Şimdi Ara

YENİ MAZDA MX-5 TANITILDI (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
1
Favori
5.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: derfgt

Maalesef fiyatlar yüksek.
    Ben de önümüzdeki hafta fiyatların açıklanacağını ve satışa konulacağını öğrendim.
    Ancak her şeye rağmen Almanya fiyatı 23000€ olan aracın burada 101000 TL'ye satılacak olması Mazda'yı büyük kazıkçı durumuna sokuyor benim gözümde.
    Güncel kur ile 74290 TL eden bu arabadan hadi 10000 kazan ve 85000'e sat.
    Ama olmaazz, o kazık sonuna kadar sokulmalı.

Biz de Fiat 124 Spider'ı bekleriz. Eminim Avrupa satış fiyatı 1000€ daha fazla olan Fiat 124 Spider Türkiye'de Mazda'dan daha ucuza satılacaktır.
    Fiat'ın servis ve yedek parça ağını söylemek bile istemiyorum. Mazda'daki 6 ayda bir bakıma sokma gerekliliği ise tam bir üçkağıtçılık.

Almanya'da gördüğünüz fiyat sadece %19 KDV içeriyor. Eğer Almanya fiyatı ile Türkiye fiyatı hesaplayacaksanız önce %45 ötv eklemeniz gerekiyor. ÖTV eklediğinizde de durum TL bazında hiç iç açıcı olmaz.

Mesela Mazda3 Skyactiv-G 1.5 100HP baz modeli KDV dahil 17.690EUR, 14.865EUR ham fiyatı var Almanya'da bkz.https://www.mazda.de/assets/germany/01_broschueren/01_modelle/preislisten/Preisliste_Mazda3.pdf. ÖTV'si 6.689EUR yapar. 21.554EUR üstüne KDV hesaplarsak 3.880EUR yapar.

Hepsini toplarsak 25.433EUR yapar ki bu da TL olarak sizin hesapladığınız kur ile 80.000TL üstü bir fiyat çıkar. Türkiye'de bu fiyata satmadıklarına göre Almanya'da sattıkları araçlardan daha fazla kar ediyorlar. Biz de vergi çok, onunda Mazda'ya faydası yok.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kensai-X -- 18 Nisan 2016; 1:21:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kensai-X

quote:

Maalesef fiyatlar yüksek.
    Ben de önümüzdeki hafta fiyatların açıklanacağını ve satışa konulacağını öğrendim.
    Ancak her şeye rağmen Almanya fiyatı 23000€ olan aracın burada 101000 TL'ye satılacak olması Mazda'yı büyük kazıkçı durumuna sokuyor benim gözümde.
    Güncel kur ile 74290 TL eden bu arabadan hadi 10000 kazan ve 85000'e sat.
    Ama olmaazz, o kazık sonuna kadar sokulmalı.

Biz de Fiat 124 Spider'ı bekleriz. Eminim Avrupa satış fiyatı 1000€ daha fazla olan Fiat 124 Spider Türkiye'de Mazda'dan daha ucuza satılacaktır.
    Fiat'ın servis ve yedek parça ağını söylemek bile istemiyorum. Mazda'daki 6 ayda bir bakıma sokma gerekliliği ise tam bir üçkağıtçılık.

Almanya'da gördüğünüz fiyat sadece %19 KDV içeriyor. Eğer Almanya fiyatı ile Türkiye fiyatı hesaplayacaksanız önce %45 ötv eklemeniz gerekiyor. ÖTV eklediğinizde de durum TL bazında hiç iç açıcı olmaz.

Mesela Mazda3 Skyactiv-G 1.5 100HP baz modeli KDV dahil 17.690EUR, 14.865EUR ham fiyatı var Almanya'da bkz.https://www.mazda.de/assets/germany/01_broschueren/01_modelle/preislisten/Preisliste_Mazda3.pdf. ÖTV'si 6.689EUR yapar. 21.554EUR üstüne KDV hesaplarsak 3.880EUR yapar.

