteminde olduğu gibi. ya da başka donanımlarında da bu şekilde. Böylece hep bahsettiğimiz fiyat performans oranını korumuş oluyor. Şimdi siz bu özelliklerde bu seviyede bir aracı bu fiyata başka markalarda bulabiliyor musunuz? Forumda herkesin genel olarak birleştiği, hemfikir olduğu gibi bulamıyoruz.

Sonuç olarak bu beklentilerimizle ilgili bir konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: monerr

Zaten benim ve sizin yazdıklarımızdan çıkan sonuç da bu konuyu oldukça iyi açıklıyor.

Bu gibi konular teknik açıdan bakıldığında farklı değerlendirilir, beklentilere göre bakıldığında farklı değerlendirilir.

Yukarıdaki mesajımı iyi okursanız, bu yorumumu subjektif olmaması için kendi beklentilerime göre değil, kendisinden daha alt segment 2 farklı otomobille kıyaslama sonucu yaptığımı görebilirsiniz... (Hatta kıyaslamada aslında daha önce kullandığım başka otomobiller (Fiesta, Focus vb) de var; fakat en iyi bildiğim 2 aracı yazdım...)

Yoksa sizin de söylediğiniz gibi hepimiz farklı bir yorumda bulunuruz, kimisi beğenir, kimisi beğenmez; kimisi de "hayatımda gördüğüm en iyi ses sistemi" diyebilir...

Bunlardan sıyrılmanın ve objektif bir sonuç üretmenin tek yolu da kıyaslamadır... Peugeot ve VW gibi, Renault ile denk 2 markanın B segmenti araçları bile MST'den açık ara daha iyi ses sistemi sunuyorsa, MST'nin bu konuda zayıf not alması kaçınılmazdır.

NOT : Konuyu MST ya da Renault geneline taşımayalım... Bu aracın fiyat/fayda olarak çok iyi olduğu apayrı bir tartışma konusu; ki öyle olmasa benim gibi otomobil seçerken en önemli kriteri fiyat/fayda olan birisi tercih etmezdi.... Fakat fiyat/fayda oranının iyi olduğu, aracın güvenlik/konfor/donanım vb konularda oldukça optimum bir araç olduğu gerçeği, ses sisteminin vasatın altında olduğunu değiştirmiyor... Ben MST'yi herkese tavsiye ederim, fakat bu durum ses sisteminin kalitesi olduğu gerçeğini dile getirmeme engel değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 13 Ocak 2012; 9:38:26 >

• quote:

quote:

Zaten benim ve sizin yazdıklarımızdan çıkan sonuç da bu konuyu oldukça iyi açıklıyor.

Yukarıdaki mesajımı iyi okursanız, bu yorumumu subjektif olmaması için kendi beklentilerime göre değil, kendisinden daha alt segment 2 farklı otomobille kıyaslama sonucu yaptığımı görebilirsiniz... (Hatta kıyaslamada aslında daha önce kullandığım başka otomobiller (Fiesta, Focus vb) de var; fakat en iyi bildiğim 2 aracı yazdım...)

Yoksa sizin de söylediğiniz gibi hepimiz farklı bir yorumda bulunuruz, kimisi beğenir, kimisi beğenmez; kimisi de "hayatımda gördüğüm en iyi ses sistemi" diyebilir...

Bunlardan sıyrılmanın ve objektif bir sonuç üretmenin tek yolu da kıyaslamadır... Peugeot ve VW gibi, Renault ile denk 2 markanın B segmenti araçları bile MST'den açık ara daha iyi ses sistemi sunuyorsa, MST'nin bu konuda zayıf not alması kaçınılmazdır.

