Şimdi Ara

<<<< YENİ KIA CEED >>>> (478. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.415
Cevap
64
Favori
549.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Salı günü yıllık bakıma gidicem. Arabada anladı bakıma gideceğimi bugün direksiyon kutusundan tıkırtı gelmeye başladı. Daha önceden başına gelen var mı? Bi ara okumuştum kronik diye ama eski kasa mı yoksa yeni kasa için mi söylenmişti hatırlamıyorum. İnşallah aynı gün hallederler de c.tesi uzun yola çıkıcam Allahın izni ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardes aracim suan cok yakiyor diyebilirim. 1100 km.deyim. bu yakit durumunun aracin motorunun yeni olmasiylami alakali yoksa artik bundan boyle bu sekildemi gidecek bilemiyorum ...

• orhan1461 kullanıcısına yanıt
    kardeşim aracın hayırlı olsun ALLAH kazasız belasız kullanmak nasipetsin. Bende bu araca bugün baktım 87000 tl fiyat verdiler.

ben çok kilometre yapacak bir kullanıcı olmadığım için benzinli araç bakıyorum.Ancak ceed i rakiplerine göre kıyasladığımız zaman
    golf max 5.5 lt astra 6 lt felan yakıyor. Yanlış anlaşılmasın yazdıklarım, ben bu markaların reklamını yapacak değilim ama bugün bu marka araçlara baktım ve fiyat aldım
    araçlara da baktım yukarıya yazdığım veriler fabrika verileri de değil kullanıcı verileri ve şehiriçi verileri ve
    yeni opel astra 2016 dynamic dizel otomatik fiyatı 87000 tl
    golf 1.6 tdı otomatik dizel 92000 tl
    açıkçası bir dizel aracın 8 lt yakması bana çok fazla geldi
    Ceed in içi gerçekten full dolu özellikle sunroff panaromik tavanına bayıldım ama sonuçta insanların dizel almalarının amacı sadece birim fiyat olarak benzine göre ucuz olması değil aynı zaman litre olarak ta
    az yakıyor olması bence.
    Umarım tüketim miktarın daha aşağılara düşer.

Tekrardan hayırlısı olsun kardeşim cevap için teşekkür ederim.

• Soylediklerinizde haklisiniz rakiplerinin uzerinde bir yakit degeri mevcut. Ancak soyle birdurum sos konusu mevcut donanimlari degerlendirdiginizde benim 80 bine bitirdigim aracin es deger donanimli golf yaklasik 105bin tl.lere cikiyor kesa focus 100bin toyotasi vs.yi e oyle. Benim aracimdaki standart donanimlarin bir cogunu diger markalarda satin aliyorsun. En basiti ceedte opak metalik boya farki yok daha dogrusu opak boya yok. Kagit uzerindeki verilere baktigimizda degerler cok dusuk ama benim o degerlere yaklasmam da zor. Yukarda ki mesajlarimda da yazmistim ev -iş mesafesi 5 km. 5 km gidis 5 km gelis gunde 10 km bu durumda motor hep soguk ve hiz ortalamam 30-35 km civari. Bu sartlar altinda difer markalarinda bnm aracimdan pek az yakacagini zannetmem. Bu arada hep unuttugumuz bir sey daha var. Bu arac 1400 kg.ve otobanda bi tirin otobusun yanindan gecerken kasa gram yalpalamaz. Asfalta olmasi gerektigi gibi bir araba gibi oturur ...

tabi tabi çok haklısınız donanım olarak süper bir araba ve panaromik tavanına bayıldım dizel araba düşünürsen kesinlikle önceliğim ceed olur donanımından dolayı
    arabanın içi çok geniş bir defa ve arkada oturan hiç sıkılmıyor bu anlamda mükemmel bir araç
  • Arka diz mesafesi golften fazla. Buna birkac inceleme videosunda da deginildi...

