Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (523. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.711.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 521522523524525
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla yakıt konusunu alevlendirmek istemem ama benim spo 750 km oldu ort. şehir için 8,0 lt 100 km de...doloyısıyla mutluyum yakıtından eğer böyle kalacaksa lpg falan yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Konuyu takip etmekte fayda ama bunun hayata geçmesi bir sene sürer. Aceleci davranmamak gerekir... Yüzde 40 tasarruf telaffuz ediliyor, ciddi rakam...

Evet yeni bir sistem, sorunlu mu sorunsuz mu zamanla görecez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Vakit geç oldu, değerli dostlarım Erkyuo ve steinbeck0635 forumu kapatırken ışıklarıda söndürün. saat 01:40

Yav sormayın uyuya kalmışım.. laptop açık kalmış..şarjı bitmiş kapanmış
    gececi değilim yani

• quote:

Orijinalden alıntı: ataber06

http://forum.donanimhaber.com/m_55781274/tm.htm
    arkadaşlar taze bi link lpg dönüşümü yapılmış bi araştırın isterseniz...prins..

aslında normal sıralı sistemi bu tip motorlara uygulayabilen ustalar var.. lpg li mitsubishi carisma gdi gördüm çünkü.. ama arıza olasılığı yüksek oluyor.. hemde randumanlı olmuyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

quote:

aslında normal sıralı sistemi bu tip motorlara uygulayabilen ustalar var.. lpg li mitsubishi carisma gdi gördüm çünkü.. ama arıza olasılığı yüksek oluyor.. hemde randumanlı olmuyormuş.

Sn erkyuo, bu işi yapanların dediğine göre evet uygulanabilen sistemler varmış ama devir 1500 ün altına düşünce ve 3500 ü ün üstüne çıkınca benzine geçiyomuş, bu da hem ekonominin beklendiği kadar olmamasına hem de araçta enjektör arızasına sebep oluyomuş.

• quote:

valla yakıt konusunu alevlendirmek istemem ama benim spo 750 km oldu ort. şehir için 8,0 lt 100 km de...doloyısıyla mutluyum yakıtından eğer böyle kalacaksa lpg falan yok...

bugun depoyu fulledım..uzerıne 110 tl aldı..toplamda 350 tl almıstım 350+110=460 58 lıtre depo desek 58x4.35=252 tl lık benzın var yanı 460-252=208 tl yakmısım..710 km ..sehır ıcı dısı bırlıktee..208/710=0.292 tl buda ne yapar 6.73 lt/100 km..yanlısım varsa duzeltın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: maminci

quote:

quote:

Sn erkyuo, bu işi yapanların dediğine göre evet uygulanabilen sistemler varmış ama devir 1500 ün altına düşünce ve 3500 ü ün üstüne çıkınca benzine geçiyomuş, bu da hem ekonominin beklendiği kadar olmamasına hem de araçta enjektör arızasına sebep oluyomuş.

bence biran önce.. kia prinsle anlaşma yaparsa çok iyi olur.. gider servise taktırırız.
    bmw x5 ve mercedeslere..felan taktırıyo adamlar. spolarımıza neden olmasın..
    %30-40 tasarruf sağlanırsa eğer gerçekten.. şimdiden sabırsızlanıyorum :)

ama lpg hakkında genede endişelerim var. motor ömrünü kısaltırmı?
    zaten benzinli halinin sağladığı performans bizleri anca tatmin ediyor lpgde uygulanınca dahada düşermi ?
    çoğu yere kapalı otoparka vs. girememe durumuda var tabiki.
    simit tüp taktırırsam stepne yerine..
    bazı mağazaların oto bakım ürünleri bölümünde satılan..sibopdan sıkmalı fısfıs ürünler.
    lastik patlamalarında bana yardımcı olurmu ? hadi diyelim lastik yarıldı ozaman ne yapacağım.. ve daha birçok endişe :)

• Dostum forumdakiler içerisinde en çok km yapanlardan birisiyim sanırım 16100 km oldu, yılda 7-8 bin km yapsam hiç düşünmem de km fazla olunca ister istemez işin parasal kısmını düşünüyo insan.

Diğer taraftan da sizin dediğiniz ve ona benzer bir sürü sorun yaşatan bir sistem lpg, hatta bu yeni gelecek olan adı üzerinde yeni, belki başka sorunlara da gebedir, bilemiyoruz.

En yakın örneğini vereyim sabah oğlumu okuluna götürürken lpgli olduğundan corsa ile gidiyoruz, dışarısı -3 derece, motor lpgye geçti ama lpg çekmedi, hararet göstergesine baktım motorun ısısı da 60-65 derece civarında, yeterli ısıya ulaştığı halde lpgnin yapısından kaynaklanan bir sorun sebebiyle sıcaklık 0 derecenin altında olunca gitmiyo araba, ama hangi benzinli araç olursa olsun benzinin yaz kış soğuk sıcak derdi yok gaza basınca gidiyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drselcuk

quote:

valla yakıt konusunu alevlendirmek istemem ama benim spo 750 km oldu ort. şehir için 8,0 lt 100 km de...doloyısıyla mutluyum yakıtından eğer böyle kalacaksa lpg falan yok...

bugun depoyu fulledım..uzerıne 110 tl aldı..toplamda 350 tl almıstım 350+110=460 58 lıtre depo desek 58x4.35=252 tl lık benzın var yanı 460-252=208 tl yakmısım..710 km ..sehır ıcı dısı bırlıktee..208/710=0.292 tl buda ne yapar 6.73 lt/100 km..yanlısım varsa duzeltın..

Dizel araçtan inip benzinli araca binen sizsiniz sn drselçuk, bizim ne dediğimiz pek önemli değil, sizce nasıl yakıtı?

