Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (1327. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.711.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13251326132713281329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: esefpekyurek

Ben de bir KIA kullanıcısıyım ama şahsi fikrine saygı duymakla birlikte 115 bin yada 110 bin fark etmez, bu paraya Tuscon Elite 177 bg DCT alıyorsun. Her şey aynı sadece kasa farklı, bu paraya 15 bin km yapmış araba almak ne kadar mantıklı biraz düşünün derim. Performans olarak bire bir test etmedim ama yakın zamanda gitmeyi düşünüyorum, video izlenimlerime göre aracın performansı gayet yerinde, zaten 1500 kg lık bir araçtan nasıl bir performasn bekliyorsunuz bilemedim, yakıt olarak bu tonajda ve benzinli bir araçtan alabileceğiniz verimlilikte ayrı bir konu, yakıt çok normal. Jetta gibi arabalar istanbulda 9 lt civarı yakarken bu araç 10-11 lt yakmış çok mu ? Şimdiden Hayırlı olsun.

Dün aldım. Depoyu doldurdum. 100 km sonra şehir içi ne yakıo bakıcam hocam tekrar fulleyip. Hocam elite tucsona göre bu araçta 10 farklı donanım var. 2016 tucson elite dedigin gibi 115 bin tl renk farkı ile . Ancak hayat kurtaran kablosuz şarz , elektronik park freni , şeritte kalma, kör nokta uyarı , otomotik 4 farklı açıdan park etme v.b gibi özellikler yok. tabiki dedigin gibi herkesin şahsi fikri.

• Kangal3454 kullanıcısına yanıt
    Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Donanım kişisel bir şeydir, herkesin ihityacına göredir, bunlar sizin için önemliyse söylenecek bir şey yoktur. Güzel araba, valla bende merak ediyorum, sürüş deneyimlerinizi aktarursaniz çok memnun olurum. Özellikle eğer istanbul da şehir içi, ve şehir dışındaki yakıtı. Seyir halindeki hızlanması gibi bilgileri paylaşırsanız çok memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kangal3454

quote:

Orijinalden alıntı: ecay

115bin yüksek.110bin gibi zorlamalısın mutlaka bulursun.Malum sitede bile 115bine anında aracını verecek kaç ilan var.

Yakıt konusu araca ve kullanıcıya göre göreceli.Ben kullanıcı değilim ama araç benzinli 4x4 bir SUV 10-11 lt rahat yakar diye düşünüyorum.

Otopark incelemelerini ben de izledim ama gücü hissedemiyorum kısmını pek hatırlamadım.177 HP ve 4x4 aktarma kayıpları fazla.177HP zaten motorun gücüdür yere aktarılan değil.Bunun için 0-100e bakabilirsiniz.9.1 sn olması lazım. 170HP BMW 3.20inin 0-100'ü 7.6 sn.Kia kötüdür demiyorum yanlış anlaşılmasın 4x4 ve SUV bir araca göre 9.1 sn gayet kabul edilebilir bir süre.Zaten 150HP VW ve A4 ve Mercedes C 8.5 saniyelerde geziyor.

Araç bence bu fiyatının üstünde bir hizmet sunuyor.Ben de bakıyorum baya baya.Ama neden tutulmadığını anlamak güç.Sanıyorum aynı paralara sıfır km Tucson alınabildiği için.

112 bin tl ye satın aldım hocam dün . Tucson ile fiyatları aynı sıfırlarda . 115 bin tl ye boş tucson alınıyor sıfır olarak hocam. Bu donanımda fiyatları birebir aynı.

Hayırlı olsun hocam bence güzel tercih.Ben mesela Tucson hayatta almam.Malzemeler çok yapay hissettiriyor.Ama Sportage öyle değil.112 uygun bir rakam beğenmeseniz bile 1-2 aşağısına en kötü satarsınız.Benim gözüm daha çok koltuk soğutmalı prestij pakette.Ancak şu an para daha tatlı geliyor.Diğer araç ile idare etmeye devam.:)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kangal3454

quote:

115bin yüksek.110bin gibi zorlamalısın mutlaka bulursun.Malum sitede bile 115bine anında aracını verecek kaç ilan var.

