Şimdi Ara

YENİ KASA OPEL ASTRA SEDAN PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.479
Cevap
49
Favori
394.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun dönem ortalama yakıt tüketimi atabilecek var mı?
    2000-3000 km uzun dönem karışık ortalama?
    100km/lt.
    Ortalama hız?

(1.6 CDTİ astra j)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 Model Opel Astra Sedan Design 1.6 dizel otomatik var.

Şehir içi kullanımda 7.1-7.2 altına düşmüyor. Şehir dışında 6.8-6.7 değerlerini yakalıyorum.

Çok yakıyor
  • Calıgula kullanıcısına yanıt
    ben de benzer değerler yakalıyorum ama şehirdışı düşmemesinin nedeni biraz da benim 140 altında gitmek çok zor o yüzden yakıyor
  • Selamlar 2017 1.6 sedan benzinli edition plus aldık.
    Araba hakkındaki tüm özelliklere nereden ulaşırım?

• Arkadaşlar radyo ekranına istasyonları kaydedebiliyorum. Ancak tuşlara kaydedemiyorum. Basılı tutuyorum ama olmuyor hepsinde sabit bir istasyon kayıtlı. Yardımcı olabilecek var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YalnizYarimLimon

Arkadaşlar radyo ekranına istasyonları kaydedebiliyorum. Ancak tuşlara kaydedemiyorum. Basılı tutuyorum ama olmuyor hepsinde sabit bir istasyon kayıtlı. Yardımcı olabilecek var mı?
    hatırladığım kadarıyla TP yazan yerde de bir ayar olacak hocam oradaki tuştan ayarı değiştirin
    sanırım ekranda tp yazısı varken kaydetmiyor TP tuşuna basın ve ekranda çıkmasın sonra bi deneyin
  • attci kullanıcısına yanıt
    110 bg 1.6 cdti 5.6 ile 6 litre aralığında. uzunyol ise 4.9 litre.
  • Selam nasip olursa 1,6 benzinli 2015 39750 km sedan opel edition J kasa almayı planlıyorum.
    arac hakkındaki yorumlarınız nasıl.

tşkler..
  • H7K7N kullanıcısına yanıt
    Araçta LPG var mı? LPG'li ise ileride subap eritme sorunu olabilir hocam, benim araçta yaptı, çelik subap taktırdım şimdi sorun yok. Ben aracım mı severek aldım ve satmayıp kullanmaya devam ediyorum. LPG yoksa benzinde çok yakar.

Alacağınız aracın Fiyatı ne kadar acaba?

Muadil C sınıfı araçlara göre bu aracın fiyatı genelde uygun, araç LPG de biraz hantal. Donanım eksiklikleri var ama bu fiyata başka C sınıfı araç pek yok..

• MSefa23 kullanıcısına yanıt
    LPG YOK 62,750 den 60 bin e kadar bıraktı.
    kazasız bagaj kapagı sol camurluk lokal boya

ilk 1.yaş yetkili servis 2016 10uncu ay 6950 km de iken girmiş.

dıger bakımlar gorunmedı servısde.

en son muayene 10 uncu ay 2018 36750 km de

ayda 1000 km anca yapıyorum dusunmuyorum.

merak ettıgım konular ..

5ıncı vıtesde 150-170 km hız yada 120-140 km hızda motor sesı bır lınea kadar varmı ıcerıye

ve o hızlarda gıttıgınde hıssedıyormusunuz.
    lınea kullandım 2 yıl 130-150-170 de motor sesı muzık yoksa cıddı manada vardı.
    mukaye edersek lınea ıle opel ın hızını ne dıyeblırsınız.

tşkler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: H7K7N

LPG YOK 62,750 den 60 bin e kadar bıraktı.
    kazasız bagaj kapagı sol camurluk lokal boya

ilk 1.yaş yetkili servis 2016 10uncu ay 6950 km de iken girmiş.

dıger bakımlar gorunmedı servısde.

en son muayene 10 uncu ay 2018 36750 km de

ayda 1000 km anca yapıyorum dusunmuyorum.

merak ettıgım konular ..

5ıncı vıtesde 150-170 km hız yada 120-140 km hızda motor sesı bır lınea kadar varmı ıcerıye

ve o hızlarda gıttıgınde hıssedıyormusunuz.
    lınea kullandım 2 yıl 130-150-170 de motor sesı muzık yoksa cıddı manada vardı.
    mukaye edersek lınea ıle opel ın hızını ne dıyeblırsınız.

tşkler..
    Yüksel hızda araba çok stabil, gittiği hızı belli etmiyor.

Lineayla kıyaslamayın bile, ciddi manada farkı hissederseniz daha oturaklı bir arac astra

• Uzun zamandır ses yok grupta ama gene de yazayım Cd 600 e geri görüş kamerası takılır mı?

