Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (205. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.712.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mostwanted38

Akadaşlar youtube videolarından ve kia nın sitesinden sadece görüntüüsü hasta olmuş ve almak isteyen biri olarak bazı sorularım var? Malum aracı test etme imkanı pek bulamıyoruz. Aracı kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa seviriz. Ne kadar sportage, o kadar piyasa malum. Türkiyede arabaya verilen değer bu....

1) Aracın gerçekten motor performans değeri nedir? yani bu motor arabayı çekiyor mu?
    2) Yol gürültüsünden bahsediyorlar! Araç içeriye ses (Yol Motor Lastik Tıkırtı vb) alıyor mu?
    3) 10 üzerinden yıldız verseniz kendi aracınıza kaç yıldız verirsiniz?
    4) Bir de yine bu forumda araçla ilgili olarak süspansiyon veya amortisör sesinden arızasından bahsediliyor. Sizce ne kadar önemli bir sorun ve ya bunu arabanızda yaşıyor musunuz?
    CEVAPLARINIZ ÇOK ÖNEMLİ ARACI ALMA KARARIMDA ETKİLİ OLCAK. SAYGILAR

NACİZANE TAVSİYEM BÖYLESİNE GÜZEL BİR ARACA BİR GÜZEL SİTE YAKIŞIR ... BU İŞTEN ANLAYANLAR (İLGİLENENLER PARA KAZANMAK İSTEYENLER) HEMEN BİR SİTE YAPSINLAR...

BİR DE BOL VİDEO RESİM PAYLAŞIMINA ÖNEM VERİN LÜTFEN.....

1) Aracın performansı makul. rahatsız etmiyor. ama performans aracı da değil. Aracı alırken şahsen daha kötü bekliyordum.
    2.) yol gürültüsü için tiguanla kıyaslarsam tiguan daha sessiz.
    3.) 9 yıldız (Tasarımı yeter, insan kendini bu araca sahip olması nedeniyle mutlu hissediyor)
    4) amortisörlerin sert olmasına veriyordum ben bu sesi bir süre sonra alışıyorsunuz. şu an sorun olarak kabul edilecek bi gelişme olmadı. servisler tarafından kabul edilirse değiştiririm.

Ayrıca araçlarını satan arkadaşlar beğenmese bile arabalarına toz kondurmaz ya paraya ihtiyacım var der. yada başka bir araç alıcam. kendilerine göre olumsuz yönleri olsa bile söylemezler.

• Muhtemel satış sebepleri, en azından benim sebebim olabilecekler;

- Spo eski Cerato ma göre daha geniş özellikle dar sokaklarda başka araçlarla yanyana gelince çok sıkıntı oluyor.

- Dizel Cerato yu en zor şartlarda bile stop ettirmeden yerinden kaldırırdım ama Spo da hala debriyaj ayarına alışamadım ve olmadık yerlerde stop ettirebiliyorum, dik yokuşlarda Spo nun sürekli patinaja düşmesi de canımı sıkıyor. İşin kötüsü araç normalde o kadar sessiz ki bazen stop ettiğini bile anlamıyorum

- Eski dizel aracımda depoyu doldurunca ne kadar gezsemde bir ay benzincinin yolunu unuturdum. Gaza da korkmadan basardım. Spo da ayağınızın ayarı iyi olmalı.

- Yine eski dizel aracımdaki bir alışkanlık gaza dokundumu aracın kaçıncı viteste olursa olsun, düz veya rampa ayrımı yapmadan ileri fırlayacağını bilirdim. Ama Spo da vites düşürmeden ve deviri zorlamadan böyle bir şansınız yok malesef.