Yakıt konusu araca ve kullanıcıya göre göreceli.Ben kullanıcı değilim ama araç benzinli 4x4 bir SUV 10-11 lt rahat yakar diye düşünüyorum.

Otopark incelemelerini ben de izledim ama gücü hissedemiyorum kısmını pek hatırlamadım.177 HP ve 4x4 aktarma kayıpları fazla.177HP zaten motorun gücüdür yere aktarılan değil.Bunun için 0-100e bakabilirsiniz.9.1 sn olması lazım. 170HP BMW 3.20inin 0-100'ü 7.6 sn.Kia kötüdür demiyorum yanlış anlaşılmasın 4x4 ve SUV bir araca göre 9.1 sn gayet kabul edilebilir bir süre.Zaten 150HP VW ve A4 ve Mercedes C 8.5 saniyelerde geziyor.

Araç bence bu fiyatının üstünde bir hizmet sunuyor.Ben de bakıyorum baya baya.Ama neden tutulmadığını anlamak güç.Sanıyorum aynı paralara sıfır km Tucson alınabildiği için.

112 bin tl ye satın aldım hocam dün . Tucson ile fiyatları aynı sıfırlarda . 115 bin tl ye boş tucson alınıyor sıfır olarak hocam. Bu donanımda fiyatları birebir aynı.

Hayırlı olsun hocam bence güzel tercih.Ben mesela Tucson hayatta almam.Malzemeler çok yapay hissettiriyor.Ama Sportage öyle değil.112 uygun bir rakam beğenmeseniz bile 1-2 aşağısına en kötü satarsınız.Benim gözüm daha çok koltuk soğutmalı prestij pakette.Ancak şu an para daha tatlı geliyor.Diğer araç ile idare etmeye devam.:)

valla çok haklısın. ben sıcaktan nefret eden biriyim. Antalyada bile denizden çok otelde klimayı açıp yatıyorum o derece sevmiyorum sıcagı :) Sogutma olsa mükemmel olurdu. yada bendeki ısıtma ile sogutmaları takas etsinler :)

• quote:

Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Donanım kişisel bir şeydir, herkesin ihityacına göredir, bunlar sizin için önemliyse söylenecek bir şey yoktur. Güzel araba, valla bende merak ediyorum, sürüş deneyimlerinizi aktarursaniz çok memnun olurum. Özellikle eğer istanbul da şehir içi, ve şehir dışındaki yakıtı. Seyir halindeki hızlanması gibi bilgileri paylaşırsanız çok memnun olurum.

aynen hocam tamamen kişisel. 76 km yaptım 2 günde . Bilerek dolaştım fazla fazla . Standart insan gibi kullanırsan eger 8.5 litre şehir içi yakıt gösteriyor. Ancak f1 vitese alıp pati çekerek kaldırma , 0-100 testi v.s basarsan 15 litre yazıyor ekranda buda normal bence çünkü araç kendinden geçiyor :) 25 km daha yapıp tekrar depoyu doldurucam bakalım ne çıkıcak sonuç . İnşaallah 40-45 krş arası çıkar maximum. ozaman tadından yenmez :)

Trafik İstanbul diye düşünüyorum, eğer İstanbul ise 8,5 Lt mükemmel bir rakam. Diğer performans verilerini de bekliyorum. Normalde SUV hiç sevmem ama eşim çoğunlukta işe gidip gelirken kullandığı için onun gönlündekini aldım. Onun için performans filan değil SUV olsun yeter :) . Ama GDI motorların performansı beni inanın benden etti. O yüzden ben Tiguan istiodum ama oda çok pahalı. Eğer iyi olursa Tigu ya vereceğim parayla en donanımlı Kia yada Tusconu almayı düşünüyorum, tabi hanım yeni Ev diye tutturmazsa :)
  • quote:

