Şimdi Ara

:..YENİ JETTA KULLANICILARI VE SEVENLERİ TOPLULUĞU..: (266. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.848
Cevap
77
Favori
573.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dede1007

quote:

Orijinalden alıntı: firsttrue

Herkese merhaba,
    Cuma günü itibariyle 1.6 TDI DSG Comfortline Jetta'mı teslim aldım ve dün 500 km'lik bir yolculuk ile İzmir'e geldim. Daha önce kullandığım 2010 Trendline'dan sonra çok keyifli bir araç olduğunu söyleyebilirim. Zaman içerisinde neyle karşılaşacağımız bilinmez tabi ama ilk izlenim gayet güzel. Cruise Control dışında istediğim herşey mevcut. Yakıt ilk depoda dahi eski kasadan daha iyi. Rakam paylaşmıyorum çünkü ilk depo neticede fakat İstanbul - İzmir arası min 100 max 150 km süratle 5,1 yakıt ortalaması ile geldim. Tecrübelerimi sık sık paylaşacağım. Sorularınıza da cevap vermeye hazırım. Bu arada aracım gümrükten bu hafta çıktı yani son gelen araçlardan.

Merhaba,

Ben de 1.6 TDI DSG Highline almayı düşünüyorum ancak internetten araştırdıkça gözüm korkmaya başladı. Genel olarak DSG şanzımanda sorun yaşandığı ve mekatronik arızası verdiği söyleniyor. Garanti kapsamında değişiyorlarmış ancak garanti bittikten sonra olursa 10.000-15.000 TL gibi masraflardan bahsediyorlar. Canım çok sıkıldı. Böyle duyumlar veya etrafınızda yaşayanlar var mı? Lütfen bilgi paylaşın. Bu araca 72.000 TL verip sorun yaşamak can sıkıcı olacak. Yardım lütfen...

Merhaba,
    Daha önce kullandığım aracımda 80.000 km civarında şanzımanım değişti, bir sıkıntı olduğu açık. Bununla beraber yeni kasalarda şu ana kadar bu problemi çok duymadım. Bu arada çalıştığım firmada 100'ün üzerinde DSG'li araç var. Kullanım olarakta eskisine göre daha konforlu olduğunu söyleyebilirim. Problem sanırım genellikle çok yol yapan araçlarda, ben özelime araç alacak olsam düşünmeden alırdım. Hatta eşim için DSG'li bir Golf düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TimeBoy

quote:

Orijinalden alıntı: m.hakan

Herkese selamlar,forumu okumayı daha çok seviyorum o yüzden pek yazmam ama başlığı görünce nedense içimden yazmak geldi belki de sevincimi mutluluğumu paylaşma arzusu ..nedeni ise tabi ki 2011 jetta'm:) almadan önce burada ve pek çok forumda yüzlerce sayfa okudum ve en sonunda 21 martta arabamı aldım.2.el ve daha 24 bin km.idi.beni en çok endişelendiren konu yakıt konusu idi ve alırken şunu düşünüyordum ''bunu alayım dizel için fazladan para vererek daha da fazla borçlanmayayım memnun kalmazsam satar dizeline geçerim'' .ama 1 haftalık kullanım sonucunda vardığım karar ''ben bu arabaya Allah kaza bela vermezse binerim''.

diğer konularda arkadaşlar zaten tatmin edici şeyler yazmışlar benim yakıt konusundaki gözlemim de şudur:aracı aldığımızda depoyu fulledik ve karışık kullanımda 462 km sonra depoyu tekrar doldurduğumda 115 tl.lik yakıt aldı,km.de 2.48 krş gibi bir değeri yakaladım ki bence gayet makul. bu konuda şüphesi olanlar bence hiç tereddüt etmesinler.

km.de 0.48 kurus demek istediniz sanirim

Km'de 24.89 kuruş demek istemiştir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir sorum olacak..

Aracımı ilk çalıştırdığımda motordon 30 saniye süreyle bir gürültü geliyor.. Anlık tüketim de 3.0 LT oluyor.. Ses kesildikten sonra anlık tüketim de normal seviye olan 0.6'ya düşüyor.

Motor turbo olduğu için hareket etmeden önce her zaman 1 dk. kadar beklerim.

Bu gürültü normal bir durum mudur ve sebebi nedir?

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nomadron

Bir sorum olacak..

Aracımı ilk çalıştırdığımda motordon 30 saniye süreyle bir gürültü geliyor.. Anlık tüketim de 3.0 LT oluyor.. Ses kesildikten sonra anlık tüketim de normal seviye olan 0.6'ya düşüyor.