Aslına bakılırsa aracın büyüklüğü dışında bütün sıkıntılarım eski Cerato ma duyduğum özlemden kaynaklanıyor Eski aracı benzinli olan arkadaşlar zaten bu problemlerin hiçbirinden şikayetçi olmayacaklardır.

quote:

Orijinalden alıntı: ocean72
    Arkadaşlar naçizane bir önerim var. Sahibindende 10 adet araç satışı mevcut. Satış nedenlerini sorsak ve buraya yazsak da aklımızda birşey kalmasa diye düşünüyorum.
    Ben başlayayım:
    1600 KM DE 2011 MODEL BEYAZ izmir /karşıyaka 54000 TL ye satıyor: "Neden bu kadar yükseğe satıyorsunuz" diye sormadım, satış sebebini sordüm.
    "Hanımıma aldım fakat, kendisine büyük geldi kullanamadı." şeklinde bir cevap verdi. Çok yakıt yakıyor mu diye sordum. Şehir içi 8.1 lt dedi...

• Ben de spo yu makam aracı yaptım. Özel işlere ve şehir dışına çıkarken kullanıyorum. Caddy i satmadım dizel araç daha farklı. Şehir içinde kullanımı çok rahat olmuyor işin gerçeği. Ama satmayı düşünmüyorum.
  • Depoyu en son fulledikten sonra tüm yol bilgisayarı göstergelerini sıfırlamıştım.. Bugün ışık yanarken aynı benzinlikten, aynı pompadan, aynı şekilde yine fulledim..

Toplam yapılan Km 606..

Toplam alınan benzin 44,17 Litre..

Yol bilgisayarındaki ort. tüketim 7,2..

Alınan benzine göre tüketim 7,28..

Bu duruma göre yol bilgisayarı bilgileri çok küçük bir sapma ile kesinlikle doğru.. Günlük 3,85 TL olan benzin fiyatına göre Antalya şehir içinde 28 kuruş yakmışım kilometrede..
  • Valla çok iyi bir rakam... Sizin Antalya sehir ici dediğinizi arkadaslar İstanbulda neden yakalayamiyorlar da 10,5 10 küsur gibi ifadeler kullanıyorlar bilmiyorum. İki farklı sehrin , sehir ici kullanımları bu kadar mı fark eder??? Belkide ağırbasli kullanmak ile performasli kullanım arasındaki farktir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysaglam

Depoyu en son fulledikten sonra tüm yol bilgisayarı göstergelerini sıfırlamıştım.. Bugün ışık yanarken aynı benzinlikten, aynı pompadan, aynı şekilde yine fulledim..

Toplam yapılan Km 606..

Bu duruma göre yol bilgisayarı bilgileri çok küçük bir sapma ile kesinlikle doğru.. Günlük 3,85 TL olan benzin fiyatına göre Antalya şehir içinde 28 kuruş yakmışım kilometrede..

Valla sizin yakıt tüketiminiz gerçekten forumun en az yakıt tüketimi. Sanıyorum bunda Antalya ilinde kışın çok hissedilmemesi ve araç kullanımın etkisi var. Gaz pedalının altında yumurta varmışçasına hassas basıyorsunuz demekki bu değerler elde edilmiş, dizel araçtan inip bu araca bineceklerin ve Konya gibi kışın soğuk yaşandığı yerlerde kullanacakların bu değerleri yakalayacağını kesinlikle sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Muhtemel satış sebepleri, en azından benim sebebim olabilecekler;

- Spo eski Cerato ma göre daha geniş özellikle dar sokaklarda başka araçlarla yanyana gelince çok sıkıntı oluyor.

- Dizel Cerato yu en zor şartlarda bile stop ettirmeden yerinden kaldırırdım ama Spo da hala debriyaj ayarına alışamadım ve olmadık yerlerde stop ettirebiliyorum, dik yokuşlarda Spo nun sürekli patinaja düşmesi de canımı sıkıyor. İşin kötüsü araç normalde o kadar sessiz ki bazen stop ettiğini bile anlamıyorum

- Eski dizel aracımda depoyu doldurunca ne kadar gezsemde bir ay benzincinin yolunu unuturdum. Gaza da korkmadan basardım. Spo da ayağınızın ayarı iyi olmalı.

- Yine eski dizel aracımdaki bir alışkanlık gaza dokundumu aracın kaçıncı viteste olursa olsun, düz veya rampa ayrımı yapmadan ileri fırlayacağını bilirdim. Ama Spo da vites düşürmeden ve deviri zorlamadan böyle bir şansınız yok malesef.