Hepsini toplarsak 25.433EUR yapar ki bu da TL olarak sizin hesapladığınız kur ile 80.000TL üstü bir fiyat çıkar. Türkiye'de bu fiyata satmadıklarına göre Almanya'da sattıkları araçlardan daha fazla kar ediyorlar. Biz de vergi çok, onunda Mazda'ya faydası yok.

Saygılar.

Yok dostum senin yanlışın var.
    Almanya'da 26400€ fiyatı olan Passat 1.4 TSI Trendline burada 81300TL'ye satılıyor.
    Mazda istese satabilir çok daha ucuza.
    Mazda'cı olabilirsin ama körü körüne savunma bu adamları rica ediyorum.

• arkadaşlar ordan buradan fiyat yorumlaması kısmını çoktan geçtik, 105k en baz modelin fiyatı olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: soylukan

arkadaşlar ordan buradan fiyat yorumlaması kısmını çoktan geçtik, 105k en baz modelin fiyatı olacak

Bi türlü satışa çıkmadığı için yorumlar gelmeye devam ediyor.
    Nerden belli 105 olacağı var mı ortada bir link; Yok. Geçen hafta bir arkadaş en baz model 101 demişti.
  • quote:

Almanya'da 26400€ fiyatı olan Passat 1.4 TSI Trendline burada 81300TL'ye satılıyor.

Yanlışımı bilgi ve hesaplama ile açıklarsanız memnun olurum.

quote:

Almanya'da yalnızca %19KDV uygulanır, Türkiye de aynı araca önce %45ÖTV, ÖTV'li fiyat üzerinden %18KDV uygulanır.

Aşağıdaki iki linkte Türkiye'deki fiyatların nasıl hesaplandığını bulabilirsiniz.

http://www.mazda.com.tr/assets/turkey/Mazda%20T%C3%BCrkiye%20Fiyat%20Listesi%20-%201%20Nisan%202016.pdf

http://binekarac.vw.com.tr/passat.aspx#fiyatlar sayfasından Detay'a girerek fiyat detaylarına ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki linklerde de Almanya fiyatlarına ulaşabilirsiniz. MwSt. diye bir şey yazar KDV'dir o.

https://www.mazda.de/assets/germany/01_broschueren/01_modelle/preislisten/Preisliste_Mazda3.pdf

inkl. MwSt. = KDV dahil, exkl. MwSt. = KDV hariç.

http://www.volkswagen.de/content/medialib/vwd4/de/dialog/pdf/passat-b8/passat-passatvariant_preisliste/_jcr_content/renditions/rendition.download_attachment.file/passat-passatvariant_preisliste.pdf

Sayfa altlarında fiyat ile ilgili uyarılardan birinde Preise inkl. %19MwSt. = Fiyata %19KDV dahil demektedir.

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kensai-X

quote:

Yanlışımı bilgi ve hesaplama ile açıklarsanız memnun olurum.

quote:

Almanya'da yalnızca %19KDV uygulanır, Türkiye de aynı araca önce %45ÖTV, ÖTV'li fiyat üzerinden %18KDV uygulanır.

Aşağıdaki iki linkte Türkiye'deki fiyatların nasıl hesaplandığını bulabilirsiniz.

http://www.mazda.com.tr/assets/turkey/Mazda%20T%C3%BCrkiye%20Fiyat%20Listesi%20-%201%20Nisan%202016.pdf

http://binekarac.vw.com.tr/passat.aspx#fiyatlar sayfasından Detay'a girerek fiyat detaylarına ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki linklerde de Almanya fiyatlarına ulaşabilirsiniz. MwSt. diye bir şey yazar KDV'dir o.

https://www.mazda.de/assets/germany/01_broschueren/01_modelle/preislisten/Preisliste_Mazda3.pdf

inkl. MwSt. = KDV dahil, exkl. MwSt. = KDV hariç.

http://www.volkswagen.de/content/medialib/vwd4/de/dialog/pdf/passat-b8/passat-passatvariant_preisliste/_jcr_content/renditions/rendition.download_attachment.file/passat-passatvariant_preisliste.pdf

Sayfa altlarında fiyat ile ilgili uyarılardan birinde Preise inkl. %19MwSt. = Fiyata %19KDV dahil demektedir.

