Şimdi Ara

YENİ MAZDA MX-5 TANITILDI (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
1
Favori
5.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ogameci

100 bine roadster var mı ki başka ?

ne mercedes ne de bmw var

Roadstar yok ama 5-10 bin daha eklenirse o fiyatlara 2. el sıfır gibi spor sedan 2015 bmw audi var. Tamamen kişisel bir tercih, yani sadece roadstar bazında değerlendirip vermem ben o parayı. 1.5 olmasından dolayı ötv'si %55 daha ucuz olması gerekirken bu farkı kar olarak geri ekleyip 110-120 bin gibi fiyattan koyarlarsa benim için satın almak akıl karı değil, 30-40 binin hesabını umursamayacak ve parası bol olanlar için sorun değil tabi bişey diyemem. Roadstar veya cabrio bir araba ilk tercihim fakat şartları göz önüne alıp seçeneklerime bakınca roadstar'dan vazgeçebilirim.
  • ekostros kullanıcısına yanıt
    ötv'ye fazla güvenmemek lazım

biri 2 biri 3 motor

ama fiyatlar aynı

YENİ MAZDA MX-5 TANITILDI
  • Dünyanın en çok satan roadster ı hastayım bu araca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen ay bir arkadaşa mazda 6 almak için bayiye gittik adam bayiliği devretmiş, bayiler hızlı bir şekilde kapanmış ve İstanbul'da sadece 1 bayi kaldığını + Mazda'nın Tr'ye araba göndermediğini söyledi. Talep olmasına karşın 1 tane bile araba göndermediklerini söyledi. Bu yeni Miata'yı sordum "daha 6'yı göndermiyorlar miata gelmez" dedi. Bilmiyorum gelirsede gelişi daha çok uzun sürer ve az adetli gelir. Miata bu gidişle Tr'de hayal olucak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Geçen ay bir arkadaşa mazda 6 almak için bayiye gittik adam bayiliği devretmiş, bayiler hızlı bir şekilde kapanmış ve İstanbul'da sadece 1 bayi kaldığını + Mazda'nın Tr'ye araba göndermediğini söyledi. Talep olmasına karşın 1 tane bile araba göndermediklerini söyledi. Bu yeni Miata'yı sordum "daha 6'yı göndermiyorlar miata gelmez" dedi. Bilmiyorum gelirsede gelişi daha çok uzun sürer ve az adetli gelir. Miata bu gidişle Tr'de hayal olucak.

ben 3 yere sordum 2 gün önce hepsi nisan gibi geliceğini söyledi.. 3 farklı pakette olucak 2.0 motoru sonra gelicek dendi.. 100binden başlıyacağını tahmin ediyolarki öle olursa yalan olur.. 90 bine kadar olursa 17 jant navigasyon, merceklisi alınır.. bide bizim bu avrupa yakasında satış yokmuş ne alakaysa.. :)

şubat sonu gibi fiyat beli olur zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DriveMaN -- 28 Ocak 2016; 14:42:40 >

• Bu arac cok yavas ya yoksa cidden almayi dusunurdum. 1.5 motoru 0-100 8.3 saniye, 2.0 motoru 7.3 saniye. Ne bileyim 1.5 motoru 1.4 Golf Cabrio'dan sadece 0.1 saniye hizli.

Ustte birisi yazmis honda s2000 diye fakat o arac 0-100 6 saniye de yapiyor.
  • dun bayi ile miata hakkında yuzyuze gorustum. 100 binden asagı beklemeyin dedi.

3 tip gelecekmiş:

1- 1.5 manuel 130kusur beygir normal versiyon( en ucuz)
    2- 1.5 manuel recaro koltuk
    3- 2.0 manuel recaro koltuk( en ust versiyon)