NOT : Konuyu MST ya da Renault geneline taşımayalım... Bu aracın fiyat/fayda olarak çok iyi olduğu apayrı bir tartışma konusu; ki öyle olmasa benim gibi otomobil seçerken en önemli kriteri fiyat/fayda olan birisi tercih etmezdi.... Fakat fiyat/fayda oranının iyi olduğu, aracın güvenlik/konfor/donanım vb konularda oldukça optimum bir araç olduğu gerçeği, ses sisteminin vasatın altında olduğunu değiştirmiyor... Ben MST'yi herkese tavsiye ederim, fakat bu durum ses sisteminin kalitesi olduğu gerçeğini dile getirmeme engel değil.

Hocam yanlış anlaşmayalım.

Ben sizin ses sistemini kötü bulduğunuzu dile getirmenize karşı değilim. Tabiki kendi değerlendirmenizi yazabilirsiniz.
    UMYK arkadaşımızın dediği gibi foruma giren bir arkadaşın ses sistemi ile ilgili değerlendirmelerde kimisinin (sizin gibi teknik açıdan inceleyen ve gerçek karşılaştırmalar yapabilen birisinin) kötü bulurken başka birisinin sadece beklentilerini karşıladığı için iyi bulduğunu görmesi ve değerlendirmesini kendi beklentilerine göre yapmasını sağlamak içindi.

Yoksa sizin kötü dediğiniz bir şeye ben iyi demeye uğraşmıyorum. :)

• Elbette aracı almayı düşünenler gidip kendi değerlendirmelerini yapsınlar... Ses sistemi hakkında da kendilerine yeterli gelip gelmediğine yine kendileri karar versinler...

Zaten ben test sürüşü yapmadan ve test sürüşüne ilaveten aracı bayide en azından bir 10-15 dk incelemeden otomobil alınmasına son derece karşıyım... Üstelik, bu 2 tecrübeyi sadece almayı düşündüğünüz otomobile değil, tüm alternatifleriyle yaşamanız gerekir... Hatta kimse kızmasın, darılmasın ama bunları yapmadan otomobil almak gerçekten büyük bir bilinçsizlik...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 13 Ocak 2012; 10:15:31 >
  • quote:

... Hatta kimse kızmasın, darılmasın ama bu şekilde otomobil almak gerçekten büyük bir bilinçsizlik...

Zaten herkesten bilinçli alım yapmalarını beklememek lazım. Malesef bir çok kişi reklamlarda da söylediği gibi kapı sesini beğendiği için araba alıyor. Ya da rengini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monerr -- 13 Ocak 2012; 9:50:15 >
  • quote:

quote:

... Hatta kimse kızmasın, darılmasın ama bu şekilde otomobil almak gerçekten büyük bir bilinçsizlik...

Zaten herkesten bilinçli alım yapmalarını beklememek lazım. Malesef bir çok kişi reklamlarda da söylediği gibi kapı sesini beğendiği için araba alıyor. Ya da rengini