Saygılar.

Yahu sen ne ÖTV'sinden KDV'sinden bahsediyorsun be kardeşim.
    21290€ Mazda 3 sedanın Almanya fiyatı, yapar 68000.
    Burada da o donanımı 71350'den satıyor Mazda Türkiye.

Bütün Avrupa pazarlarında Mazda 3'ten birkaç bin € pahalıya satılıyor MX-5.
    İstese rahatlıkla 80000'e satar ama o ne yapıyor, kazıklıyor.
    Sen de bunları savunuyorsun bana.
    Ya kötü niyetlisin ya da Mazda çalışanı.

Ben potansiyel alıcıydım diyorum sana.
    Almanya fiyatlarına baktım ve bu araba 80000'den gelir dedim. Hadi 85000'e satsınlar dedim.
    Ama göz göre göre de kazıklanmaya niyetim yok kusura bakma 80000'lik araca 102000 veremem.
    Fiat 124 Spider geliyor birkaç ay sonra, hızlanma ve son sürat değerleri MX-5 2.0'a eşit.
    Benden tavsiye herkes 124 Spider'ı beklesin.

• derfgt D kullanıcısına yanıt
    Mazda çalışanı değilim, sadece bir tanesine belirli bir süreliğine sahibim.
    Başka vergi kanunlarına ve başka maliyetlere sahip bir ülkedeki fiyat ile kuru çarparak kıyaslama yapılmasının yanlış olduğunu birilerine anlatmaya çalışmak kötü niyet midir diye tartışmam.

21.290EUR diye örnek vardiğiniz araç ülkemizde yok çünkü Almanya'da 120HP olan SkyActiv-G 2.0, bu araç Türkiye'ye girerse 68.000'i bırakın %90 ÖTV'den dolayı 100.000TL üstü olur. Elma-armut kıyası gibi olmuş. İlla birşey kıyaslayacaksanız aynı motor ve aynı donanım seviyesinde vergi öncesi fiyatları kıyaslayın. Onda bile bazı maliyetler farklı olacağından kesin bir sonuca ulaşamazsınız.

Örnek verelim.

Almanya'da Mazda3 için kıyaslayabileceğiniz tek versiyon 1.5 motorlu olan Prime-Line'dır, o da hatchback olarak satılıyor, bizdeki sedan Soul donanıma eş değer diyebiliriz.

Sedanların Almanya'da 500EUR pahalı olduğunu saymayalım, 1.5 HB Prime-Line vergisiz fiyatı 14.865,55EUR, kuru da 3,19 olarak değil de 3,00TL olarak alalım, 44.596TL yapar. Mazda Almanya Fiyat Listesi

Türkiye'de 1.5 Sedan Soul vergi öncesi fiyatı 37.799TLMazda Türkiye Fiyat Listesi

44.596 - 37.799 = 6797TL. Yani kuru düşük almama ve Almanya'daki 500EUR sedan farkını düşmeme rağmen sizin hesabınızla vergi öncesinde Mazda 1.5 motorlu baz donanım aracını Türkiye'de bu kadar daha ucuza satıyor. Kur ile çarparak bakacaksak vergi öncesinde bütün markalar Türkiye'de ucuza satıyor dememiz lazım. Bu da doğru değil ama vergi dahil fiyatları kıyaslamaktan daha doğru bir yaklaşım.

Ben öyle olacağını düşünmesemde umarım 124 Spider daha ucuza gelirde dilediğiniz gibi bir araca sahip olursunuz.

