Şimdi Ara

Yeni Jetta 1.4 Tsi 122 Ps Aldım İZLENİMLERİM (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
3
Favori
185.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım neden yanlış bilgilendirme yapıyorsun hala?Ben ordan burdan bilgilendirmiyorum kağıt üzerinde de okumadım jettalarda ki benim 2012 modeli var 4 adet tam bağımsız süspansiyon var arabanın altına bak bir lifte kaldırıp zaten görürsün arkadaş zaten fotolarla kanıtlamış arabadan azcık anlayan görür yani.
  • merhaba arkadaşlar 2011 1,4 tsi 23500 km de jettamı satmış bulunuyorum 40 bne verdim aracın gitmesine falan laf yok ama 1,4 basınca asırı yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 05kartal

bugun esenyurt doguş otoya gıttım golf bakmak ıcın gelmışken bırde jettatı gorelım dedık bence bu arabaya verılen paraya yazık bence o nasıl ıc aksam plastıgı o oyle resmen cin malı alıp aynen montalamışlar as daha asılsam elımde kalıyordu benım ınceledıgım trendlıne modelıydı comfortlıne ve hıglıneyi bılmıyorum ama bu arabaya verlıen 42000 tl ye yazık gercekten malzeme kalıtesı acısından ne yenı i30 ne yenı astraya yaklasamaz bıle ustelık arabada ne esp var ne cc var ne yagmur sensoru ne far sensoru var hıcbırsey yok dımdızlak araba bu aracı ccıddı almayı dusunuyordum ama cıplak gozle gorunce caydım.

parasıyla koçum 42000 e verirler mi sana öyle araç? istiyorsunuz ki hem ucuz olsun hem kaliteli olsun hem az yaksın hemde performansı iyi olsun...vw ile hyundai bir tutma bide yaw...
  • quote:

Orijinalden alıntı: radiusus

quote:

bugun esenyurt doguş otoya gıttım golf bakmak ıcın gelmışken bırde jettatı gorelım dedık bence bu arabaya verılen paraya yazık bence o nasıl ıc aksam plastıgı o oyle resmen cin malı alıp aynen montalamışlar as daha asılsam elımde kalıyordu benım ınceledıgım trendlıne modelıydı comfortlıne ve hıglıneyi bılmıyorum ama bu arabaya verlıen 42000 tl ye yazık gercekten malzeme kalıtesı acısından ne yenı i30 ne yenı astraya yaklasamaz bıle ustelık arabada ne esp var ne cc var ne yagmur sensoru ne far sensoru var hıcbırsey yok dımdızlak araba bu aracı ccıddı almayı dusunuyordum ama cıplak gozle gorunce caydım.

parasıyla koçum 42000 e verirler mi sana öyle araç? istiyorsunuz ki hem ucuz olsun hem kaliteli olsun hem az yaksın hemde performansı iyi olsun...vw ile hyundai bir tutma bide yaw...

ben heryeri sert plastık meksıka malı jettaya 42000 vermem verenede manı olmam zevkler ve renkler meselesi sevıyeyı dusurme tammı kocum.

• Yeni golf 1.4tsi ile eski civic 1.6 110hp tüketimleri neredeyse aynı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bizde ikinci el jetta 1.2 tsi almayı düsünüyoruz limitimiz yaklasık 45 bin lira, yalnız dikkatimi ceken su oldu sahibinden.com da ciddi anlamda 10 binde 20 binde jettalarını satanlar var yakıt konusunda sehir ici 30-35 kurus arası yakıyo diye duymustum acaba bi sorunmu var bu arabalarda 1.2 tsi yı alan satıyo alan satıyo anlamadım ne iş cok kararsız bıraktı beni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya9344

Arkadaslar bizde ikinci el jetta 1.2 tsi almayı düsünüyoruz limitimiz yaklasık 45 bin lira, yalnız dikkatimi ceken su oldu sahibinden.com da ciddi anlamda 10 binde 20 binde jettalarını satanlar var yakıt konusunda sehir ici 30-35 kurus arası yakıyo diye duymustum acaba bi sorunmu var bu arabalarda 1.2 tsi yı alan satıyo alan satıyo anlamadım ne iş cok kararsız bıraktı beni.

