Şimdi Ara

YENİ KASA OPEL ASTRA SEDAN PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.480
Cevap
49
Favori
394.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: suatcagdas

hocam benzinli atmosferik motorsa (turbosuz) yokuşlarda bayılması normal sayılır.
    Her turbosuz araba bayilir yokusta ama arkadas tofaslar kadar bile gitmiyor diyor. Kesinlikle normal degil bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Bende aracımı satarak yeni bir araç alma arayışına girdim.

Turbo benzinli 2014 üstü sedan bir araç arıyorum.
    Aklımda 1.4 TSİ jetta ve 1.4 turbo sport Astra var.

Yakın çevrem duyduklarım beni düşman bil Opel astra alma diyor.
    Kronik sorun var mı bu araçlarda ? Neden herkes böyle diyor ?

Opel daha sıcak bakıyorum.
    Sahibinden bir çok ilan var sport modellerine bakıyorum yenilerinde değişmiş daha önceki jant spor duruyor

Yeni serilerdeki diğer farklar nedir lütfen kullananlar yardım edebilir mi ?

1.6 motor bakmıyorum çünkü turbo değil

• Arka kapılara hoparlör koymayı unutmuşlar sanırım
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Design paketten aşağısı 4 hoparlörlü hocam. Design paketle beraber cd400 plus geliyor, arka kapılarda hoparlör oluyor.

• Merhaba
    Atmosferik motorlu corollam var satıyorum bu hafta yerine Opel Astra alayım diye düşünüyorum 1.6 edition plus 2017 2018 falan yani atmosferik nasıl olur nasıl kullanılır deviri nasıl ayarlanır konuya hakimim opelin konsolunu beğeniyorum 3 sorum olacak
    1 araçla ilgili iyi kötü ne söylersiniz
    2 tüplü araştırıyorum bununla ilgili uyumlu LPG markası nedir ve LPG sorun yaratıyor mu bu aracta
    3 ortalama yakıt değeri ne oluyor bu aracta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rachy -- 17 Kasım 2019; 23:14:24 >
  • Atmasferik motorda kabul etmek gerekirse japonlar daha iyi. LPG uyumu konusunda tüm alman araçları sorunlu. Opel corolladan daha ağır bir araç. motor zayıf kalıyor lpg ile daha da güçsüzleşip yakıt tüketimi üzebilir. 1.4t olan araçlar bir harika performans konusunda. ama lpg konusunda yine sıkıntılar söz konusy.

Bence bu aşamada opel dizel konusunda gayet başarılı düşünülebilir. Toyotadan daha performanslı dizel motoru.
  • rachy R kullanıcısına yanıt
    1Aracın tek kötü yanı benzin fiyatlarının yüksek olması olması 😂
    2 tüp taktırıp 130bin sorunsuz kullananla da var. Daha erken sorun hissedenler de. Sorun dediğim de sabah ilk çalıştırmada ve performansda sıkıntılar. Çoğu kişi sorununu yazmış. Herkes birşey demiş ama en Son ne yaptı servis ne dedi sıkıntıyı nasıl çözdü pek paylaşan yok. Oyüzden net bilmiyorum. Ben de düşünüyorum tüp ama garantisinin bitmesini bekliyorum şuan. Lovato yu tavsiye ettiler.
    3. Benm ortalama 7.3 kullanmaya göre artabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayDingin -- 18 Kasım 2019; 18:9:25 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende şu anda 2012 model astra h var. Araçtan memnun olmakla birlikte bagaj hacminin küçük gelmesinden dolayı sedana geçmek istiyorum. Fakat şu an satılan kasa j kasa. Bu kasa neredeyse 10 yıla yaklaştı. Dolayısıyla daha güncel bir teknolojiyle donatılmış bir sedan astra harika olur. K kasa sedan Türkiye pazarına girecek mi? Bilgisi olan var mı?
  • Bildiğim kadarıyla K hb general motor tarafından üretildi. Bundan sonra da opel PSA grubuna satıldı. Dolayısıyla K sedan değil de hem sedan hem hb yeni bir kasanın çıkması daha olası.

• Bildiğim kadarıyla K hb general motor tarafından üretildi. Bundan sonra da opel PSA grubuna satıldı. Dolayısıyla K sedan değil de hem sedan hem hb yeni bir kasanın çıkması daha olası.

• Geçen sene 8. Ayda 72 bine sattığım 1.6 edition 2016 model araç şu an 100-105 bin olmuş, hayret edersin.