Saygılar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: soylukan

arkadaşlar ordan buradan fiyat yorumlaması kısmını çoktan geçtik, 105k en baz modelin fiyatı olacak

Bi türlü satışa çıkmadığı için yorumlar gelmeye devam ediyor.
    Nerden belli 105 olacağı var mı ortada bir link; Yok. Geçen hafta bir arkadaş en baz model 101 demişti.

102 de anlaşalım

http://www.mazda.com.tr/modeller/mazda-mx-5/

Test sürüşü için yazıldım

• Teşekkürler.
    80-85'e çok hazırlamıştım kendimi, onun için biraz canım sıkıldı ve saracak yer aradım adeta.
    Fakat kararımı verdim, ya Mx-5'i ya da 124 Spider'ı alacam. Sadece şu an 124 Spider'ın fiyatlandırması beni bekleten şey.

Çok güzel. Hangi ildesin, siteden mi yazıldın.
    Yani ben de kullanacam ancak, kullanır kullanmaz 124 Spider'ı beklemekten vazgeçip almaktan korkuyorum.
  • Fiyat bilgisini daha 2015 Mayıs'ta yazdım buraya

70-80 bekleyen arkadaşalara defalarca İMKANSIZ dedim.

YENİ MAZDA MX-5 TANITILDI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogameci -- 29 Nisan 2016; 13:17:54 >

• evet fiyat belli olmuş hayırlı olsun bende en son 101 duymuştum. Şimdi eski model 105 bindi sanırım bu araçta 1.5 vergi farkından dolayı 85-90 beklemiştik 10-15 üstünde bir rakamla gelmiş oldu sebebi artık her neyse. Bende düşünüyordum verilir mi verilmez mi diye ama ülkemizde araçların ötv soygunu nedeni ile geldiği saçma sapan fiyatları düşünürsek mx5'e 100 bin iyi bir rakam. Geçen gün 2016 yeni kasa araçların fiyatlarına baktım valla kanım dondu. Yurt dışında ferrari parasına burada renault megane alınacak nerdeyse o seviyeye yaklaşmışız. Yeni megane 100 bine yaklaşmış keza 308 ve türevi gibi araçlarda 100 binlere gelmek üzere. Tüm bunları düşününce mx5'e 100 bin mantıklı görünmeye başlıyor. Aynı kulvarda Fiat spider'da geliyor ama sonuç olarak Fiat. Fiyat olarakta uçurum olmaz gidipte 15-20 bin için Fiat almam. Aynı klasman olsada ben 2 aracı yan yana koymam. Mx-5 her nesilde eskimeyen ve ömürlük bir model karakter olarak çok farklı yeri var.
    Şimdi geri kalan şey aracı canlı görmek ve test dürüşü yapmak, %100 tatmin ederse alınır

• ekostros kullanıcısına yanıt
    Ne yalan söyleyim MX-5'i seviyorum ama 124 Spider da tasarım olarak güzel olmuş gerçekten. Sürüş olarak iyiyse bence cidden alternatif olarak düşünülebilir. FIAT beklediğimden daha iyi iş çıkarmış.

Retro sevenler 124 Spider tercih edebilir.

Saygılar.
  • Yalnız ben çok detaylı inceleme yapmamıştım Fiat 124 için. Şimdi son videolara baktımda bildiğin mx-5'in aynısı yahu donanım ve konsol olarak bahsediyorum. Direksiyonundan tut, torpidosuna, bardaklığına, konsol tuşlarına, tavan açılır sistemine kadar her bir zerresi bire bir aynı parçalar. Mazda'dan aldılar herhalde, görünen o ki sadece motor kendilerinin olacak, birde arka ön farlar tabi farklı onun haricinde aynı araç. Yani sanmıyorum ama 70-75'e gelirse düşünülebilir 5-10 bin fark olursa tartışmasız Mazda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Yalnız ben çok detaylı inceleme yapmamıştım Fiat 124 için. Şimdi son videolara baktımda bildiğin mx-5'in aynısı yahu donanım ve konsol olarak bahsediyorum. Direksiyonundan tut, torpidosuna, bardaklığına, konsol tuşlarına, tavan açılır sistemine kadar her bir zerresi bire bir aynı parçalar. Mazda'dan aldılar herhalde, görünen o ki sadece motor kendilerinin olacak, birde arka ön farlar tabi farklı onun haricinde aynı araç. Yani sanmıyorum ama 70-75'e gelirse düşünülebilir 5-10 bin fark olursa tartışmasız Mazda.

