Şimdi Ara

Yeni Kredi Kartı Çıkartırken Limit Soruna Takılanlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
6
Favori
41.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: miyagi41

Özel bir bankada çalışıyorum, yeni limit mevzuatından birçok kişinin halen haberi yok.
    Resmi gelirin ilk yıl 2 katı ikinci yılda 4 katı kadar gelire bağlı limit kotası belirleniyor ve bu kotayı artık aşamıyorsunuz.
    Bddk bankaların ensesinde, denetleme sıkı.
    Limiti artırmak için gelirinize bağlı kredi kartı limitlerinizi ne siz ne de bankalar istediği gibi artık artıramayacak.
    Limitinizin artması için önce devlete beyan edilen gelir durumunuzun da artması lazım, aslında devlet burda çakal rolünde çünkü vatandaş güya ayağını yorganına göre uzatsın düşüncesinde bu mevzuatı çıkardı aslında perde arkasında beyan edilir gelir durumunda vergi kaybının önüne geçmek için alınan bir önlem aslında.
    Eğer resmi gelirin düşük gösteriliyorsa düşük limitin olur düşük kredi çekersin, eğer gelir yüksekten gösteriliyorsa vergin daha yüksek olur ama bankalardaki limitinde yüksek olur.
    Çünkü kimse kredi kartsız olamayacağı için düşük limit kimsenin işine gelmez, dolayısıyla da burda ince bir manevra yaptı Bddk resmi gelir kuralı koydu.
    Demem o ki; ya diğer kredi kartlarınızın limitini resmi gelirinizin 4 katına düşüreceksiniz, ondan sonra eğer KKB puanınız, bankaların risk politikaları, sizin borç durumlarınız, ödemeleriniz, sigortalı oluşunuz bunların hepsi olumlu ve bankanın işine geliyorsa limitiniz ancak o zaman artar.
    Yani bir bankadaki limitinizi hemen düşürüp diğer bankadaki limitinizi artıramazsınız, üzerinden minimum 3 ay geçmesi gerekiyor.
    KKB kayıtları 3 aydan 3 aya güncelleniyor, hemen limiti düşürseniz diğer banka tarafından görülmeyebilir, anında red alırsınız.

Hocam sen doğrusunu demişsin ama halkbank paraf konusunda bir bankacı olduşunu eden zad var neymiş limit düşürme yapınca ertesi gün sabah 10 da yansırmış kkb ye iyi güldürdü beni nerde böyle dünya dimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• KKB kayıtları 3 ayda bir güncelleniyor diyen adamı onaylıyorsun yani @salihbocX öyle mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: doganbaris

KKB kayıtları 3 ayda bir güncelleniyor diyen adamı onaylıyorsun yani @salihbocX öyle mi ?

Hayır ama senin dediğin şeyi demediğini onaylıyorum kkb 3 ay değil her ayın 9.iş gününe kadar güncellenir bu arada düşman değiliz sizinle bunu artık bi savaşma inadına bırakmayalım artı sizin söyşediğiniz gerçekden yanlış emin olun niye diyeceksiniz 3800 tl işbank 1000 tl odea ipyal ettim hala yansımamış akbank limit indir uyarısı verdi az önce iptal edelim 10 günü geçti o yüzden haşa bu ertesi güne yansır iddasını bırakın lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: salihbocX

quote:

Orijinalden alıntı: doganbaris

KKB kayıtları 3 ayda bir güncelleniyor diyen adamı onaylıyorsun yani @salihbocX öyle mi ?

Hayır ama senin dediğin şeyi demediğini onaylıyorum kkb 3 ay değil her ayın 9.iş gününe kadar güncellenir bu arada düşman değiliz sizinle bunu artık bi savaşma inadına bırakmayalım artı sizin söyşediğiniz gerçekden yanlış emin olun niye diyeceksiniz 3800 tl işbank 1000 tl odea ipyal ettim hala yansımamış akbank limit indir uyarısı verdi az önce iptal edelim 10 günü geçti o yüzden haşa bu ertesi güne yansır iddasını bırakın lütfen

detayları PM attım

Amaç savaşmak değil, yanlış bilgi verilmesini engellemek sadece.