Motor turbo olduğu için hareket etmeden önce her zaman 1 dk. kadar beklerim.

Bu gürültü normal bir durum mudur ve sebebi nedir?

Teşekkürler..

turbo devreye giriyor.bu ilk bir dakika sürüyor zaten.gayet normal eskiden jikleler vardı ya da otomatik jikle gibi.zaten anlık tüketim 1 dak sonra 0.6 veya 0.7 ye düşüyor aynen normal bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinn06

Arkadaşlar, dün itibariyle Jetta 1.2 Highline manuel + sunroof kaporasını verip siparişte bulundum. Araç Temmuz'da gelecek ve ben de Jetta ailesine katılacağım.

Bir tane bile "hayırlı olsun" temennisi görmedim ya helal olsun.

Salih Bey neredesiniz sizi göremiyorum, sizsiz olmuyor ama.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar, dün itibariyle Jetta 1.2 Highline manuel + sunroof kaporasını verip siparişte bulundum. Araç Temmuz'da gelecek ve ben de Jetta ailesine katılacağım.

Hayırlı uğurlu olsun, Temmuz olunca tepki gelmedi sanırım. Bu arabalarda donanımlı almak lazım, çok fark ediyor. Ben 5 gündür kullanıyorum - ki bana da hayırlı olsun diyen çıkmadı :)) - büyük keyif alıyorum şu ana kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: firsttrue

quote:

quote:

Hayırlı uğurlu olsun, Temmuz olunca tepki gelmedi sanırım. Bu arabalarda donanımlı almak lazım, çok fark ediyor. Ben 5 gündür kullanıyorum - ki bana da hayırlı olsun diyen çıkmadı :)) - büyük keyif alıyorum şu ana kadar.

Ikinizinde araçlari hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar . Güle güle binin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cripo -- 4 Nisan 2013; 9:44:22 >

• Herkese merhaba;

yaklaşık 3 haftadır jetta comfortline 1.2tsi dsg araç sahibiyim.

artıları(+)
    öncelikle araç çok şık duruyor(platinyum gri) ve motoru çok sessiz.
    sürüş dinamikleri oldukça iyi.direksiyonu, gaz tepkileri, fren tepkileri yeterince hisli.yol tutuşu standartların üstünde.araç virajlarda keyifli kullanım sağlıyor.
    koltukların yan destekleri çok iyi. koltukta bi oraya bi buraya gitmiyorsunuz.
    performansı yeterli, dsg şanzımanın 1.2 tsi ile uyumu çok iyi. araç manuel den daha atak(manuel'inide çok kereler kullandım), gaz pedalındaki boşlukları iyi kapatıyor.(özellikle s modda)
    yüksek hızlarda çok stabil. güven veriyor.
    arka koltklarda diz mesafesi çok iyi.
    bagajı geniş.
    yakıt olarak normal seviyelerde, araç şu an 850km de şehir dışı (110-120km'lerde) 6lt/100km ve şehir içi-şehir dışı karışık 35krş yaktı. daha da düşmesini bekliyorum.

eksileri(-)
    tabi ki yalıtımı, uzun yolda baya yol sesi alıyor. önceki aracım fluence 1.5dci privilage'tı ona göre yalıtımı kötü.
    donanımı eksik. en azından comfotline da otomatik klima olmalıydı.
    malzeme kalitesi vasat.(özellikle malum kapı içleri kötü malzemeden)
    d modda ekonomi odaklı old. araç doluyken ve bayırlarda aracı çok öldürüyor. sık sık kick-down a ihtiyaç duyuluyor. bu şartlarda manuel yada s de kullanılmalı.buda yakıt tüketimi demek. 1.2tsi zor şartlarda çok fazla ekonomik olamıyor.
    süspansiyonları fazla sert.konforu negatif etkiliyor.
    şaft tüneli yüksek. arkası 4 kişilik gibi.
    araç çok fonksiyonel değil, daha çok hislere hitap ediyor.

sonuç olarak her aracın (+) (-) yönleri var. bu noktada beklentileri iyi belirlemek çok önemli.
    eğer aracınızı sevmek istiyorsanız; marka imajı,tasarım,sürüş kalitesi, gibi yönlerden vede otomatik olması cihetinden bence 50000TL civarına alınabilecek en iyi araç bu.

fakat geniş aileleri, çok fazla uzun yol yapanları ve fonksiyonellik bekleyenleri bu araç üzer.
    bu aracı alıcaksın yılda 10bin-15bin yapıcaksın.mutlu mutlu geizceksin.