Arkadaşım yakın çevremden birisi 0 km araç aldı Şanlıurfa-Gaziantep-Kahramanmaraş gibi yerlerden Toyota,WV,Hundaı gibi araçları araştırdı en son wv 1,2 Jetta alacaktı akrabası o firmada çalıştığı için vazgeçirdi sebebini söylemedi ama çevresine 1,2 yerine 1,4 alın diyor.Karar senin Herşey gönlünce olsun.
    Bu arada arkadaşım Hundaı Accent Blue 1,5 Dizel aldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webercan -- 19 Haziran 2013; 17:27:06 >
  • webercan kullanıcısına yanıt
    Anladım ama bence o 1.2 nin performansından dolayı 1.4 ü tavsiye etmistir bende cok kararsız kaldım 1.4 benzinlide cok yakar diye düsünüyorum istanbul gibi bi yerde hemde seri kullanımda hic dayanmaz diye düsünüyorum 1.2 jetta ya o yüzden bakıyorum neyse ben biraz daha arastiriyim ona göre ya dizel s40 yada 1.2 jetta alıcam büyük ihtimalle tesekkür ederim
  • quote:

jetta kapı içleri hakkında haklısınız. Ama Golf 6 ve 7yi incelemediğiniz belli. i30 gerçekten çok kaliteli Golf 6 ya eşit, Astra Golfün gerisinde. Sürdüğünüzü de zannetmiyorum sürünce Golf bariz açılır 1.4TSİ lar baskın motorlar.

Jettanın dışı ve teknolojik donanımı çok ileri ama kapı içleri gerçekten çin malı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06onur -- 28 Haziran 2013; 23:33:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

Yeni golf 1.4tsi ile eski civic 1.6 110hp tüketimleri neredeyse aynı.

Ezbere konuşmuşsunuz. Başlık zaten jetta, civic 110Hp iken daha az yakıyordu zaten

http://www.honda.com.tr/teknik_detay.aspx?series=civic-sedan
    2013 civic 125PSi 0-100 9,8sn(daha hantal) 1220kg (daha hafif) Şehiriçi 8,9lt/100km (daha çok yakıyor)

http://binekarac.vw.com.tr/yeni-golf-teknik-bilgi.aspx
    2013 Golf 7 140PS 0-100 8,4sn 1290kg "5,8lt/100km" eş değeri herhangi marka bazında yok çok ileri
    2013 122ps 9,3sn 6,6lt

http://www.arabam.com/Test/Honda-Civic-16-Hatchback-5-Kapi/Detay-104
    Civic 110ps 0-100 13,1sn 1139kg "7,5lt/100km"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06onur -- 29 Haziran 2013; 13:42:00 >

• 06onur 0 kullanıcısına yanıt
    Hocam golf ü övüyosunuzda o dıs görünüsdeki araba km de 10 krş bile yaksa binmem o nasıl tiptir öyle hanımefendi arabası gibi astra nın yanına bile yaklasamaz kesinlikle astra nın durusu yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya9344

Hocam golf ü övüyosunuzda o dıs görünüsdeki araba km de 10 krş bile yaksa binmem o nasıl tiptir öyle hanımefendi arabası gibi astra nın yanına bile yaklasamaz kesinlikle astra nın durusu yeter

Öyle düşünüyorsanız zaten Astra almalısınız ben övmedim söylediklerim nesnel herhangi bir test dergisini açın içinde aynısını görürsünüz. Veya kendi sitelerinden teknik verilerine bakın. Malzeme kalitesi, performans verileri sana bana göre değişmeyen şeylerdir.

Göreceli olan sizin söyledikleriniz Golf kız arabası... buda bana göre alakasız bir yorum.
    Golf mü dış tasarım açısından iyidir Astra mı deseniz cevabı relatif bir yorumdur. "Bence" Astra çok az golften iyidir. İ30 ikisinden de güzel çizilmiştir.