• Merhaba arkadaşlar, J kasa sedan 1.6 benzinli aracım var hangi motor yağını kullanmami önerirsiniz? İlk aldığımda servis bakımda gm yağ koymuştu. Şimdi hangi markanın modelini alayım yağ olarak.

• Mobil 1 esp formula 5-30 kullanıyorum, memnunum.

• Sevgili dostlar biliyorsunuz bu aracın üretimi son buldu, ancak opel sitesinde 2019 modelleri satışta, benzinli en dolu model 120bin civarı, tavsiye edermisiniz, yedek parça sıkıntısı yaşanırmı, ya da aracın değeri azalırmı, benzer bir durum Chevrolete e olmuştu hatırlarsanız, onlarda üretimden kalktı ve hali hazırda hala araçları var ülkemizde.
  • bkmtkm B kullanıcısına yanıt
    Son yıllarda üretim bandında en uzun duran araçlardan biri astra j kasasıdır. Dolayısıyla böyle piyasada ikinci eli çok olan bir araca mutlaka yedek parça üretilir. Bu konuda şüpheniz olmasın. 1.4 t motor var bildiğim kadarıyla. LPG uyumluluğu sorunu yaşan bir çok kişi var. Benzinli kullanımda sorunsuz ve güçlü bir araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkmtkm

Sevgili dostlar biliyorsunuz bu aracın üretimi son buldu, ancak opel sitesinde 2019 modelleri satışta, benzinli en dolu model 120bin civarı, tavsiye edermisiniz, yedek parça sıkıntısı yaşanırmı, ya da aracın değeri azalırmı, benzer bir durum Chevrolete e olmuştu hatırlarsanız, onlarda üretimden kalktı ve hali hazırda hala araçları var ülkemizde.
    Kendi görüşüm, -günümüz şartlarında- 120bin liraya alınabilecek en başarılı araçtır kendisi. Turbo benzin 140beygir otomatik.

Piyasası düşer mi demişsiniz lakin rakiplerine kıyas edildiğinde en uygun fiyat zaten opelde. Yani piyasasının daha fazla düşebileceğini zannetmiyorum. Şöyle düşünün, arabayı rakiplerinden ucuz alıyorsunuz, rakiplerine göre ucuz satıyorsunuz :) Bu tabloda herhangi bir kar-zarar durumu yok.

Parça vs sıkıntısının olmayacağından yüzde yüz eminim. Sanayiye gittiğiniz zaman sadece opel üzerinden ekmek yiyen onlarca servis-usta mevcut. Kaldı ki astra k yani hatchback modeli üretilmeye devam ediyor, edecek

Not: 2016 model 115beygir 1.6 atmosferik manuel kullanıyorum-z ocak 2019 itibariyle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Güzel cevaplar için teşekkürler dostlar. Peki sizce Honda Civic en dolu paket mi (benzinli) bumu dersem, ne dersiniz, aralarında da şu anda 27bin gibi bir fark var, lakin biliyorsunuz civic yeni kasa, ancak Honda Türkiye deki fabrikasını kapatacağını söyledi, ama civic devam eder mutlaka. Kafalar karışık yine, bu fiyatlara benzinli bir araç ve 120tl bandı gerçekten çok iyi, ancak eski kasa ve artık üretilmeyecek olması düşündürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkmtkm

Güzel cevaplar için teşekkürler dostlar. Peki sizce Honda Civic en dolu paket mi (benzinli) bumu dersem, ne dersiniz, aralarında da şu anda 27bin gibi bir fark var, lakin biliyorsunuz civic yeni kasa, ancak Honda Türkiye deki fabrikasını kapatacağını söyledi, ama civic devam eder mutlaka. Kafalar karışık yine, bu fiyatlara benzinli bir araç ve 120tl bandı gerçekten çok iyi, ancak eski kasa ve artık üretilmeyecek olması düşündürüyor.
    yeni civic gerçekten göz alıcı. arka diz mesafesi çok iyi. tam aile arabası olmuş. ama, benim gözümde iki handikapı var:
    1- 125 bg lik yıllanmış atmosferik motoru. artık neredeyse ilkel kalıyor. devir turbo ve hybrid devri.
    2- klasik japon hastalığı yol sesini içeri alması. onun dışında bence çok ciddi bir alternatif.

• YalnizYarimLimon kullanıcısına yanıt
    merhaba oncelıkle aracınız hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

bende 2016 model edition plus sedan manuel benzinlisini almayı düşüyorum. fiyatı 70.950 ve 27.000 km de.

bana çok uygun geldi hasar kayıtsız sanırım üretimi durduğu için böyle. Aracınızdan memnunmusunuz ve artı eksi özelliklerini bildirebilirmisiniz.
  • 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.