Aslına bakılırsa aracın büyüklüğü dışında bütün sıkıntılarım eski Cerato ma duyduğum özlemden kaynaklanıyor Eski aracı benzinli olan arkadaşlar zaten bu problemlerin hiçbirinden şikayetçi olmayacaklardır.

quote:

Arkadaşlar naçizane bir önerim var. Sahibindende 10 adet araç satışı mevcut. Satış nedenlerini sorsak ve buraya yazsak da aklımızda birşey kalmasa diye düşünüyorum.
    Ben başlayayım:
    1600 KM DE 2011 MODEL BEYAZ izmir /karşıyaka 54000 TL ye satıyor: "Neden bu kadar yükseğe satıyorsunuz" diye sormadım, satış sebebini sordüm.
    "Hanımıma aldım fakat, kendisine büyük geldi kullanamadı." şeklinde bir cevap verdi. Çok yakıt yakıyor mu diye sordum. Şehir içi 8.1 lt dedi...

Bugün bir çok kişi burun kıvırır amann kia cerato işte der ama binmeyenler aracın ne kadar güzel bir motoru olduğunu bilmezler, dolayısıyla ceratodan inip başka bir dizel araca bile bindiğinizde bu farkı hissedersiniz, kaldı ki spo'da hissetmeyesiniz. Eğer cerato'larda ABS- ESP standart olsa imzamdaki aracı satıp cerato almak için 1 dakika bile tereddüt etmezdim. Yemişim D segmentini.

• dün yps plastan bagaj havuzu siparişi verdim.umarım pişman olmam.sanırım alan bir kaç arkadaş vardı forumda.ysaglam bey de var sanırım.bir arkadaşta orjinal sprtage yazanı vardı.benimkinde olmaz herhalde.varsın olmasın.ama yerine tam otursun yeter bana.herhangi bir yerinden potluk yapmasın.var mı başka kullanan bu yerli üretim bagaj havuzunu?
  • Sn Altinok Cerato konusunda sonuna kadar haklısınız. Başka bir sedan veya hb araç almak için aracımı değiştirmezdim. Sırf Spo nun cazibesine kapılarak sattık. Onun dışında herşeyiyle aracımızdan çok memnunduk. Ne bileyim insanların Spo ya hayranlığı ve beğenisi bir yana ama ben kendi sürüş zevkim ve alışkanlığım olarak Cerato ve Spo arasında hangisi deseler Cerato derim. Yeni Cerato yu Çelik Motor inatla dizel motorla TR ye ihraç etmiyor artık. Aslında Venga ve Ceed te bile 1.6 128 hp lik ve Kore deki Cerato lar da mevcut olan dizel motor var. Belki ilerde birgün bu inatlarından vazgeçerlerse ve sizin de arzuladığınız gibi donanım olarak da zengin dizel motorlu Cerato yu getirmeye başlarsalar tekrar Cerato ya dönerim o zaman.

quote:

Orijinalden alıntı: altinok
    Bugün bir çok kişi burun kıvırır amann kia cerato işte der ama binmeyenler aracın ne kadar güzel bir motoru olduğunu bilmezler, dolayısıyla ceratodan inip başka bir dizel araca bile bindiğinizde bu farkı hissedersiniz, kaldı ki spo'da hissetmeyesiniz. Eğer cerato'larda ABS- ESP standart olsa imzamdaki aracı satıp cerato almak için 1 dakika bile tereddüt etmezdim. Yemişim D segmentini.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akrep-Ateş

dün yps plastan bagaj havuzu siparişi verdim.umarım pişman olmam.sanırım alan bir kaç arkadaş vardı forumda.ysaglam bey de var sanırım.bir arkadaşta orjinal sprtage yazanı vardı.benimkinde olmaz herhalde.varsın olmasın.ama yerine tam otursun yeter bana.herhangi bir yerinden potluk yapmasın.var mı başka kullanan bu yerli üretim bagaj havuzunu?