Trafik İstanbul diye düşünüyorum, eğer İstanbul ise 8,5 Lt mükemmel bir rakam. Diğer performans verilerini de bekliyorum. Normalde SUV hiç sevmem ama eşim çoğunlukta işe gidip gelirken kullandığı için onun gönlündekini aldım. Onun için performans filan değil SUV olsun yeter :) . Ama GDI motorların performansı beni inanın benden etti. O yüzden ben Tiguan istiodum ama oda çok pahalı. Eğer iyi olursa Tigu ya vereceğim parayla en donanımlı Kia yada Tusconu almayı düşünüyorum, tabi hanım yeni Ev diye tutturmazsa :)

Açıkcası bende tiguanı daha cok begeniyorum. Kasa yapısı muazzam. Ancak manuel benzinli cam tavansız 115 bin tl teklif aldım. Şimdilik sportage hoşuma gitti. yakıttan sonra tekrar gözden geçiricem durumu :)
    Yakıtta Tiguan ile arasında çok bir fark olacağını düşünmüyorum, performans olarak bir şey diyemem ama biri 1.4 Turbo 150 bg 4*2, diğer 1.6 turbo 177 bg 4*4. Bu değerlere göre Spo her şekilde Tiguanı asfalata gömeceği düşüncesindeyim :)
  • Arkadaşlar Sportage GT line kullanıcıları cevaplayabilirse sevinirim.

4x4 kilit düğmesi var sanıyorum vitesin yanında bu ne gibi bir işlev görüyor? Karda iş görür mü?

Bir de donanımda ön cam buz çözücü gözüküyor.Bu sadece düğme olarak mı var (yani ısınan havayı cama yönlendirme) yoksa cam da rezistans mı var?
  • Beyler merhaba bugün İzmir özdemirler bayisi den

comfort (bismillah paket:) otomatik 1.6 132bg 93000 TL fiyat verdiler tam pazarlık yapılmadı.Fiyat normalmi yoksa daha indirim olurmu? Bu arada Hyundai tucson sytle aynı motor otomatik 90000tl dendi ama gönlüm kiadan yana birde aracı alırken nelere dikkat etmemiz lazım bayiden ek neler istenebilir? İyi günler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi illegal_89 -- 27 Mayıs 2017; 18:40:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: illegal_89

Beyler merhaba bugün İzmir özdemirler bayisi den

comfort (bismillah paket:) otomatik 1.6 132bg 93000 TL fiyat verdiler tam pazarlık yapılmadı.Fiyat normalmi yoksa daha indirim olurmu? Bu arada Hyundai tucson sytle aynı motor otomatik 90000tl dendi ama gönlüm kiadan yana birde aracı alırken nelere dikkat etmemiz lazım bayiden ek neler istenebilir? İyi günler...

Merhaba . Donanım listesine baktığımda sadece 2 hava yastığı görüyorum. 2017 donanım paketlerinde biraz oynadılar.

Bende 2015 comfort mevcut. Önceki kasa. 6 hava yastıklı.

2016 yeni kasa comfort larda 6 hava yastıklıydı.

Ancak 2017 comfort ve Concept plusta 2 hava yastığı görünüyor. Hatta bir arkadaşım geçenlerde bayide sorduğunu ve görevlinin 2 hava yastığı konusunu teyit ettiğini söyledi.

Bence dikkat edilmesi gereken tek husus bu.

Eğer kia böyle birşey yaptıysa yazık gerçekten. Umarım doğru değildir.

• Bnde bugün dikkat ettim 2 hava yastığı gözüküyor donanım listesinde p.tesi bana dönüş yapacaklar sorarrim yetkiliye.Fiyat olarak arkadaşlar kaç TL teklif aldılar?

• illegal_89 İ kullanıcısına yanıt
    Alacaksanız 2016 model alın.

Hatta 2016 concept plus alın.

2017 modelleri donanım olarak azalttılar

2 hava yastıklı hiç bir aracı almayın derim.