İki marka ortak üretim yaptı.
  • 1.3 multijet motor konulur mu acep?

vergi ve fiyat acısından avantajlı olurdu(surat yapmak istemeyenlere)

performans arayanlara ise guiletta daki cift kavramalı 1.6 multijet motor mesela...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabrero -- 4 Mayıs 2016; 17:30:24 >
  • Bugüne kadar aldığım arabaların hepsi için yurtdışı fiyatlarına bakmış ve kıyaslama yapmışımdır. Genellikle İngiltere satış fiyatları ile kıyasladığım çoğu markanın Türkiye satış fiyatları üç aşağı beş yukarı aynı.
    Bu Mazda için de geçerli idi;
    Mazda 3 Sport Nav 120hp automatic transmission 21.645 sterlin 21.645 x 4.18 =90.476TL satış fiyatına sahipken ; Türkiye'de de Power donanım 85.350TL Bu fark aradaki bazı donanım farklarıyla açıklanabilir.
    Keza Mazda CX-3 üst donanım dizel otomatik (Spor Nav 24.695 sterlin x 4.18 =103.225TL satış fiyatına sahipken ; Türkiye'de buna denk Power Sense donanım 104.300TL fiyatla, ki indirim de yapılıyor, satılabiliyorken...

Meraklılarının uzun zamandır beklediği MX-5 baz donanım SE 18.495 sterlin x 4.18 = 77.309TL karşılığı fiyatla satılırken; Türkiye'de aynı donanıma denk Motion versiyonun 102.000TL fiyatlamayla satışa sunulması tam anlamıyla (Eren Tekin'e CX-3 tanıtım ropörtajında elleri cebinde hava atan genel müdürün tarzına uygun) bir fiyaskodur. CX-3 çok az geleceği için "sadece çok isteyen bilmem kaç kişiye satabileceğiz" diye açıklama yapan bir genel müdürden de bu beklenirdi.

MX-5 yeni nesliyle hafifltilmiş, soft top'a dönülmüş ve hatta bunu bile manuel olarak tercih etmiş manuel şanzımanlı tüysiklet modeliyle Avrupa'da bu kadar iyi bir fiyatla satışa sunulurken, Türkiye'de bize atılmaya çalışılan KAZIK değil de nedir?

Yorum sizlerin sevgili Mazda severler...

• quote:

Orijinalden alıntı: johnkoot
    Mazda 3 Sport Nav 120hp automatic transmission 21.645 sterlin 21.645 x 4.18 =90.476TL satış fiyatına sahipken ; Türkiye'de de Power donanım 85.350TL Bu fark aradaki bazı donanım farklarıyla açıklanabilir.
    Keza Mazda CX-3 üst donanım dizel otomatik (Spor Nav 24.695 sterlin x 4.18 =103.225TL satış fiyatına sahipken ; Türkiye'de buna denk Power Sense donanım 104.300TL fiyatla, ki indirim de yapılıyor, satılabiliyorken...

Meraklılarının uzun zamandır beklediği MX-5 baz donanım SE 18.495 sterlin x 4.18 = 77.309TL karşılığı fiyatla satılırken; Türkiye'de aynı donanıma denk Motion versiyonun 102.000TL fiyatlamayla satışa sunulması tam anlamıyla (Eren Tekin'e CX-3 tanıtım ropörtajında elleri cebinde hava atan genel müdürün tarzına uygun) bir fiyaskodur. CX-3 çok az geleceği için "sadece çok isteyen bilmem kaç kişiye satabileceğiz" diye açıklama yapan bir genel müdürden de bu beklenirdi.