nisan ayında siparis verilir, mayısta teslim edilir dendi...
  • Bence kendileri kaybeder 100bin olursa.
    Fiat 124 Spider tüm dünyada Mazda Mx-5'ten daha pahalı olacak.
    Fakat ben ülkemizde Fiat'ın 124 Spider'ı destekleyeceğini ve Mazda Mx-5'ten daha ucuza satacağını düşünüyorum.
    2-3 ay içinde her şey belli olacak zaten, bekleyelim bakalım.
  • 100 bin olursa az daha zorlayıp alman cabrio alınır bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 vergi farkından dolayı taş çatlasın eski kasa ile aynı paraya çıkması lazımdı aksi takdirde pek anlamı kalmıyor. Uzun zamandır bu aracı bekliyordum ama 140-150 bin gibi adil olmayan fiyattan çıkarsa yanından bile geçmem. Bir üstte ki yorum gibi biraz daha para konularak 2. el daha üst sınıf convertible araçlara yönelmeyi tercih ederim veya 50-60 binlere temiz efsane r129 kasa SL'ler var onlarda düşünülebilir veya convertible almam. Birde genel olarak söylemek gerekirse bundan 15 yıl önce 150 binlere ferrari alınıyordu şimdi mazda falan alınıyor, 150 bine ne var diye bakıyorsun ötv'siz anahtar teslim fiyatı 30 binlik en alt sınıf arabalar geliyor inanılır gibi değil yahu. 5 araba parası vergi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekostros -- 16 Mart 2016; 0:50:17 >
  • Mazda Türkiye'ye mail atmıştım, Nisan sonuna doğru 1.5 motorla satışa çıkacakmış. Fiyat bilgisi tabii ki yok. 2.0 olanıda hiç belirtmemişler muhtemelen getirmeyecekler diye düşünüyorum.

Fiyat konusu çok önemli. Olması gereken rakam 1.5 motor düz vites için maksimum 80-90 bin aralığı. Bu araç lüks roadster falan değil, aksine ucuz olsun, ulaşılabilir olsun diye tasarlanan bir araç. Almanya'da başlangıç fiyatı Scirocco'dan ucuz. Scirocco'nun başlangıç fiyatı burada 87000TL.

Mazda-TR malesef felaket yönetiliyor. Yine butik markayız ayağına yatıp fiyatı uçururlar benim tahminim. Japonya nasıl bu adamları hala şirketin başında tutuyor anlamıyorum. Aston Martin bile önceki kasa MX-5'ten çok sattı. Bu bir başarısızlık değilse nedir bilemiyorum doğrusu.
  • Mazda Türkiye kerhen bu işin başında duruyor, Mazda Japonya'ya şu haliyle Türkiye'nin ve şubenin hiç bir faydası veya artısı yok maalesef.
  • Hala ses seda yok. gelecek mi acaba ne zaman kesinleşecek?
  • Haziran ayında baz model 92 bin tl den başlayan fiyatlarla geliyormuş, eğer dövizde çok aşırı bir oynama olmazsa şayet
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Mazda Türkiye'ye mail atmıştım, Nisan sonuna doğru 1.5 motorla satışa çıkacakmış. Fiyat bilgisi tabii ki yok. 2.0 olanıda hiç belirtmemişler muhtemelen getirmeyecekler diye düşünüyorum.

Fiyat konusu çok önemli. Olması gereken rakam 1.5 motor düz vites için maksimum 80-90 bin aralığı. Bu araç lüks roadster falan değil, aksine ucuz olsun, ulaşılabilir olsun diye tasarlanan bir araç. Almanya'da başlangıç fiyatı Scirocco'dan ucuz. Scirocco'nun başlangıç fiyatı burada 87000TL.

Mazda-TR malesef felaket yönetiliyor. Yine butik markayız ayağına yatıp fiyatı uçururlar benim tahminim. Japonya nasıl bu adamları hala şirketin başında tutuyor anlamıyorum. Aston Martin bile önceki kasa MX-5'ten çok sattı. Bu bir başarısızlık değilse nedir bilemiyorum doğrusu.

Almanya da baz, orta, üst ve spor olmak üzere 4 donanım paketi var. Bize donanım olarak 2 versiyondan fazla gelmez, onlar da orta-üst veya üst-spor olur ise çok ucuza gelmesi mümkün olmayabilir.

Targası da pek güzel olmuş. Mazda MX-5 RF

MPS isteriz.

Saygılar.

• var mı arkadaşlar bir gelişme,
    yorumlar internetten müthiş.