Merhaba,

Bende oradan sipariş verdim, pişman olacağınız bir ürün değil kesinlikle. Potluk yapmadan yerine oturuyor. Ne koku yapıyor ne de ses ancak Sportage baskılı olanını incelemedim ama aldığımız ürüne Sportage baskısı olsa daha orjinal olurdu...
  • bende 2 ay kadar önce yps den bagaj havuzu aldım ölçüler birebir hafif kullanışlı koku yapmayan bir ürün memnun kalacaksınız sanırım
  • quote:

Depoyu en son fulledikten sonra tüm yol bilgisayarı göstergelerini sıfırlamıştım.. Bugün ışık yanarken aynı benzinlikten, aynı pompadan, aynı şekilde yine fulledim..

Toplam yapılan Km 606..

Çok güzel rakamlar, bende ise ( Ankara ) 9,2 ile 9,5 lt/100km. arasında değişen tüketim değerleri var.
  • Ben de bugün bagaj havuzu sipariş ettim, ypsplasttan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Toplam yapılan Km 606..

Çok güzel rakamlar, bende ise ( Ankara ) 9,2 ile 9,5 lt/100km. arasında değişen tüketim değerleri var.

Harika bir rakam, nazarlık asın bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Muhtemel satış sebepleri, en azından benim sebebim olabilecekler;

quote:

Ben başlayayım:

siz ağırlıklı olarak dizel araçtan benzinli araca geçmenin sıkıntısını çekmektesiniz anlaşılan. aracın sessiz olması çoğu kişi için istenen bir şey iken o bile size sıkıntı vermiş. inşallah alışırsınız.

• büyük şehirlerde kullanılan yol güzergahı çok önemli. 7 ortalama ile de kullanırsınız 11 ortalama ile de. sürekli dur kalkın yapıldığı trafikle, güzergahın % 80i 70-80 km hızın üzerinde gerçekleştiği bölümlerdeki ortalama çok farklı olacak.
  • Arkadaşlar sponun modifiye aksesurları piyasaya çıkarılmaya başlandı mı acaba? Böyle bir adres veya internet sitesi bilen varsa paylaşabilir mi lütfen?
  • Bir arkadaş yukarıda gaz pedalına alışamadığını nasıl basılacağını sormuştu, ayak ucundaki sinirler daha çoktur, dolayısıyla insan, topuğuna göre ayağının ucuyla daha ince hareketler yapabilir, ayağın ucuyla, pedalın üst kısmına..
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: Akrep-Ateş

dün yps plastan bagaj havuzu siparişi verdim.umarım pişman olmam.sanırım alan bir kaç arkadaş vardı forumda.ysaglam bey de var sanırım.bir arkadaşta orjinal sprtage yazanı vardı.benimkinde olmaz herhalde.varsın olmasın.ama yerine tam otursun yeter bana.herhangi bir yerinden potluk yapmasın.var mı başka kullanan bu yerli üretim bagaj havuzunu?

Merhaba,

Bende oradan sipariş verdim, pişman olacağınız bir ürün değil kesinlikle. Potluk yapmadan yerine oturuyor. Ne koku yapıyor ne de ses ancak Sportage baskılı olanını incelemedim ama aldığımız ürüne Sportage baskısı olsa daha orjinal olurdu...

Mehmet bey merhaba, bagaja birşeyler koyduğunuzda oradan oraya gezmiyor mu? Çünkü benim toyotada ne koysam dağılıyordu...

• evimin altında oto elektirkçi var adam honda hastası baska markaya para vermem diyordu baktım sportage almıs süper bişey ya hasta kaldım onu incelerken yan komsum geldi bende aldım 2 gün sonra geliyo dedi :) ortalık spo kaynıcak gibi arkadaslar ama helal olsun süper bir arac olmus artık hyundai ve kore zamanı diyorum bende 1 yıllık hyundai kullanıcısı olarak aracımdan cok memnunum ölene kadar ya hyundai yada kia kullanırım
  • 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.