• Bu sistemin kendini kanıtlaması bence en az bir iki sene gerektirir. Üretici firma ( Prince ) garanti vermediği sürece kim gidip 3 ay sonra bunu arabasına taktırır ki? Ürün kendini kanıtlayacak, piyasada tanınacak. Ayrıca Kia'nın buna yanaşması daha çok zaman alır. İnşallah başarılı olurlar...
  • gazın yanma kalitesinden dolayı.. 0-100 ve ara hızlanmalar dahada uzayacak ve performans düşüş olacak gibi görünüyor.
    birde bunun sızdırmazlık onayı alması var.. gaz ayarı yaptırması var.. herşeyden önce tehlikeli..
    benzin çok pahalı.. ya gelir düzeyimiz artsın yada benzin ucuzlasın. spo az yaktığı için hiç bir sıkıntı kalmaz.
    zaten rafineride petrol işlenirken.. isteselerde istemeselerde benzin ortaya çıkıyor.
    bu benzin satılması lazım.. kimse benzin almazsa ellerinde kalacak benzin.
    daha geçen gün zam geldi sanırım. dolar 1.91 di en son.. benzine yılbaşı zammı an meselesi belkide gelmiştir bilmiyorum.. bu gidiş hiç iyi değil.
    ne olacak halimiz bilmiyorum. saygılar
  • Evet maalesef ekonomik olsun diye lpg taktırıp sonra bir türlü ayarları tutturamadığı için -daha önce yakıtı dışında hiçbir sorunu olmayan- aracından soğuyup satan bir sürü insan var, az km yapan için lpg macera, çok km yapan için de sistem daha çok yeni 1-2 yıl bekleyip görmek gerek.
  • Tabi bir olasılık daha var, belki bu bekleme sürecinde tasarım donanım yakıt olarak daha çok beğeneceğimiz bir model üretirler onu alırız Bundan 16 ay öncesine kadar sportek aklımda hiç yoktu, sonra 16 aydır içimiz dışımız bu araba oldu, belki onun gibi bir şey olur ??
  • quote:

niye olmasın dostum ? neticede %40 tasarruftan bahsediliyor , , 100km'yi yaklaşık 35 TL'ye gideceğimize 21 TL'ye gideriz . süper olur
    kaldı ki test sürüşleri de gayet olumlu devam ediyormuş

• Arkadaşlar ben araca paspas ve bagaj havuzu almadım daha servistede yoktu aracı aldığımda...siz paspasları ve bagaj havuzunu kaça aldınız dışardan alsam servisinkiyle aynı olup olmadığını bilemiyorum mümkünse orjinal paspasların ve bagaj havuzunun görselini gönderebilirmisiniz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maminci

quote:

quote:

bence biran önce.. kia prinsle anlaşma yaparsa çok iyi olur.. gider servise taktırırız.
    bmw x5 ve mercedeslere..felan taktırıyo adamlar. spolarımıza neden olmasın..
    %30-40 tasarruf sağlanırsa eğer gerçekten.. şimdiden sabırsızlanıyorum :)

ama lpg hakkında genede endişelerim var. motor ömrünü kısaltırmı?
    zaten benzinli halinin sağladığı performans bizleri anca tatmin ediyor lpgde uygulanınca dahada düşermi ?
    çoğu yere kapalı otoparka vs. girememe durumuda var tabiki.
    simit tüp taktırırsam stepne yerine..
    bazı mağazaların oto bakım ürünleri bölümünde satılan..sibopdan sıkmalı fısfıs ürünler.
    lastik patlamalarında bana yardımcı olurmu ? hadi diyelim lastik yarıldı ozaman ne yapacağım.. ve daha birçok endişe :)

yeni satışa sunulan ve sunulacak birçok araç (elektrikli Fluence de buna dahil) zaten stepnesiz satılıyor . sadece acil durumlar için lastik tamir kiti veriliyor yanında .
    ki ben de zaten LPG taktırmasam da stepneyi çıkarmaya düşünüyorum arabadan . gereksiz fazladan yük , koskoca jantıyla beraber lastik , boru değil yani

• Arkadaşlar yukarıda verdiğiniz sitede sistemle ilgili birkaç soru sordum, cevaplardan birisinde diyoki 'sistem sadece lpg de çalışır', yani önce benzin sonra otomatik olarak lpgye geçme bunda sözkonusu değilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: özufocu

yeni satışa sunulan ve sunulacak birçok araç (elektrikli Fluence de buna dahil) zaten stepnesiz satılıyor . sadece acil durumlar için lastik tamir kiti veriliyor yanında .
    ki ben de zaten LPG taktırmasam da stepneyi çıkarmaya düşünüyorum arabadan . gereksiz fazladan yük , koskoca jantıyla beraber lastik , boru değil yani

aslında lastik patladığı zaman asistanı arayacaksınız gelip lastiği değiştirip gidecekler. kaskoda bu masrafı karşılarsa tamamdır.
    birde çift katmanlı lastikler var. yarılsa bile yolunuza devam edebiliyorsunuz.
    sibopdan sıkmalı fısfıs ürünlerde cabası.
    birde lastiklere nitrojen gazı doldurulduğunda içindeki gaz dışarı çıkmıyor ve patlamamış gibi yolunuza devam ediyorsunuz diye duymuştum.
    alternatif ve çözüm çok aslında. bende stepteneyi uzun yol haricinde araçda bulundurmak istemiyorum. saygılar

• Lpg sisteminin fiyatı için 4500 tl diyolar, daha yukarısı da olacakmış, acayip ekonomik yani
  • 
Sayfa: önceki 521522523524525
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.