1.5 slip diff soft top bilstein shocks tam istanbul içi çıtır eğlencelik olur walla.
    fakat 1.5 te slip diff bilstein gelmez herhalde.
  • Mazda TR'nin sayfasında "modeller" e tıklayınca mx-5 artık hiç görünmüyor. Ben daha önce yazmıştım arkadaşa 6 bakmak için istanbul'da kalan son bir kaç bayiden birine uğradık ve kısa muhabette adam baya yakındı. Bırak mx5'i falan diğer modelleri bile göndermiyorlar dedi. Yanlış hatırlamıyorsam son 1 senede ülkeye gelen 6 sayısınıda söylemiştite baya şaşırmıştım 2 haneli değildi rakam. Talep var sipariş alıyoruz bildiriyoruz araba göndermiyorlar demişti. Bayilerinde tek tek kapandığını, kendilerininde yakında bayiliği bırakacağını söylemişti. Hayırlısı artık Nisan veya Nisan sonu gelmeyeceği kesin, sayfada ismi bile geçmiyor modelin. Yukarıda Haziran yazılmış o tarihte gelse bile görünen tabloda 5-10 araç anca gelir onuda öncelikli müsterilere dağıtırlar. Bu yazda hayal olcak gibi duruyor.
  • selam arkadaşlar, bir bilgi aldım bakalım doğruluğu 1 ay içinde öğreniriz. Arabanın en boş ve en düşük paketi 101 bin. Gelicek en dolu ve en pahalı modeli 118 bin TL. 1 ay sonra geliyor dendi takipteyim.
  • Maalesef fiyatlar yüksek.
    Ben de önümüzdeki hafta fiyatların açıklanacağını ve satışa konulacağını öğrendim.
    Ancak her şeye rağmen Almanya fiyatı 23000€ olan aracın burada 101000 TL'ye satılacak olması Mazda'yı büyük kazıkçı durumuna sokuyor benim gözümde.
    Güncel kur ile 74290 TL eden bu arabadan hadi 10000 kazan ve 85000'e sat.
    Ama olmaazz, o kazık sonuna kadar sokulmalı.

Biz de Fiat 124 Spider'ı bekleriz. Eminim Avrupa satış fiyatı 1000€ daha fazla olan Fiat 124 Spider Türkiye'de Mazda'dan daha ucuza satılacaktır.
    Fiat'ın servis ve yedek parça ağını söylemek bile istemiyorum. Mazda'daki 6 ayda bir bakıma sokma gerekliliği ise tam bir üçkağıtçılık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derfgt

Maalesef fiyatlar yüksek.
    Ben de önümüzdeki hafta fiyatların açıklanacağını ve satışa konulacağını öğrendim.
    Ancak her şeye rağmen Almanya fiyatı 23000€ olan aracın burada 101000 TL'ye satılacak olması Mazda'yı büyük kazıkçı durumuna sokuyor benim gözümde.
    Güncel kur ile 74290 TL eden bu arabadan hadi 10000 kazan ve 85000'e sat.
    Ama olmaazz, o kazık sonuna kadar sokulmalı.

Biz de Fiat 124 Spider'ı bekleriz. Eminim Avrupa satış fiyatı 1000€ daha fazla olan Fiat 124 Spider Türkiye'de Mazda'dan daha ucuza satılacaktır.
    Fiat'ın servis ve yedek parça ağını söylemek bile istemiyorum. Mazda'daki 6 ayda bir bakıma sokma gerekliliği ise tam bir üçkağıtçılık.

Bencede asiri pahali. Fakat turkiye'de arac piyasasinda ben sunu farkettim.
    Bos arac-dolu arac arasi fiyat farki cok az var.

Misal en bos olan 1.5L mx-5 Avustralya'da 35.5 bin AUD yani 78 bin TL.

Fakat en dolu olan 1.5L mx-5 ise 44 bin AUD O da yaklasik 98 bin TL ediyor.

Yani TL cinsinden baktigimizda dusuk yuksek model arasindaki fiyat farki Avustralya'dan biraz daha iyi.

Ha sunu da eklemek isterim ki Mazda prestij olarak oldukca dusuk bir marka ve Avustralya'da motorlu tasit vergisi 3.5%.

Diger bir durum ise Mx-5 in fiyat olarak ustu acik araba rakibi audi a3 cabrio, onunda en bosu 53 bin dolar, biraz doldurmaya kalksan 75 bin oluyor. Yani arada asiri derecede bir ucurum var. Ayni sekilde roadsterlarla karsilastirirsak z4 var en ucuz o da 80 bin dolardan basliyor. Durum boyle olunca tabi insan ister istemez Mx-5 i satin almak istityor.

Ha ben alirmiydim almazdim, RF modeli gelicek; 2. ele dusmesini bekler bi kac yil sonra alirdim.
    Turkiye'de yasasam da almazdim, cunku 120 bin Mx-5 e verecegime A3 e 123 bin veririm.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.