Şimdi Ara

Yeni laptop aldım.Şarj süresi 4-6 saat yazıyor.Şarji çabuk bitiyor.Bu laptop'u kullanan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
5.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-gaming-pavilion-15-dk0017nt-8uf06ea-i5-9300h-16gb-ram-1tb-128gb-ssd-4gb-gtx1650-15-6-fhd_pdp_554318974
    Bu laptop'u kullanan var mı aranızda? Şarj süresi 4-6 saat diyor.Dailymotiondan film veya dizi izlediğimde şarjı çabuk bitiyor.Parlaklık full'e yakın kullanıyorum.Aynı laptopu kullanıyorsanız sizin şarjınız ne kadar gidiyor?Yardımcı olur musunuz?

• atomtolga1745 A kullanıcısına yanıt
    Eminmisin inceleme videolarında ya da yapılan yorumlarda böyle bir yazıya rastlamadım tam tersine beğenilen bir laptop
  • şöyle bir durum var hocam onların 4-6 saat dediğine çok şey etmemek lazım, Çünkü o rakamlar herşeyin stabil olduğunda cıkıyor ortaya,

mesela sen parlaklığı en düşüğü alırsan pil tasarufunu açarsan birde sadece video izlersen yada internette takılırsan felan anca o rakamları görebilirsin,
  • Kişiden kişiye değişir ya sen ful ışık açarsın şarjı bitirecek şekilde o yüzden olabilir hele de ful elindeyse yoksa baktım beğenilen bir laptop
  • oguz_ua O kullanıcısına yanıt
    Evet katılıyorum dediğin gibi her şey stabilken çıkıyor ortaya normal kullandığında ekstra bir şey yapmadan
  • cy2828 kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkür ederim.
  • oguz_ua O kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • atomtolga1745 A kullanıcısına yanıt
    Ne demek ben teşekkür ederim:)
  • Parlaklık sondayken o süreler genelde imkansıza yakın özellikle performans gerektiren bir şeyler yapılıyorsa
  • HP video izlemede 8 saat ömür vermiş ama bu bilgisayara inen video için geçerli ve belirli şartları var.

HP bu testi 1920x1080 çözünürlük, 150 nit parlaklık, ses seviyesi %17, video oynatıcı ses seviyesi %100, tam ekran, kulaklık takılı, kablosuz bağlantı kapalı FHD video ile test etmiş.

Sizin yüklediğiniz uygulamalar bile bu ömrü düşürüyor.

Test verileri genelde hiç bir program yüklenmemiş orta seviye ayarlar ile test ediliyor.
  • mila12 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • VS18 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • Hemen hemen aynı laptoba sahibiz hocam benimki sadece 8gb ramli model size tavsiyem normal günlük kullanım da yani yoğun işler yapmazken pil tasarrufu açık ve güç tasarrufu modunda kullanmanız ayrıca ben uçak modu açık ve arkaplan uygulamaları kapalı kullanıyorum bu şekilde 5 saat falan açık kalıyor laptop oyuna girerken sadece performans koduna alıyorum ve pil tasarrufunu kapatıyorum zaten prize bağlıyken oynuyorum bu ayarlarda zaten ben bir performans sorunu çekmedim
  • Circassian81 kullanıcısına yanıt
    Anladım, teşekkür ederim.
    Dailymotion gibi sitelerden film izlediğinde şarjı ne kadar gidiyor? Laptop parlaklık ayarım %90 bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atomtolga1745

Dailymotion gibi sitelerden film izlediğinde şarjı ne kadar gidiyor? Laptop parlaklık ayarım %90 bu arada.
    Tam olarak böyle bir deneme yapmadım ama 4 5 saat gideceğini düşünüyorum hocam
    Tamam teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.