Şimdi Ara

YENİ KASA OPEL ASTRA SEDAN PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.479
Cevap
49
Favori
394.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bahcerun

quote:

Orijinalden alıntı: edra

40 bin km sıfır hata 2011 golf highline extra sunroof niyetlendim 54.000 tl . Gayet uygun cunku fiyatlar guncellencek 2-3 koycak saticilar ve suan bu gorustugum arabanin emsalleri 58-60 bin tl .

vay vay vay hem 2011 model, hem 40 binde hem de 54 bine... ben bedava almışım aracımı 57 bine be ya. hem 2013, hem sıfır km, hem cosmo, hem de Astra. Golfmüş highlinemiş... boş işler.

Yine Gidicem bugün opelede :D . 57 bin uygun almışın bize en son 63 dediler tanıdıkla max 61 falan yaptırabilirim .

• quote:

quote:

quote:

40 bin km sıfır hata 2011 golf highline extra sunroof niyetlendim 54.000 tl . Gayet uygun cunku fiyatlar guncellencek 2-3 koycak saticilar ve suan bu gorustugum arabanin emsalleri 58-60 bin tl .

vay vay vay hem 2011 model, hem 40 binde hem de 54 bine... ben bedava almışım aracımı 57 bine be ya. hem 2013, hem sıfır km, hem cosmo, hem de Astra. Golfmüş highlinemiş... boş işler.

Yine Gidicem bugün opelede :D . 57 bin uygun almışın bize en son 63 dediler tanıdıkla max 61 falan yaptırabilirim .

neden ucuz aldığımı düşünüyorsunuz ki... şu an kaç tl ? web sitesine baktım güncelleniyor yazıyor.. Hakkaten doğru mu acaba 40 binde 2011 model golf 54 bin olabilir mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

neden ucuz aldığımı düşünüyorsunuz ki... şu an kaç tl ? web sitesine baktım güncelleniyor yazıyor.. Hakkaten doğru mu acaba 40 binde 2011 model golf 54 bin olabilir mi?

Gittim test aracına binip denediğimde debriaja basıp çekmem çok zor oluyor diz mesafesi az daha doğrusu benim boyumda uzun . Yine kürkçü dükkanı . Jetta golf arasındayım .

Hakkaten doğru mu acaba 40 binde 2011 model golf 54 bin olabilir mi? / burda ne demek istediğinizi anlamadım ?

• bilmem hatırlayanlarınız varmı.
    tam geçen sene bu zamanlarda yeni astra sedan 1.3 dizel cosmo fiyatı 57-58 binlerdeydi.
    şaka gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan115

ne kadar bütçeniz var bilmiyorum ama golf 6 yerine 7 almanızı tavsiye ederim. 7 resmen 6 ya göre bir gömlek üstün görünüş olarak, kasa çok daha güncel, uzun yıllar güncelliğini koruyacak bir görünüme ve teknolojiye sahip. 60-65 bin tl niz varsa ikinci el golf 7 dizel alabilirsiniz. daha düşük fiyatlara da 1.2 tsi var tercih sizin

Bütçem var fakat arabaya max. 60 bin tl vermek istiyorum şuan . 7 kesinlikle daha güzel scirocco ya çok benzetiyorum . Fakat midline vb var o fiyatlara (65 bin civarı ) Elimide çabuk tutmaya çalışıyorum 2.el fiyatları güncelleniyor . Teknik oto 2 hafta fiyat listesi vermiyor ikinci elde . Piyasaya göre yeni fiyatlandırma yapacaklar :D . Golf 7 2.el fiyatı şişik 2014 sonu - 2015 de dengelenir . Fakat bugün tanıdıklarımdan kimle görüşsem ( doğuşoto müdürü - arkas yetkilileri ) hepsi 2014 ün ikinci el yılı olcağını söylüyor . 2013 tede fiyatlar gayet yüksekti şuan 2013 jetta ve golf '0' kalmamış . önceki yıllarda hatırlarsınız yeni yılda 1-2 ay hatta daha uzun bir süre önceki yılında fiyat listesi yayınlanır örn . 2013 fiyatları - 2014 fiyatları diye iki liste olurdu . Türkiyede araba piyasasında gelinen nokta berbat . Satışlar halen çerez .