1.2Tsi ortalama bir 1.6 performansından fazlasını verir. Şehir içi 7lt yazar istanbulda yerine göre 9-10ltleri bulabilirsiniz. Çünkü 9lt yazan bazı araçlar 11 12lt altına inmez. LPG olarak LPDİ taktırabilirsiniz 4500-5200Tlyi gözden çıkarmak demek ama en az yakan aracada sahip olursunuz. accent Blue 1.6dizel, rapid 1.6dizel, linea 1.6dizel güzel alternatifler fakat B segmenti. C de 2.el Leon 1.6dizel, auris d4d mantıklı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06onur -- 29 Haziran 2013; 13:48:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 06onur

quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

Yeni golf 1.4tsi ile eski civic 1.6 110hp tüketimleri neredeyse aynı.

Ezbere konuşmuşsunuz. Başlık zaten jetta, civic 110Hp iken daha az yakıyordu zaten

http://www.honda.com.tr/teknik_detay.aspx?series=civic-sedan
    2013 civic 125PSi 0-100 9,8sn(daha hantal) 1220kg (daha hafif) Şehiriçi 8,9lt/100km (daha çok yakıyor)

http://binekarac.vw.com.tr/yeni-golf-teknik-bilgi.aspx
    2013 Golf 7 140PS 0-100 8,4sn 1290kg "5,8lt/100km" eş değeri herhangi marka bazında yok çok ileri
    2013 122ps 9,3sn 6,6lt

http://www.arabam.com/Test/Honda-Civic-16-Hatchback-5-Kapi/Detay-104
    Civic 110ps 0-100 13,1sn 1139kg "7,5lt/100km"

Honda cıvıc 110hp 0 100km hızlanması 13sn

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: savast

genelde hit markaları takip ederim izlenimlerim son yıllarda araç kalitesi ve donanımında azalma mevcut.bence arkadaşlar şunu gözden kaçırıyorlar dünya ekonomik krizde buda bazı firmaları fırsat doğrultusunda bazılarınıda ekonomik zorluklar sebebiyle kaliteyi ve donanımı düşürdü.eski kasa jettaların daha iyi olguğunu idda eden arkadaşlar haklı.

fakat adamların arabaları satmaları lazım onlarda masraf en az nasıl olur dış kaplama dizaynı .bir takım geri görüş kamerası gibi ucuz şeyleri donanım yapıp (jetta dışı eskiye göre güzel) satma politıkası vb... ama higline Esp bile yok.çünkü sensör ,beyin pahalı.eskiden comfortline standart dı.

bu toyota da hakim yeni kasa yaris baktım eskisinsden kalitesiz jetta daki durumla aynı ama multimedya deyip maliyeti 500 tl civarındaki media aletini 5000 tl fiyat koyuyorlar.

bora golf eski kasalar yumuşak suspansiyon konforlu araçlardı şimdikiler kazık gibi yumuşak yanak lastik arıyor millet sertliği almak için.vw ceo su açıklama yapıyor golf 6000 parçadan oluşuyor rakip auris 4000 parça bizde bu değerlere düşecegiz dedi artık kalite isteyen audi alsın dedi golf arka suspansiyon sistemi değişti eskiden hem virajı iyi hem de konforluğdu değişince konfor azaltı viraj emniyetini sabit tutmak için araç sertleşti en ucuz çözüm.

ülkemizde insanların alım gücü arttı son on yılda herkes araç alır oldu yollar doldu taştı ama alan çogu kişi bilinçsiz geçen toyota satıcısı diyor 1.6 avensis çok satıyor diyor .araç yerinden kalkmıyor motor kaldırmıyor eski kasa ahşap kaplama kapı içleri deri falandı dedim bunun sert tırtıklı bir plastik aynı son kasa civic gibi çok satıyormuş millet arabadan anlamıyor sıfır olsunda çak gitsin...

higline esp yok demişiniz trendline demek istediniz sanırım...vw şu anda kurtaran teknoloji turbo dur...o turbo olmasa 1.2 motor o kasayı zor kaldırır..turbolu araç kullanımda dikkat etmek gerek..