ilk öncelikle araba konusunda söyle bir yargı var. renault cok ii değil diye. Fakat ben 8 yıldır avrupa clio full olanını kullanıyorum. Okadar memnunim ki satamadım ve maisin kampanyası dikkatimi cekti ve bu araca yöneldim. Şimdi. 6 ay lık bir araştırmadan sonra bu araçta kaldım.
    X.Ford focus 62 bin lira dediği model de digital klima bile yok 68 bin ford c max ise 1 kuruş fiyat inme yok ve artı özellikler ile fiyat katlanıyor, ama yine iki arabayı denememden sonra nicin 17 bin fazla ödeyeyim ve ford' a bakın pazarlara ınternete aylarca kalır satılmaz...
    X.Fiyat a gittim en full olan aracında halen hız sabitleyici yok vb. vb.
    X. Honda aman ha deprem oldu inanılmaz şeyler dönüyor su altında kalan araçları temizletip veriyorlar gibi bir cok kişi uzak tutdu ki nitekim honda servisi olan eski bir askerim o kadar karşı cıktı ki anlatamam.
    X.Toyota ise yine özellik yok araçta. tamam kalite var ama bana özellik de lazım.
    ve fiyatlar ucuk.
    Son olarak ses sisteminde takılmış bazı arkadaşlarım. 2001 model cliom da 4 kapı 2 önlerde hoparlör var ve sesi bangı bangır acsamda ses bozulmadan kullandım bu zamana kadar. hatta bir ara ufak bir yükselteç koydum sonra gerek yok diyerek bu zamana denk devam ettim.
    Tourer'ı denemeye ise track seklinde yaptıgım bir kaç parça ile gittim ve ses inanılmaz bir sekilde 3 boyuta ulaşıyordu. (mp3 ile denemenın hıc bir faydası olmaz) Ha mahalle aralarında tıptıs gezen tip iseniz ve butun mahallenin küfür ettiği bir ses zaten hiç bir arabada bulamazsınız ekleme yaparsınız. Nitekim bu arabaya hiç yakışıcagını sanmıyorum o sekilde bir tipleme . Ve ses kalitesi tıp tıs değil ses içersinde ki boyut ve ayrıntıdır.
    Yukarda belirtdiğime katılan katılmayan konusunda bir şey diyemem begenmiyorsan almaz sın ki ve buraya yazıpta bu kadar adamı kafasını karıstırmazsın. saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: metalmilitea
    Son olarak ses sisteminde takılmış bazı arkadaşlarım. 2001 model cliom da 4 kapı 2 önlerde hoparlör var ve sesi bangı bangır acsamda ses bozulmadan kullandım bu zamana kadar. hatta bir ara ufak bir yükselteç koydum sonra gerek yok diyerek bu zamana denk devam ettim.
    Tourer'ı denemeye ise track seklinde yaptıgım bir kaç parça ile gittim ve ses inanılmaz bir sekilde 3 boyuta ulaşıyordu. (mp3 ile denemenın hıc bir faydası olmaz) Ha mahalle aralarında tıptıs gezen tip iseniz ve butun mahallenin küfür ettiği bir ses zaten hiç bir arabada bulamazsınız ekleme yaparsınız. Nitekim bu arabaya hiç yakışıcagını sanmıyorum o sekilde bir tipleme . Ve ses kalitesi tıp tıs değil ses içersinde ki boyut ve ayrıntıdır.
    Yukarda belirtdiğime katılan katılmayan konusunda bir şey diyemem begenmiyorsan almaz sın ki ve buraya yazıpta bu kadar adamı kafasını karıstırmazsın. saygılar.

Burası bana galiba...

1. Okuması yazması olan herkes, yukarıdaki mesajlarımdan benim "dım tıs" gezecek birisi olmadığımı ve ses sisteminin bas kapasitesi ya da son sesini eleştirmediğimi; ses kalitesini eleştirdiğimi anlayabilir.
    2. Bu aracın ses sistemi için "inanılmaz bir şekilde 3 boyuta ulaşıyordu" yorumun da tamamen subjektif ve hiç bir gerçekliği yok. Zaten bu ses kalitesi ile 3 değil, 4 boyuta da ulaşsa benim gözümde değeri yok. Ses kalitesi ile DSP sayesinde sese derinlik vermek ayrı konular.
    3. İstediğim aracı almak, istediğim yorumu da buraya yazmak konusunda özgürüm. Bunu da sana soracak değilim. Sormuyorum da... Burası reklam forumu değil; bizler de Renault'dan maaş alan reklamcılar değiliz... Ben de dahil pek çok kullanıcı da burayı arabalarını yalan yanlış övmek için kullanmıyor... Gerçek neyse onu yazıyorum, yazmaya da devam edeceğim... Sırf benim arabam diye toz kondurmayacak değilim... İyi yanlarını da kötü yanlarını da söylerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 13 Ocak 2012; 15:01:15 >