Ertesi güne yansıdığını ben size ispatlarım ancak bilgileriniz lazım :) Ya da bilgilerini ileteceğiniz herhangi birisi :)

• bankalar eskisi gibi limit yüksetmiyorlar ve maaşınızın 4 katı kadar kredi kartı limitiniz varsa yeni kredi kartı vermiyorlar...
  • Finansbank'tan düşürülen limitle 3 gün sonra TEB'den limit arttırıldı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BilimveEdebiyat

Finansbank'tan düşürülen limitle 3 gün sonra TEB'den limit arttırıldı.

BDDK korkusu mu diyelim artık
    Sistem iyi çalışıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Degerli arkadaslar. Limitiniz yuksek diye ve yeni kart alamayacagimendiselenmeyin bizzat test ettm ve oldu.

Ornek verelim toplam kredi karti limitiniz

50.000 tl yeni kart almak istiyorsunuz. Ama olumsuz cevap veriliyor.

Su sekilde yapiyoruz.

Kartlarinizdan birinin limitini 5.000 tl dusurelim. Ancak ilk dikkat etmeniz gereken diger kartlarizda otomatik limit arttirimi talimatiniz olmasin. Yoksa dusurdugunuz limit kadar diger kartinizin limiti artar. Buyuzde butun kartlarinizdan otomatik limit arttirimini iptal ediyoruz. Limiti dusurdukten sonra birkac gun sonra yeni karta basvurabilirsiiniz.

Ben bu yontemle iki kez reddedilen basvurumda 3. Sunde aldim kartimi.

• doganbaris kullanıcısına yanıt
    Arkadasim soylemi dogru olabilir. Cunki ben dun indirdigim limitle bugun yeni kart basvurum onaylandi. Yukarida verdigim ornekte bikac gun demem garanti olmasi acisindan

• quote:

Orijinalden alıntı: istceko

Degerli arkadaslar. Limitiniz yuksek diye ve yeni kart alamayacagimendiselenmeyin bizzat test ettm ve oldu.

Ornek verelim toplam kredi karti limitiniz

50.000 tl yeni kart almak istiyorsunuz. Ama olumsuz cevap veriliyor.

Su sekilde yapiyoruz.

Kartlarinizdan birinin limitini 5.000 tl dusurelim. Ancak ilk dikkat etmeniz gereken diger kartlarizda otomatik limit arttirimi talimatiniz olmasin. Yoksa dusurdugunuz limit kadar diger kartinizin limiti artar. Buyuzde butun kartlarinizdan otomatik limit arttirimini iptal ediyoruz. Limiti dusurdukten sonra birkac gun sonra yeni karta basvurabilirsiiniz.

Ben bu yontemle iki kez reddedilen basvurumda 3. Sunde aldim kartimi.

Bankalar yeni yasadan önceki limitleride işin işine kattığından me parafly nede ing pegasus alamadım hatta bygün ing müçteri temsilcisi itiraz etti red karara genel midirlük sicil temiz ama yasadan res ettik demiş artık ne bela iş şu yasa off

• salihbocX S kullanıcısına yanıt
    Dedigim yontemi denediniz mi?

• quote:

Dedigim yontemi denediniz mi?

4000 tl lik işbankı iptal ettim ama maalesef işe yaramadı

• salihbocX S kullanıcısına yanıt
    Diger kartlarinizda otomatik limit arttirimi var mi kontrol ettiniz mi ? Aradan ne kadar zaman gecti?

Yeni yasadann once toplam limitiniz milat olarak kabul ediliyor. Bu milat uzerinden devam ediyor.

• quote:

Diger kartlarinizda otomatik limit arttirimi var mi kontrol ettiniz mi ? Aradan ne kadar zaman gecti?

Yeni yasadann once toplam limitiniz milat olarak kabul ediliyor. Bu milat uzerinden devam ediyor.

