Şimdi Ara

YENİ KASA OPEL ASTRA SEDAN PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.479
Cevap
49
Favori
394.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onder46

quote:

Orijinalden alıntı: swrc

2013ağustos demek 2014 model olarak gelmesi demek o zamanda astra kasa değişim zamanı gelir.
    astra classic üretimi durmuş.
    sedan zaten kimse almıyordu esp otomatik dizel yoktu diye.
    gidişat bu yaza gelir bence bu mart ayındaki fuarlarda tanıtımı yapılır.

Sedanı nasıl kimse almıyordu ? :)

Adamlar deli deli gibi Classic III ve Astra H Sedan satıyor, yanlışınız var bu hususta.

evet, özellikle şu andaki indirim bayağı satış yaptırmış (ki bende düşünmüyor değilim hani)

• arabaları neden kamufule ederek trafiğe çıkıyorlar..

YENİ KASA OPEL ASTRA SEDAN PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU
  • Orijinalden alıntı: meti****

Orijinalden alıntı: onder46

Orijinalden alıntı: swrc

2013ağustos demek 2014 model olarak gelmesi demek o zamanda astra kasa değişim zamanı gelir.
    astra classic üretimi durmuş.
    sedan zaten kimse almıyordu esp otomatik dizel yoktu diye.
    gidişat bu yaza gelir bence bu mart ayındaki fuarlarda tanıtımı yapılır.

Sedanı nasıl kimse almıyordu ? :)

Adamlar deli deli gibi Classic III ve Astra H Sedan satıyor, yanlışınız var bu hususta.

evet, özellikle şu andaki indirim bayağı satış yaptırmış (ki bende düşünmüyor değilim hani)

[/quote

] Astra H sedan bencede çok satılan bir araç.Fiyat kalite düşünüldüğünde en cazip araç gibi duruyor..Fluence extreme donanım 45000 tl civarı,üst donanımları siz düşünün..Bende yıl sonuna doğru düşünüyorum,nasipse.,şu an 40000 tl çivarı..1.6 benzinli sedan alan arkadaşlar kaça alabildiler açaba..

• jetta dan daha mı ne
    içi daha iyi olduğu kesin.dışına birşey diyemem...
  • astra G sedanın tasarımı iyiydi.
    H kasada profilden bakınca bagaj sonradan eklenmiş gibi duruyordu, far tasarımı özensiz ve kötüydü.
    J'de ise profilden bakınca aracın bütünlüğü bozulmamış görünüyor. inşallah güzel bir arka far tasarımıyla aracı çıkartırlar.
  • Ben beğenmedim.. arka kısmı çok oturaksız görünüyor..ön tarafa oranla..
    En oturaklı arka tasarımı bmw yapıyor.
  • işte merakla beklenen yeni kasa astra ınsıgnıa nın kucugu olmuş insallah fıyatları ınsıgnıa kadar olmaz

• aracın arka tasarımını begendim ıcıde astra hb ıle aynı oldugu soylenıyor yani bir degısıklık yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Etkisiz Eleman

araç sizinmi
    hayran kaldım
    hatta jantlardan kopya çekme düşüncesindeyim
    Edit:müsade varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemali44 -- 8 Haziran 2012; 22:41:53 >

• Valla ben beğendim

Astra ülkemizde herzaman opelin lokomotif modelidir ve her modeli tutar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arac hazır gibi.

Bence 2013 bası ile satılmaya başlanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: desiya

Arac hazır gibi.

agustosta satısa baslanacakmış beylıkduzu opel erdermıler den aldım bılgıyı agustosta on satıslar baslayacak dedi satış gorevlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 05kartal -- 6 Haziran 2012; 21:38:23 >
  • Valla ne yalan söyleyeyim ben baya beğendim, tabi iç ve dış tasarım olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 05kartal

quote:

Arac hazır gibi.

agustosta satısa baslanacakmış beylıkduzu opel erdermıler den aldım bılgıyı agustosta on satıslar baslayacak dedi satış gorevlısı

Yani 2013 model olarak gelecek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 05kartal

quote:

Arac hazır gibi.

Yani 2013 model olarak gelecek.

evet yıl olrak 2012 ama yenı kanuna gore agustostan sonra uretılen araclar 2013 olrak gectıgı ıcın 2013 olarak gelecek
  • şubat ayında bazı arkadaşlar 1 yıl sonra gelir en erken diyorlardı ağustosta ön satış başlayacakmış.

auto show fuarından önce göreceğiz demekki

arabam.com sitesi haberi yayınlamış alıntı yapıyorum.
    konunun orjinal linki
    http://www.arabam.com/haber/Son-Haberler-Opelin-Yeni-Astra-Sedani-Iddiali-Geliyor/Detay-295277

Opel’in en çok tercih edilen kompakt otomobili Astra Sedan gövde tipi ile daha geniş kitlelere uzanıyor..

4 kapılı Astra Sedan’da Opel tasarım dili, sportif görünüm ve karakteristik Astra çizgileri, yeni teknolojiler ve yüksek standartlarda donanım özellikleri ile sunuluyor.Türkiye pazarında ön satışına Ağustos ayında başlanacak olan Astra Sedan, ön satışla beraber Opel resmi bayiliklerinde sergilenmeye başlayacak. 2012 yılının son çeyreğinde ise 4 benzinli ve 1 dizel motor seçeneği ile pazarda olacak.