MX-5 yeni nesliyle hafifltilmiş, soft top'a dönülmüş ve hatta bunu bile manuel olarak tercih etmiş manuel şanzımanlı tüysiklet modeliyle Avrupa'da bu kadar iyi bir fiyatla satışa sunulurken, Türkiye'de bize atılmaya çalışılan KAZIK değil de nedir?

Yorum sizlerin sevgili Mazda severler...

quote:

Sport Nav donanımı Power Sense donanıma yakındır, üstüne Navigasyon, geri görüş kamerası gibi opsiyonel donanımları standart sunar, üstüne de bu araç SkyActiv-G 2.0 motorludur. Bu aracı bu motorla ülkemizde alamazsınız, 1.5 motorla alsanız bile 90.000 üzerinde fiyatı olur.

quote:

Bizdeki sense pakette uzun far asistanı, kör nokta asistanı gibi İngiltere de opsiyonel olan donanımlar varken, orada da Navigasyon gibi biz de opsiyonel olan donanım standart. Ordakine eksikleri ekleyince 105.000'e yakın bir fiyata geliyor sizin hesabınızla, bizde sense pakete navigasyon ekleyince 106.500, ama üstüne de indirim yapıyorlar.

quote:

SE dediğiniz donanımda 7" ekran, hız sabitleyici, bluetooth gibi özellikler yok, onlar olsa da sizin hesabınızla yine İngiltere ucuz olurdu.

Yukarıdaki ufak tefek farklardan çok asıl vurgulanması gereken ülkemizdeki vergi politikası ile İngilteredeki vergi politikasının farklı olmasına rağmen nasıl bu fiyatların birbirine bu kadar yakın olduğudur. En az %45 uygulanan ÖTV gerçeğini hesaplamaya neden dahil etmiyoruz? Neden ham fiyat üzerinden değil de anahtar teslim konuşuyoruz? Başka bir soru olarak, acaba her aracı ülkeye sokmak maliyet olarak aynı mıdır? Her ülkede ve her segmentte kar marjları aynı mıdır?

Amacım Mazda'yı korumak değil, madem birilerine pahalı satıyor diyorsunuz somut hesaplamalarla yapın. Ben her aracı ingiltere fiyatı ile çarpıyorum dersek o zaman başka araçlarda da ne farklılıklar çıkacaktır. Golf'ün İngilterede ki en ucuz versiyonu 1.2TSI 85HP Golf S, fiyatı 17.625sterlin, sizin hesabınızla adamlar bomboş ve güçsüz arabaya 73.672,50TL ödüyorlar, Türkiye'de 1.2 110HP baz versiyon 63.700TL, yazık İngilizlere.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kensai-X -- 5 Mayıs 2016; 1:33:57 >

• Kensai-X K kullanıcısına yanıt
    Nurkan sen misin?

Lafı çok eğip bükmeye gerek yok. Araç TR'ye pahalı mı geldi? Evet pahalı geldi.

Neden. Öncelikle çok İngiltere - Almanya vs karşılaştırmaya gerek yok. Vergi falan karşılaştırması da doğru değil. Sende vergi varsa onlarda da işçilik maliyetlerleri vs var. Zaten bu Türk firmalarının saçma sapan vergi arkasına saklanmasından da nefret ediyorum. Avrupa'daki maliyet kalemlerini harcıyor sanki paşam; asgari ücret üzerinden adam çalıştır - %45 vergiyi de müşteriye yasla sonra vergi şöyle vergi böyle... Neyse bu konu çok uzun.