• quote:

Orijinalden alıntı: ertanolur

bilmem hatırlayanlarınız varmı.
    tam geçen sene bu zamanlarda yeni astra sedan 1.3 dizel cosmo fiyatı 57-58 binlerdeydi.
    şaka gibi.

Bugün satış danışmanlarına golf veya piyasada tutulan astra vb. araç söylüyorum tepki : artık bu arabalar biliyosunuz reşat altın :D . Altından bile öte geçen yıldan beri altında çılgın zararlar var .
  • eğer elimizde yok deyip te zamlı fiyatları bekliyorsalar, kısaca stokçuluk karaborsacılık yapıyorlar
  • quote:

elimizde sıfır araç kalmadı falan filan hikayelerine inanmayın, eğer ankarada yaşıyorsanız balgat semtindeki sıfır araçlarının toplu olarak bulunduğu bir alan var oraya bir bakın, ben daha dün yanından geçtim en az 200 tane araç vardı, audi seat vw skoda olmak üzere ve hepsi de sıfırdı jelatinli falan duruyorlar. bunların hepsi de 2013 modeldir, adamlar elimizde kalmadı diyorlar, bir süre sonra da geçen yıl daha uygun fiyata mal ettikleri araçları daha yüksek fiyattan satıyorlar. satış politikaları bunun üzerine kurulu sanırım

Bursa doğuş benim dediğim . Doğru yaparlar . Sanki o paraya ihtiyaçları var diyorum ama azda değil 200 araç nerden baksanız 4-5 zamlarlar en az 800 bin tl kar

• quote:

elimizde sıfır araç kalmadı falan filan hikayelerine inanmayın, eğer ankarada yaşıyorsanız balgat semtindeki sıfır araçlarının toplu olarak bulunduğu bir alan var oraya bir bakın, ben daha dün yanından geçtim en az 200 tane araç vardı, audi seat vw skoda olmak üzere ve hepsi de sıfırdı jelatinli falan duruyorlar. bunların hepsi de 2013 modeldir, adamlar elimizde kalmadı diyorlar, bir süre sonra da geçen yıl daha uygun fiyata mal ettikleri araçları daha yüksek fiyattan satıyorlar. satış politikaları bunun üzerine kurulu sanırım

Haklılık payınız var fakat özellikle Aralık ayında yapılan satışların teslimatları Ocak ayı içerisinde yapılıyor ki 6 aylık Mtv den kurtulmak için Bahsettiğiniz yoğunluğun bir bölümü bundan kaynaklı Ocak ayı teslimatları da işlemlerin tamamlanmasının ardından bu hafta içerisinde başlar 15-20 gün sonra depoyu tekrar kontrol etmek lazım

• quote:

Arkadaşlar baktım araca sağ arka kapı ve sağ arka çamurluk sözde bisiklet sürtmesinden lokal boyalı . macunlanmış haldeyken resimler var 30 cm uzunluk 5 cm genişlik gibi . Bagajda iki tane tırnaktan daha büyük göçük var o şekilde kullanmaz insan içine sinmez marşpiyelde ezilmiş daha sonra yaptırılmış 0 hata araba 3 parça lokal boyalı ve bagajıda yaptırırsak 4 parça . Vede debriajda aşırı bir titreme var . geriye kalan güzelde bunlarda benim midemi bulandırdı daha 40 bin km araba . Bizim antika 93 model yatan arabamızda debriaj öyle titremiyo ha diceniz debriaj seti değişir biter 700 tl birşey . Debriaj 40 binde o konuma geliyorsa arabanın ne kadar hassas kullanıldığı belli zaten. Beni en çok rahatsız edenin adamın full kolpa olması onun için vazgeçtim .