Ağustos ayında Türkiye pazarında ön satışına başlanacak olan Astra Sedan modeli pazara 5 farklı motor seçeneği ile sunulacak: 100 hp - 180 hp arası güç üreten 4 benzinli motor ve 95 hp güç üreten 1.3 lt dizel motor. 2013’te ise Opel’in en yeni motor teknolojisi SIDI ECOTEC (kıvılcım ateşlemeli direk injeksiyon) 4 silindirli benzinli 1.6 lt’lik turbo motor ile sunulmaya başlanacak.

Yeni Astra Sedan, 5 kapılı Hatchback ve Sports Tourer ile aynı tekerlek açıklığına sahip ve böylece aynı iç mekan genişliğini sunuyor. 460 lt’lik sedan, Hatchback modellerden 90 lt daha geniş hacimli. Arka koltukların 60:40 katlanması ile bagaj hacmi 1010 lt’ye kadar genişletilebiliyor.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, yeni Astra Sedan için “Sportif ve çekici tasarımı ile yeni Astra Sedan kompakt segmentine yeni bir heyecan getiriyor. Tüm diğer modellerimiz gibi yüksek kalite ve yenilikçi teknolojileri birarada sunuyor” diyor ve Türkiye’de satılan kompakt otomobillerin %58’inin sedan gövde tipinde olduğunu hatırlatıyor. Opel CEO’su Karl-Friedrich Stracke ise; “Yeni Astra Sedan, ürün portföyümüzde çok önemli bir yer tutuyor ve büyüme stratejimizde anahtar role sahip. Bu, orta sınıftaki sedanlara göre, tasarımı ve donanım özellikleri ile ulaşılabilir bir alternatif. Yeni Astra sedan ile özellikle Yeni Opel büyüme planı çerçevesinde, sedan modellerin büyük ilgi gördüğü Türkiye ve Rusya gibi pazarlarda önemli bir pay almak istiyoruz” diyor.

“Opel’in her modelinin kendine has bir tasarımı var. Biz inanıyoruz ki 4 kapılı Astra Sedan, kompakt segmentteki en iyi oranlara sahip ve en çekici Nothcback” diyor Mark Adams, Opel Tasarım Başkan Yardımcısı.

Gelişmiş Teknolojiler Karakteristik Astra Özellikleriyle Notchback Segmentinde Sportif ve çekici tasarımı ile karakteristik Astra özellikleri yüksek teknoloji ile bir araya geliyor – bazıları eşsiz, bazıları ise segmentte bir ilk-. Opel’in yeni 4 kapılı kompakt sedanı yüksek standartları isteyen müşterileri hedefliyor. Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı Bi-Xenon Ön Farlar ve bir çok aydınlatma özelliği sunuluyor. Sürüşe duyarlı FlexRIDE şasi sistemi otomatik olarak yol ve sürüş dinamiklerine tam uyum gösteriyor. Ve sürücüye 3 sürüş modundan birini seçme şansı veriyor. Alman AGR onaylı ergonomik koltuklar ve yeni bilgi-eğlence sistemleri, yolculukları daha konforlu ve eğlenceli hale getiriyor. Entegre navigasyon sistemi NAVI600 Türkiye haritasını içeren SD kart ile sunuluyor.

Yeni Astra Sedan’ın dünya prömiyeri 29 Ağustos - 9 Eylül arasında Moskova MotorShow’da gerçekleştirilecek. Türkiye pazarında Ağustos’ta ön satışına başlanacak.

• fiatın 120 bg dizeli bide otomatik olsa rekor üstüne üstüne rekor kırar

ama yine 1.3 95 bg düz vites gelecekmiş. en dolus 60.000-70.000 arası olur kesin o parada o arabaya malesef verilmez benim uzun zamandır beklediğim bir modeldi fakat motor yine hayal kırıklığı oldu.
  • 1.3 Dİzel Cosmo yu ST modeli gibi 60bine bırakırlar bence...
  • Neden sedan hep geç çıkıyor anlamış değilim...

Yeni kasa GTC tarzından nasibini almış görünüyor heza HB ve ST karoserinde görmeye alıştığımız tatlı sert çizgiler biraz daha sportif bir hal almışlar...460 lt bagaj sınıf ortalamalarının altında yeni tanıtılan kompak sedan (Albea sınıfı) Peugeot 301 506 lt sunuyor yani çok iyi değil Hb sadece 90 lt az...

Biraz motorlarından bahsetmek istiyorum

Opel 1.6 Turbo motoru yeniledi yani gelecek olan araç büyük olasılıkla 180 hp olmayacak,farklı güçlerde olacağı söz konusu ama kesin olan 1.6 Turbo 200hp olduğu...
    Avrupa vergi sistemi emisyon ve tüketim bazlı olduğu için 1.7 130 hp çok satılan güçlü bir dizel olması hedefleniyor ama Türkiye'de bana kalırsa satılmalı ben şahsen ilk alanlardan biri olurum ama gelmesi pek muhtemel değil.

Opel'in gelişimini hepimiz görüyoruz ama pazar bilgisi çok iyi bir marka ne yazık ki değil...Kia üst orta sınıf sedan modelinde 1.7 dizel 130 hp otomatik kombinasyonu kullanırken opelin astrada kullanmıyor olması tuhaf ayrıca Renault-Nissan 100 den fazla patent alarak opel (isuzu) 1.7 dizel 130 hp motoru 1600cc ye indirmeyi başarırken opel daha Comboda bile kullandığı 1.6 dizeli Astra'da kullanmasın

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.