Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (524. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.711.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 522523524525526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eşim yemin verdirmişti bindiği arabaya LPG takılmaması için bu nedenle zaten benim hiç şansım yoktu
  • Kış lastiklerini takarlarken dükkan sahibi bana yazlıkları takarken nitrojen gazı basarız demişti.
    Bu konu hakkında ne bilgim nede tecrübem var. Bir kaç şey anlattı ama o anda pek üstünde durmadığım için aklımda bir şey kalmamış.
  • Bu rakamlarla hiçbir anlamı yok ki zaten, aynı sebepten talep olacağını da sanmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Kış lastiklerini takarlarken dükkan sahibi bana yazlıkları takarken nitrojen gazı basarız demişti.
    Bu konu hakkında ne bilgim nede tecrübem var. Bir kaç şey anlattı ama o anda pek üstünde durmadığım için aklımda bir şey kalmamış.

Sn celebic bu nitrojen meselesi de biraz şehir efsanesi, uçaklar gibi aşırı hızlı büyük taşıtlar için en küçük bir sapma değeri bile anlamlı olduğundan onlarda gerekli ama otomobillerde çok bir anlamı yok çünkü zaten doldurulan normal havanın da %78 İ azottan ibaret.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maminci

quote:

Kış lastiklerini takarlarken dükkan sahibi bana yazlıkları takarken nitrojen gazı basarız demişti.

Sn celebic bu nitrojen meselesi de biraz şehir efsanesi, uçaklar gibi aşırı hızlı büyük taşıtlar için en küçük bir sapma değeri bile anlamlı olduğundan onlarda gerekli ama otomobillerde çok bir anlamı yok çünkü zaten doldurulan normal havanın da %78 İ azottan ibaret.

Masrafa gerek yok diyorsunuz

• quote:

Lpg sisteminin fiyatı için 4500 tl diyolar, daha yukarısı da olacakmış, acayip ekonomik yani

O fiyat illaki düşer. bir ayda 300 liralık benzin aldığımızı farzetsek.
    300lira 70 litre benzin yapar

%35 tasarruf ettiğimizi varsaysak.

300 liranın %35 i.. 105 lira olsa..

4500/105 = 42 olduğuna göre.. 42 - 45 ayda lpg dönüşüm masraflarını çıkartıyorsunuz buda 3.5 yıl oluyor yaklaşık

• quote:

Orijinalden alıntı: drselcuk

quote:

Orijinalden alıntı: HGKSN

quote:

Orijinalden alıntı: kk35

arkadaşlar, bu akşam itibari ile yine Kia'cı oldum, sportage için anlaştık, aracı yılbaşından sonraki hafta alacağım

Hayırlı olsun...

Bende Bu akşam aracı aldım ve bende Ocak 2012 ilk haftasında teslim alacağım.

kaça aldınız?
    hangi bayiden alıyorsunuz aracı.

Ben 58.500 TL ye alıyorum.

Boya KOruma + Cam Filmi + Basamak = +1.000 TL

toplamda 59.500 Tl ye mal oldu

ben bunlara ek olarak dvd navıgasyon on tampon koruma arka tampon koruma=61 bın

Merhaba bende artıkaranıza dahil oldum
    Salı günü anlaştım bugün kredi işlemleri bitti.
    Anahtar teslim 57.500 TL
    Yan krom basamak hediye
    peşinatın haricinde kalan kısım için 48 ay 1.10 dan kredi kullandım 1.29 yerine 1.10 olunca ödeyeceğim faiz baya fark etti.
    Teslimatı 1 Ocak sonrası olacağı için bu fiyatın üzerine ocak vergisi de indirim gibi oldu. yan basamak ve vergiyi düşünce yaklaşık 1 TL daha uyguna gelmiş oldu.

Bütün bayileri aradım ama kimse indirim yapmıyor.
    Geçen hafta 57 binden satttıklarını Ama Çelik Motor kota primini kaldırıp fiyatı 58 bine sabitlediği için artık tüm bayiler 58 binden fiyat çektiklerini söyledi.
    Aracı Eresinlerde görmüştüm çok beğendim ama fiyatta anlaşamadım. Eresin bu kafayla devam ederse otoparklarında spo lar durmaya devam eder.
    İşlerimin yoğunluğu nedeniyle daha gidip bayideki satış temsilcisinin yüzünü bile görmedim Her şeyi telefonda hallettik kısmet olursa Cumartesi günü tanışacağım.