• quote:

quote:

Arkadaşlar baktım araca sağ arka kapı ve sağ arka çamurluk sözde bisiklet sürtmesinden lokal boyalı . macunlanmış haldeyken resimler var 30 cm uzunluk 5 cm genişlik gibi . Bagajda iki tane tırnaktan daha büyük göçük var o şekilde kullanmaz insan içine sinmez marşpiyelde ezilmiş daha sonra yaptırılmış 0 hata araba 3 parça lokal boyalı ve bagajıda yaptırırsak 4 parça . Vede debriajda aşırı bir titreme var . geriye kalan güzelde bunlarda benim midemi bulandırdı daha 40 bin km araba . Bizim antika 93 model yatan arabamızda debriaj öyle titremiyo ha diceniz debriaj seti değişir biter 700 tl birşey . Debriaj 40 binde o konuma geliyorsa arabanın ne kadar hassas kullanıldığı belli zaten. Beni en çok rahatsız edenin adamın full kolpa olması onun için vazgeçtim .

Ne kadar donanımlı iyi olursa olsun sıfır araba gibisi olmaz.En azından ilk sahibisin önceden şurası vurulmuş mu,hasar kaydı var mı nasıl kullanılmış?gibi sorulardan uzak oluyorsunuz neyin ne olduğunu biliyorsunuz vicdanın rahat ediyor.En iyisini yapmışınız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gittim test aracına binip denediğimde debriaja basıp çekmem çok zor oluyor diz mesafesi az daha doğrusu benim boyumda uzun . Yine kürkçü dükkanı . Jetta golf arasındayım .

Hakkaten doğru mu acaba 40 binde 2011 model golf 54 bin olabilir mi? / burda ne demek istediğinizi anlamadım ?

Demek istediğim 2-3 yaşında 40 binde olan bir araca 54 bin tl vermek cesaret işi. Çok pahalı 2013 model astrayı sıfır iken 57 bine alınca, o dediğiniz miktar çok geldi bana.Siz siz olun ne yapın edin sıfır alın bence. Yok vuruğu yok rütüşü yok aşınması derdiyle uğraşmayın. Neticede bi dünya para vereceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunHoca -- 6 Ocak 2014; 8:22:21 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Demek istediğim 2-3 yaşında 40 binde olan bir araca 54 bin tl vermek cesaret işi. Çok pahalı 2013 model astrayı sıfır iken 57 bine alınca, o dediğiniz miktar çok geldi bana.Siz siz olun ne yapın edin sıfır alın bence. Yok vuruğu yok rütüşü yok aşınması derdiyle uğraşmayın. Neticede bi dünya para vereceksiniz.

Kesinlikle katılıyorum bahcerun hocam size

0km alın şüphesiz rahatca binin insallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar bende bugün opel astra sedan 1,4 140hp sport model arabamı aldım gerçi teslimat cuma günü kafama takılan sorular var sizlere danışmak istedim.
    1- Aracıma LPG taktırmak istiyorum. LPG yi arabayı teslim almadan öncemi taktırsam iyi olur yoksa ileriki zamanlarda mı?
    2- Araca LPG yi taktırdığımda ruhsata işlenmesi için 3 yıl sonra vizeye gireceği zaman ruhsata işletirsin dediler sizce bu konuda trafikte sorun yaşarmıyım.
    Şimdiden teşekkür ederim.
  • Öncelikle aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanızı dilerim. LPG konusunda şahsen benim endişelerim var. Yaptığım araştırma ve sorgularda turbo motorlar ile LPG nin uyumsuzluğu ve araç üreticisinin garanti vermediği bilgilerine ulaştım bu nedenle de LPG ye soğuk bakıyorum. Siz de kararınızı vermeden önce mutlaka iyice araştırın. Neticede sıfır araç alıyorsunuz paranız umut ve beklentileriniz boşa gitmesini istemeyiz. Ayrıca LPG nin ruhsata işleme işinin hemen yapılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü her türlü trafik denetleme ve çevirmelerinde ilk bakacakları şey aracınızın LPG li olup olmadığı ve ruhsata işlenip işlenmediği olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunHoca -- 6 Ocak 2014; 15:40:11 >
  • yalnız şöyle bir durum var araca lpg takıldıgında aracın garantisini opel değilde takan LPG firması veriyor. Opelin kendi anlaşmalı olduğu firma birde Bu modelde 1,4 turboda artık LPG uyumsuzluğu yokmuş. netten çok araştırdım kullanıcılar çok rahat ve sorunsuz diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orcunduman