• Arkadaşlar 2011 2013 arası astra j hatcback bakıyorum 1.3 dizel olanlardan. 150000 e kadar lokal boyalı filan olabilir kaput vs sıkıntısı olmadığı sürece sıkıntı yok. Cosmo bakıyorum ama sport da duruma göre düşünebilirim. Navi 600 olmayan modellere bakmıyorum. Piyasa olarak böyle bir araç 90000 bin eder mi? Baktıklarım genelde üç aşağı beş yukarı bu fiyatlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalok

Geçen sene 8. Ayda 72 bine sattığım 1.6 edition 2016 model araç şu an 100-105 bin olmuş, hayret edersin.
    Hocam biz yeni 96 bine 2018 11. Ay cikisli aldik 27 k km deydi. Yanliz bana adam orjinal koltuk isitmali dedi.

Deri koltuk orjinal koltuk isitma bu araclarda opsiyon olarak var mi? Ufak bir tamir icin gittigim dosemeci soyledi orjinal değil diye merak ettim. Dugmeler yandan isitmayi aciyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre654

Hocam biz yeni 96 bine 2018 11. Ay cikisli aldik 27 k km deydi. Yanliz bana adam orjinal koltuk isitmali dedi.

Deri koltuk orjinal koltuk isitma bu araclarda opsiyon olarak var mi? Ufak bir tamir icin gittigim dosemeci soyledi orjinal değil diye merak ettim. Dugmeler yandan isitmayi aciyor.

Alıntıları Göster
    Orjinal değil hocam bilginiz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: jacobs37

quote:

Orijinalden alıntı: Own Goal

Astra sedanın edition modeli sıfır üretilmiyor mu artık? Edition plus olarak mı var sıfırda? Sıfırına fiyat alan var mı edition plus ya da varsa editiona?

Kardeş opel sedan j kasa olarak geçen seneden elinde kalan gerçekte 2015 sözde 2016 araçlarını elinden çıkarmak için yapmış olduğu kampanyadır bu. Bu araçlar 10-11. aya kadar bitmez ise ellerinde kalan araçları daha ucuza satma politikasına gideceklerdir. Çünkü 2017 için Opel Astra Sedan K kasalar piyasaya sürülecek. Almanyadaki yollar yerini aldı bu araçlar bile.

Alıntıları Göster
    Hocam hortlattim biraz ama 2020 olmuş hala sedan j kasalar geliyor bayilerr 😂😂

• Astra sedan cdti 1.6 136 hp bussines j kasa 24 bin km deyken İzmirden aldım benim mi şanssızlığım bilemiyorum ama araç resmen dağıldı.Fren balataları (35 bin km) ön arka değişti. 55 bin km de volan istedi debriyaj balata istedi.Anlayacağınız elimde resmen dağıldı.Belki de km yi düşürdüler sonra ben satın aldım.Şanssızlık bence...Markayı kötülemek değil amacım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetefe02 -- 30 Nisan 2020; 18:17:49 >
  • Evet hocam sanırım o senin şanssızlığın. 3 senedir biniyorum Astra'ya ve piyasadakilere göre kilometre yapmış bi araç sahibiyim ama bakımlarını aksatmıyorum ve bir sorunla da karşılaşmadım bu zamana kadar.
  • Herkese selamlar 2016 model 1.6 115 bg Lpg li sedan astra aracım var.60.000 km de hangi bakımları yapılıyor.ağır bakıma girmesi gerek mi.bi de lpg de 4 yıldır bi sıkıntı yaşamadım ama genel olarak Supap erimesi olduğu belirtiliyor.bunun için önceden subapları çelikleri ile değiştirmek mi gerekiyor yoksa arıza çıkarıncaya kadar alaşımlı subaplarda kullanmaya devam etmek mi mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: archer0104

Herkese selamlar 2016 model 1.6 115 bg Lpg li sedan astra aracım var.60.000 km de hangi bakımları yapılıyor.ağır bakıma girmesi gerek mi.bi de lpg de 4 yıldır bi sıkıntı yaşamadım ama genel olarak Supap erimesi olduğu belirtiliyor.bunun için önceden subapları çelikleri ile değiştirmek mi gerekiyor yoksa arıza çıkarıncaya kadar alaşımlı subaplarda kullanmaya devam etmek mi mantıklı.
    60 bin ilk ağır bakım kmdir, Triger değişimi yapmanız lazım ben değiştim.
    Artı buji kontrolü yaptırın gerekiyorsa onu da değişin.
    Ben 48 binde buji, 60 binde Triger değiştim aracım şu an 66 binde.
    Tavsiyem internetten orjinal gm marka Triger alıp sanayide iyi bir ustaya yaptırın.

Subap değişimi için önceden değişim yapmanıza gerek yok kış ayları gelince sorun yaparsa o zaman değişirsiniz çünkü her araç farklı kimlerde sorun çıkarıyor kimi 50 binde kimi 80 binde ben 50 binde değişim yaptım 2 yıl oldu ve şu an sorun yok.

• 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.