aracınız donanım,genişlik,fiyat olarak sınıfındaki diğer araçlara göre çok çok iyi bu anlamda çok iyi bir tercih
    benim sadece yakıt tüketimine kafam takıldı o kadar bu da zaten sizin için sorun değilse ki değil problem yok kardeşim.
    Zaten benim ceed le ilgili kafama iki şey takıldı yakıt ve iç tasarımdaki malzeme kalitesi he bir de ekran konsoldaki ekran biraz daha büyük olsaydı süper olurdu ama çok da sorun değil onun dışında gerçekte çok iyi araba güle güle kullanın.
    kimbilir bir bakmışsınız bende bu aracı almışım size yazıyorum

görüşmek üzere...
  • Kardesim sizi cok iyi anliyorum , zor bir surec. Allah cc.yar ve yardimciniz olsun. Herkes verdigi paranin karsiliginda alabileceginin en iyisini almak ister. Size bir tavsiyem facebook gruplari olacak. Dusundugunuz her aracin muhakkak Türk bir facebook grubu vardir. Facebooktan aratarak bu gruplara ulasirsaniz reel kullanicilarin aktif olarak kullandiklarin araclarin kullanici verilerine ulasabilirsiniz. Bu arada ceedin iyibir facebook grubu var yaklasik 2200 kullanicisi var ama 136 bg.lik yeni motor kullanici sayisi az...

• quote:

Orijinalden alıntı: adam_ıssız

Salı günü yıllık bakıma gidicem. Arabada anladı bakıma gideceğimi bugün direksiyon kutusundan tıkırtı gelmeye başladı. Daha önceden başına gelen var mı? Bi ara okumuştum kronik diye ama eski kasa mı yoksa yeni kasa için mi söylenmişti hatırlamıyorum. İnşallah aynı gün hallederler de c.tesi uzun yola çıkıcam Allahın izni ile.

Benim aracın direksiyon kutusuda tıkırtı yapmıştı hocam yaşadığım yerdeki yollar çok bozuk malesef.

Servis ilkönce tıkırtı burçlarını değiştirdi ses bi kaç ay kesildi sonra tekrarlayınca komple direksiyon kutusu sıfırıyla değişti ama öyle birgünde çözülecek bir işlem değil garanti prosedürü malum...

• gktgsyn G kullanıcısına yanıt
    Sürerken şu an için sıkıntı yapmıyor daha başlangıç aşamasında, uzun yola da böyle çıkarım sorun değil. Sorun halledilsin de gerisi önemli değil.

Daha önceden böyle şeylere canımı sıkardım nedense bunda hiç öyle bir şey olmadı sanırım kia ceed i çok sevdiğim için

Hocam sizin araba kaç km de bu sorunu yaptı acaba, birde tıkırtı burçlarını değiştirseler bile gereksiz prosedürlere maruz kalıyor muyuz? Aynı gün halledilmesi mümkün mü?
  • adam_ıssız kullanıcısına yanıt
    45-50 bin km civarlarındaydı hocam zaten normal yolda farkedilmiyordu, anca bozulmuş parke taşı döşeli olan yollarda çok hafif hissediliyordu. Şöyle söyliyim servisteki ustayla sorunu tespit etmek için girmediğimiz bozuk yol kalmadı zor bela hissettirebildim tıkırıyı.

Bundan sonraki süreç araç serviste kalıyor direksiyon kutusu sökülüp arızalı parça tespit ediliyor, degiştirilip toplanıyor ve sizi arıyorlar aracınız hazır diye.

En az 2 gün serviste bırakmak gerekiyor malesef ama ellerinde parça vardır 1 günde değiştirebilirlerse çok iyi olur sizin için

Direksiyonu olduğu yerde hızlıca sağ sol yaptığın zaman lık lık sesi geliyor ama normal bir ses değil yani. Ben onu video ya da kaydettim olur da inatla duymadığını iddia ederse videoyu açar izletirim :)

Çok uğraştırırlarsa zaten satmaya niyetim var onu da uğraşıp yaptırıp satarım. Bir daha da kia ile uğraşmam.
  • quote:

Direksiyonu olduğu yerde hızlıca sağ sol yaptığın zaman lık lık sesi geliyor ama normal bir ses değil yani. Ben onu video ya da kaydettim olur da inatla duymadığını iddia ederse videoyu açar izletirim :)

Çok uğraştırırlarsa zaten satmaya niyetim var onu da uğraşıp yaptırıp satarım. Bir daha da kia ile uğraşmam.