• arkadaşlar bende yeni kasa jetta almayı dusunuyorum birkaç sorum olacak

1 - ocak ayında nakite sıkıştıgım için 2008 1.9 tdi otomatik jettamı sattım yeni kasa jetta ile eski kasayı malzeme kalitesi, genişlik, kullanım pratikliği açısından değerlendirilirse 2011 eski kasa mı 2011 yeni kasa mı daha mantıklı sizce

2 - benzinli alırsam 1.4 tsi dsg 160 hp dusunuyorum gaz taktırmayacagım eski jettamla ayda ortalama 4000 km yapıyordum sizce 1.6 tdi dsg daha mı mantıklı olur

3 - dizelde kararsız kalmamın sebebi yeni gelecek olan mtv düzenlemesi dizel araçların vergisinin artacagı söyleniyor normalde dizelle sorunum yok hatta dizel tercih sebebim ama 1.4 tsi motoru herkes ovmuş ha yakıtı tabikide fazla ama sizce 1.6 dizelle cok mu farkeder

4 - aracı alacagıma karsılık alacagım (aldıracagım aslında alan kişi borçlanacak devri ben alacagım) bu sebepten comfortline yada highline olabilir aralarındaki fark (yeni kasa için) nedir

5 - benim 2008 jettam da 7 vites olarak geciyordu ancak sadece 6 vites kullanılır durumdaydı yeni 7 vites dsg lerde böyle mi

6 - 1.4 tsi 122 hp yerine 160 hp istiyorum acıkcası piyasada birkaç tane var ikinci el ama uygun bulamazsam 122 hp de yeterli zevki verir mi bana 160 hp gibi

7 - şimdiden yardımcı olacak tum arkadaşlara teşekkürler

• Merhaba Arkadaşlar
    Uzun bir aradan sonra forumdayım.1.2 tsi comfortline şeker beyazı jettamı 1 hafta önce aldım.Bekledigime degdimi? %100 evet.İlk önce şunu söyleyeyim 2011-2012 modellerde olan şikayet edilen konuların hepsi düzeltilmiş.Kaput altındaki koruyucudan ses yalıtımına, motor üstü korumalığı, bagaj kapağının kendiliğinden açılması, iç kapı plastiklerinin yenilenip daha kaliteli plastik ve kol altlarının döşemesi ve iki koltuk arasında bulunan kol dayama yerinin sabit değil ayarlanabilir olması şu an aklıma gelenler. şu an 650 km yol yaptım sehir içi yol bilg.da 180 km daha gidebilirsiniz yazıyor.Aracımı aldığımda 230 liralık 95 oktan bezin aldım.Depoyu doldurdum yani.Buaraca sahip olmayıpda abidik gubidik şeyler yazan insanlara inanmayın. O yazanlarda jetta almasın gitsin porshe,lincoln.bmv, merso alsın. Ha benim okadar param olsa yine gidip almazdım o paralara bu arabaları. Benim için ekonomi önemli.Ayrıca 1.2 motorun performansı için laf edenlerde gitsin 1913 model fordun t modelini alsın onunla tatmin olurlar umarım.Bunu forda saygısızlık değil foruma girip acayip acayip yazı yazanlar için söylüyorum.Ben passat tan vazgeçtim bu araba için.Ayrıca çok yakar diyen arkadaşların arabalarına bakın hangi devirde ne kadar yakıyor*bu araç onlarınkinin en fazla %75 ni yakıyor emin olun.bu değer araca asıldıgınızda, benim gibi üzmeden kullanırsanız çok daha iyi değerler elde edebilirsiniz.<tabi dayanabilirseniz, çünki bastığınızda deri-kumaş karışımı koltuklara yapıştırıyor sizi araç. Şöyle örnek verebilirim merso 4 matic ışıklarda yanımda bastı, bir sonraki ışıkta ise o benim plakamı okudu. Bunlara karsıyım ama 1 kere oldu ve denemek için bilginiz olsun diye yazıyorum. Ayrıca 200?getz arkadaşa selamlar, uzaktan kumanda ile bagaj kendiliğinden açılmasa ne olur? demiş, çok şey olur diyorum okadar. Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.İyi forumlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: UFO111

