Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.104
Cevap
88
Favori
871.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Euro 4 lerde DPF yok, Euro 5 lerde var

airwolf26;
    size kolay gelsin, bende tomtom yok,
    belki ileride necvox olayına girerim
  • ukymk
    sizin araçta film var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukymk

alper5,
    Euro 4 lerde DPF yok, Euro 5 lerde var

airwolf26;
    size kolay gelsin, bende tomtom yok,
    belki ileride necvox olayına girerim

Cahilliğimi bağışlayın.

DPF nedir?
  • Dizel son işleme sistemi, hidrokarbonlar (HC), karbon monoksit (CO) gibi egzoz emisyonlarını ve partikülleri azaltmak için, emisyon düzenlemesini karşılamak için tasarlanmışlardır ve ön-katalitik konvertör (Precat) ve bir katalitik konvertörden (ana dizel oksidasyon katalizörü + kaplanmış dizel partikül filtresi) oluşmaktadır.
    Ana dizel oksidasyon katalizörü
    Kaplanmış dizel partikül filtresi
    Basınç boruları
    Ön-katalizör (Precat)
    DPF, silisyum karbürden yapılmıştır (SİC) ve soy metal ile kaplanmıştır. Hidrokarbonlar (HC), Karbon Monoksit (CO) emisyonlarını azaltmak için tasarlanmışlardır ve havaya kurumun atılmasını en aza indirmek için motor egzoz gazlarından partikülleri toplar. Kurum partikülleri, kaplanmış dizel filtresinin kanalları içinde birikir ve filtrenin tıkanmasını önlemek için düzenli aralıklarla yanarlar (“rejenerasyon”).
    Filtre içindeki aşırı kurum, motor performansının düşmesine neden olur ve rejenerasyon esnasında filtreyi çatlatır. Arıza gösterge lambası (MIL), DPF içinde bir arıza olduğunu göstermek için yanar. Böyle bir durum olursa, problemin acilen giderilmesi için bir yetkili servise gidilmelidir. Rejenerasyon esnasında ek yakıt, egzoz gazı sıcaklığını artırmak için çoklu destek enjeksiyonları yoluyla enjekte edilir. Bu süreç esnasında, DPF sıcaklığı yaklaşık
    600°C’ye yükselir ve kurum tortusu oksitlenir veya karbon dioksite yakılır (CO2).
    Önemli uyarılar: Egzoz parçaları, DPF rejenerasyonu esnasında yüksek sıcaklıklara çıkar. Bundan dolayı;
    · Yanabilir maddeler aracınız altındaki kızgın egzoz parçaları ile temasa geçebilir ve alevlenebilirler. Aracınızı kağıtlar, yapraklar ve kuru ot veya yanabilir diğer maddeler üzerine park etmeyiniz.
    · Aracınız bir garaja girer girmez kontak anahtarını KAPALI (OFF) konumuna getirin.
    · Egzoz kuyruk borusu dahil olmak üzere kızgın egzoz parçalarına yaklaşmayınız.
    Dikkat: DPF içindeki kurum tortusu birikmişse motorun performansı düşebilir.
    Fark basınç sensörüne bağlı olan basınç boruları, kaplanmış dizel partikül filtresindeki kurum tortusunun seviyesini ölçer ve filtrede kritik kurum seviyesi teşhis edildiği zaman rejenerasyonu ateşleyerek motoru korur.
    Ön-katalizör (Precat) ve ana dizel oksidasyon katalizörü soy metal ile kaplanmışlardır ve hidrokarbonlar (HC) ve karbon monoksit (CO) emisyonlarının azalmasını sağlarlar. Aynı zamanda, rejenerasyon esnasında, bu unsurlar destek enjeksiyon yakıtının yakılmasıyla egzoz gaz ısısının artışına yardımcı olurlar. Silindirli destek enjeksiyonu filtre rejenerasyonuna, hem tüm motor çalışma oranının üzerinde hem de tüm çevre sıcaklığı ve basınç şartları altında olma imkanı sağlar.
    Kaynak: Epica Kullanım Kılavuzundan “Dizel Partikül Filtresi (DPF)”bölümünden derlenmiştir.