Ben sizin yerinizde olsam Skoda Karoq modelini beklerdim. Uygun fiyattan gelecektir diye düşünüyorum.t

Veya biraz bütçeyi zorlayıp kodiak düşünülebilir

• Herkese Selamlar
    Kia sportage ve tiguan arasında gidip geliyorum
    2010-2015 arası modellere bakıyorum
    Senede 5bin ile 10bin km arasın da mesafe anca gidiyorum.
    Sportage gönlüm daha yatkın duruyor.
    tercih yaparken
    sizce 1.6 benzinli motor mu 2.0 CRDI mi tercih etmeliyim (LPG düşünmüyorum)

şimdiden teşekkürler.
  • sharpkiss kullanıcısına yanıt
    Ben IX35 2.0 kullanıcısıyım ve bildiğiniz gibi iki araç da ortak üretim.
    2.0 Dizel otomatik ile 1.6 benzinli otomatik/manual iki ayrı sınıf araç. 2.0 araç hem performans hem de yakıt sarfiyatı açısından 1.6 benzinli (hatta 2.0 benzinli olan ile kıyaslanamamaz. Not: Bu arada, arabam com ilanlarında 2.0 benzinli otomatik IX35 gördüm, TR'de tek olduğu söyleniyor) yani, yakıt bakımından ekonomiktir (1.6 benzinli SUV'a göre). Ancak, bakım ve MTV farkı için siz karar vereceksiniz.
  • Cevap için teşekkür ederim.

Yakıt konusunda haklısınız 2.0 CRDİ daha tasarruflu
    1.6 ile 2.0 CRDİ arasında ilanlarda gördüğüm baya bir fiyat farkı da var.
    bu ikilem baya kafa karıştırıyor
  • Merhaba

2 ay önce 2017 sportage concept plus aldım.

İzlenimlerim şöyle:

Genel olarak Araçtan memnunum.

-Eski araçtaki Lpg den sonra Yakıtı yüksek geldi. İstanbul içi oda mesafelerde 12 lt. Civarında uzun yolda 5.9 u görebildim.

-ilk defa otomatik araba kullandım. Rahat bi olaymış, sevdim.

Ama benim manuel eski 2006 astradaki ataklığı göremedim. Bu otomatik oluşundan kaynaklanıyor olabilir...araba kendini optimum seviyede tutmaya çalışıyor sonuçta, anlıyorum onu da...

- yüksek oluşundan mıdır henüz karar veremedim, yoldaki çukurları biraz fazla hissediyorum gibi. Eski arabamla kıyaslıyorum tabi yine. Ama çok sessiz. Motor sesini hiç duymuyorum. Dış sesler de son derece az geliyor içeri. Bunu da sevdim.

-açılır cam tavan olayı süper bişeymiş. Bu araçtan alacaksanız kesinlikle bu özelliği olsun. Çok daha yüksek bir konfor hissi veriyor.

-çözemediğim bir konu var , bilen arkadaşlar aydınlatsın lütfen, motoru susturup kapıyı kilitleyince otomatik cam kapama yok mu gerçekten bu araçta...servisi aradık yok dedi. 70 tl civarında internette satılan modüller varmış, şimdi gidip bunu mu alacaz şimdi. o kadar para verdikten sonra bu kadar ucuz bi parçanın arabada standart olmamasını anlayamıyorum.

....

• welie W kullanıcısına yanıt
    Kia Hyundai Suv/crossover modellerinde cam kaldırma sunroof kapatma gibi modüller yoktur
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    araca uyumlu cam ve sanroof kapama işini sağlayacak bir cihaz biliyor musunuz?
    alttaki linktki gibi birşey işimizi görmez mi?

http://www.hepsiburada.com/modacar-on-arka-4-cam-icin-otomatik-cam-indirme-kaldirma-modulu-341406-pm-otm341406
  • welie W kullanıcısına yanıt
    Bu konuda teknik bilgim yok. ama alıp denemek lazım
  • 
Sayfa: önceki 13251326132713281329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.