• Bencek bu konuyu fazla uzatmamak gerek. Her aracın std ana ünitesi bir yere kadar. Benimde eskiden audisonlu focali sistemim vardı fakat şimdi std modülere takılıyorum. Ses o kadar iyi değil ama o kadar da kötü değil. orjinal ana ünitede adamlar kendilerince dsp koymuşlar aracımda 4 hoparlör ve 2 tiz var ses fena olmuyor bu dsp ayarıyla. Fakat daha iyi ses isteyenler en ucuz yolu hoporleri daha kalitelerle değiştirmek. 2 yol ise bagaja 1 anfi atarak 2 takım mid monte ederek hata slim bas koyarak istediği sesi alabilir.
  • arkadaşlar aralık 13 tescil yarihli arabayı alırken bayi ile sadece plaka işlemelerini kendimin halledeceğini konuştuk.Eski plakamı almak için.Ama bayi bana ruhsat plaka ve mtv vergisini kedi yatıracağına dair araç alım evraklarının asına onuda ilave edip imza attırmış sözlü olarak hiç konuşmadığımız bir konu hakkında; ki 0 arac alımında ben anahtar teslim olacanı düşünerek bende sormadım hiç dönemim mtv sini kim yatıracak diye.Anlayacağınız katagulliye getirdi beni renault bayi.yeni arac alacak arkadaşlar benim hama düşmesinler neyin altına imza attığınızı tek tek okuyun. adamlar ödemeyiz diyor.Bende en kısa zamanda satıp arabayı ömrüm boyuncada renaulta yaklaşmam artık Çok morelimi bozdular.ADAMLARIN İŞ ETİĞİ BU.Çevremde bir kaç kişi daha avrdı renaulttan araba alacak şimdi hepsini caydırıyorum.Haketti bunlar bunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet1025

arkadaşlar aralık 13 tescil yarihli arabayı alırken bayi ile sadece plaka işlemelerini kendimin halledeceğini konuştuk.Eski plakamı almak için.Ama bayi bana ruhsat plaka ve mtv vergisini kedi yatıracağına dair araç alım evraklarının asına onuda ilave edip imza attırmış sözlü olarak hiç konuşmadığımız bir konu hakkında; ki 0 arac alımında ben anahtar teslim olacanı düşünerek bende sormadım hiç dönemim mtv sini kim yatıracak diye.Anlayacağınız katagulliye getirdi beni renault bayi.yeni arac alacak arkadaşlar benim hama düşmesinler neyin altına imza attığınızı tek tek okuyun. adamlar ödemeyiz diyor.Bende en kısa zamanda satıp arabayı ömrüm boyuncada renaulta yaklaşmam artık Çok morelimi bozdular.ADAMLARIN İŞ ETİĞİ BU.Çevremde bir kaç kişi daha avrdı renaulttan araba alacak şimdi hepsini caydırıyorum.Haketti bunlar bunu

buna benzer oyunlar başka markalarda da olabiliyor.
    Bu meseleye renault ayıbı değilde müşteri temsilcisinin ayıbı olarak bakmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet1025

arkadaşlar aralık 13 tescil yarihli arabayı alırken bayi ile sadece plaka işlemelerini kendimin halledeceğini konuştuk.Eski plakamı almak için.Ama bayi bana ruhsat plaka ve mtv vergisini kedi yatıracağına dair araç alım evraklarının asına onuda ilave edip imza attırmış sözlü olarak hiç konuşmadığımız bir konu hakkında; ki 0 arac alımında ben anahtar teslim olacanı düşünerek bende sormadım hiç dönemim mtv sini kim yatıracak diye.Anlayacağınız katagulliye getirdi beni renault bayi.yeni arac alacak arkadaşlar benim hama düşmesinler neyin altına imza attığınızı tek tek okuyun. adamlar ödemeyiz diyor.Bende en kısa zamanda satıp arabayı ömrüm boyuncada renaulta yaklaşmam artık Çok morelimi bozdular.ADAMLARIN İŞ ETİĞİ BU.Çevremde bir kaç kişi daha avrdı renaulttan araba alacak şimdi hepsini caydırıyorum.Haketti bunlar bunu

aralık 13 aracı teslim aldıysan ocak vergisini sen ödeyeceksin. ocakta teslim alsaydın temmuzda sen öderdin bu işler bu şekilde yürür.

• 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.