bu araç fiyatlarının pahalı olması vergi ile alakalı ve çok yazıktır jetta gibi orta donanımda bir araç artık 2+1 daire fiyatında..bu devlet vergi oranlarını düşürse aynı fiyata komple deri kaplama bile alınır...oto firmaları da daha çok kar etmek için bir çok şeyden kesintiye gidiyor..gitmese o Jetta 1.2 TSI 105 PS highline fiyatı 60 ı bulur..diger motorları siz düşünün..

ayrıca benim görüşüm yeni honda civic jettadan kalite olarak 1 adım öndedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bbdd41

quote:

genelde hit markaları takip ederim izlenimlerim son yıllarda araç kalitesi ve donanımında azalma mevcut.bence arkadaşlar şunu gözden kaçırıyorlar dünya ekonomik krizde buda bazı firmaları fırsat doğrultusunda bazılarınıda ekonomik zorluklar sebebiyle kaliteyi ve donanımı düşürdü.eski kasa jettaların daha iyi olguğunu idda eden arkadaşlar haklı.

fakat adamların arabaları satmaları lazım onlarda masraf en az nasıl olur dış kaplama dizaynı .bir takım geri görüş kamerası gibi ucuz şeyleri donanım yapıp (jetta dışı eskiye göre güzel) satma politıkası vb... ama higline Esp bile yok.çünkü sensör ,beyin pahalı.eskiden comfortline standart dı.

bu toyota da hakim yeni kasa yaris baktım eskisinsden kalitesiz jetta daki durumla aynı ama multimedya deyip maliyeti 500 tl civarındaki media aletini 5000 tl fiyat koyuyorlar.

bora golf eski kasalar yumuşak suspansiyon konforlu araçlardı şimdikiler kazık gibi yumuşak yanak lastik arıyor millet sertliği almak için.vw ceo su açıklama yapıyor golf 6000 parçadan oluşuyor rakip auris 4000 parça bizde bu değerlere düşecegiz dedi artık kalite isteyen audi alsın dedi golf arka suspansiyon sistemi değişti eskiden hem virajı iyi hem de konforluğdu değişince konfor azaltı viraj emniyetini sabit tutmak için araç sertleşti en ucuz çözüm.

ülkemizde insanların alım gücü arttı son on yılda herkes araç alır oldu yollar doldu taştı ama alan çogu kişi bilinçsiz geçen toyota satıcısı diyor 1.6 avensis çok satıyor diyor .araç yerinden kalkmıyor motor kaldırmıyor eski kasa ahşap kaplama kapı içleri deri falandı dedim bunun sert tırtıklı bir plastik aynı son kasa civic gibi çok satıyormuş millet arabadan anlamıyor sıfır olsunda çak gitsin...

higline esp yok demişiniz trendline demek istediniz sanırım...vw şu anda kurtaran teknoloji turbo dur...o turbo olmasa 1.2 motor o kasayı zor kaldırır..turbolu araç kullanımda dikkat etmek gerek..

bu araç fiyatlarının pahalı olması vergi ile alakalı ve çok yazıktır jetta gibi orta donanımda bir araç artık 2+1 daire fiyatında..bu devlet vergi oranlarını düşürse aynı fiyata komple deri kaplama bile alınır...oto firmaları da daha çok kar etmek için bir çok şeyden kesintiye gidiyor..gitmese o Jetta 1.2 TSI 105 PS highline fiyatı 60 ı bulur..diger motorları siz düşünün..

ayrıca benim görüşüm yeni honda civic jettadan kalite olarak 1 adım öndedir.

şimdi ülkemizin gerçeklerine değindiniz haklısınız ama bu durum yıllardan beri böyle keşke değişse bende çok istiyorum. benim kastettiğim son yıllarda kalite azaldı bunun üzerine vw firmasının donanımıda azaldı.eskiden comfort line o zaman ait her şey bulunurdu şimdi ise highline bile yok bazı şeyler mesala ikinci el eskiden highline bulamazdık donanımlı araç pahalı idi şimdi ise donanım düştüğünden hihgline ulaşım rahat ben bunu kastetmek istedim.bana deme hangi donanım yok diye ben bulunduğu zaman göre değerlendiriyorum.