Aynısını yapmıştı benim ceed ustalar biraz zor anlıyorlar yada anlamamazlıktan geliyorlar ama ısrarcı olunca garantiden yenisi geliyor

Bir dahada çukurlara daha dikkatli girmeye başlıyorsunuz

Ben o kadar da dikkatliyim yani sayılıdır girdiğim çukur. Belki kronik bir durum ise fiat 50L lerde olduğu gibi bazı serilerde oluyor bazılarında olmuyor ben buna da bağlıyorum.

Birde her insan bunu anlamıyor yada önemsemiyor, bazılarıda biner binmez teyp sesi açıyor ve arabayı hiç dinlemiyor bu yüzden servise gidene kadar çözemeyen insanlarda var.

Çünkü sürüş konforunu çok fazla etkileyen yada sesi duymadıkça çok hissedilen bir şey değil. Neyse yarın sabah bi gideyim bakalım ne diyip ne yapacaklar inşallah kavga etmeme gerek kalmaz
  • adam_ıssız kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam azıcık bir müzik sesi olsun duyulmaz.

Düz yolda aracı çizgisinde sabit tutmaya çalışırken direksiyonu milim sağa yada sola(bendekinde sadece sola) hareket ettirin çok hafif bir kuvvetle ve göreceksiniz ki dönmek istemeyip bi anda bırakacak böyle oluncada istediğinizden fazla dönmüş olacak. Anca bunu farkeden anlar direksiyon kutusunda problem olduğunu.

Sizin ceed kaç modeldi? Direksiyon modu hep comfort mu seçili?

Benim ceed 2015 model 13.500 km de

Direksiyon modunu ben hiç değiştirmiyorum sürekli normal modda kullanıyorum. Yani çok fazla bir değişiklik hissetmediğimden gerek duymuyorum.

Şu an bir sıkıntı var ufak belki ama hazır bakıma gidiyorken çıkıyorsa aradan çıksın bi daha bi daha gitmeyelim.
  • quote:

Benim ceed 2015 model 13.500 km de

Direksiyon modunu ben hiç değiştirmiyorum sürekli normal modda kullanıyorum. Yani çok fazla bir değişiklik hissetmediğimden gerek duymuyorum.

Şu an bir sıkıntı var ufak belki ama hazır bakıma gidiyorken çıkıyorsa aradan çıksın bi daha bi daha gitmeyelim.

Bendeki 2012 demekki kronik değilmiş hocam yoksa çözerlerdi. Ben comfortta kullanıyorum onlada bi ilgisi yokmuş anlaşılan. Peki park etme esnasında direksiyonu hızlı çevirip en sona küt diye dayadığınız oluyor mu? Direksiyon kutusu değişmeden önce, ben hızımı alamayıp çok vurmuşumdur en sona(direksiyon çok hafif olunca fazla kaçıyor du artık dikkat ediyorum)

Servis çözer probleminizi merak etmeyin sadece usta sorunu anlasın yeterki yoksa çelik motor hiç sıkıntı çıkarmıyor değişimde, ben bursada olduğum için bir gün parça tedarik süresi bir günde montaj toplam 2 günde halloldu, sizin o arada bakımda aradan çıkar

Sene 2009 dan beri asla direksiyonu sonuna kadar sayamam kaldırıma çıkmam aşırı dikkatliyimdir yürür zarar görmesin diye ama bazen sakınan göze çöp batar misali oluyor demek ki

• Arkadaşlar bugün nete yeni düşen bir ilanı arayarak anlaşma sağladıkl ve aracı ilandan kaldırttık. Yarın araca baktırıp işi bitireceğiz. Araç 2012 otomatik concept plus 1.6 crdi beyaz renk 52 bin km.de boya değişen yok orjinal bir araç. farlar kısa uzun xenon 57.500 tl.ye anlaştık. Rakam nasıl sizce uygun mu ?.. Bana normal gibi geliyor uyguna aldık diyemem ama pahalıda diyemem. Yine golfle kıyaslıyacağım , golfun patlak dsg si aynı şartlarda 70 bin cıvarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevizkabugu

nasıl anlayacağız 128 mi 136 mı olduğunu..?? genel farklar neler..?

Makyajsız kasa daha yakışıklıdır, :) sis far çerçevesi dikdörtgen kromajlıdır..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.