Şimdi Ara

Yeni Mazda CX-90 tanıtıldı: 340 hp güç, 7 kişilik yaşam alanı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 10 tane yandaş ihalecinin, mafyanın alabileceği arabadan bize ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece Amerika pazari degil, ortadoğu ve Asya pazarında da bu araba satiliyor.

• Coğrafya kaderdir.

• Çok güzel araba olmuş. Türkiye'de eskilerden beri çok gözde olan Mazda Türkiye'de nasıl bu hale geldi anlamadım. Yollarda göremiyoruz artık. Çocukluğumuzda her yerde görürdük.

• Model ismi çok büyük talihsizlik olmuş. Hafif uykusuzum, başlığı direkt Volvo XC90 diye okudum. Mazda'nın tüm cool algısı yerle bir oldu şu anda, zottiri pro max ve benzeri isimlendirmeler yapan Çin menşeili dandik telefon üreticilerinden farkı kalmadı gözümde.

• şu aracın tasarımına bak. mazda neden tutulmuyor ülkemizde anlamıyorum. tasarımıyla çoğu araçtan daha güzel olan mazda 3 1.5 skyactivelerin bile sarı sitede ilan sayısı 110 120 arası.

şahane araç yapmış adamlar ama malesef tr serverinde yaşıyoruz.

• Çok şaşırdım analog gösterge bekliyordum ??

• Sanat eseri maşallah.

• Cx-60 gelse bari

• mojno M kullanıcısına yanıt

Cx uzun zamandır var mazdada. Bence asıl sıkıntı model isminin de değişmesi. Cx-9 vardı zaten. Bu araç yeni cx-9 olarak devam edebilirsin. Cx-50, cx-60 falan çıktı. Cx-3 muamma. Güven bırakmıyor tüketicide.

• SuperVeloceJota kullanıcısına yanıt
    Bir ara CEO’nun açıklaması vardı biz butik bir markayız alıcımız belli diye.

Kaliteli yapıyorlar öyle devam etsinler.
    2012-2016 arası Mazda CX-5 modeline sahiptim, peşinden geçtiğim hiçbir marka beni tatmin edemedi. Sürüş hissiyatı konforu donanımı diğerlerine göre çok daha iyi. Kaza önleme sisteminden, akıllı far sistemine kadar herşey üst pakette standarttı. Şuanki Avrupa modellerinde en üst paketi tercih etseniz bile mutlaka bazı donanımlar opsiyonel oluyor. Sırf aracın fiyatını düşük göstermek için oyun yapıyorlar. Mazda hiç böyle yapmadı.

Ama malesef Türkiye’de kimse arabadan anlamadığı, adaletsiz bir vergilendirme sistemi olduğu için ve giderek alım gücümüz yok olduğu için yenisine geçemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus01982 -- 17 Şubat 2023; 22:44:41 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • maximus01982 M kullanıcısına yanıt

Gerçekten premium düzey araçları.. yurtdışı testlerde falan görüp nereden nereye diye şaşıyoruz.

Türkiye için vergi sistemi değişikliği olmadan araç getiremezler. 3.3 litre 200hp dizel yapıyorlar.. aslında hem euro 7 uyumlu hem de çok rahat karavan çekebileceğin yegane dizel motor belki ama bizim sistem hacime bakıyor hala vergi düzeyi için..

Artı bu devirde rakipler gar gur 4 silindir dizel sunarken 6 silindir klas bir makina alabilmen asıl ayrıcalık. ciddi tercih sebebi..

• Suudi Arabistan'da ve Korfez ulkelerinde Mazda CX-90 orta sinif, herkesin alabilecegi bir araba. Aslinda ekonomisi iyi olan tum ulkelerde de ayni. Cok pahali degil, full aksesuar fiyati ayni siniftaki Lexus'a gore yari yariya.

Mesut Cevik'in dedigi gibi bu araba pahali degil biz fakiriz.   

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.