İşin aslı şu: zaten Nurkan Yurdakul da demiş 80-85 tane satmayı planlıyorum diye. Bu forumun da, diğer mazda forumlarının da, hatta memleketin de zaten çoğunluğu orta sınıf arkadaş, araba almak lüks yani. Gmüdür de açıkça demiş ki (anlayana) ben bunu orta sınıf a satmak istemiyorum. Lüks olarak konumlandırmak istiyorum. Fiyatın pahalı olması kar marjını yüksek bırakması da bundan. ÖTV, KDV, Almanya, İngiltere bu muhabbete çok gerek yok çünkü gerçekçi değil. (elmalar - armutlar)

MX-5 lüks araç mıdır? Değildir. Keyif arabasıdır. Zaten çocuğu olan bagajı doldurup yol kateden adama hitap etmez. Bekar - yeni evli vs işine gidip gelen ya da evine ikinci aracı alacak olup keyifli bir araç alayım diyene hitap eder. Hızla mızla işi olmayan keyif insanından bahsediyoruz. Git Avrupa'nın herhangi bir şehrine, böyle bir sürü insan görürsün yollarda. Neyse konu dağılıyor...

Nitekim Gmüdür veya Mazda bunu TR'de çok satmak isteseydi 90-110 bandında getirir satardı. (verdiğin Golf örneği çok saçma, adam peynir ekmek gibi satıyor; yani sürümden kazanıyor)

Şahsi fikrimi belirteyim, parayı zar zor denkleştirip araba alacağım diyene Türkiye'de Mazda'nın 2 modeli mantıklı. Mazda 3 veya CX-5. 3 tam orta sınıf arabası, özellikleri ve rakipleriyle de mantıklı bir fiyat seviyesinde. CX-5'de ihtiyaca göre (geniş aile vs.) ve 2000 motor vergisini zaten ödemeyi kabullenmiş bireye uygun. Bunların dışındakiler lükstür, parası olanın, beğendiği arabayı rahatça alabilecek olanın alacağı arabalardır - evet CX-3 de dahil.

İyi forumlar,

• Evet evet.
    Bu adam ya Nurkan ya da onun çıraklarından biri.
    Ne yapıp edip Mazda MX-5'in fiyatının normal göstermeye çalışıyor.

Almayın benden size tavsiye.
    Fiat 124 Spider Avrupa'da ve Amerika'da Mazda MX-5'ten pahalı ama sizi temin ederim ki
    Türkiye'ye daha ucuza gelecek.
    Çünkü Fiat Mazda gibi kazıkçı değildir. Bunu fırsat olarak görmeyecektir.
    Almanya'daki İtalya'daki adama kaç paradan satıp ne kadar kazanıyorsa 500€ - 1000€ neyse artık Türkiye'deki müşteriden de o kadar kazanmayı kendisine yeterli görecektir.
    Fiat 124 Spider'ı bekleyin arkadaşlar.
  • Kensai-X K kullanıcısına yanıt
    Kendinizle çelişmişsiniz. CX-3 'ün ve 3'ün fiyatı benzerken, MX-5'inki neden çok farklı? Ben buna itiraz ediyorum. 7" ekranla bluetoohtla açıklamanız da çok komik olmuş... 77bin nerede, 102bin nerede? Yazarken okumuyor musunuz anlamıyorum. Bari argümanlarınızı mantıklı yerlerden seçin de komik olmasın.
    Babama CX-3 aldık bu arada, belki size bir fikir verir diye söylüyorum.
    Ama bu saçma fiyat konumlandırması olduğu için alma imkanım olduğu halde MX-5 almam. Alsın Nurkan Bey kendisi binsin... Bazı markalar gerçekten kendilerini temsil edecek kişileri çok yanlış seçebiliyor. Nurkan Bey'den iyi bir satış/pazarlama geliştirmesi bekleyemem, çünkü videolarını izlediğimde araç tanıtımında oldukça zayıf kaldığı apaçık ortada.
    Neyse bu konuyu sizinle daha fazla uzatmaya gerek yok, çünkü itirazım ve rakamlar çok net ortada.

İyi akşamlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.