• arkadaşlar topikde bağımsız süspansiyon tartışması okudum.yeni kasalarda golf -jetta olsun 1.2 tsi-1.6 tdi motorların bulunduğu araçlar arkadan tam bağımsız değildir.
  • Hakan Tatar H kullanıcısına yanıt
    2012 Şubat ayında 1.4 TSİ Com. + Sunroof jetta satın aldım. İzlenimlerim şu. Aracın bir önceki kasa ile iç dizayn ve kalite bakımından çok eksiği var bu bir gerçek. Aracın eksileri şunlar;

1. İç malzeme kalitesinin eskiye göre düşük oluşu
    2. Saklama gözlerinin Com. modelinde kaldırılmış olması
    3. Dijital klimanın bulunmayışı.
    4. Kapı direklerinden zaman zaman gelen ses. (kimine göre ses gelmiyor tabi göreceli)
    5. 0 Araçta takılan Hankook lastik.

Aracın artıları;

1. Yol tutuş mükemmel seviyede.
    2. Diğer araçlara göre ses yalıtımı çok iyi.
    3. Motor performansı gerçekten harika
    4. Yakıt ekonomisi tartışılmaz mükemmel ( 30-31 kuruş ortalama, çok sıkışık olmayan trafikte kullanmamakla birlikte defalarca ölçüldü)
    5. Bagaj hacmi.

Bu arada daha önceki aracım audi a4 2004 - multitronic idi. DSG ile multitronic kesinlikle kıyaslanamaz şanzımanlar. Multi de gaza yüklendiğiniz anda şanzıman hiç tereddüt etmez. Anında gereken cevabı verir. Multi de vites geçişlerini devir saatinden dahi göremezsiniz. DSG de ise öncelikle ilk yüklenmede 2-3 saniye kadar bir kararsızlık yaşıyor. 1-2-3 vitesleri ise multiye göre hissediyorsunuz. Ama neticede ikisi de güzel şanzımanlar. Tabi multinin bütün sıkıntılarını yani arızalarını yaşasam da reel olanlar bu yazılanlardır arkadaşlar.

Jettam dan gayet memnunum. 3-4 sene binmeyi düşünüyorum. Almak isteyen arkadaşlara da özellikle highline olmak üzere tavsiye ediyorum.

• quote:

arkadaşlar topikde bağımsız süspansiyon tartışması okudum.yeni kasalarda golf -jetta olsun 1.2 tsi-1.6 tdi motorların bulunduğu araçlar arkadan tam bağımsız değildir.

jettalar ön arka tam bağımsız süspansiyon bendeki 2012 model bilip bilmeden yazmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2008getz1979

quote:

arkadaşlar topikde bağımsız süspansiyon tartışması okudum.yeni kasalarda golf -jetta olsun 1.2 tsi-1.6 tdi motorların bulunduğu araçlar arkadan tam bağımsız değildir.

jettalar ön arka tam bağımsız süspansiyon bendeki 2012 model bilip bilmeden yazmayın.

insanları yanlış yönlendirmeyelim o zaman hata yapmış olabilirim siz söyleyin eskiden bağımsız süspansiyon olupda şimdi hangi vw modelleri bağımlı süspansiyon bizde bilelim bırakın bu marka fanatikliğinide insanlara faydalı olalım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 2008getz1979

quote:

insanları yanlış yönlendirmeyelim o zaman hata yapmış olabilirim siz söyleyin eskiden bağımsız süspansiyon olupda şimdi hangi vw modelleri bağımlı süspansiyon bizde bilelim bırakın bu marka fanatikliğinide insanlara faydalı olalım.

Eskiden bağımsız bağımsız olup şu an multilink bağımlı süspansiyon ile gelen tek araç "GOLF". O da sadece 1.2 ve 1.6 motorlarda.

Jettaların tüm serilerinde halen arka tam bağımsızdır.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.