yalnız şöyle bir durum var araca lpg takıldıgında aracın garantisini opel değilde takan LPG firması veriyor. Opelin kendi anlaşmalı olduğu firma birde Bu modelde 1,4 turboda artık LPG uyumsuzluğu yokmuş. netten çok araştırdım kullanıcılar çok rahat ve sorunsuz diyorlar.

Ben yaklaşık üç ay önce aldım ve sizin kadar emin olamadığım için hiç düşünmedim ve hala da düşünmüyorum. Bırak üç kuruş fazla yaksın orijinal olsun içim rahat olsun diyorum. dayanabildiğim yere kadar devam edeceğim böyle. Kış aylarında şu an itibariyle 46 kuruş yakıyor. LPG li olsa ne yakardı bilemiyorum ama o kadar para verip de bir de kapalı garajlara araç bırakamamak, idoya binememek bana zor geliyor. Güvenlik de cabası. Size tekrar hayırlı olsun. Araç hakkında sorularınız olursa yardımcı olurum.

• orcunduman O kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı uğurlu olsun
    1-Aracınıza lpg dönüşümü konusunda bilindik sıkıntılar (sübap erime) mevcut ki bu problem turbo olmasıyla değil diğer 1,6 115bg turbosuz motorda da mevcut Bu probleminde ne zaman çıkacağı belli değil Benim önceki aracım, şimdiki aracımda 1,6 115 bg lpg li Ben uzun km kullanmadım henüz ama 70-80.000 km lerde bu problemi yaşamayan arkadaşlarım var Lp dönüşümü yaptırmadan ben binemiyorum fakat son yapılan zamlarla birlikte lpg nin çokta hesaplı olmadığını düşünüyorum Hatta bu konu ile ilgili geçenlerde bir konu açmıştım Önceden %40-45 gibi belirtilen tasarruf oranı son yapılan zamlarla daha aşağılara düştü ki sizin yapacağınız yolunda bu hesapta önemi var Örneğin aracı çalıştırdıktan sonra kaç km yol yapıyorsunuz? Kısa mesafe kullanıyorsanız lpg nin hiçbir önemi kalmıyor

Lpg dönüşümü fiyat olarak 1,6 115bg 1.600 tl sizin aracınıza ise 1.800 tl ye yapılıyor (BRC) Dönüşüm yaptırmaya karar verirseniz pahalı kit veya yağlamalı kit efsanesine hiç bulaşmayın derim Size tavsiyem 2-3.000 km den önce dönüşüm yaptırmayın

• Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim benim yılda yapacağım max.16000-17000 km . Sizin vermiş olduğunuz bilgilerlede artık benim ileriki zamanda duruma göre LPG taktırma fikrim pekişmiş oldu. çok teşekkür ederim. Lpg ruhsata işleme ilgili de düşüncenizi alabilirmiyim. Vize vaktine kadar beklemek trafik açısından sorun teşkil edermi
  • ozay06 kullanıcısına yanıt
    öncelikle araç 3500 km., ikincisi aracımı genelde 5 km.lik mesafede kullanıyorum genelde. Şu an itibariyle de LPG yi dediğim gibi düşünmüyorum. Hesap ettiniz mi ortalama LPG ile ne kadar yakacak?
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.