Merhaba Arkadaşlar
    Uzun bir aradan sonra forumdayım.1.2 tsi comfortline şeker beyazı jettamı 1 hafta önce aldım.Bekledigime degdimi? %100 evet.İlk önce şunu söyleyeyim 2011-2012 modellerde olan şikayet edilen konuların hepsi düzeltilmiş.Kaput altındaki koruyucudan ses yalıtımına, motor üstü korumalığı, bagaj kapağının kendiliğinden açılması, iç kapı plastiklerinin yenilenip daha kaliteli plastik ve kol altlarının döşemesi ve iki koltuk arasında bulunan kol dayama yerinin sabit değil ayarlanabilir olması şu an aklıma gelenler. şu an 650 km yol yaptım sehir içi yol bilg.da 180 km daha gidebilirsiniz yazıyor.Aracımı aldığımda 230 liralık 95 oktan bezin aldım.Depoyu doldurdum yani.Buaraca sahip olmayıpda abidik gubidik şeyler yazan insanlara inanmayın. O yazanlarda jetta almasın gitsin porshe,lincoln.bmv, merso alsın. Ha benim okadar param olsa yine gidip almazdım o paralara bu arabaları. Benim için ekonomi önemli.Ayrıca 1.2 motorun performansı için laf edenlerde gitsin 1913 model fordun t modelini alsın onunla tatmin olurlar umarım.Bunu forda saygısızlık değil foruma girip acayip acayip yazı yazanlar için söylüyorum.Ben passat tan vazgeçtim bu araba için.Ayrıca çok yakar diyen arkadaşların arabalarına bakın hangi devirde ne kadar yakıyor*bu araç onlarınkinin en fazla %75 ni yakıyor emin olun.bu değer araca asıldıgınızda, benim gibi üzmeden kullanırsanız çok daha iyi değerler elde edebilirsiniz.<tabi dayanabilirseniz, çünki bastığınızda deri-kumaş karışımı koltuklara yapıştırıyor sizi araç. Şöyle örnek verebilirim merso 4 matic ışıklarda yanımda bastı, bir sonraki ışıkta ise o benim plakamı okudu. Bunlara karsıyım ama 1 kere oldu ve denemek için bilginiz olsun diye yazıyorum. Ayrıca 200?getz arkadaşa selamlar, uzaktan kumanda ile bagaj kendiliğinden açılmasa ne olur? demiş, çok şey olur diyorum okadar. Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.İyi forumlar..

bende de 1.2 tsi var 2012

hayırlı olsun aracınız yalnız bu heyecanla hayalde kurmaya başlamışsınız herşeye tamam da ışıkta mercedes ile kapışma muhabbeti yapmışsınız hakkaten cocukça işin özü mercedes basmamıştır yoksa nal toplatır :) eğriye eğri doğruya doğru tamam 1.2 beklenmeyen performansı veriyor bende kullanıyorum doğrudur ancak merso nere jetta nere Allah aşkına yazdığımızı paylaşmadan önce bi okuyalım lütfen :)

• ufo hocam motor üstü korumalığı olduğundan eminmiyiz?
  • ufo yere inince cevap verir artık

Bir takım iyileştirmeler var gerçekten. Ben aracımı alalı 10 gün oldu ve şu ana kadar eski kasaya göre oldukça memnunum. Bagaj kapağının kendiliğinden açılması ve düzgün kapanması için amortisör koymuşlar, bu nedenle kapak kendiliğinden açılıyor. Benim aracım 1.6 TDI, motor üstü koruma var, ama 1.2 için bir şey söylemem zor.

Bu arada bu kasada en çok hoşuma giden konulardan birisi arka koltukların bagajdan açılması. 2012' lerde nasıl olduğunu hatırlamıyorum ama kelebeği kırıp bagajı boşaltanlar için ciddi caydırıcı bir çözüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firsttrue -- 9 Nisan 2013; 0:30:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UFO111

Merhaba Arkadaşlar

Ya kardeş sen kaç yaşındasın merso nere jetta nere bende de 1,6 dizel var emin ol gti polo bile bizim arabaları geçer
    Az biraz usturuplu yaz

• 1.2 tsi tiptronik yakıt tüketimi hakkında bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leite Riberio

1.2 tsi tiptronik yakıt tüketimi hakkında bilgisi olan var mı?

ist.içi trafikte 7,5-8 litre
    ist.içi normal şartlarda 6,5-7 litre
  • 2013 VW Jetta1.4 TSI 122 ps Highline 6 İleri Manuel opak siyah almayı düşünüyorum .şu an anahtar telim 53.000tl yorumlarınızı bekliyorum.
    kullanan arkadaşlardan ricam akıt konusunda ve opak renk konusunda düşüncelerini benimle paylaşırlarsa sevinirim.
    1 hafta içinde teslim edeceklerini söylediler yetkililer. ayrıca araçta xenon/bi-xenon far da fiyata dahil

düşünceleriniz ve verdiğiniz fikirler için şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canki37 -- 11 Nisan 2013; 15:37:44 >
  • eğer xenon dahilse ve gerçekten 2013 ise hiç kaçırma derim...
  • şu anda aracı sipariş edince temmuzamı veriyorlar hakikaten ?
  • 
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.