Allah Hepimize hayırlısıyla kazasız belasız binmeyi nasip etsin.
    biraz komik ama tek korkum test sürüşü yapmaya zamanım olmadı kullandığımda performansından memnun kalacakmıyım bilmiyorum
    böyle bir durumda araba alıyorum işte bakalım nasıl olacak
    ama spaya aşık oldum değeceğini düşünüyorum.

• Bagaj havuzu olan arkadaşlar varsa resmini paylaşabilir mi?
    Nasıl bir şey olduğunu merak etim.
  • hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanız dilegiyle kia alan hele ki spa alan pişman olmaz ne renk begendiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pimbo -- 29 Aralık 2011; 19:41:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergelen

Bagaj havuzu olan arkadaşlar varsa resmini paylaşabilir mi?
    Nasıl bir şey olduğunu merak etim.

Aracınız hayırlı olsun, aramıza hoşgeldiniz

Çoğumuz buradan aldık, gayet memnunuz:
    http://www.ypsplast.com.tr/urunlerimiz.html
  • Aracınız hayırlı olsun. Allah kazasız belasız güzel günlerde kullanmanızı nasip etsin.. Aramıza hoşgeldiniz.

Aracın performansı teknik verilerdeki gibi diyebilirim. yalnız maksimum beygirini 6300... torkunu ise 4850 devirde kazanıyor.

190km hıza ulaşan arkadaşlar var daha üstüne çıkarmı bilmiyorum. 0-100ü ise 11-12 saniye.

daha önceki aracınız neydi acaba ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drselcuk

quote:

Orijinalden alıntı: ataber06

valla yakıt konusunu alevlendirmek istemem ama benim spo 750 km oldu ort. şehir için 8,0 lt 100 km de...doloyısıyla mutluyum yakıtından eğer böyle kalacaksa lpg falan yok...

bugun depoyu fulledım..uzerıne 110 tl aldı..toplamda 350 tl almıstım 350+110=460 58 lıtre depo desek 58x4.35=252 tl lık benzın var yanı 460-252=208 tl yakmısım..710 km ..sehır ıcı dısı bırlıktee..208/710=0.292 tl buda ne yapar 6.73 lt/100 km..yanlısım varsa duzeltın..

Dizel araçtan inip benzinli araca binen sizsiniz sn drselçuk, bizim ne dediğimiz pek önemli değil, sizce nasıl yakıtı?

bence guzel..dızeldede bu havalarda karısık 6 lıtre yakıyordu..normal bence konforuna deger..

• quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

Aracınız hayırlı olsun. Allah kazasız belasız güzel günlerde kullanmanızı nasip etsin.. Aramıza hoşgeldiniz.

Aracın performansı teknik verilerdeki gibi diyebilirim. yalnız maksimum beygirini 6300... torkunu ise 4850 devirde kazanıyor.

190km hıza ulaşan arkadaşlar var daha üstüne çıkarmı bilmiyorum. 0-100ü ise 11-12 saniye.

daha önceki aracınız neydi acaba ?

teşekkür ederim :)
    ben öyle çok arabadan anlayan biri değilim performasntan kastım yakıt tüketimi yazılanların çok üstünde abartı olmasın ve hantal olmaması. Tork olayları falan pek anlamam
    Uzun zamandır aracım yok en son araç starex CRDI kısa şase vardı 3 sene önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavkan

quote:

Orijinalden alıntı: ozans01

quote:

Orijinalden alıntı: coin54

quote:

quote:

kafam allak bullak

İkilemde kalıpta allak bullak olduğunuz araçlar farklı kategorilerde yer alıyor. Siz önce ihtiyaçlarınızı belirleyin ona göre araç arayışına girin.

bi karar verecem ama bir de tiguan a bakacam gerçi şehir içi 11 litre yakıyomuş
    spo daha az yakıyo hemde tiguana göre albenisi fazla ama bir bakacam..............