• Alper5 harika bir cevap olmuş. Teşekkürler.
  • Arkadaşlar bu DPF çokmu elzem bişey. Arabayı alalı daha 1,5 ay oldu euro4 motorlu, şimdi bunu duyunca canım sıkıldı.
  • ARKADAŞLAR RENAULT MAİS OYAKTAN BENİM GİBİ MEGAN SPORT TOURER ALAN ARKADAŞ VARSA, SANIRIM MART 20 DE TR GİRİŞ YAPACAKMIŞ BİZİM SİPARİŞLER. YANİ ANLAYACAĞINIZ BU İŞ UZAMAYA BAŞLADI.
  • Nasıl yani şubat teslim değilmiş?
    Bana şubat demişlerdi.
  • Sizin başvuru tarihiniz kaciydi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: airwolf26

Sizin başvuru tarihiniz kaciydi acaba

ben son hafta başvuru yaptım fakat başvuru tarihi olarak degil sanırım araçların fabrikaya veriliş durumuna göreymiş. İlk clio grubu sonra kısa meganlar ve sonra sport tourerler eğer başka bir durum olmazsa boyle imiş dedi mais bilmiyorum bakalım ne olucak durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RADİANCE_43

Arkadaşlar bu DPF çokmu elzem bişey. Arabayı alalı daha 1,5 ay oldu euro4 motorlu, şimdi bunu duyunca canım sıkıldı.

değil tabi ki için rahat olsun
    hatta olmaması daha iyi arıza yaptığında başın ağırmaz
  • Teşekkür ederim teselli için. Sizin ve diğer arkadaşların yorumları sayesinde arabamı aldım. İyiki de almışım. Allah hepinizden razı olsun.
  • arkadaşlar merhaba.Islak ve sulu yollardan geçerken arabanın kapısından sanki hafif cam açıkmış gibi hışırtı sesi geliyor kapılardan.Bu durumu yaşayanvarmı.Birde kapı ile kapı eşiği arası tam tarif edemedim ama kum doluyor yagoşlı havada muhtemelende toz olacak oralar yazın.megan 1 de böyle bir sorunum yoktu ne düşünüyorsunuz..
  • Kapıdan ses gelme olayı bende yok ancak, çamurlu yolda tekerleklerin çamur atma sesi geliyor ve kapı ile eşik arasına çamur ve kum olayı bende de var. Kendimce bir çözüm bulamadım, servise ilk gittiğimde sormayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper5

ukymk

Hayır film henüz çektirmedim.
    Yaza doğru uygulatmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet1025

arkadaşlar merhaba.Islak ve sulu yollardan geçerken arabanın kapısından sanki hafif cam açıkmış gibi hışırtı sesi geliyor kapılardan.Bu durumu yaşayanvarmı.Birde kapı ile kapı eşiği arası tam tarif edemedim ama kum doluyor yagoşlı havada muhtemelende toz olacak oralar yazın.megan 1 de böyle bir sorunum yoktu ne düşünüyorsunuz..

lastikler yeni olduğundan lastik kanallarına fazla su doluyor . bu yol tutuş açısından iyi ama fazla su dolduğu için merkezkaç kuvvetinden dolayı lastikler döndükçe bu sular çamurluğa karoserin altına vuruyor. Bu ses her araçta var.
    ben bu zamana kadar hiç rahatsızlık duymadım.

Kapı aralarında toz, kum vs bendede oluyor. pek umursamıyorum.
  • quote:

arkadaşlar merhaba.Islak ve sulu yollardan geçerken arabanın kapısından sanki hafif cam açıkmış gibi hışırtı sesi geliyor kapılardan.Bu durumu yaşayanvarmı.Birde kapı ile kapı eşiği arası tam tarif edemedim ama kum doluyor yagoşlı havada muhtemelende toz olacak oralar yazın.megan 1 de böyle bir sorunum yoktu ne düşünüyorsunuz..

:) arkadaşlar c segmenti bir araba bu
    aynı sınıftaki tüm araçlarda yalıtım düzeyi hemen hemen aynıdır ve benzer sesler duyulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: airwolf26

Arkadaşlar merhaba,
    geri vites kamerası ve tom player haricinde video izleyebilmek için yaptığım araştırmalar sonucu hollanda menşeili firma ile yapılan mail trafiği aşağıdaki gibidir

###########################################
    .....

Ben aracı geçen mayıs ayında aldım ve benim aracımda carminat Tomtom Live var muhtemelen sizinki de Live olacaktır bu serilerde Tomplayer çalışmıyor adamlara bu ayrıntıyı sormak lazım eğer fiyat makul seviyelerde olacaksa ben de almayı düşünebilirim.
  • quote:

eşiklerin kirlenmesi normal her araçta olur okadar sonuçta yamur suları veya aracın üzerine sıçrayan sular eşiklerin oralardan yere süzülüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukymk

quote:

Orijinalden alıntı: Alper5

ukymk

Hayır film henüz çektirmedim.
    Yaza doğru uygulatmayı düşünüyorum.

film olarak ne düşünüyorsun. Bir önceki aracımda lumar marka vardı 2 numara yaptırmıştım. Şimdi ise aynı marka fakat 1 numarasını düşünüyorum çok koyu olmasını istemiyoum. MST lere bakıyorum çok koyu yaptıran yok gibi :)
  • 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.