2 tane kartım var sadece ama milat falan kabul etmiyotlar akbank wings içinde aynısını yaptı bela oldu yasa

• quote:

Orijinalden alıntı: salihbocX

quote:

2 tane kartım var sadece ama milat falan kabul etmiyotlar akbank wings içinde aynısını yaptı bela oldu yasa

Gecen hafta dedigim gibi axess kartimin limitini 5000 tl dusurdum ayni gun ing ye basvurdum. Basvurum onaylandi ve bugun 5 bin limitli kart geldi.

Sizce bu limitler tesaduf mu ?

• Arkadaslar bana da yardimci olur musunuz?

Ing banktan 7400
    Yapi krediden 13700
    Odeabanktan da 4980

Findeks notum 1790

Belgelenebilr gelirim 4600TL( 3500 net maas, 1.100tl de kira gelirim var)
    Parafa basvurdum 700tl limit gelmis. Nasil limit yukseltebilirim? Odeabanki kapatsam paraf limitim yukselir mi? Maasimi halk bankasindan alacagim artik. Sirkettekilerin alay konusu oldum en dusuk benim ki onaylandi.
    Yardimci olursaniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: yldrm51

Arkadaslar bana da yardimci olur musunuz?

Ing banktan 7400
    Yapi krediden 13700
    Odeabanktan da 4980

Findeks notum 1790

Parafa basvurdum 700tl limit gelmis. Nasil limit yukseltebilirim? Odeabanki kapatsam paraf limitim yukselir mi? Maasimi halk bankasindan alacagim artik. Sirkettekilerin alay konusu oldum en dusuk benim ki onaylandi.

yeni yasaya göre tüm bankalardaki toplam kredi kartı limitin

belgelenebilir gelir toplamı x 4 ü geçemiyor.

4600 x 4 = 18.400 max. kredi kartı limitin olabilir.

yani odeabank ı kapatsan bile, yeni yasayla sınırlanan limite takılırsın.

maaş bankan olan halkbank ın kredi kartını kullanayım,

diğer bankalarla işim olmasın diyorsan,

diğer tüm kartlarını iptal edip,

paraf kartının limitini 700 liradan 18.400 liraya çıkartabilirsin.

bunun için maaş bordronu ve kira kontratını halkbanka götürmelisin.

kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Ing banktan 7400
    Yapi krediden 13700
    Odeabanktan da 4980

Findeks notum 1790

kolay gelsin

Cok guzel anlatmissiniz, tesekkur ederim :)

Ing banktan cok memnunum, ing gunluk paket diye bi seyleri var cok kullanisli ve avantajli. Yapi krediden de cok memnunum, world oldugu icin cok avantajli. Yapacak bi sey yok zaman. Odeabanki iptal ettirsem de olmayacak. Cok guzel anlatmissin, sagol

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Ing banktan 7400
    Yapi krediden 13700
    Odeabanktan da 4980

Findeks notum 1790

kolay gelsin

Cok guzel anlatmissiniz, tesekkur ederim :)

Ing banktan cok memnunum, ing gunluk paket diye bi seyleri var cok kullanisli ve avantajli. Yapi krediden de cok memnunum, world oldugu icin cok avantajli. Yapacak bi sey yok zaman. Odeabanki iptal ettirsem de olmayacak. Cok guzel anlatmissin, sagol

hayırlısı hocam.

worldcard ve bonuscard alışverişlerde çok daha avantajlı tabi.

diğer o iki kart, odeabank ve halkbankı iptal etseniz yeridir yani, pek bir avantajı yok, boşuna yıllık aidat ödemeyin

• quote:

Ing banktan 7400
    Yapi krediden 13700
    Odeabanktan da 4980

Findeks notum 1790

Halkbanl çok kıl bu konuda bankalardan bir kaçını feda etme lks sisteminde yine takılırsın senin limitler maaşın 4 katını geçmil devlet tamam iptal ettim demez ise artırman zor artı diğer bankayı iptal ettim halkbank aynısını verir deme vermeme ihtimali var ben 3800 tl maksimum gold kartımı iptal ettim parafly için red etti neymil gelirin 4 katı aşmış dahada halk bank için yapmam böyle hata daha önce aldığın kartları daha alamazsın demedi deme haşbank yalında 4 kat puan olayını iptal ederse hepiniz ortada kalırsınız vallahi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.