11 değil 12-13 lt yakıyor tiguan ona göre....

Tiguan forumuna beklerim. Benim ortalamam 8.5 lt. Sehir ici. Sakin kullanirsaniz yakmaz.

artık benimde bir tiguanım varrrrrrrrrrr :))) sport&style 18 inc jantla aranızdayım:::::::::::::

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kafam allak bullak

İkilemde kalıpta allak bullak olduğunuz araçlar farklı kategorilerde yer alıyor. Siz önce ihtiyaçlarınızı belirleyin ona göre araç arayışına girin.

spo daha az yakıyo hemde tiguana göre albenisi fazla ama bir bakacam..............

Tiguan forumuna beklerim. Benim ortalamam 8.5 lt. Sehir ici. Sakin kullanirsaniz yakmaz.

artık benimde bir tiguanım varrrrrrrrrrr :))) sport&style 18 inc jantla aranızdayım:::::::::::::

Aramiza hosgeldin dostum. Tiguan forumuna beklerim. Kararin cok isabetli olmus.
    Allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kafam allak bullak

Aramiza hosgeldin dostum. Tiguan forumuna beklerim. Kararin cok isabetli olmus.
    Allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin.

teşekkürle hepimize inş.....

• quote:

Orijinalden alıntı: smilodon22__

Arkadaşlar ben araca paspas ve bagaj havuzu almadım daha servistede yoktu aracı aldığımda...siz paspasları ve bagaj havuzunu kaça aldınız dışardan alsam servisinkiyle aynı olup olmadığını bilemiyorum mümkünse orjinal paspasların ve bagaj havuzunun görselini gönderebilirmisiniz?

kauçuk paspas 50 tl bagaj havuzu 55 tl servis deki fiyatları...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

gazın yanma kalitesinden dolayı.. 0-100 ve ara hızlanmalar dahada uzayacak ve performans düşüş olacak gibi görünüyor.
    birde bunun sızdırmazlık onayı alması var.. gaz ayarı yaptırması var.. herşeyden önce tehlikeli..
    benzin çok pahalı.. ya gelir düzeyimiz artsın yada benzin ucuzlasın. spo az yaktığı için hiç bir sıkıntı kalmaz.
    zaten rafineride petrol işlenirken.. isteselerde istemeselerde benzin ortaya çıkıyor.
    bu benzin satılması lazım.. kimse benzin almazsa ellerinde kalacak benzin.
    daha geçen gün zam geldi sanırım. dolar 1.91 di en son.. benzine yılbaşı zammı an meselesi belkide gelmiştir bilmiyorum.. bu gidiş hiç iyi değil.
    ne olacak halimiz bilmiyorum. saygılar

bu konu çok acayip biz koyun sürüleri anlamayız böyle işlerden dostum benzin in fiyatını düşürmemek için fazla benzini başka ülklere satıyoruz ve litresi 1 tl den ama biz vatandaşına 3 tl den satmıyor sevgili devletimiz...lpg li araçlar ve dizellerin sayısı hergün artıyor benzin talebi hergün düşüyor ama nedense fiyatı düşmüyor talebi düşerken fiyatı yükselen benzin.. sanırım buradan ii bir tez konusu çıkar...

• arkadaşlar tiguan cılar bu forumu bizden fazlamı takip ediyorlar ne....
  • Günaydınlar, herkesin arabası herkese hayırlı olsun, kazasız belasız binmek nasip olsun... Aracını yeni alanlara tekrar hayırlı olsun...

Araba konusunda herkes gönlüne göre hareket eder, bu konuda tek doğru yoktur. Zaten iyi ki öyle değil yoksa herkes aynı arabaya binerdi ve bu hiç hoş olmazdı...

Biz bu arabaları aldık diye ne bizim arabamız en iyisi nede öbürü kötü. Herkes bindiği arabanın keyfini çıkarsın.

Ayrıca bu arabalar bizim ne ilk arabamız nede son arabamız olacak. Allah herkese daha iyilerini versin...
  • 
Sayfa: önceki 522523524525526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.